Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Leslie_K.

Ha szép, nagy léptekben fejlődő városba szeretnél menni, Győrt csak ajánlani tudom, jómagam is ott nőttem fel. Amióta Budapesten élek (2003 óta) csak látogatóba megyek, de mindig feltölt energiával a nyugodt, rendezett környezet. Persze Győrben is találni kivetnivalót: a sok panel (én is ott nőttem fel) és a sok kisebbségi.

(#2) tkazmer


tkazmer
addikt

ha jól tudom, egy időben éltél solymáron. oda(ide) vissza? jó hely:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) Tüzi

Balatonfüred :)
Jó borok, szezonban jó a nőfelhozatal is, vannak jó helyek, fejlődik (rohamosan) az egész város.
Pestben egyedül a tömeget bírom, meg az itteni árhoz képest az olcsóbbságot.
Ellene szól ezeken kívűl minden. Aggresszív emberek, szar levegő, közlekedés (?), és még sok egyéb...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4) Winner_hun válasza Tüzi (#3) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi a baj a közlekedéssel? Néhány út kicsit gödrös (:D) néha sok az autó, naés?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) Tüzi válasza Winner_hun (#4) üzenetére

Fogalmazzunk úgy, hogy a fekvőrendőrön lehet a leggyorsabban közlekedni, nem az úttesten :D
Amúgy, sok erőszakos, ostoba buta soffőr van pesten, 5 méterért a saját anyját eladná, nem lehet balra kanyarodni, és csúcs közeli időkben csak motorral lehet értelmes tempót diktálni.
Talán a metró az egyetlen pozitívum :)
Ezen kívűl semmi bajom nincs a pesti közlekedéssel :)

mod: lényeg: pesti közlekedésben mindent lehet, csak közlekedni nem.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6) VladimirR válasza Tüzi (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

megneztem az adatlapod, latom dunantul...
probalj meg eszak-keleten vezetni, utana egesz bratinak fogod tartani pest-et (a sokkal nagyobb letszamtol eltekintve - sokaknak ez a legijesztobb a fovarosban - szerintem meg mindig jobb ott kozlekedni, mint pl miskolcon)

(#7) joghurt


joghurt
addikt

Tudom, hogy az internet világa, meg távmunka, node vidéki munkahelyekkel (és fizetésekkel) hogy állunk?

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Winner_hun válasza Tüzi (#5) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem lehet. Vannak kamikazek az biztos, dunát lehetne velük rekeszteni. Ettől független lehet normálisan közlekedni, maximum azt a pár barmot kell elengedni. Az hogy dugó van, előfordul, nem csak ott (az más kérdés hogy lehet BP-n magasabb az arány). Aki nem szereti, menjen tömegközlekedéssel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) Lord Zero


Lord Zero
addikt

hm, az "el" az mennyire "el"-t jelent?
fátyol és ámen (vagy pont) (tetszés szerint aláhúzandó), vagy azért nem annyira? kis backdoor maradjon? ha maradjon, miért maradjon? (az "el"-t vétózná meg, ugye)

én is akarnám, csak nem tudom, hogyan kell megvívni

nem, mindegy

(#10) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én Vácot erőltetem rá mindenkire, akire tudom ;] Kicsit középkor-feeling, és a szoc vezetés ellenére egész szépen újítgatják fel a belvárost. Pest egy köpésre van még vonattal is (25 perc), gyerekes családoknak a gyakorlatilag mindenféle középiskola miatt pont jó :)

De nekem legjobban a Naszály tetszik. :D

Ha Dunántúlra kellene menem, akkor viszont valami Pilis közepén lévő települést váélasztanék. Pesthez még az is közel van, és gyönyörű hely...

(#11) fokukac


fokukac
nagyúr

Ha továbbra is Pestre járnál dolgozni, akkor nem érdemes kiköltözni a városból, csak elutazod az életed jó részét. Szerintem.

Amúgy álmaim lakhelye egy kis házikó a hegyoldalban, az erdő közepén, valahol a civilizációtól nagyon messze..;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12) Flow válasza Leslie_K. (#1) üzenetére


Flow
senior tag

Győrt én is csak ajánlani tudom! Panelek vannak, de szerencsére nem összevissza, hanem általában egy helyen :)) , tehát azért lehet olyan környéket találni, ahol közel távol egy sokemeletes sincsen. Bp ~1 óra autóval, bécs is, pozsony is...

Kissebség százaléka nem hinném, hogy vészes lenne... 1-2 környék van csak, ahol magas az arány.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#13) cizoe


cizoe
őstag

Amit ajánlhatok, mint vidéki város: Szeged, Kecskemét, Pécs, Veszprém, Fehrévár, Eger, Debrecen, Győr. Többi kuka...

Esetleg, ha nem város, akkor Dunakanyar 4eva'!!! ;)

(#14) Gabás válasza fokukac (#11) üzenetére


Gabás
addikt

az mondjuk nekem meglenne, csak oda nem visz senki szélessávot:)

(#15) fokukac válasza Gabás (#14) üzenetére


fokukac
nagyúr

Úristen, most mi lesz? ;)

Be kell járni majd a városba torrentezni? :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16) bdav válasza Crystalheart (#10) üzenetére


bdav
őstag

Én meg nem ajánlanám :) elég unalmas hely, ráadásul ha nem a nagy vasútállomás közelében laksz (mint én) akkor a 25 perc sem igaz. én jelenleg naponta 3 órát utazom, iszonyatosan sok és nagyon elegem van már belőle. Szóval amint lehet húzok is be Budapestre.

Ha gyerek van akkor amugy nem rossz annyira, mert a középsulik tényleg egész jók (már amelyik).

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#17) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Megnéztem az adatlapod és látom h Bp nyócker.
Hát igen az elég rideg hely, onnan én is mennék. (Én hétker, azért is tudom :D )
Szerintem nem kell full vidékig menni h legyen sok pozitív változás, kb Bp környéke teljesen jó, gondolok itt pl arra h Budaörs – mindennap arra járok...
Bár részben panelos de van arra klassz kertesház is elég és a kilátás sem utolsó!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18) Dare2Live válasza Winner_hun (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én ritkán vezetek BPn és állítolag dinamikus és agilis sofőr vagyok de ami ott megy az nekem durva.
Amikor 80al azaz durván kreszt sértve vmi 4sávos uton még gyak belváros szélén ferihegy fele megyek és sorra húznak el mellettem a kocsik és teszik ezt rendszeresen a buszsávot használva.... számomra elképesztő.

Dugó meg ott egy más fogalom mint pl Pécsen csúcsforgalomban ha lezárják a Zsolnay szobros utat + azzal párhuzamos 30as utvonal majd Ágoston tér utvonalon csötörés van és azis lezárva akkor +10perc volt a munkába(BAT) jutás. Ehez képest BPen csúcsforgalomban reggel kiérni ferihegyre is egy csoda és elnem merem képzelni mi van ha egyik párhuzamos főutvonalon felújítás másik elkerülőn csötörés van.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) Vamp


Vamp
senior tag

Költözz Orfűre, azon belül is Tekeresre. Idilli környezet, rokon lovaspanziója, TELJES csend egész nap, Pécs pedig 20 perc autóval. Itt nincs rohanás, csak csend van, nyugalom, és nagyon kedves helyiek.
Ha mégnagyobb kuss kell, menj Sikondára. Wellness-szálló 5 percre bárhonnan, kristálytiszta levegő, Komló 10, Pécs 25 percre kocsival. Annyira imádom Baranyát, hogy az már-már rajongás. Tekeresen mondjuk nincs szélessávú net, de ezt hamarosan megoldják. Sikondán pedig nyaralónk van, ha oda jönnél, áthívlak nyársalni!:D

(#20) concret_hp


concret_hp
addikt

Bp-nél szvsz csak élhetőbb hely van az országban.
máshol nincs 2 órás dugó, nincs zsúfoltság, nincs tömeg, nem idegbeteg állat az emberek nagyrésze, nincs folyamatos zaj mindenhol, nincs akkora kosz, szemét mindenfelé.

máshol az számít csúcsforgalomnak, ha a 15 perces út 20 percig tart, sehol nincs olyan, hogy egy 100m téren átjutni 5-6 perc legyen (lásd Móricz), ismered a szomszédaidat, sőt a társasházban/utcában lakókat is, az emberek igényesebbek a környezetükre, stbstbstbstb.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21) Crystalheart válasza bdav (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Annyi szent, hogy nem erősködnek rendezvényekben Vácott, de ez majdnem egész Magyarországra igaz. (pedig erre oda kellene figyelni. No de nem politizálok még itt is :DDD) Én mondjuk mindig a természeti adottságokat nézem elsőként, másodikként meg a szélessávú netet, és hát a Naszály lába még gyalog is csak egy óra az állomástól. (Ideális az volna, ha megvenném a DDC bányát és felhúznék a helyére egy bazi várat. :DDD Milyen szép kilátás nyílik rá!)

(#22) Crystalheart válasza Vamp (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, Baranya megye még a másik, ami tetszik. (Még Erdély volna úgy cakkompakk jó, de sajna 90 évvel ezelőtti események miatt bebuktam :DDD) Édesanyám ott nőtt föl, és csodálatos, milyen természet van ott

(#23) joghurt válasza concret_hp (#20) üzenetére


joghurt
addikt

Budapesten belül lakok, munkahelyre beérek 6 perc alatt, fákkal és kertekkel tele minden. Nincs dugó, nincs zsúfoltság, nincs tömeg, nincs folyamatos zaj mindenhol, nincs akkora kosz, szemét mindenfelé. Szükség esetén a Blahán bent vagyok 20 perc alatt, bármikor.

A tej élet, erő, egészség.

(#24) Tüzi válasza VladimirR (#6) üzenetére

lövök ma egy képet a kedvedért :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#25) tildy válasza fokukac (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Pesten is, ha a város egyik végébőla másik végébe jársz, és nem a metró mellett van;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) maszogep


maszogep
újonc

Bakonycsernye...? Életed végéig szinte mindennap hallgathatnád, hogy néz ki egy profi fejlámpa.

(#27) Rive


Rive
veterán

Verőce, Kismaros ;) Belterület, üdülőterület, kilátással a Dunakanyarra, kilátással a Börzsönyre, kilátással a szomszéd telkére, kilátással a szomszéd tűzfalára: minden van. Még a csatornázás és a szélessáv sem ismeretlen. Pest vonattal fél óra (plusz vonathoz és vonattól), autóval háromnegyed-másfél, mikor hogy: a helyi borászok az ország minden részéről veszik a szőlőt, minden pincébe másfélét - az igazi helyi bor szerencsére ritka...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Konkrétan most Siófok / környéke merült fel, ott a páromnak is lenne állása. De egyelőre amúgy is full-full elméleti a dolog. Abszolút nem szeretnék semmit felégetni magam mögött, tehát Pécs például már elég messze van. Viszont az álmaimban egy olyan hely szerepel, ahol jó a levegő, ahol ki tudom engedni a gyereket az utcára anélkül, hogy halálfélelmem legyen, ami azért nem egy eldugott, 'stenhátamögötti hely, hanem valami élhető nagyváros közvetlen közelében van.

Solymár egyrészt drága, másrészt lehetetlen beközlekedni a belvárosba. Az első ok totál kizáró (nincs potom 50-60m ft-om egy normális lakásra / kisházra). A második ok erősen frusztráló.

A bp-i közlekedés egy dolog, azzal van a kevesebb bajom. A levegő most már fojtogató (konkrétan!), az emberek frusztráltak és agresszívek, az utcák este sokszor veszélyesek, nappal szarosak/büdösek. Nem szeretném itt sétálni vinni a leendő gyerkőceimet.

A munka viszont nyilván többé-kevésbé ideköti az embert, minél közelebb lennék szívem szerint, de élhető, elég nagy helyen, hely mellett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) tbs válasza Parci (#28) üzenetére


tbs
addikt

:K Nagyon értelek. Nekünk ~8 éve megvan a telkünk Csákváron, tavaly nyáron a kiviteli tervek is elkészültek, idén meg eladták a seggem alól a céget, ahol dolgozom... :U Így nem most fogunk építeni... :(
Csákvár-Újpest, motorral, sebességhatárokat betartva, városban értelmes módon tekerve, 60 perc csúcsforgalomban. Kb. mint Újpest-Zugló BKV-val egy rosszabb napon... :DDD

Siófok és környéke jóhely. ;)

(#30) e=mc²


e=mc²
őstag

Szerk.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#31) Male válasza Parci (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Nagynénémék Siófok mellett (Kilitin... gyak. egyben van Siófokkal) árulják a házukat... csak úgy mondom ;)

(#32) Retro11 válasza Parci (#28) üzenetére


Retro11
senior tag

Sáránd, 47es főút mellett, Debrecentől ~13km. Jó levegő, nyugalom.erdő illetve halastavak tömkelegével;)

[ Szerkesztve ]

(#33) legiaap


legiaap
nagyúr

Én Ny-ra mennék lakni. Mondjuk Sopron, Szombathely, Kőszeg, stb.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#34) dabadab válasza legiaap (#33) üzenetére


dabadab
titán

"Én Ny-ra mennék lakni. Mondjuk Sopron, Szombathely, Kőszeg, stb."

Es Sopronban kozmetikuskent v fogorvoskent szeretnel elhelyezkedni? ;)
Sopronban diplomas munkahelyek szinte nem is leteznek, ami meg van, az sincs tulfizetve, pedig amugy egyaltalan nem tombol itt az olcsosag.

DRM is theft

(#35) NoLF


NoLF
addikt

Kecskemét, kertváros. Nem vészesek az árak, minden megtalálható ami egy homo sapiens sapiens szükségleteit kielégíti, Bp 40 perc pályán, 1 óra nem pályán. Az emberek nyugodtabbak, tisztább a levegő, nincsenek akkora dugók. A kertvárosban (több is van persze) meg egyenesen idilli környezet lehet. Ugyanakkor nincs tó, nincs hegy, ha kalandra vágysz nem ez a te helyed.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#36) dabadab válasza NoLF (#35) üzenetére


dabadab
titán

"Bp 40 perc"

Ez mindig jol hangzik, csak ket kerdes marad ilyenkor: melyik napszakban es Bp-nek konkretan melyik pontja?

DRM is theft

(#37) NoLF válasza dabadab (#36) üzenetére


NoLF
addikt

nálam bp a bp táblánál kezdődik. napszak meg majdnem mindegy, csak ne legyen baleset a pályán. bár ezek kb hidegen hagynak mert én nem pályázok, indulok 20 perccel előbb és nyugiban felérek, kevesebbet eszi ka tütü, etc.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#38) dabadab válasza NoLF (#37) üzenetére


dabadab
titán

"nálam bp a bp táblánál kezdődik."

Gondoltam: igy lesz a 40 percbol a gyarkorlatban masfel ora is.

DRM is theft

(#39) spirit007 válasza Parci (#28) üzenetére


spirit007
senior tag

Át kell rágni nagyon .
Munka ide köt , a feleségedet gondolom szintén .
A gyereket is nagy valószínűséggel ide "köti" majd a bölcsőde/óvoda/iskola/egyetem
Elköltözésnél a végleges az igazi , az összes többi csak kínlódás :(
Főként úgy , hogy jóval több pénzért juthatsz pl. családi házhoz a napi ingázásod miatt viszont kevesebb idő jut majd a családra . (a bejárás miatti kellemetlenségeket nem is sorolom)

Azért pár esetet leírnék , ami ismerőseimmel történt :

1. Család : Apa középvezető , anya titkárnő , gyerek gimis , Újpest -> építkezés majd költözés Szentendre
; 2 év múlva válás , lány addigra nagykorú költözés három felé ...
Ok : gyakorlatilag aludni jártak haza , "elhidegültek" egymástól valamint kész idegbaj a bejárás , anyagilag katasztrófa a hitel törlesztés

2. Család : Apa vállakozó , anya htb , gyerek 12 éves . II.ker -> új építésű ház vásárlás Szentendrén , fél (!) év múlva válás ,szétköltözés
Egyik lakás ismét II.ker ...a másik I.ker .
Ok: anya kikészült az egyedülléttől , apa megőrült a napi 2-3 óra plusz kocsikázástól/gyerekhurcolászástól ; anyagi problámájuk nem volt .

3.Család : Apa alkalmazott , anya gyesen a második gyerekkel . 18ker -> költözés új ikerház (fele) Üllő . Bejárás nem gond - mivel csak apa közlekedik- , mindenki happy ...lenne , de egy kedves szomszéd már feljelentette az apát kukkolásért (aki ugye otthon sincs) és pár kisebb attrocitás is volt .
Az egyész család egyébként a tipikus "kenyérre kenhető" fajta (szomszédaink voltak 4 évig)

...szóval nem egyszerű :( :( :(

[ Szerkesztve ]

(#40) NoLF válasza dabadab (#38) üzenetére


NoLF
addikt

én ált. 1 óra és 1 óra 15 perc közötti távot szoktam futni a nyugodtabb időszakokban, 1 óra 30at a kicsit zsúfoltabb esetekben, a régi 5ös úton, Kecskemét városközpont - Budapest VI.ker Bajcsy útvonalon. okosan kell közlekedni, persze a reggeli és délutáni bedugulás be tud kavarni ha nincs okos kerülő a közelben...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#41) Parci válasza Male (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no, cseteljük le a paramétereket! :)

amúgy pedig szigorúan bp-től nyugatra gondolkodom, mert csak. kőszeget és környékét imádom, de azért az már marha messze van, másrészt sopron/szombathely sem túl nagy helyek, szóval munka tekintetében azért messze nem az igazi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42) Lord Zero válasza dabadab (#36) üzenetére


Lord Zero
addikt

jajah
az idő illúzió
a bp 40 perc kétszeresen az

(szmájli kéne, de nem poén)

nem, mindegy

(#43) tiv83us


tiv83us
veterán

Kulfold felmerult mar benned? Mondjuk Ausztria? Becs egy kopesre van a hatartol, "kicsit" jobb eletszinvonal, igaz kicsit prájszibb, de ha talalnal/talalnatok egy jo kis melot...es az anyaorszag is a szomszedban van.
Just a suggestion.

ps: En kb. ket- ket es fel eve voltam Kidussal es engem nagyon megfogott Becs, imadtam.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#44) legiaap válasza dabadab (#34) üzenetére


legiaap
nagyúr

Most mondjam azt, hogy tudni kell hol keresni állást?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#45) kavicssli


kavicssli
addikt

Debrecen :B most látaom csak nyugat! akkor csak Spanyolország :D :K

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#46) kavicssli válasza Retro11 (#32) üzenetére


kavicssli
addikt

meg az M47 disco :U

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#47) g@bo válasza fokukac (#11) üzenetére


g@bo
nagyúr

reméljük, az álmod valóra válik, de interneted nem lesz... :P

(#48) VladimirR válasza Lord Zero (#42) üzenetére


VladimirR
nagyúr

he, te csalsz
az az ebedido

(#49) Parci válasza tiv83us (#43) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

külföld túl messze van, nem csak km-ben. nem szeretném. angolul közel anyanyelvi szinten tudok (tudtam), mégsem szeretnék egy életen át angolul beszélni, más nyelv pedig szóba sem jöhet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50) Lord Zero válasza VladimirR (#48) üzenetére


Lord Zero
addikt

dehogy, nem csalok
figyelted a kezem? :-)
idő, idő. pont.
: )

nem, mindegy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.