Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Atesz


_Atesz
addikt

Na igen, ha életben akar maradni a Pana, akkor meg kell jelenjen ebben a szegmensben is..

(#2) Tomcat


Tomcat
őstag

Hálószobába elalvás előtti tévézéshez illetve konyhába-étkezőbe "aláfestő" nézhető kép és hangforrásnak szerintem tökéletes, jobb nem is kell ennél. Én ilyen célra ennyiért pláne Panasonic fan-ként simán megvenném. ;)

Tomcat

(#3) Khelben


Khelben
nagyúr

Minden reggel le kell borulnom 5 perc imára a plazmám előtt, "nehogy tönkremenj, mert nem tudok másik tv-t venni helyetted". A meg-megdöccenő képtől konkrétan hülyét kapnék, az biztos.

(#4) 7time válasza Khelben (#3) üzenetére


7time
senior tag

Azért lehet venni olyan LCD-t ami nem döccen meg és a képminőség is elfogadható.

(#5) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Igazán tesztelhetnétek azt a digitális s/pdif kimenetet is, mert a TV-k 95%-a lekeveri a jelet sztereora és úgy kell vadászni az olyan tv-t amiből kijön a dd5.1 vagy a dts.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#6) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

A Panasonic-nak pont fut egy 5 év garanciás akciója, azzal együtt még jobb vétel.
Én AS650 vagy a fölöttiekre voksolok, azokban vár van minden ami kell.
[Panasonic LED és LCD TV-k fóruma a PH-n]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#7) Khelben válasza 7time (#4) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 150k-s kategóriában? Mert az én tv-m annyi volt, mikor vettem.

(#8) 7time válasza Khelben (#7) üzenetére


7time
senior tag

Nem a 150k kategóriában de 200k már biztosan találsz.

(#9) kcsa


kcsa
veterán

Ennek a nagyobbik tesója van két hete nálunk (42-es). A médialejátszó gáz - és akkor most finoman fogalmaztam. Iszonyatosan ostoba a logikája: betallózok egy hálózati meghajtót és az összes almappát végigszkenneli, és kidobja képernyőre azokat a mappákat, amiben található valami lejátszható elem, tehát nem tudok klasszikusan mappáról-mappára lépegetni. Csomó mkv-t le sem játszik.

Az androidos app is gatya - csomó helyen tényleg nem működik a virtuális billentyűzet, touchpad se. Appok kevés van és az is régi, egy részük nem működik.

A negatívumokról egyelőre ennyit, viszont:

Kijelzőn foltosodás szerencsére nincs (legalábbis nem észrevehető, úgy mint az előző tévémnél), összességében kellemes a szemnek (nekem).

Philips tévém után az EPG működése valóságos megváltás.

Az árát (nekem) megérte, bár 640-esre gyúrtam, de az pont nem volt.

(#10) Khelben válasza 7time (#8) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát igen, az pont harmadával több pénz, mint amennyit tv-re vagyok hajlandó költeni. Tehát továbbra is ott tartok, hogy 150-ért nem tudok ilyen képminőséget venni.

(#11) kpal


kpal
veterán

Karácsonyi akcióban 100e -ért lenne jó vétel ,talán.

(#12) Mezga Aladár válasza Khelben (#3) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

;]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13) adodaniel válasza Khelben (#3) üzenetére


adodaniel
őstag

Én is örülök, hogy az utolsó rohamnál be tudtam szállni tavaly decemberben. :)

(#4) 7time Lehet, csak jóval drágábban.

(#14) Rover623


Rover623
félisten

A böngészés sebességével nincs gond, az oldalakat gyorsan betölti, a Flash-támogatás is megoldott, viszont a nehézkes szövegbevitel miatt használata kész rémálom. Körülbelül fél percbe telt, amíg a távirányító és a grafikus kezelőfelületen felbukkanó virtuális klaviatúra segítségével beírtuk a Prohardver URL címét. Ez pedig ma már egyszerűen nem fér bele.

Ha már tudtátok (próbáltátok?) hogy kezeli az USB-s egeret, célszerű lett volna USB-s billentyűzetet használni...vagy legalább megemlíteni a lehetőségét. Vagy jelezni, hogy az android-os távvezérlőről is egy "kattintással" át lehet küldeni a TV-re egy beírt karaktersorozatot.
Úgy lett volna korrekt.
A virtuális klav minden rendszeren "rémálom"...nem csak TV-n, de minden olyan eszközön, ami nem támogatja az érintést.

primus inter pares

(#15) frenetik


frenetik
tag

ezt a tévét küldeném csatába a pana ellen: [link]
még a media marktnál is csak 140. :D

[ Szerkesztve ]

(#16) amadeus11 válasza frenetik (#15) üzenetére


amadeus11
senior tag

Én inkább ezt : [link]

There is a star

(#17) wolfman válasza amadeus11 (#16) üzenetére


wolfman
veterán

Én meg mindkettőre kíváncsi lennék mindenféle "okoskodás" nélkül és nagyobb méretben

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#18) Pantal válasza amadeus11 (#16) üzenetére


Pantal
senior tag

+1

Az LG-knek LCD-ben nagy többségben szerintem szebb képük van, mint más gyártóknak. És kiemelném, hogy hangzásban is nagyon ott van a legtöbb LG tv. Dinamikus, kellően hangos, már amennyire egy ilyen lapos tv-től elvárható. :K

[ Szerkesztve ]

(#19) Márk


Márk
senior tag

"ideális beállítások esetén például 0,8 cd/m² fekete szintet"

Ez nem sok egy kicsit?

Nem inkább 0,08 cd/m² akart lenni?

2009-es LG 42LH4000-es IPS panelos LCD tv-m tudott 0,13 cd/m²-t.

(A jelenleg használt TX-P50UT50E plazmám meg tud 0,009 cd/m²-t, de ebbe most ne menjünk bele, nem ide tartozik ;])

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#20) adodaniel válasza Márk (#19) üzenetére


adodaniel
őstag

A 0,08 cd/m² is sok, ha már itt tartunk. ;]

(#21) Rover623


Rover623
félisten

Igen, kicsit megtévesztő a leírás! :(
Valószínűleg a kalibrátorral belőtt optimális állapotban mértek, és elírták a feketeszintet egy tizedessel.
A 120cd/m2 fényerőnél a 0.08cd/m2 adja ki az 1500:1 kontrasztarányt.
A többi mért/beállított helyzetben semmilyen kombináció nem ad helyes eredményt.

primus inter pares

(#22) Márk válasza adodaniel (#20) üzenetére


Márk
senior tag

Persze, hogy sok. Az UT50E előtt G20E volt, ő 0,02 cd/m² tudott, de attól sem voltam elájulva, amikor meg jött a floating black (mert a G20E ilyet is tudott sajnos) akkor meg aztán katasztrófális lett a helyzet. A floating black miatt cseréltem le UT50E-re.

Az UT50E-nél hál istennek nincs floating black, és a feketéjével is meg vagyok elégedve.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#23) Rover623 válasza Márk (#22) üzenetére


Rover623
félisten

Ne trollkodjatok plíz! :N
Nekem is plazmám van, ha nem lesz elérhető OLED vagy vmi más hasonló megjelenítő, mire bedöglik szegény Pana, nagy szarban leszek...lehet többet nem lesz TV-m! ;]
De ez itt egy LCD TV-ről szóló hír, és örüljünk hogy van fejlődés, meg elérhető ár, meg egyáltalán Panasonic márka! :C

primus inter pares

(#24) tisn válasza Márk (#19) üzenetére


tisn
addikt

UT50 :R :R :R :R

(#25) viharkabat


viharkabat
aktív tag

Szerintem némileg aránytévesztésben van a teszt, ami a végső értékelésben is jól látszik: ilyen-olyan app-ok, médialejátszó, hangalapú vezérlés, stb... ja és igen, valahol mellékesen még a képminőség is szóba kerül. Könyörgöm, ez egy tévé!

[ Szerkesztve ]

(#26) Mezga Aladár válasza viharkabat (#25) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Minden szavaddal egyetértek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27) wolfman válasza viharkabat (#25) üzenetére


wolfman
veterán

Akkor már nem csak nkem tűnt fel, hogy már minden fontos egy HDTV esetében, a képminőség meg eg fél oldalt szokott kapni. Hát úgy telibesz..om az összes funkcióját ezeknek a tévéknek a képminőség mellett, hogy az nem emberi, de látom csak az a fontos. Ha lenne olyan tévé ami képminőségre 10-ből tíz csillagot kap, minden másra egyet vagy kettőt, na azt a tévét venném meg! :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#28) zed1983


zed1983
őstag

120K egy sok szerintem!

Most "Nálunk" a Samsung 40H6200 - 139.999
Vagy, hogy maradjak a méretnél : LG 39LB650 is 139.999

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#29) rootmin


rootmin
tag

Hmm.

Ez az eredmény most meglepett. Az oké, hogy a menü és smart funkciók enyhén elavultak, de a képminőséggel - leginkább a kontraszttal - más tesztek elégedettebbek.

Pl. AVforums teszt:

"The AS600 uses a VA panel, as evidenced by a surprisingly good contrast performance. The AS600 could easily hit our target of 120cd/m2 and blacks measured at 0.03cd/m2, even with the local dimming (Adaptive Backlight Control) turned off. That gives an on/off contrast ratio of 4,000:1 and with ABC on, the black level measurements dropped to 0.008cd/m2. The checkerboard performance was equally as impressive, with an average black level of 0.04cd/m2 and white measuring at 117cd/m2, which gives an ANSI contrast ratio of 3,107:1."

Azaz ~ kétszer ekkora ANSI kontrasztot mértek, ami az LCD-k között elég jónak számít.

Ekkora különbség lenne a két méret között? :F :U

[ Szerkesztve ]

(#30) oraihunter válasza _Atesz (#1) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Nah igen, meg kell. De hát azért bevallhatjuk, hogy nem erre számítottunk, és a tesztelők sem. Oké vágom én, hogy 120.000Ft, de akkor inkább legyen kicsit még több, de legyen frankó cserébe. A Pana amúgy sem volt soha egy olcsó választás, inkább MINŐSÉG, még az olcsóbb kategóriákban is! Bár tudom a jó dolgok is változnak. Sajnos! :W

[ Szerkesztve ]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#31) adodaniel válasza rootmin (#29) üzenetére


adodaniel
őstag

Ugyanolyan tv típusok esetén az eltérő panelméretek miatt teljesen más karakterisztika is lehet. Plazmáknál legalábbis ez tény, szerintem itt is.
Más kérdés, hogy ezt a bemutatót azért nem lehet tesztnek nevezni...

(#32) kcsa válasza rootmin (#29) üzenetére


kcsa
veterán

ez a teszt miatt vettem meg a 42-est

(#33) hibavissza válasza rootmin (#29) üzenetére


hibavissza
veterán

Hát ez a teszt is minimum érdekes. 10-ből 7 pontot kap a hangra egy belépő kategóriás lcd tv.....valami nagyon félrement a gyártósoron és valami Bose vagy HK szettet tettek bele véletlen? Nem hiszem.
Akkor milyen a 3 pontos hang náluk? Az a "hétzenés" kvarcóra?

[ Szerkesztve ]

(#34) fene_vad


fene_vad
senior tag

van olyan szó, hogy "prohardver" vagy "elefáni"?

(#35) zed1983 válasza Khelben (#10) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!

150K-ért ott van az LG 42LB 650
Vagy egy kicsivel drágábban - 170K körül a 42LB 670 / 671 / 679-es!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#36) cigam


cigam
félisten

A tévé papíron virtuális térhatású hangzás megteremtésére is képes, viszont valamilyen csoda folytán nem produkálta azt, amit egy több komponensből álló, precízen beállítgatott külső hangrendszer. Érthetetlen.

Valóban érthetetlen. Miért húzza le alapból, és állít vele szemben irreális elvárásokat a tesztelő? Miért nem egy alap sztereo tvhez méri? Pl. Meg tud szólalni rendesen, vagy ehhez is "kötelező" a külső hangfal? Szarkazmus helyett miért nem próbálta ki, hogy valóban fel tudja-e építeni a sztereo teret, netán ki is tud lépni belőle?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37) Osynho válasza hpeti2 (#5) üzenetére


Osynho
addikt

A tv-k többsége a külső forrásból érkező jelet keveri le sztereóra. A beépített lejátszók elvileg kiadják az usb-n lejátszott média 5.1 hangját. Ha jól tudom. Más kérdés, hogy nem kínoznám magam ezekkel. :) Akit valóban érdekel a DD és a DTS remélhetőleg rendelkezik rendes dedikált eszközzel. Szülőknek sorozatot nézni meg jó a tv-ben lévő megoldás.

(#38) #94529552 válasza zed1983 (#35) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem a 42-es 650V csak 122K, a 671V pedig 143K, és ennyiből akár házhoz is viszik.

(#39) elefant válasza cigam (#36) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Hát ne nevezzék akkor Virtuális Térhatású Hangzásnak a funkciót, ha nem képes annak megteremtésére. Félreértés ne essék, erre eddig egyetlen televízió sem volt képes, és ezt mindig meg is jegyezzük, ha valamelyik modell ezt ígéri.

(#40) hpeti2 válasza Osynho (#37) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Pont ez a gáz, mert a lekevert stereo mire jó??? Mert az embernek van egy fasza régi házimozi erősítője, amin persze nincs hdmi, csak s/pdif és örülne ha a TV és a rá aggatott cuccok (digitális vevők, konzol, laptop stb.) hangja rendesen megszólalna.
Persze ezt a funkciót nem szokták tesztelni és a gyártó se köti az orrunkra, szóval csak tapasztalati úton lehet megmondani, hogy melyik TV-n van használható digitális kimenet.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#41) Osynho válasza hpeti2 (#40) üzenetére


Osynho
addikt

Tehát meg egyszer: a belso lejatszobol lesz 5.1, külső forrásból nem. Nincs ezen mit tesztelni. :-) A megoldás kézenfekvő: a külső forrást az erősítőre kell kötni.

(#42) zed1983 válasza #94529552 (#38) üzenetére


zed1983
őstag

Gondolom az árgépen nézted :C

ÉN NEM a netes legolcsóbb áfacsalós árat mondtam! :W

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#43) hpeti2 válasza Osynho (#41) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A tapasztalatok szerint létezik olyan TV, ami a hdmi-ről jövő hangot képes lekeverés nélkül kitenni optikára, ezért akkor még egyszer leírom, hogy jó lenne tesztelni. Ha neked nem fontos, akkor többet ne foglalkozz a témával.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#44) Osynho válasza hpeti2 (#43) üzenetére


Osynho
addikt

melyik ez a tv? ha megengeded a továbbiakban is foglalkoznék a témával, mivel érdekel. :-)

(#45) hpeti2 válasza Osynho (#44) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Olvastam olyat, hogy az LG 42LM620S tud ilyet. Sajnos tapasztaltom nincs, de nemsokára tesztelem egy 640-es TV-n.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#46) #94529552 válasza zed1983 (#42) üzenetére


#94529552
törölt tag

Miért baj neked az, ha minőségi tévéket tudunk venni olcsóbban? Azok a boltok magyar nagykertől veszik a tévéket, mi abban a csalás? Abban persze igazad van, hogy ezek nem a busás felárral árusító boltok árai.

[ Szerkesztve ]

(#47) zed1983 válasza #94529552 (#46) üzenetére


zed1983
őstag

Nekem nem baj, hogy olcsóbb, én nem azt mondtam!

Azok a boltok biztos, hogy nem magyar beszerzésből veszik a TV-ket.
Próbáld ki mondjuk egy Samsung TV-vel amit be kell regisztrálni, nagyot nézel ha az írja ki regisztrációkor, hogy ezt a termék nem a Samsung Magyarországtól származik!

Sokan elég nagy tévedésben vannak, érdemes utána érdeklődni, nem mindegy gyártói garancia vagy a bolt vállal rá! :U

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#48) kokobe válasza Khelben (#3) üzenetére


kokobe
senior tag

Hidd el én is így érzek mikor ránézek az st50-emre pedig jobb plazmát szeretnék egy fél év múlva mondjuk vt60-at de sajna nem hiszem , hogy fogok már kapni. Az meg hogy újra lcd/ledem legyen az kizárt pedig szerettem azt is de más liga pedig csúcs katos lcd volt...

<---AMD___ATi--->

(#49) #94529552 válasza zed1983 (#47) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ismerem a témát, de inkább nem kísérletezek vele, amikor van más gyártó is, ahol nincs ilyen átverés.

(#50) Osynho válasza hpeti2 (#45) üzenetére


Osynho
addikt

Másik topicban kitárgyalták a kollégák, hogy volt ugyan pár régebbi lg modell, ami ezt tudta, de az újak között nem nagyon találni. Szerintem sokkal egyszerűbb a komponenseket eleve az erősítőre kötni, egy nem full alap vas több digitális bemenettel is rendelkezik. Így mindjárt megoldódott a probléma. Minden esetre érdekel a tapasztalatod az új tv-vel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.