Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) func93


func93
senior tag

Gyönyörűek ezek a gépek. :R

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Meglepően jónak tűnik. Az obi se az a piacos, amit várni lehetett. Jó lett ez. :C

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) |AP|


|AP|
veterán

az utolsó mondatot vártam konklúzióként :)

Kompaktról érkeztem a M43-ba, egy LX3 volt a mostani GF2 előtt. Imádtam a 24mm-t, az építési minőséget, a kis méretet. A m43-ban imádom a jobb képminőséget, az objektív csere lehetőségét (főleg a 45/1.8-at). És most itt van a kettő egyben. A kitobival tulajdonképpen egy 24mm-ről induló csúcskompakt (jóval nagyobb érzékelővel), de ha akarom felpattintom rá a 45/1.8-at, vagy esetleg egy kisebb telét is. Jó lesz ez :) (a kezdő ár azért elég húzós...)

(#4) arn


arn
félisten

az mft egyik legjobb vaza :) kis obikkal siman vennem kompakt helyett. mongy 12-32, 20, 45. az elso ketto onmagaban is jo mindenes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Ha közelebbről megnézem a fuji xq1-et, akkor erősen kéne gondolkodni, h mégis melyiket...

(#6) tgabi333 válasza arn (#4) üzenetére


tgabi333
tag

Azért az ötödik sample képnél a jobb felső részen lévő fa ágak a kék háttérnél eléggé színeződnek (CA), nem?

(#7) MLaca válasza tgabi333 (#6) üzenetére


MLaca
őstag

igen, itt vlaszeg nem tud úgy korrigálni a szoftver, mint más esetekben. írtam is, hogy hardver+szoftver az egész objektív, nem lehet már csak külön nézni az optikát. van, ahol picit jobban látszik, van, ahol egyáltalán nem.

http://mlzphoto.hu/

(#8) PRO-peller válasza tgabi333 (#6) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Túl is van élesítve enyhén.

(#9) arn válasza tgabi333 (#6) üzenetére


arn
félisten

ez egy kitobi :) tekerd ra a 20ast. bar a nagy fenyereju obik is hajlamosak ra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) MLaca válasza PRO-peller (#8) üzenetére


MLaca
őstag

default értékek.

http://mlzphoto.hu/

(#11) PRO-peller válasza MLaca (#10) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Gondolom h gyári érték. Csak nekem mintha 1 picit igen. Ezen a képen.

(#12) Puma K


Puma K
veterán

Elég jó kis masinának tűnik.

Így azért elég keményen néz ki ;] :

A géppel lőtt képeket meg nézzétek át, mert van ami el van forgatva a kis képen, rákattintva a nagy verzió meg nincs elforgatva.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#13) Peat;)


Peat;)
veterán

Az utóbbi tesztekben egy a közös, a képminőség általában mindig bőven jó. Innentől kezdve meg ergonómia a legfontosabb tényező szerintem, ahol nem mindig a legkisebb a legjobb. Cserélhető az objektív, de gyakorlatban még is valószínűtlen hogy erre nagyobb objektívet vegyen valaki. Innentől kezdve akkor meg egy csúcskompakt, LX7 nekem jobban bejönne, a kimaradó pénz meg elég egy repjegyre..

[ Szerkesztve ]

(#14) kromatika


kromatika
veterán

nagyon tetszik.Ez igen. :K

(#15) Put2


Put2
tag

Lehet állítani a záridőt TimeLapse-nál ?

[ Szerkesztve ]

(#16) Cheesy


Cheesy
őstag

Úgy látszik ez a Gxx széria jól sikerült, én is nagyon elégedett vagyok a már kb. 3-4 éves Panasonic G1-el :K Az akksija is nagyon jól bírja!

www.vakbelmutet.hu

(#17) PRO-peller válasza Peat;) (#13) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Az Lx7 ennyire olcsó lett? Igaz a Gm1 áráról nem ír a cikk, de ha 700 dodó körül van akkor nem éppen jön ki a repjegy a különbségből.

Ami a képminőséget illeti +1. Egy ideje unalomba fullad a nagyobb szenzoros fgépek képminőség vizsgálata. Használhatóság, ergonómia, ár a döntő. Képminőség az egekben. A kiskompakt kategóriában még van szórás. A többi látatlanban oké. Olyan ez mint a CD. Kezdetben mindegyik egy kicsit másképpen szólt. Aztán mindegyik szuper lett. És aztán jött az mp3 és mindenki azt hallgatja. CD sutba dobva.:DDD

(#18) |AP|


|AP|
veterán

a time-lapse funkció hogy működik ezeken a Pana gépeken? Próbáltam keresni valami minta videót, de nem találtam.

(#19) FEDman válasza Peat;) (#13) üzenetére


FEDman
addikt

Ezt most úgy mondtad, mintha csak nagy méretű objektívek léteznének mFT-re.
Ami engem illet, nekem lennének ötleteim, hogy a kit obin kívül miket lehetne még rácsavarni a GM1-esre. :U

(#20) MLaca válasza |AP| (#18) üzenetére


MLaca
őstag

menü->felvétel->késleltetett exponálás->fényképezési időköz (beállítasz bármit 99p 59mp és 1mp között), majd beállítod a képek számát 0-9999 között. ha azonnal kezdeni akarod, a kezdési időt mostra állítod, ha később, akkor beállítod a kezdési időt, majd leokézod a kezdést és voilá, elindul a mandula.

http://mlzphoto.hu/

(#21) |AP| válasza MLaca (#20) üzenetére


|AP|
veterán

köszönöm, közben találtam is egy videót az eredményről

(#22) Put2 válasza MLaca (#20) üzenetére


Put2
tag

És lehet állítani a zárídőt is? Hogy szépen L mosott képeket is lehessen csinálni, Timelapse alatt?

(#23) MLaca válasza Put2 (#22) üzenetére


MLaca
őstag

tetszőleges módban indítható, így pl. M, vagy S módban azt az értéket állítod be előre, amit szeretnél.

http://mlzphoto.hu/

(#24) eclipse006 válasza Puma K (#12) üzenetére


eclipse006
őstag

Hogy eltörpül a kis váz az obi mögött. :DDD

Egyébként kellemesre sikeredett ez a Panasonic!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#25) Put2 válasza MLaca (#23) üzenetére


Put2
tag

Aha, így már okés! Köszi!

(#26) madgie válasza MLaca (#23) üzenetére


madgie
titán

Bizti? Az LX7 pölö olyan, hogy mondjuk 20 másodperces záridőnél már tagaszkodik hozzá, hogy a minimum képintervallum öt perc (ami elég sok azé').

(#27) Peat;) válasza PRO-peller (#17) üzenetére


Peat;)
veterán

Én 130-ért láttam amikor nézegettem, ez az adatlapon meg 220. Persze vannak akiknek muszáj a cserélhető obi, én az átlagember igényéből indultam ki ennél a két gépnél. Aztán más kérdés miket vásárolnak ténylegesen az átlagemberek :). Hajlamos az ember arra hogy jobbat vegyen mint amit ki tud használni.

[ Szerkesztve ]

(#28) MLaca válasza madgie (#26) üzenetére


MLaca
őstag

hát, nyilván nem lehet hosszabb a záridő, mint az intervallum maga, de ha kikapcsoltad a zajszűrést, akkor nem ragaszkodik ez semmihez.

http://mlzphoto.hu/

(#29) lorinser válasza tgabi333 (#6) üzenetére


lorinser
senior tag

Pont én is ezt akartam mondani egyébként.

"Tapasztalataink szerint a kis lencserendszer jól korrigált ezen a téren is, hiszen semmilyen gyútávon nem volt látható a CA (lilás/zöldes kontrasztélek), pedig végignéztük az összes rekeszértéket teljesen nyitottól a teljesen szűkítettig. A laborban született eredményt alátámasztja a szabadban végzett fotózás is, ugyanis például a csupasz faágak a világos ég előtt sem „borultak lilás ködbe”."

Dehogynem látható. Egy poszter nagyításnál már azért nyomaton is elég jól lehetne láni.

[ Szerkesztve ]

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#30) PRO-peller válasza Peat;) (#27) üzenetére


PRO-peller
senior tag

+1 :K

(#31) PRO-peller válasza lorinser (#29) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nem csak a gm1-re és optikájára értem, de ezek a fás-erdős képek égi háttérrel amik igen jól árulkodnak egy optikáról és szenzorról is esetleg. Ha ilyesmit bedob a tesztelő akkor biztosan nem akarja kendőzni a valóságot.

(#32) lorinser válasza PRO-peller (#31) üzenetére


lorinser
senior tag

Oké, értelek, de akkor ne legyen ilyen megállapítás a tesztben: "A laborban született eredményt alátámasztja a szabadban végzett fotózás is, ugyanis például a csupasz faágak a világos ég előtt sem „borultak lilás ködbe”."

Pusztán csak ezt szerettem volna jelezni.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#33) PRO-peller válasza lorinser (#32) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Mert nem lilás, hanem kékes. ;]

A 200+-os vélhető árával nem ez lesz a bölcsek köve.

(#34) zh1972


zh1972
tag

KELL!!! ...sajna sokallom az árát! :(

(#35) lorinser válasza PRO-peller (#33) üzenetére


lorinser
senior tag

Nálad a pont :)

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#36) mano42


mano42
aktív tag

Ha valakit érdekel, itt a felületes tesztem, benyomások, élmény beszámoló stb. [link]
Nagyon kedvelem, a G6 egy ideje nem volt kinn a házból :)

[ Szerkesztve ]

(#37) |AP| válasza mano42 (#36) üzenetére


|AP|
veterán

Köszönöm a szubjektív tesztet!
Külföldi fórumokon és tesztekben is nemcsak dícsérik, hanem szeretik is. Ez sok mindent elmond erről a kis szépségről.
(én teljesen feketére pályázok :) )

(#38) mano42 válasza |AP| (#37) üzenetére


mano42
aktív tag

Pár hónappal ezelött vettem az olympus 45mm obit. Bosszankodtam is, hogy csak ezüst volt, mivel a G6-n furcsán néz ki, eléggé elüt. Persze nem csak a színe, hanem a mérete miatt is. Most nagyon örvendek, hogy szürke, a szürke - ezüst kombinációs GM1-esemen nagyon király. Mintha egymásnak teremtették volna őket. Hogy miken akad fel az ember :D

(#39) |AP| válasza mano42 (#38) üzenetére


|AP|
veterán

én pedig hajlandó voltam kicsit ráfizetni, hogy az ezüst 45-ösöm feketére cseréljem :)
Igen, ezek nagyon fontos dolgok :)

(#40) culas25


culas25
tag

Én nem értek nagyon a fényképezőgépekhez, de ez rettentően jól néz ki. Ha lenne felesleges pénzem, már csak ez miatt vennék egyet.

(#41) Fujis2950


Fujis2950
tag

ha nyerek a lottón egy biztos lesz nekem.. nagyon gyönyörű kis szépség!

(#42) mano42


mano42
aktív tag

az első timelapse próbálkozásom, hááát még van mit tanulni...

https://www.youtube.com/watch?v=nmW_485L3G4

[ Szerkesztve ]

(#43) Fujis2950 válasza mano42 (#42) üzenetére


Fujis2950
tag

naa nem rossz nekem teccikk :))

(#44) legiaap


legiaap
nagyúr

Halihó,
Vásárlás előtt állok és úgy néz ki ez a gép a befutó, viszont lenne pár kérdésem:
1. Tud ilyet vagy ehhez hasonlót ez a gép?
Főleg a creative paletta ami tetszik itt.
2. Olvastam, hogy az akkuja nem az erőssége. Létezik hozzá nagyobb akku?
3. A szoftvert szokták időközönként frissíteni? Amennyiben igen akkor wifin lehet frissíteni?
4. Wifi-vel tudom csatlakoztatni tablethez is? Igényel valami appot?

Ezeket a kérdéseket úgy nézzétek, hogy sosem volt még fotós masinám. Ő lenne az első

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#45) Tin_Shield válasza legiaap (#44) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez elég kihalt topik, gyere át ide, van már néhányuknak.

(#46) legiaap válasza Tin_Shield (#45) üzenetére


legiaap
nagyúr

Köszi már át is léptem oda.

How are U today? Just kidding...I don't care!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.