Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) Sam Thullner


Sam Thullner
csendes tag

Éljen minden magyar webOS hívő. A HP meg Leóval az élen mehet a... --- reméljük a HP board újragondolja a webOS stratégiáját miután kirúgták Leót. Hátha kapunk még TouchPadet és Pré3-at, Veert. (vagy valami újabbat).

Én tavaly novemberben vettem ebayen angliából egy Pixi Plust, a korábbi Treo 650 helyett, amit jó 5 évig nyúztam mire elromlott. A Pixiben is azt szeretem amit anno a Treoban: amire nekem kell, arra működik és kész (ill picit többet is tud). Anno a Palm Pré/webOS első bemutatóján azt mondták Palmék hogy ők nem más okostelefonokkal akarnak versenyezni, hanem a papírral és ceruzával... Szerintem ez a webOS-el sikerült nekik. A multitaskja, a notifications (amit az apple az ios5-be részben lenyúlt), a kalendárium, kontakt lista, a szuper billentyűzet, a kompakt méret és sok más feature sikeresen össze lett rakva egy jól működő kis hardver+szoftver csomagba.

Legnagyobb hátránya, hogy 256MB a memóriája, s ezért néha igen lassúnak érezni.
További hátránya (főleg a Treo 650 után) a rövid akkuidő, illetve szintén Treo 650 után nagyon hiányzott a Word/Excel dokumentumok szerkeszthetősége...

Kedvenceim a multitask, a notifications, email, üzenetek, synergy, a billentyűzet. GPS, BT, WiFi jól működik, a képernyője is jó az árához/méretéhez képest,a Mobile Hotspotot (utólag telepített) gyakran használom. App Catalog ingyenes programokra simán működött, fizetősökre nem, de ez úgy tudom hogy country függő limitáció. Ha nagoyn kellett valami, Preware megoldotta.

Überkernellel 800MHz stabilan megy, s ha épp nincs teli a memória, akkor jó gyorsnak érezni. Jó, nem egy iphone4 a sebességérzet, no de nem is annyiba kerül... :)
(Postával együtt HUF 70k volt, TouchStone csomaggal együtt.)

Jó kis all-around, entry-level okostelefon.
Nagy kár hogy a Palm/HP teljesen elbénázta ezt az egészet.
Nehéz lesz a webOS/Pixi után jó telefont/intuitiv, light-weight OS-t találni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.