Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza -Skylake- (#42) üzenetére


bambano
titán

ha berakom a pénzem a bankba, akkor jelenleg vagy az van, hogy nagyjából nulla kamatot kapok rá, vagy az, hogy negatívat. vagyis örüljek, ha visszakapom a pénzem.

azt nem tudom, hogy most hogyan van például a lakáshitelezés, de elmondom, akkor hogy volt, mikor én vettem lakást. (nem ma volt :) )
kinéztél mondjuk a példa kedvéért egy 20 milliós palotát. ezt a bank úgynevezett menekülési értéken számította be, ami egy olyan ár volt, amely áron nagyjából azonnal el lehetett adni a lakást. értsd: alacsony. Ennek a menekülési értéknek az x százalékát (pl. 60%) fogadta el fedezeti értékül. Vagyis egy 20 misis lakást beszámított nagyjából 9-11 misin. Ezt az összeget volt hajlandó meghitelezni.

Ezután jött egy halom papírmunka, amiért mindért külön díjat számoltak fel: ügyvédi díj, hitelbírálati díj, szerződéskötési díj, árukapcsolásként csak a náluk vezetett bankszámláról lehetett fizetni, vagyis számlanyitási díj duplán, új bankkártya, stb. Ezek összege simán elérhette a milliós tételt, de a sokszázezrest mindig.

Ha valamiért fizetésképtelenné váltál a teljes hitelidőszak alatt (meg időnként utána is), akkor kihúzták alólad a lakást, eladta a bank, és elszámoltak. Ekkor a normális piaci értéke (értsd: amennyiért 2-3 hónap alatt el tudtad volna adni, jelen esetben 20 misi) és a fedezeti érték közötti különbséget rögtön elbuktad.

na ennyire etikusak a bankok. ráadásul egy normális világban mi történne, ha pl. az otp kitalálja, hogy az ügyvédi díjat is a nyakadba lőcsöli? a másik bank azt mondaná, hogy hülye ez az otp, mi nem, és lesz egy csomó új ügyfelünk. mit mond a magyar bank. ejjj, de jó ötlet, miért nem nekem jutott az eszembe, de bevezetem én is, csak én még mellérakom az ügyintéző pislogási díját is. és akkor ilyen természetes úton létrejövő és terjedő kartelleknél nem tudsz hova menni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) sztanozs válasza tatararpad (#46) üzenetére


sztanozs
veterán

Igen, de a Simple-nek nincs semmilyen hozzáférése a számlámhoz (nem látja az egyenlegemet, nem látja a felvett partnereimet és nem tud nekik sms nélkül utalni), csak a bankkártyámat tudja beterhelni - mint egy website, ha vásárolok rajta.
Ráadásul a Simple-t az OTP (bank) üzemelteti, nem egy Pistike and Co Bt (random startup).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#53) Kbali válasza bambano (#51) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tényleg semmi ismeretetek nincs sem a lehetőségeitekről, sem a bankok működéséről.
Ahogy más is írta: szolgáltatást vársz el - magas színvonalút, de a bank szíjóságból mindezt ingyen végezze, kockáztatva a befektetők és a betétesek pénzét?
Egy ingatlan adás-vételnél miért a bank fizesse a vevő ügyvédi költségét? A bank veszi az ingatlant?
Ha megszorulsz, nem az árverés az első (hanem kb. az utolsó lépés) - ráadásul a banknak sem érdeke, hogy ne kapja vissza a pénzét, azaz áron alul adja el a terhelt ingatlant.
Ha valaki az árverezésig eljut nemfizetés miatt úgy, hogy közben meg sem próbált a bankjával megegyezni, az bőven magát is okolhatja, mert inkább lapított.
Ha hitelt vennél fel és nincs legalább 2-3 havi tartalékod a rendszeres kötelezettségeidre, akkor inkább ne tedd, mert egy egyhavi megcsúszás a törlesztésben csúnya véget érhet.

repvez-nek: az uzsorás nem tart fenn hálózatot, kínál ezerféle szolgáltatást, hanem rádküldi a verőembert, ha nem fizetsz időben.

Ezért tartunk itt, ahol, mert ennyire buták, tudatlanok és képzetlenek az emberek, mindenféle álhírekből, meg kormánypropagandából alkotnak magvas véleményeket... :W
Befejeztem, mert véletlenül sem a cikkről szól ez a vita, ráadásul minden banki érintettségű cikknél ugyanazok az emberek jönnek fikázni a bankokat, mintha fizetnék őket.

(#54) sztanozs válasza Kbali (#53) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem szívjóságról van szó, hanem arról, hogy érthetetlen egyesek számára, hogy miért van az, hogy az egyik országban (random közép kelet európa) közp banki alapkamat + 9% a bank kockázata (+ költsége), míg idehaza a duplája.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#55) bambano válasza Kbali (#53) üzenetére


bambano
titán

"Tényleg semmi ismeretetek nincs sem a lehetőségeitekről, sem a bankok működéséről.": persze persze, mindig könnyebb ilyennel meggyanúsítani a másikat, mint elfogadni, hogy nincs igazad.

"de a bank szíjóságból mindezt ingyen végezze": senki nem mondta, hogy ingyen végezze. mint ahogy jól láthatóan igen messze vannak attól, hogy ingyen végeznék. de azt fenntartom, hogyha a bankok tisztességesen viselkednének, és érvényesülnének a piaci elvek, akkor sokkal alacsonyabb költségek mellett szolgáltatnának. teljesen biztos vagyok benne, hogy a bankok között természetes úton létrejött kartell van. persze azokat az eseteket leszámítva, amikor valódi kartellezéssel megbuknak, mint alig pár napja...

"kockáztatva a befektetők és a betétesek pénzét?": a bankok jelenleg nulla kockázatot viselnek. csak olyan ügyletbe mennek bele, ahol a fedezettség magas.

másrészt az hogyvan, hogy a befektetési kamat nulla körül van, a hitelkamat meg 8-15% (sberbank fairhitel), 5.2% (otp lakáshitel állami felelősségvállalással), stb?

de nem csak a magas költségekkel van problémám, hanem azzal is, hogy a bankok nemritkán nyíltan áthajítanak a palánkon. például k&h mikrovállalati számlacsomag alapdíja relatíve kedvezőnek látszik, bemész a bankba, és kiderül, hogy ezer egyéb költsége van (token díja, sms szolgáltatás díja (rotfl, erre miért kell előfizetni, ha az sms kiküldéséért egyébként további horribilis díjat számláznak?)) ha a k&h tisztességesen viselkedett volna, és meghirdeti az összes valódi kondíciót, akkor a környékére nem megyek.

"ráadásul a banknak sem érdeke, hogy ne kapja vissza a pénzét, azaz áron alul adja el a terhelt ingatlant.": nagyon-nagyon-NAGYON súlyos tévedés. a banknak kifejezetten érdeke, hogy áron alul adja el az ingatlant, mert úgy jut gyorsabban a pénzéhez. Itt jön be az a pofátlanság, hogy a bank csak a fedezeti összeg x százalékáig terheli az ingatlant. Ha egy piaci értéken 20 milliós lakásból csak 9-11 millió forint a bank pénze, akkor neki elég, ha 11 millióért megy el a piacon a 20-at érő lakás, ő pénzénél van, a tulaj meg elbukott 9 misit.

"Egy ingatlan adás-vételnél miért a bank fizesse a vevő ügyvédi költségét?": megint mellébeszélsz. hát ki fedezze??? ha én lakást veszek, akkor a lakásvásárlási szerződés és az ingatlannyilvántartási dolgok ügyvédi költségeit kifizetem én, ez oké. A hitelszerződés ügyvédi költségeit meg viselje a bank, mivel ő írta elő, hogy jogász kell a hitelszerződéshez, és ő szedi be ennek a díját a hitel kamatával.

Így a bank beszedi az összes ügylet költségét a hitel kamatában, plusz beszedi egy csomó tevékenység költségét mégegyszer külön díjak formájában, ami tiszta nyereség. ugyan magyarázd már el, hogy egy 11 milliós hitelnél beszedett sokmilliós kamatból az a művelet, hogy beleírsz a folyószámlák adatbázisba még egy rekordot, milyen díjjal indokolható hatalmas nagy meló és költség? milyen pitiáner hozzáállás már, hogy ezzel a párezer forinttal is bosszantják az ügyfelet, mert tudják, hogy nem mehet másik bankba, mert az is mocsok?

"Ezért tartunk itt, ahol, mert ennyire buták, tudatlanok és képzetlenek az emberek": ez mind saját tapasztalatból alkotott vélemény volt. és igen, ezért tartunk itt, mert a hozzád hasonló hiszékeny, képzetlen, buta és tudatlan emberek ezeket a dolgokat szó nélkül benyelik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#56) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

Öt font? Nem olcsó. :DDD

Redmi Note 9 Pro

(#57) tatararpad válasza sztanozs (#52) üzenetére


tatararpad
őstag

És miért férne hozzá egy pénztárgép/terminál a te bankszámládhoz, mikor annyi dolga van hogy kiküldjön egy fájlt mondjuk egy email címre vagy azonosítóra?

(#58) zseko válasza Kbali (#53) üzenetére


zseko
veterán

a banknak sem érdeke, hogy ne kapja vissza a pénzét, azaz áron alul adja el a terhelt ingatlant.

És még másnak nincs ismerete a bankok működéséről...

HR24.hu

(#59) sztanozs válasza tatararpad (#57) üzenetére


sztanozs
veterán

Idézek a legelső hozzászólás(om)ból, amiben a szolgáltó honlapjáról idézek:

3. Töltsd le banki tranzakcióidat
A Wyze plugin letöltése után csatlakozik a netbankodhoz, letölti a bankszámlás tranzakcióidat és anonimizálva feltölti őket a Wyze felhő adatbázisába, majd kilép a netbankodból. A saját gépeden megjegyzi a netbankos felhasználónevet és jelszót, így ezek nem jutnak ki máshová.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#60) tatararpad válasza sztanozs (#59) üzenetére


tatararpad
őstag

És ennek a hozzászólásnak mi köze van ahhoz a hozzászólásomhoz, amire te válaszoltál? Mert tippre semmi.

(#61) Robert_F


Robert_F
tag

Vagy hagyd ezeket az okosságokat a p***ába és tölts le egy crypto wallet-et majd felejtsd el, hogy a bankok / Western Union folyvást lehúznak. Birtokold inkább Te a pénzedet ne a bankok...

[ Szerkesztve ]

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#62) dabadab válasza Robert_F (#61) üzenetére


dabadab
titán

"Vagy hagyd ezeket az okosságokat a p***ába és tölts le egy crypto wallet-et majd felejtsd el, hogy a bankok / Western Union folyvást lehúznak."

Ehelyett fizess inkább a bányászoknak és a bitcoin exchange-eknek.

DRM is theft

(#63) sztanozs válasza tatararpad (#60) üzenetére


sztanozs
veterán

Erre válaszoltam -
Ez az adatlopásos szöveg kezd unalmassá válni így 2017 vége felé. Ki lopja el az adataid, a bolt aki amúgy is tudja mit vettél, vagy a bank aki amúgy is az összes tranzakciódat látja?

Konkrétan az első ajánlott szolgáltató - amikor csak akarja - ezen rugózunk, mióta megjelent a cikk...

Nem csak rugózunk ezen az adatlopásos dolgon, az egész év erről szólt - itt egy lista a legjelentősebbekről.
Google, Equifax, Deloitte...

Gemalto riport szerint 2017 első félévben több/jelentősebb incidens volt, mint 2016-ban összesen.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#64) tatararpad válasza sztanozs (#63) üzenetére


tatararpad
őstag

Akkor majd olvasd el az előtte lévő cirka 3 hozzászólást is a párbeszédben, és láthatod, hogy köze nem volt hozzá, és valószínűleg az illető sem erre gondolt adatlopás alatt, hanem hogy a vásárlási adataidat mások is látják majd egy helyen, ami azért is unalmas, mert jelenleg is ez történik az általad is használt Simpleben, ráadásul az már 3. fél. Egy puszta csak fizikailag létező nyugta digitális kiküldése nem nagyobb adatlopás, mint ami most is van digitális vásárlásnál. Ráadásul ha mindez rendezett körülmények között zajlik, lehet Simple féle 3. fél sem kellene, mert a banknak lenne egy felülete amin keresztül ez zajlik.

(#65) Robert_F válasza dabadab (#62) üzenetére


Robert_F
tag

Nezd, ezen lehet rugozni, de nem erdemes: mar most is jelentosen kedvezobb dijakkal mukodik es hosszu tavon foleg ossze sem lehet majd kettot hasonlitani. Azutan ott vannak a nem elhanyagolhato alapveto kulonbsegek: eg es fold finoman szolva.

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#66) tatararpad válasza sztanozs (#63) üzenetére


tatararpad
őstag

Lásd [link], csak kicseréled a szamlazz.hu-t a bankodra.

(#67) sztanozs válasza tatararpad (#64) üzenetére


sztanozs
veterán

Ok

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#68) toth_janika


toth_janika
őstag

Én már fel is raktam a Wyze mobil appját :DDD És eddig jónak tűnik, ahogy az is, hogy kb fél perccel a kártyás vásárlás után a notebook-on már be is frissült. És még az asszony költését is látom ;]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#69) Reggie0 válasza dabadab (#62) üzenetére


Reggie0
félisten

En szivesebben fizetnek nekik, mert nem olyan pofatlanok mint egy bank. Pl. a belepesi jelszot ingyen megvaltoztathatom, mig a bank a PIN kod megvaltoztatasaert is penzt ker... (Raadasul most megint baromi olcso lett a btc kuldes)

(#55) bambano: +1

(#53) Kbali: Persze persze. Meg azert nem tudja a hulye atlagember, hogy zold az eg mert nem ert hozza. Van olyan hulye, hogy csak kinez az ablakon es meglatja, hogy kek, bele sem gondol elkonyveli keknek. Pedig ha ertene hozza, tudna, hogy zold, csak tanulni kene. (Amugy a hozzad hasonlo - talan fizetet - bankos megmondoemberek is mindig jonnek).

[ Szerkesztve ]

(#70) Somatom válasza Robert_F (#61) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Tok-vonó hagyd az egészet a 3,14 -csába, és valóban birtokold Te a pénzedet! Hasitasi nem kér kódot. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#71) szori válasza sztanozs (#54) üzenetére


szori
tag

Nekem normál piaci lakáshitelem van (vagyis mindenféle állami támogatás nélkül m) és 3% körül van a kamatom.

(#72) viharhozo


viharhozo
addikt

A Revolut eddig is nagyon jo cucc volt, most meg, h vegre van forintos feltoltes kb. kotelezo mindenkinek, aki jar kulfoldre/sokat vasarol mas penznemben. Plusz tud egymast kozt penzt kuldeni, utalni szamlara es meg ilyen kimutatasokat is keszit, mint az elso alkalmazas.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#73) sztanozs válasza szori (#71) üzenetére


sztanozs
veterán

nem jelzálog-alapú személyi kölcsönöket hasonlítottam össze

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#74) dabadab válasza sztanozs (#73) üzenetére


dabadab
titán

Akkor viszont nem kizárt, hogy tényleg nagyobb a kockázat.

DRM is theft

(#75) zseko válasza viharhozo (#72) üzenetére


zseko
veterán

És mi a buktatója? Úgy értem, mibe kerül nekem a használata? Meg azok az 'apróságok', amiket 'elfelejtenek' közölni az ilyen leírások. (Mint például a Simple-nél is)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#76) viharhozo válasza zseko (#75) üzenetére


viharhozo
addikt

A faq-ban ott van minden. 6 euro a kartya, ezt nem lehet meguszni. Onnantol a free resz tenyleg free, ingyen toltesz fel debitrol, havi 200 euroig ingyen kpfelvet, havi 5000 euroig ingyen prompt arfolyamon valo valtas (kiveve hetvege, akkor ratesznek vmennyit), ingyen transfer masik usernek vagy bankszamlara. 1% a feltoltes hitelkartyarol, meg ezzel is lehet ugyeskedni annak, aki lehajol az aproert.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77) Zolly444 válasza zseko (#35) üzenetére


Zolly444
aktív tag

A mobilos fizetés a Simple appal pl teljesen ingyenes. Otp-s kátyával legalábbis 100%.
Semmi extra költség, nincs regisztációs díj, semmi.

(#78) zseko válasza Zolly444 (#77) üzenetére


zseko
veterán

Ja. Jövő februárig. Aztán havi 300Ft zárlati díj + 1% feltöltési(meg ha úgy alakul, visszautalási) díj, de minimum 200Ft. Vagyis havi minimum 500 forintomba kerül az 'ingyenesség'. Arról nem is szólva, hogy az átutalásnak a saját bankomnál is van költsége. Na meg mennyit utaljak át? Ha túl kevés, azért nem tudok fizetni, ha túl sok, akkor meg azért nem jutok a pénzemhez, ha hirtelen nagyobb összeg kellene.
OTP-seknek talán elmarad a feltöltési sarc február után is, de annyit nem olvastam utána, hogy biztosra mondjam.
Az én bankomnál is van lehetőség mobilos fizetésre a Telenorral karöltve, de nem vagyok hajlandó plusz havidíjat fizetni azért, hogy a pénzemet használhassam.Nekem nem nélkülözhetetlenül életbevágó így használnom, még ha nagyon szívesen ki is próbálnám.
Egyébként meg, beteszem a bankkártyát a mobil alá a tokba, mondjuk egy ilyenbe, és meg is van oldva a 'mobilos' fizetés :DDD

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#79) tatararpad válasza zseko (#78) üzenetére


tatararpad
őstag

Ezek a díjak csak a nem OTP-s bankkártyákra fognak vonatkozni tudtommal.

(#80) Zolly444 válasza zseko (#78) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Valószínűnek tartom, hogy később több alternatív megoldás is lesz, ami nem lesz más bankoknál ennyire körülményes. Esetleg behozzák Mo.ra is az android pay-t ami tudtommal mindennel működik kint. Addig pedig marad az általad említett megoldás.

(#81) zseko válasza tatararpad (#79) üzenetére


zseko
veterán

Nekem nem derült ki egyértelműen, igaz, csak felületesen néztem át. Mindenesetre nem rémlik konkrét utalás, hogy csak a bankon kívülieknek lesz díj. Amibe belefutottam az ez:
45. Szolgáltató kijelenti, Felhasználó pedig tudomásul veszi, hogy a Simple Kártya-szolgáltatást az OTP Bank Nyrt. nyújtja, a Szolgáltató által nyújtott Wallet szolgáltatástól elkülönülten, saját általános szerződési feltételei és díjszabása szerint.,
valamint:
(70) A Bank a Simple kártya egyenleggel szemben automatikusan számolja el a Simple kártyával lebonyolított Tranzakciókat, valamint a Simple kártyával, vagy annak használatával összefüggő díjakat, költségeket és egyéb tételeket. A vonatkozó jogszabályok és egyéb Bankra kötelező szabályok rendelkezéseitől eltérő elszámolással összefüggő szabályokat a Bank a Szerződési feltételekben rögzíti.[link]

Ezen kívül is van néhány olyan része, ami pontosabb olvasást kívánna, pl. egyik mondatban azt írja, Digitalizálásra (ezáltal érintéses bolti mobilfizetésre) az OTP Bank által kibocsátott MasterCard vagy Maestro kártyák alkalmasak, aztán máshol meg, jóval kisebb betűkkel, hogy szeptembertől bármely bank ügyfelei létrehozhatnak virtuális simple kártyát ami érintéses mobilfizetéshez használhatók (gondolom ez akar lenni a módosítás, csak akkor miért nem módosítják, ahelyett, hogy külön beszúrják a szövegbe).

Na mindegy, már úgyis túltárgyaltuk.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#82) zseko válasza Zolly444 (#80) üzenetére


zseko
veterán

Én is örülnék ha akár a google,vagy akár a samsung féle fizetést behoznák. Csak ne kerüljön plusz pénzembe.
Egyébként a Google Wallet nem működik a Maestro kártyákkal, így gondolom ez sem fog.

HR24.hu

(#83) tatararpad válasza zseko (#81) üzenetére


tatararpad
őstag

[link] Nekem ebből az jött le hogy a nem OTP-s bankkártyák virtuális bankkártyaként való használata miatt a macera és ezáltal a költség. Tekintve hogy az MKB-nak és a Gránitnak is van saját megoldása, szerintem a saját ügyfeleikkel nem akarnának kitolni, a többiekkel meg vagy lenyelik a sarcot vagy nem alapon bepróbálkoznak.

(#84) zseko válasza tatararpad (#83) üzenetére


zseko
veterán

Valószínűleg így van, ezért is írtam, hogy én csak felületesen olvastam át. Mindenesetre ettől (ezért) még nem leszek otp-s ügyfél.
Annyi tűnik ki még az általam linkeltből, hogy otp-sként is fizetned kell (mert új, virtuális kártyát kapsz), ha az otp-s bankkártya sem képes magában az érintés nélküli fizetésre.
Egyébként bármennyire is rá vagyok izgulva az ilyesmi dolgokra, és bármennyire is kipróbálnám, nem jöttem még rá, hogy ettől nekem miért lesz jobb, ez miért hasznos nekem, és mitől jobb/gyorsabb/ésszerűbb a mobilt használni fizetésre, mint a (szintén érintés nélküli) bankkártyámat, mert a fő eltérés a kettő között csupán annyi (ha elegánsan túllépünk azon, hogy mobillal lassabb fizetni), hogy melyik zsebembe nyúlok, az egyikbe a mobilért, vagy a másikba a tárcámért...

HR24.hu

(#85) tatararpad válasza zseko (#84) üzenetére


tatararpad
őstag

Tényleg csak ennyi. Nekem a pénztárca tipikusan nincs kéznél, telefont viszont a zsebben hordom. Egy fokkal biztonságosabbá is tehető a dolog, mert pl. az ilyen kártyák még ma sem jelentek meg, ebből az elképzelésből is látok visszaköszönni dolgokat a Simpleben. Tényleg csak annyi a különbség, hogy ami eddig sok helyen volt az most egy helyen lesz, általában kéz alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.