Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sztanozs


sztanozs
veterán

Budgeting – csináljuk kézzel, vagy bízzuk a mesterséges intelligenciára?

Azt azért megnézném, hogy a mesterséges intelligencia hogy állapítja meg a ~50e-es madaras teszkós költésemről, hogy az mire ment el.

Másrészt - akármennyire megbízható egy szolgáltató, ezt sosem engedném meg neki:
3. Töltsd le banki tranzakcióidat
A Wyze plugin letöltése után csatlakozik a netbankodhoz, letölti a bankszámlás tranzakcióidat és anonimizálva feltölti őket a Wyze felhő adatbázisába, majd kilép a netbankodból. A saját gépeden megjegyzi a netbankos felhasználónevet és jelszót, így ezek nem jutnak ki máshová.

A szakdolgozatomban pont ilyen elven működő trójaikról írtam :DDD

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2) Yany


Yany
addikt

Ha már modern fintech, említsük meg a cryptocurrency világában nélkülözhetetlen Blockfolio appot: play store

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3) repvez


repvez
addikt

Nagyon örülök, hogy megállapodnak, hogy könnyebb legyen hitelt is felvenni akár mobillal is, de arról mikor állapodnak meg, hogy a jónépet ne huzzák le ? és 5 misi után ne 16 misit kelljen visszafizetni?

(#4) K4jusz


K4jusz
tag

"Ha külföldön jársz és kártyával fizetsz, nagyon gyorsan feltűnhet, hogy horror árfolyamon váltja a bank a pénzedet,"
WTF... Nekem mindig középárfolyamon váltottak bankkártyás vásárlásnál, annál meg nehezen lesz előnyösebb a dolog.

(#5) tomazin válasza K4jusz (#4) üzenetére


tomazin
veterán

Megkerdezhetem,h ez milyen bank?
Ugyanis ma mar eleg draga eladasin valtanak..

(#6) ALBY


ALBY
senior tag

Miért érzem úgy hogy az összes csak arról szól hogy elcsatornázzák a forgalmamat, vagy benyalják a teljes életvitelemet...
:U

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#7) sztanozs válasza K4jusz (#4) üzenetére


sztanozs
veterán

#bankidolgozó?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8) K4jusz válasza sztanozs (#7) üzenetére


K4jusz
tag

Nem

(#10) Syl


Syl
nagyúr

>állítólag képtelenek vagyunk 44 másodpercnél tovább nélkülözni a mobiltelefonunkat

Hát ööööö.... 44 óra sem probléma, de mindegy. :U

>te csak felhatalmazást adsz az applikációnak, hogy lekérje a tranzakciós adataidat a bankodtól, majd a különböző tételeket a rendszer egy öntanuló mesterséges intelligencia segítségével kategorizálja

Security & Privacy rulez! :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) tomazin válasza K4jusz (#8) üzenetére


tomazin
veterán

akkor esetleg megírhatnád a választ a kérdésre, hol tudod ezt kivitelezni, szerintem sokakat érdekel.
köszi

(#12) ViZion


ViZion
félisten

A személyi hiteles rész meg a szokásos "árgépes" minőség... megnyitva az oldalakat meglepő módon mások lettek a számok... lol. A legkedvezőbb cib-es nem vette figyelembe, h nem ott vezetnék számlát, persze a listában úgy jelent meg, majd az oldalukon a 8-ból 23 % lett... :DDD

A számlatörténet excelben lehúzható, szoktam is, frankó dolog. Ahogy írták is fentebb, a jelentős költségeket nem tudom bontani, ez nem a bank hibája, de igazi kimutatás pont ott kellene. Majd ha a netes vásárlás fejlődik, akkor hátha elérjük ezt is és tényleg látni majd, h mennyi felesleges csokit holmit vettünk.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) K4jusz válasza tomazin (#11) üzenetére


K4jusz
tag

Előfordulhat, hogy "egy ideje már nincs így" mint leírta valaki, bevallom jóideje nem néztem, 1-2K többlet egy nyaraláson azért, hogy csak a kártyám érintem, mint itthon nekem belefér (nem vagyok eleresztve, mielőtt valaki megszólna).
Simple appot használom parkolásra, meg koncertjegyre is néha. Más meg WM10-re amúgy sincs :D

(#14) Ryu


Ryu
tag

Alkottam régebben a témába illeszkedő logout írást. Az ottani fórum hozzászólások alapján az jött le, hogy mindenki maga akarja vezetni a pénzügyi nyilvántartását, max. a bankja szolgáltatásait meri/akarja használni. Persze ez nem reprezentatív kimutatás, de érdekes, hogy mégis kell/van ilyen app.

[ Szerkesztve ]

(#15) cinemazealot válasza sztanozs (#1) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...megjegyzi a netbankos felhasználónevet és jelszót..."

Jézusom... :U De sok banknál ez már csak azért sem működne, mert a jelszó állandóan változik (token és társai).

(#16) K4jusz válasza K4jusz (#13) üzenetére


K4jusz
tag

Kíváncsiságból megnéztem a bankom hirdetményét, nektek volt igazatok, eladási árfolyamon váltanak. Sorry.

(#17) Kbali válasza cinemazealot (#15) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azoknál persze nem is működik a Wyze.
A kulcs persze a PSD2, ahol szabvány API-kat kell biztosítania az ilyen szolgáltatók számára (is) a bankoknak.
A cikk persze hozza a szokásos formát, azaz nagyvonalúan legalább a hazai szolgáltatókat felsorolhatná: pl. NFC fizetés terén az MKB és Gránit, mert nem csak a Simple létezik.

(#18) Kbali válasza repvez (#3) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gondolom a kamat és a kockázat szavak jelentésével, valamint azok futamidővel való összefüggésével tisztában vagy? Mi a lehúzás szerinted? Ha mindezt felügyeleti ellenőrzéssel, meghirdetett kondíciók és szerződés alapján végzik a bankok, akkor miről beszélünk? Arról hogy a zemberekkel elhitették az ellenkezőjét....

(#19) dtracer válasza K4jusz (#16) üzenetére


dtracer
tag

Ne legyen lelkiismeret-furdalásod. Ugyan deviza eladási árfolyamon számol a bank, de én még nem láttam ennél olcsóbb megoldást. Amikor vásárolok, a PayPal, Amazon is felajánlja nagylelkűen, hogy átváltja nekem az árat forintba, de mindig elszörnyülködöm az árfolyamukon. Ha külföldön veszel fel pénzt ATM-ből, az meg valuta eladási árfolyamon megy egyébként.

(#20) hajbel válasza K4jusz (#16) üzenetére


hajbel
addikt

Érdekes. Mondjuk én egy ideje angliában élek, de mindig középárfolyamon váltották a pénzem, külföldi kp felvételnél, amire rátoltak pár % kezelési költséget + egy egyszeri díjat, ami £1 volt. Még így is messze sokkal jobban megérte automatából pénzt felvenni otthon, vagy más európai országban, mintha pénzt váltottam volna.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#21) sztanozs válasza Kbali (#18) üzenetére


sztanozs
veterán

Arról beszélünk, hogy még a szomszéd országokban is kisebb kockázatot jelentenek az állampolgárok, mint nálunk...

OTP HU: [link]
OTP RO: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#22) .mf


.mf
veterán

:Y :(

"Egy friss tanulmány szerint állítólag képtelenek vagyunk 44 másodpercnél tovább nélkülözni a mobiltelefonunkat"

Nagyon sajnállak titeket.

"személyi kölcsön"

A fogyasztói társadalom egyik rákfenéje. Fogyassz azonnal, pénzből, amit még meg sem kerestél. Cserébe majd fizetheted vissza a többszörösét

"te csak felhatalmazást adsz az applikációnak, hogy lekérje a tranzakciós adataidat a bankodtól, majd a különböző tételeket a rendszer egy öntanuló mesterséges intelligencia segítségével kategorizálja
[...]
inkább nagy összegű készpénzt váltanak jobb árfolyamon, és azzal mennek külföldre. Ez viszont egyáltalán nem biztonságos megoldás. Éppen emiatt a probléma miatt született meg a
"

S ez biztonságos? Jött-ment ismeretlen cég összetákolt, ellenőrizetlen programjának megadni a bankszámlaszámod, azonosítód, jelszavad, illetve pénzt utalni neki? És ha ez valójában csak egy álca ezen adatok megszerzésére? Vagy ha feltörik az adatbázisaikat? Vagy eltűnnek a pénzeddel?

"Az alábbi vendégcikk szerzője a Bank360.hu blogjának munkatársa."

Lehet, hogy nekem is kéne egy valamiblog.wordpress.com oldalt csinálnom, és akkor már én leszek az adott téma szakértője, ld. még a BKK bérlet-kiberterrorizmus ügyében serényen nyilatkozó 26 éves önjelölt kibernyomozó szakértő vagy hogyishívtamagát.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Szerintem meg minél több réteget teszel be a bank és a fizetés közé, annál nagyobb a biztonsági kockázat és annál rosszabbul fogsz járni hosszú távon.

Na meg az a Wyze megoldás nekem pont a bölcs ellenkezőjének tűnik. Ezzel se győztek meg:

"NE AGGÓDJ!
A pénzed biztonságban van, mi csak letölteni tudjuk a számlatörténeted, tranzakciót nem tudunk indítani, hisz ahhoz SMS-jóváhagyásra is szükség lenne."

Mert nem hallottunk még olyanról, hogy azt meg lehetett kerülni. De épp elég az is, ha bent járkálnak és hozzáférnek mindenhez, ami SMS vagy token jóváhagyás nélkül elérhető.

Komolyan, ilyet hogy ajánlhattok errefelé?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#24) tomazin válasza K4jusz (#13) üzenetére


tomazin
veterán

Nem csak nyaralás alatt vásárol az ember valutában.

illetve 1-2k többletet írtál, ami azt jelenti, hogyha euróban számolunk 60000ft-ot költesz el egy nyaralás alatt. ami még 1 főre is kevés.
(2k difi=200eur, mert olyan tizenforintra van a bankoknál a középtől)

ha családdal mész, és elköltesz 1keurt, az azt jelenti, hogy a bankod felé 10e HUFot kifizettél. ez egy tipikusan olyan kiadás, amit felesleges kidobni.

(#25) pontazire


pontazire
csendes tag

A Raiffeisennél a belépési jelszóval lehet jóváhagyni csoportos beszedési megbízást. Aztán csak dől a lé.

(#26) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Én a Mobills-t használom és egyenlőre semmi panaszom nincs ár.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27) repvez válasza Kbali (#18) üzenetére


repvez
addikt

Nem szorosan ide tartozik, de igen tisztában vagyok ezekkel a fogalmakkal és még egyet is tudok érteni azzal hogy legyen, de nem átláthatatlan módon 300% os visszafizetéssel. Legyen mondjuk fix35%
a tökén felül , nem hiszem, hogy ez nem lenne elég pluszba ami fedezné a kockázatot és a kamatot. Mert ha ezt a bankok megtehetik ahogy most van akkor mikor én teszem be hozzájuk a pénzem akkor azt is ugyan ilyen visszafizettéssel kéne nekik , mivel olyankor fordul a kocka és én adom a pénzem , hogy használhassa a bank és elvárnám, hogy ne ilyen fing kamatot fizessen rá mint most

Ez az első alkalmazás hasznos és jó is lenne ha a nekbankos csatlakozás nem lenne hanem a netbankból letöltött excel vagy más digitális anyagbol olvasná ki az adatokat , hogy még az esélye se legyen meg, hogy hozzáférjen a belépési adataimhoz se a program se a készitője se az aki feltöri a rendszert.

(#28) Pttypang


Pttypang
veterán

Azt hittem, hogy valami hasznos lesz a cikkben, marmint szamomra is hasznos, tevedtem..

Everybody lies.

(#29) UnA


UnA
Korrektor

Ha már külföldi utalás, akkor tudom javasolni a HiFX-et, szerintem nekik vannak a legjobb áraik.

(#30) dabadab válasza UnA (#29) üzenetére


dabadab
titán

Nem nagyon láttam náluk konkrétumokat a díjaikról. Esetleg meg tudod mondani, hogy ha mondjuk 3000 eurót utalok el egy német számláról, akkor hány forint fog a magyar számlára megérkezni?

DRM is theft

(#31) Dezsike válasza tomazin (#5) üzenetére


Dezsike
tag

Ha euróban vásárolsz, középárfolyamon váltja minden bank. A készpénzfelvételnél szoktak alkalmazni magasabb árfolyamot, horrorisztikus költséggel megfejelve. A gond ott kezdődik, ha nem euróban, hanem egy más nemzet pénznemében (pl. cseh korona, horvát kuna) vásárolsz. Ilyenkor ugyanis az történik, hogy a kártyatársaság először a forintot euróra váltja, majd az eurót a helyi pénzre, így a dupla átváltás miatt buksz rajta valamennyit. De még így is jobban megéri, mint készpénzt váltani, főleg ha már külföldön vagy, ahol a forint az idegen valuta... Borzasztó árfolyamot szoktak alkalmazni.

(#32) Kbali válasza repvez (#27) üzenetére


Kbali
nagyúr

A fogalmakkal tisztában vagy, de a bankrendszer és a gazdaság működésével nem.

(#33) bambano válasza Kbali (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pontosan mi is a bank kockázata?
gondolom a kartell fogalmával tisztában vagy...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) tatararpad válasza ViZion (#12) üzenetére


tatararpad
őstag

Valami digitális nyugtát kitalálhatnák már, ahol a tranzakció mellé a bank kap egy Excel/PDF fájlt a tranzakció részletes tartalmáról. Azt meg netbankból le lehetne tölteni. Hűségkártyákról is szoktam hiányolni ezt a funkciót, pedig legálabb így értelmük lenne. Szerintem csak szabványosítás és törvényalkotás kérdése lenne.

(#35) zseko


zseko
veterán

"A Wyze plugin letöltése után csatlakozik a netbankodhoz, letölti a bankszámlás tranzakcióidat és anonimizálva feltölti őket a Wyze felhő adatbázisába, majd kilép a netbankodból. A saját gépeden megjegyzi a netbankos felhasználónevet és jelszót, így ezek nem jutnak ki máshová. "

Röviden: 'nyád! :(( :(((

"Felejtsd el a plasztikot – fizess inkább a mobiloddal!
A kártyáinkat digitalizálhatjuk, és ugyanúgy használhatjuk mobiltelefonunkat érintéses fizetésre, mint a bank- vagy hitelkártyánkat."

Lóf.szt Ó hogyne :U Extra pénzért.

A Revolut azért érdekesen hangzik. A Transferwise-t pedig tudom ajánlani, relatíve sok pénzt megspórolt nekem.

HR24.hu

(#36) bambano válasza tatararpad (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azért ez a hülyeség elég magas foka, amikor nem elég, hogy lopják az adataidat, de még törvényt is követelsz azért, hogy minél többen csinálják...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) Hunmugli válasza Yany (#2) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Számból vetted ki a szót :)

Vannak már normális walletek minden platformra - bár jelenleg egyet sem használok..

Talán majd 3 év múlva csak ilyenek lesznek említve a cikkekben. A legtöbb dolog drasztikusan egyszerűsödne. És ma már egy qr-kód address is átvihető NFC-n keresztül :DDD

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#38) tatararpad válasza bambano (#36) üzenetére


tatararpad
őstag

Ez az adatlopásos szöveg kezd unalmassá válni így 2017 vége felé. Ki lopja el az adataid, a bolt aki amúgy is tudja mit vettél, vagy a bank aki amúgy is az összes tranzakciódat látja? Mert ennyi erővel már egy e-számla is kimeríti az adatlopást.

(#39) repvez válasza Kbali (#32) üzenetére


repvez
addikt

Attól, hogy a bankrendszernek engedélyezik a lenyulást attól az már teljesen rendben van ? Ha te ugyan ezen elvek alapján kölcsönadsz valakinek azért lecsuknak uzsora ügylet miatt.
Ugyhogy nekem ne magyarázza meg senki , hogy az normális dolog ahogy a bankok ma müködnek . ez az egyoldaluan csak nekik jó dolog valahogy sántit. Nekik mi olyan nagy kockázatuk van abban, hogy kis pistának adnak 5 misit és szépen visszatörleszti, mig a kis pista beteszi a bankba (ergo ö ad kölcsön a banknak)az 5 misijét akkor meg a bank mindenféle offshore és kétes tözsdei tranzakcióval megforgatja és a nyereség töredékét adja vissza , ha meg bukik akkor szétteszi a kezét, hogy bocs nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#40) sztanozs válasza tatararpad (#38) üzenetére


sztanozs
veterán

A plusz szolgáltató akit a bank és magad közé önszántadból bekötsz.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#41) tatararpad válasza sztanozs (#40) üzenetére


tatararpad
őstag

Akkor tekints rá szolgáltatásként, amivel vagy élsz vagy nem, a netbankodban egy pipa ki-be kattingatásával. Mellesleg a terminál amúgy is kommunikál önmagában is, nem biztos hogy kell ehhez extra láncszem.

(#42) -Skylake- válasza repvez (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

Milyen konstrukciot szeretnel ? 3 lehetoseg van a tudomany szerint :

A : a bank kolcson ad, cserebe hogy instant odaadja a sajat penzet, tobbet var vissza ellenszolgaltataskent

B : a bank kolcson ad es ugyan annyit ker vissza, igy az inflacion biztosan sokat bukik es ingyen szolgaltat

C : a bank kolcson ad es te kevesebb adsz vissza , igy a bank bukja az inflaciot es meg azon felul is o fizet neked azert, mert penzt adhatott.

A megfelelo valaszt nyugodtan huzd ala. Ha pedig az a bajod, hogy sokkal tobbet ker vissza ( az 5milliora 16 millio nem egy realis kep, ne keverjunk ide devizaproblemakat ) akkor meg rossz a hitel, keresel olyat ami jo. En alapvetoen a hitel ellen vagyok, nem javaslom senkinek sem, de ha nincs mas ut igenis vannak abszolut vallalhato konstrukciok. Azt meg senki ne varja el, hogy 1-2%-okkal dolgozuon egy bank, ugyanis bevetelt neki is termelni kell valamibol. Erdekes modon az senkit nem zavar, mikor a Nike osszerak egy cipot 10 forintbol es 30ezerert arulja, vagy mikor megcsinalnak egy liter Cola-t mondjuk sacc 20 forintert, boltba meg 300. A bank a torlesztobol el, illetve a tranzakciosdijakbol. Te sem dolgoznal ingyen. Tovabba nem veszed figyelembe , hogy mekkora kockazat a hitelezes, pl fizet e majd akinek odaadtak, vagy mondjuk hogy valtozik a deviza. Ha felveszek 500 milliot es az utolso forintig elkurvazom, szerinted mit csinal a bank ? Elveszi a hazam , oke, azon visszajott 30. A maradek 470 ? Az szopattyu. Gondolkodj kicsit ezeken, mielott szetrkezed a bankokat. Nyilvan szarhazi intezmeny, de valahogy mukodniuk kell.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#43) sztanozs válasza tatararpad (#41) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem nagyon nem érted vagy a lényegét vagy nagyon nem tudod megítélni a kockázatát.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#44) bambano válasza tatararpad (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

így 2017 vége felé kezd unalmassá válni, hogy a tömegek még mindig ennyire nem értik a személyes adataikról szóló dolgokat és ennyire nem is érdekli őket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) toth_janika


toth_janika
őstag

Hát nem tudom, lehet én vagyok nagyon felelőtlen ember, de például ez a Wyze nekem nagyon tetszik. Én AZW Money Pro-t és Simple pay-t használok (szinte az elsők között voltam aki letöltötte a Simple-t) és épp a minap mondtam, hogy kellene egy "gateway" ami átadja a simple vásárlásokat az AZW-nek, és nem kéne kézzel kategorizálgatnom.
Nekem szimpatikus a megoldás. Biztonság... A webbank belépéshez SMS kell, átutaláshoz SMS kell... Mondjuk az is igaz, hogy nem tartok sok pénzt a számlámon, de nem aggódok a biztonság miatt :U

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#46) tatararpad válasza sztanozs (#43) üzenetére


tatararpad
őstag

Vásároltál-e már például egy pizzát mondjuk Simpleben?

(#47) UnA válasza dabadab (#30) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez talán országonként is különböző lehet, mert pl. a britektől 1000 GBP utalásra 9 fontot számítottak fel korábban, de szeptembertől ez csökkent.

Egyébként itt van egy összehasonlító oldal USD-hez: HiFX vs. TransferWise

De ettől függetlenül a regisztrálás ingyenes, és tudsz csinálni egy próba tranzakciót, amikor semmi sem történik (fizetni csak a végén kell, ugye ;) ), és látszik, hogy milyenek lesznek a költségek, és mennyi pénz fog megérkezni. Támogatja az utalást és a bankkártyás fizetést is.

[ Szerkesztve ]

(#48) dabadab válasza UnA (#47) üzenetére


dabadab
titán

Köszi!
Viszont csúnyán megbukott a projekt, a választható országok között nincs ott Magyarország :(

DRM is theft

(#49) Lacok válasza -Skylake- (#42) üzenetére


Lacok
őstag

"Ha felveszek 500 milliot es az utolso forintig elkurvazom, szerinted mit csinal a bank ? Elveszi a hazam , oke, azon visszajott 30. A maradek 470 ? Az szopattyu. "

500 millió Ft hitel esetén a bank 75%-os fedezettséget kér, ami 375 millió Ft tárgyiasult, megfogható fedezetet jelent. [link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#50) dabadab válasza Lacok (#49) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem itt valami félreértés lesz, a 75% azt jelenti, hogy a fedezet értékének 75%-a kell, hogy legalább 500 millió legyen, vagyis úgy 670 millió forint értékű fedezetet kérnek (ez valószínűleg ingatlanra vonatkozik, készpénzfedezetnél azért máshogy néz ki, amikor legutoljára kérdeztem, akkor azt mondták, hogy 24 millió hitelhez az kell, hogy letétbe helyezzek - azt hiszem - 25 milliót).

Szóval a fedezet értékének mindenképpen meg kell haladnia a fedezett hitel értéket, olyat nem láttam, hogy alacsonyabb lett volna. Persze ezt így is meg lehet szívni, ha pl. kipukkan egy ingatlanbuborék és a fedezet értéke hirtelen a töredékére csökken (lásd a tíz éve beütő subprime krízist).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.