Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mekker válasza schawo (#5) üzenetére


mekker
őstag

"A baj a notebookokkal, hogy olcsón ritkaszart kapni, közepesen drágán csak simán szart, k..va drágán pedig használhatót."

Zárhatjuk is a topikot, meg lett fogalmazva a lényeg.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#52) schawo válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


schawo
titán

Szerintem a telefonok egyáltalán nem, a tabletek minimálisan csökkenti a notikra a keresletet.

Ki van csukva. Régen mindig notival futkostam mindenhova, évtizedeken keresztül, pár éve viszont viszont csak a telefonom van velem. A maradék notim 5 éves, alig használom, és nem tervezek venni újat. Telefont viszont igen. Szóval de, igenis hat rá.

5-10 éve a vonaton végignéztél, és minden negyedik-ötödik embernél noti volt, most minden második ember telefont nyomogat, és egy teljes vonaton ha egynél van noti, akkor már külön feltűnik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53) Tin válasza Chaser (#47) üzenetére


Tin
veterán

25% fényerő felett az, különben nem vettem volna meg. alatta pedig úgysem használom, mert ambient világítás nélkül csak szétcseszi az ember szemét a kijelző hosszas bámulása.

más:

a telefonok 4-6"-os, vagy a tabletek kijelzője tök más tészta, a notigyártók addig nyomatják a szarokat, amíg lehet, és csak utána váltanak. most kezdenek általánosak lenni az ips panelek az olcsóbbakban is. a noti fronton nincs akkora piac, nincs akkora tömegtermelés, nincs akkora megrendelés a beszállítók fele, így az alkatrészek árai is magasabbak, következésképpen a végtermék is magasabb lesz, és spórolnak, ahol tudnak.

a korábbi kérdést, amit feltettem, szerintem a tablet az, ami ha eltűnne, mint kategória, könnyen átvennék a helyét a notik. akár a visszahajtjató vagy lecsatolható, érintőkijelzősök. az okosteló nem fog (nem tud) eltűnni. a pc meg... sajnálnám, ha nem lenne.

(#52) schawo: de telefonon NEM LEHET DOLGOZNI:) "mobil" munkára ott fog maradni a noti. neked az, hogy elég egy PC, az te vagy.

[ Szerkesztve ]

(#54) schawo válasza Tin (#53) üzenetére


schawo
titán

noti fronton nincs akkora piac, nincs akkora tömegtermelés, nincs akkora megrendelés a beszállítók fele, így az alkatrészek árai is magasabbak, következésképpen a végtermék is magasabb lesz, és spórolnak, ahol tudnak

Volt olyan időszak, amikor volt elég tömegtermelés, csak akkor a notigyártók voltak nagyon kényelmesek. Ennek meg is lett az eredménye, most meg szívhatják a fogukat. Az egész helyzetet csak saját maguknak köszönhetik.

Mármint te nem tudsz rajta dolgozni. Én tudok. Nyertem :) Nyilván van egy csomó munka, amit nem lehet megcsinálni telefonon. De hogy NEM LEHET, az nem állja meg a helyét. Minden "LEHET RAJTA DOLGOZNI" vélemény viszont eggyel kevesebb eladást jelent.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55) #96302336


#96302336
törölt tag

Összeomlani nem fog. Szűkülni biztosan. Vannak dolgok, amit a mai napig nem lehet megoldani sem okostelefonnal, sem tablettel, csak PC-vel, terepen. Erre mindig lesz egy igény, így notebookok is lesznek. A notebook a kezdetekben is mint munkagép jött létre, ez bővült a kor igényeinek megfelelően. A teljes értékű hordozható számítógép, mint olyan csak akkor fog eltűnni, ha majd eltűnik a Windows, mint elsődleges platform. Próbálkoztam windows alapú tablettel, elég erős kompromisszumok vannak még, hogy kijelenthető legyen az, hogy van valós alternatívája a notebooknak. ÉS nem számításigényes feleadatról van szó, csak sima rendszer programozásról, ahol egy egyszerű uart vagy usb porton keresztül kell egy céleszközt beállítani.
A célszoftverek 99%-a win only.

[ Szerkesztve ]

(#56) Tin válasza schawo (#54) üzenetére


Tin
veterán

igen, a gyártók voltak azok. ahogy most az intel: nincs verseny, csak csepegtetik a fejlesztéseket. azért azt hidd el nekem, hogy ezek az 1 kiló körüli vékony notik már egészen jók szinte bármire, és a legtöbb dologra nem is nagyon kompromisszumosak, tehát akár egyedüli gépnek is megállják a helyüket. persze ha a gari lejár, veszel újat, mert tömegtermelés. és nem árt, ha van egy backup gép is.

dolgozni meg... én is tudok... vpn megy, rdp megy, rá tudok dugni billentyűzetet és egeret, tudok levezni róla, meg miegymás, de ki az, aki mobilon akar dolgozni, ha dolgozhat sokkal kényelmesebb eszközön is?

szóval javítom, mert ismerlek már: mobilon NEM LEHET NORMÁLISAN DOLGOZNI :D

(#55) syn7h37ic: 90-es években évekig ilyet használtam. mindent tudott, csak lassabb volt:)

egyszerűen annyi a baj a noti piaccal, hogy nem akarja megtalálni a helyét. minőséget kell gyártaniuk kisebb haszonnal, és inkább a magasabb kategóriára lőni.

[ Szerkesztve ]

(#57) Armahun


Armahun
addikt

Nem csoda csak a végletek vannak kijelzóben.
Vagy sutyok 1366-os panel, vagy amibe rendes van az ötszörös árban.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#58) Sinesol válasza Fotószem (#44) üzenetére


Sinesol
veterán

Kabelrengeteg es ventillatorzugas? Hol elsz te, a mult szazadban? Kb az egér vezetékén kivül semmi kabelt nem latok, a ventillator meg gyakorlatilag néma egy igényesebb gépben.
Videoszerkesztés egy noti képernyőn akàr a mező közepén..gj...igényes, komolyabb munkàhoz neki sem kezdenék több megjelenítő nélkül.
A Nat Geo csapatról se hidd màr, hogy bàrmi komolyabb videós munkàt, szerkesztest végeznek studion kivül, de esetükben tényleg kell egy laptop a terepen vegzett munka miatt, elismerem.

De mindez tovabbra is csak szűk rétegigény, ez nem menti meg a piacot.

[ Szerkesztve ]

(#59) Tin válasza Sinesol (#58) üzenetére


Tin
veterán

a corporate vonal miatt akkor sem fog tudni eltűnni a notebook, ha akar. nincs helyettesítője. a consumer piac lehet, hogy behal, és ez felveri az árakat, de akkor meg a corporate-et kell megnyerni, ha az fizet, nekik viszont minőség kell. drágább, jobb gépekben reménykedem. az elsőt leszarom, a másodiknak meg örölnék.

[ Szerkesztve ]

(#60) Raysen623


Raysen623
addikt

Én nem érzem összeomlás előtti csendnek a dolgot. Inkább kivárnak a vásárlók, mert egyszerűen és ez sajnos tény kurwa drága egy valamirevaló laptop. Eleve az Intel proci rohadt drága bele, ami gondolom a gyártók nyereségét is elvinné így a többin spórolnak. Remélem lesz Rysen prociból notiba való és akkor veszek egyet. Nemrég láttam egy FX-es laptopot és elmosolyodtam egy kicsit. Mint a fehér holló ugye...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#61) #96302336 válasza Tin (#56) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nekem már a fő gép itthon is egy notebook. Sok egyéb dolog miatt döntöttem mellette. Két fő ok volt. Az első a fogyasztás. A második, hogy jóval kisebb helyet foglal, mint egy normál PC. Továbbá nem érzek késztetést, hogy cserélgessem a komponenseket, hogy lépést tartsak a fejlődéssel, az miatt a néhány játék miatt. Az a 10%, ahol mint játékplatform üzemel, azért egy asztali PC-t fenntartani nem jó ötlet szerintem. Bőven jó ötévente cserélni az aktuális felső kategóriára. Szerintem gazdaságosabban jövök ki, és nem kell szórakozni a komponensek adás-vételével sem.
Hogy mi lesz a notebook jövője, azt majd a piac eldönti. Ahogy a PC-t is már legalább 15 éve temetik. Csak elfelejtettek szólni nekik...

(#62) -Skylake-


-Skylake-
addikt

A 8.-ig birtam olvasni, mar addig annyi faszsag lett osszehordva, hogy az valami hihetetlen.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#63) Tin válasza #96302336 (#61) üzenetére


Tin
veterán

nekem asztalim van (6700K), többnyire azon dolgozom, meg notin. az asztalinak nincs hangja, a notiknak meg van, ha bekapcsol (a két thinkpadben 2-3 éves HQ mobil proci van, az ultrabookban 6500U). semmiért nem cserélném laptopra, és a fogyasztás meg nem izgat, ezek a modern gépek gold táppal még VGA-val sem esznek annyit, hogy az a párszáz forintos plusz villanyszámla érdekeljen. a hely sem gond, van asztalom, rajta a monitorokkal, alatta elfér a gép, nem is az foglalja a helyet, hanem a monitorok, fejhallgató, billentyűzetek, egerek, és sorolhatnám, azok meg kellenek a másikhoz is. ha naponta 10-16 órát ülsz gép előtt, megváltoznak a szempontok.

(#62) -Skylake- : tedd hozzá a te víziód, tuti az is hasonló fasság:D

[ Szerkesztve ]

(#64) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Hosszu tavon (azt mondom 10 ev) ugyis oda jutunk el, hogy a 'telefon'-nak nevezett apro meretu szamitogep olyan eros lesz, hogy minden nem power user feladatot (igen, videovagast, amator rendereles, stb.) ellat. Igy csak egy szamitogep es tobb darab kulonbozo kijelzo es periferia kell, kapcsolat vezetek nelkul. Ha nem eleg a felkinalt ero, berelsz egy ideig felhobol, ezert korlatozott ideig fennallo nagy eroforrasigeny miatt nem kell sokkal dragabb hardverre beruhazni.

[ Szerkesztve ]

(#65) mattew


mattew
tag

Úgy gondolom, maga a notebook nem lesz ritkább jószág, de az eladott darabok száma csökkenhet idővel.
Mivel ahogyan az előttem szólók is említették ma már nem csak a PC a "kompijúter", hanem az okostelefon/tablet/notebok is (IoT-ot és az okosórákat/karkötőket nem sorolnám ide).
Ezek közül ugye legalább 2-re szüksége van az átlagembernek, de kétlem, hogy sokan kihasználnák mind a négy előnyeit (pontosabban, hogy érzékenyen érintené őket ha egyet ki kellene hagyniuk).
Természetesen ha "erő" kell a PC a legjobb (játékok/videóvágás/munka).
A telefon ugye érthető okokból az emberek nagy részének nélkülözhetetlen.
Netezgetésre ugye a telefon is jó lehet, de a tablet mégiscsak nagyobb.
Viszont egyszerű munkára (főleg gépelés) a laptop se rosszabb mint a PC, és ugye hordozható.
Ezért az egyetemisták/újságírók/szülő és nagyszülő típusú felhasználók számára ideálisnak tartom.
Viszont mivel az ő igényeiket egy +5 éves modell is kielégítheti valószínűleg nem rohannak 2 évente újat venni. Ezt viszont nem nevezném a piac összeomlásának, a szűkülés viszont logikus és várható (A Sulinetes időkhöz képest a PC vásárlás is drasztikusan csökkent mégse halt még ki a PC :)) ).

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#66) Mercel


Mercel
senior tag

Olvasom a cikket és a kommenteket egy dokkolóján ülő Lenovo X220-on és röhögök az egészen.

Marcel

(#67) #16820480 válasza Tin (#63) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én naponta 10-16 órát ülök a gép előtt. Egy fotelban, laptoppal. És az egész kb egy kisebb aktatáskányi helyet foglal. Biztosan nem váltanék vissza asztali gépre :N

(#68) SzaboZE válasza TeeJay (#22) üzenetére


SzaboZE
addikt

80-ért ezek nem férnek bele. Mert az átlagember ennyiért akar fullhdips17colt. Van olyan, amit említesz, 300-tól. 80-ért marad a tnhdceleron.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#69) Tin válasza #16820480 (#67) üzenetére


Tin
veterán

na, akkor ez az "ízlések és pofonok" kategória. én is sokat dolgozom notin, igaz, nem fotelből. egyszerűen nem találtam még olyan notit, aminek a billentyűzete tökéletesen megfelelt volna, egér nélkül meg... nem bírom a touchpadet hosszan, na:)

(#70) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Lehet hogy kiszorulnak, de nem a tablet és a telefon által. Majd ha lesz egy olyan erős központi egység, amit bele lehet tenni egy telefonba. A telefont meg egy notebook dokkolóba (amitől a telefon gyk egy notebook kijelzőt kap, billentyűzettel. Nincs már messze a lumia 950xl már tudja a desktop dokkoló feature-t, csak nem elég erős még hozzá. Részemről addig marad a convertible laptop (12-13 collal, mert ennél kisebben dolgozni kínszenvedés).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#71) #16820480 válasza Tin (#69) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én sem bírom a touchpadet, de fogtam egy polclapot, azon van a noti, mellette egér, pont kényelmesen tudom így használni :) Ha meg nem lenne egér éppen, akkor trackpoint, ennél alább én sem adom.

(#72) Tin válasza #16820480 (#71) üzenetére


Tin
veterán

amúgy évekig toltam így, fotel, mellette az egér, az ölemben csak egy billentyűzet, és előttem a nagy monitor... működik. laptoppal is csináltam, csak egy idő után vagy a tartó idegesített az ölemben, vagy a golyóimnak volt meleg, vagy éppen hideg. de a kényelmes fotel, ölben billentyűzet, mellette az egér működik.
de a nagy monitorról nem mondanék már le. arról sem, hogy több van. egyszerűen sokkal kényelmesebb. akkor meg már tökmindegy, hogy asztali vagy noti, ha úgyis kvázi fix a helyed.

(#73) Picco válasza Tin (#69) üzenetére


Picco
addikt

Azt ugye vagod hogy a te izlesed nem reprezentalja a vilag lakossaganak igenyeit?! Csak azert kerdezem mert a hozzaszolasaidbol az ellenkezoje jon le.:U

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#74) Tin válasza Picco (#73) üzenetére


Tin
veterán

Picco megvilágosodtam!!! :D

nyilván nem. de más nevében nem tudok beszélni, így nem is kísérlem meg. erre való a fórum, véleményütköztetésre, nem?:D

(#75) #82729984


#82729984
törölt tag

Én azt gondolom hogy ezek az eszközök egymás mellett és nem helyett fognak létezni, mint ahogy a kerékpár, motor, autó és teherautó sem halt ki csak azért mert feltalálták egyiket vagy másikat. Egyik erre jó a másik arra.

Univerzális cuccot meg nem lehet csinálni, vagy ha meg is próbálják akkor majd a 13 colos "telefonok" korában valaki azzal robbant piacot hogy csinál egy zsebben hordható 4 colos telefont :D

(#76) Picco válasza Tin (#74) üzenetére


Picco
addikt

Az rendben van, de a cikk vilagviszonylatban beszel...jo lenne ezeket elkuloniteni (nem csak neked szol)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#77) tatararpad


tatararpad
őstag

Bárcsak összeomlana. A maradék gyártók talán elkezdenének csinálni is valamit. Annyiszor feljön az új consumer vs használt üzleti notebook vita, és nem lehet azt mondani hogy nem igaz hogy jobb lehet egy használt üzleti mint egy új consumer, mert néha tényleg a full igénytelen fröccsöntött biliműanyagot és a fakó TN panelt jelenti a consumer, természetesen úgy hogy lassan már a RAM is forrasztott lesz.

[ Szerkesztve ]

(#78) sb válasza Tin (#19) üzenetére


sb
veterán

Amiről azt írod jó pont ugyanannyi sebből vérzik.
Phablet? Vidd magaddal a zsebedben... +1"? Sokat nem tesz hozzá egy rakás feladathoz.
Ugyanígy a laptop. Nehéz a tabletet tartani? A laptopot még nehezebb lesz. Tartalomfogyasztásra jó a tablet? A laptopok nagy része is mivel értelmes méretű kijelző ugyanúgy nem fér rá amivel dolgozni lehet. Laptop billel is próbálkozhatsz hosszabb szöveget írni... és akkor onnan indultunk az első hsz-től (ill arra adott válaszokból), hogy videóvágásra se jó.

Szóval ugyanúgy totál kompromisszumos az egész.
Abban igazad van, hogy rétegfelhasználást fed le mindegyik, de amit írtam, tartom: egy normál méretű telefon, tablet, izmos PC jobban illik a felhasználói szokásokhoz szvsz. Esetleg egy elég kicsi, 13-14" könnyű noti... de csak szódával. Jó esetben meg egál.
Valahol az eladások is ezt mutatják de szerintem elég megnézni a felhasználói szokásokat.

(#79) Chaser válasza sb (#78) üzenetére


Chaser
titán

meglepne, mennyi karaktert pötyögtem már be notebookról, desktop billzeteken rosszul is érzem magam
de szomorú tény, hogy kevés olyan gép van aminek értelmes a billzete, na a 8540 az ilyen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80) Tin válasza Picco (#76) üzenetére


Tin
veterán

nyilván 1 üzleti felhasználóra jut 10 marcsika és bob. az első kategóriát nem lőheted ki, a másodiknak meg nehezen lehet a kedvében járni.

egy sztori: valamikor tavaly év végén vettem az asus zenbookot. bementem valamelyik MM-be megnézni-kipróbálni, ott volt zenbook, envy, még a dell xps is asszem, meg persze a "gold standard" macbook air. kipróbáltam mindegyiket, gépelést, touchpad, kijelző, masszivitás, ahogy kell. ott volt egy ilyen 40-es izmos "vállalkozó" csávó és a nője, és hát a nő mindenképp a macbook-ot akarta. nem volt racionális érv, mert árban, teljesítményben, (szerintem még) designban is jobb volt a zenbook, de mégis... mert az jó. ráadásul a 11-est, aminek a gombjaihoz nem is tudom, valami fóliát kellett lenyomni? mondom nézze már meg a másikat, jobban jár, a faszi hajlott is volna rá, de a nő nem. macbook kell.

szóval értelek... nyilván én racionálisan, célnak megfelelő gépet keresek, nagyon sokan árra lövik be, mások meg presztízsre.

(#78) sb: én azt látom, hogy notiban van a 15-17" erősebb vonal, meg a mindenhogyan 13"-osra lecsúszó agyonvékonyított-könnyített ultrabook vonal, a többi elhal. viszont mivel az elsőt is passzírozzák át a présen és könnyítik ki, pont elvesztik belőle azt, ami a lényege lenne, az ultrabookban meg más kezd kicsit ugyanez a vékonyítás az őrület felé menni, minden más (hűtés, hang, kéztámasz) kárára. simán el kéne fogadniuk a gyártóknak, hogy egy laptop nem tud fél kiló lenni, és nem kell, hogy annyira kicsi legyen, mint egy 13"-os kijelző, meg papírvékony, ha közben sivít a hűtése.

[ Szerkesztve ]

(#81) moleculez


moleculez
veterán

Szerintem általánosságban kijelenteni, hogy egyik vagy másik eszköz jobb-hasznosabb teljesen fölösleges. A mobiltelefonok azt a felhasználó bázist (és vásárlóerőt) szippantották el, akik böngészésre, kapcsolattartásra tartottak fenn egy laptopot/PC-t. És ez egy igen jelentős réteg volt. Aztán vannak ultramobil munkák amik simán megoldhatóak egy tabbal, míg régen laptoppal végezték. Elenyésző azok száma, akik 3D animációt renderelnek laptopon, de őket nem is vesztették el. Szerintem újra kell értékelni a célkitűzéseket, mert ez így nem fog menni. Arról nem beszélve, hogy egy laptop elmegy, akár 6-8 évig is, ideális esetben. És innováció híjján sokan csak akkor váltanak, ha megpusztult végleg. De az én felhasználói szokásamat figyelembe véve, ha kihal, veszek egy Stick PC-t a monitor hátába, külső HDD, azt annyi, VLC csak elfut rajta. :D

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#82) SchumiBácsi válasza Fotószem (#44) üzenetére

Mert aztán mező közepén videót vágni majd lenyomni egy rendert sok értelme van :D

A National Geographic meg kb. úgy működik hogy ha készül valami produkció akkor ahhoz a helyszínen lehet felvesznek vagy 500óra anyagot, amit folyamatosan rátesznek a laptopra és a 90%-át levágják, - tárhely okokból gondolom én. Amit a TV-be látsz az már stúdiómunka nagyjából egy kamion elektronikával.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#83) Fotószem válasza troviko (#50) üzenetére


Fotószem
csendes tag

"Úgyhogy én a nagy gyártók helyében arra készülnék, hogy minden területen jelen kell lenni, és jó termékekkel kell jelen lenni"

Ott a pont, de ismétlem: megfelelő szoftverek nélkül egyik sem ér semmit. Erről valahogy mindenki elfelejtkezik.
(Mikor kimentem hosszabb időre, valahogy szembe sem jutott, hogy most aztán mit mivel fogok kint csinálni, merthogy régóta laptopot használok. Asztali gépet valahogy nem vihettem volna fel a repűlőre...
És a megérkezés napján a "sz..r" laptopon megvágtam a repülégépen forgatott anyagot, mert csak 1 konnektor kellett és annyi másodperc, amíg bedugtam és felállt az OS, stb.)

Egy asztali lehet gyorsabb, pörgősebb (és főleg olcsóbb), de hát le van betonozva, helyhezkötött.

Kissé hatalmas különbség (használhatóság) tekintetében egy tableten és telefonon futtatható KINOMASTER vagy CyberLink adaptáció és a laptopon futtatható Vegas Pro, Magix, Corel VideoStudio, AfterEffects, Premiere Pro és sorolhatnám között.
És ezek meglepő módon MIND futnak laptopon, mert az nem egy különleges állatfajta, hanem az életszerűség okán kitalált HORDOZHATÓ kompjuter.
Amit az ENSZ, NATO és számtalan "név" használ, ugyebár. Ahol háború folyik, ott sem "munkaállomással" a hátukon dolgozzák fel a lőadatokat, stb.
Szóval nem kell degradálni a laptopokat. Sőt, egyre inkább laptop lesz a tabletekből is ahogy látom...

[ Szerkesztve ]

(#84) Ed_007


Ed_007
aktív tag

A notebooknak a nagyobb erőforrásokon felül az az előnye a tablettel és telefonnal szembn, hogy
- nagyobb a kijelzője
- van billentyűzete
- több perifériát lehet hozzákapcsolni
- nagyobb a tárhelye
Ha a bárminek is nevezhető jövőbeli készülék ezeket tudná, kiváltaná a notebook-ot.
Most még elvadult ötlet, de pl.
- szemüvegként viselhető kijelző (vagy a képet közvetlenül az agyban létrehozó megjelenítő),
- a billentyűzet leütéseket üjjmozgásokból kiszámító (vagy az ujjmozgások megtörténte előtti elektromos idegi impulzusokból kikövetkeztető jelbeviteli egység),
- univerzális és bővíthető (vagy vezetéknélküli) dokkoló
- perifériaként használható lokális tárhely (a felhőt hayjuk - térerő híján is el kell érni az adatokat)
ki tudná váltani a notebook és az azstali gépek minden előnyét.
Ha az ezeket összekapcsoló, működtető számítógép telefon lenne vagy óra, esetleg medálként viselhető számítógép (amely a bőrön keresztől kommunikál) elegendő energiaforrással és reális áron, az asztali gépek, notebook-ok és tabletek egyszerre mennének a múzeumba. Addig nem, addig csak vergődés van és a profit maximalizálásra törekvés meg sírás, amikor az "ügyfelek" nem partnerek a +3 százalékos fejlődésért cserében a saját lehúzásukban.

(#85) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

400-450k-ért ipari hulladékot adnak lásd pl asus g751jy addig ne csodálkozzanak hogy nem fogynak a cuccosok.

(#86) Fotószem válasza SchumiBácsi (#82) üzenetére


Fotószem
csendes tag

Nem renderelésről írtram, de ha neked csak ez ismert, más nem is juthatott eszedbe.
Gondolom, nem voltál még kitelepült stábbal forgatni sem.
Tudod, 1-2 busz vagy1-2 sátor, na meg LAPTOPOK és VCR-monitorok, ilyesmi.
Szerintem nem kellene személyeskedni, én csak a cikkre reagáltam, de úgy látszik, néhányan nekem írnak hülyeségeket.
Ismétlem: renderelésről egy szót sem írtam, csupán kiakadtam egy antitechnokrata marketinges hülye dumájától.

(#87) [CsuCsu] válasza Fotószem (#86) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Hobbi vagy alkami renderelest, mivel kesleltetes nem szamit, amugyis lassan mar csak felhoben erdemes csinalni.

[ Szerkesztve ]

(#88) lewisfm válasza TeeJay (#22) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia,

én majdnem iyen laptopot használok:
DELL Inspiron 7720

intel core i7 3610QM CPU
2x8 GB DDR3L RAM (=16 GB)
2x128 GB SSD
1 TB HDD
Nvidia Geforce 650M 2GB RAM VGA
Blu ray optikai meghajtó
17,3", 400 nit, FULLHD kijelző
Háttérvilágítású teljes billentyűzettel
USB3
46 Wh akku

Igazából 2 gyege pontja van:
- lehetne hozzá nagyobb akku
- USB 3.1 Type C Thudnerbolt hiánya

... de a gép elmúlt 4 éves!

A DELL az Inspiron kategóriában azóta sem hozott ki ilyen jó gépet!

Az alapgép annó olyan 265 KHUF (bruttó volt) + a RAM és a két SSD.

[ Szerkesztve ]

(#89) r3dsnake válasza schawo (#5) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Olcsón szuper kiselejtezett tip-top ThinkPadek vannak. Jegyzetelni, kódot írni tökéletes, ha meg fotóval/videóval foglalkozok ott az asztali. Útközben meg iPad/iPhone tök jól alkalmas fotót kidolgozni vagy akár 4K vidit vágni. Nálam tök jól megférnek egymás mellet ezek az eszközök, (Van még mellé Kindle meg Nintendo 3DS is. Feladatól függ mi az épp az ideális eszköz.)

(#91) TigerCat válasza troviko (#50) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nagyrészt egyetértek azzal amit írtál. Alapvetően azt kellene figyelembe vennie a gyártóknak, hogy mire használják és ennek tükrében fejlesztgetni. Jó példa a gémer noti piac. Szerintem ez egyértelműen felfelé megy.

Mindenkinek más-más igénye van notebook fronton. Nyilván itt a fórumon ezt hangoztatják, hisz erre való. Részemről kicsit erős a cikk, de van benne igazság. Örülnék, ha kicsit modulárisabban lehetne összeválogatni az alkatrészeket, komponenseket és a vélemények jó részéből is ez tűnik ki. Sok az eltérő igény, talán nem lenne rossz üzlet ráfeküdni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#92) madgie válasza Fotószem (#83) üzenetére


madgie
titán

Használhatóság szempontjából az iPad-en szeretek a legjobban vágni az iMovie-val, mert gyors, intuitív, kényelmes. Ami nem az, az a másolás epöl eszközökre, meg a régi 16 gigás iPad-em maga, ami már borzasztóan kevés tárhely a mostani videókhoz. Csak hát nincs "kedvem" 128 gigás Air2-t, vagy Pro-t venni.

És igen, volt olyan nem egyszer, hogy hagytam a francba az i7-es asztalin a Premiere-t, mert sokkal hamarabb és kényelmesebb módon kész lettem a tablettel.

Notira viszont nincs szükségem, most is ott áll az asszonyé a sarokban (munkahelyi), néha elővesszük lefújni a port róla, oszt ennyi.

Különbözőek vagyunk.

(#93) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Vicces volt a cikk is. A szakértő, jól "megszakértett" mindent. Persze itt a fórumon is teremnek a daliás magyar szakértő vitézek.

Megsúgom, ezek a szakértések, csak piacmachináló aljas húzások, amik vagy bejönnek, vagy nem. Mostanában már egyre kevésbé...

plus ça change, plus c'est la même chose

(#94) schawo válasza noPublicFG (#93) üzenetére


schawo
titán

Miva'?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#95) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kíváncsi vagyok mi lehet ez a bulváros hatalmas összeomlás, -1%? Olyan mint a "Tragédia! Sarka Katának letört a műkörme". Azért mert már nem a noti a buzzword, hanem a tablet meg az okosteló, az csak annyit jelent, hogy vagizásra nem notit vesznek azok akiknek amúgy sincs rá szükségük, hanem az épp aktuális státuszszimbólumot, de attól még akinek eddig is notira volt szüksége, mert tudta mire való, az ezután is azt fogja venni, nem egy bökdöshető kijelzőt, ami netes hírek olvasgatásán meg gps navigáción kívül semmire se jó.

(#96) ceia


ceia
őstag

Szerintem nem halhat ki, sok szakmában nélkülözhetetlen és egy tablet nem lenne jó helyette.

        it's more fun to compute

(#97) Felhőtakaró válasza Lacok (#43) üzenetére


Felhőtakaró
tag

vagy csak átalakul, mint a mobil szegmensebn a " NOKIA " aminek a szellemi tőkéjét átcsoportosították <nem mindenkinek, de érthető okokbol>

huhh

(#98) schawo válasza ceia (#96) üzenetére


schawo
titán

Ki biztosan nem hal, ilyenről szó sem volt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#99) 0P1 válasza lewisfm (#88) üzenetére


0P1
aktív tag

Jajj, ismerem, nem kell bemutatnod, havernak ilyen van. 3,5 kilós szörnyeteg, nehéz, lassú, lemerül az aksija fél óra használat után, de legalább jó drága, mobilnak egyáltalán nem nevezhető, kijelzője ahhoz kicsi, hogy használható legyen, de ahhoz elég nagy, hogy hordozhatónak már ne lehessen hívni.

Komolyan, nem értem meg az embereket, akik ilyeneket vesznek.

Notit már csak a dinoszauruszok vesznek.

A NUC-om kevesebb, mint fél kilogramm, autóstáskámban hordozom naponta, a teljesítménye kb a négyszerese a te laptopodnak, és 200k HUF alatt kihoztam (plusz SSD és RAM)

Egyedül az ultrabookoknak van még némi létjogosultsága ideig-óráig, a hagyományos laptopok hamarosan ki fognak halni - de legalábbis durván visszaszorulnak a piacon (nincs rájuk valós igény)

(#100) 0P1 válasza Dr. Akula (#95) üzenetére


0P1
aktív tag

" de attól még akinek eddig is notira volt szüksége, mert tudta mire való"

Miért, mire való? Tényleg érdekel, meséld el légy szíves! De kérlek, valami értelmes érvet próbálj felhozni mellette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.