Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fotószem


Fotószem
csendes tag

"Simon Lin szerint ez csak rövid ideig maradhat így, a hagyományos notebookokat ugyanis egyre jobban kiszorítják az okostelefonok, táblagépek és más hasonló mobil eszközök"

Ez a kretén vágott már full-HD videót okostelefonon vagy androidos tableten ?

[ Szerkesztve ]

(#2) Sinesol


Sinesol
veterán

Valahogy én sem làtok bennük semmit, nehéz cipelni, sok helyet foglalnak, kijelzőben sem lényeges előny tabhoz képest, legalabbis nekem notebook kijelző is ugyanugy kicsi mint a tab, szal tökmind1.
Hordozhatónak kényelmesebb tartalomfogyasztasra egy tablet, esetleg kompromisszumokkal a teló, a komolyabb dolgokra meg ott a Pc.

Fotószem: Miert egy szerencsetlen laposon kell vagni? Ha mar ilyen időigényesebb dologba fogok, akkor leülök a gép elé. Btw ha van is helyzet ahol laposra kenyszerül az ember munkàval, az egész akkor is csak a piac porszemnyit kitevő része, ami nem szamit kb semmit, abból nem marad fenn egy gyàrtó sem.

[ Szerkesztve ]

(#3) schawo válasza Fotószem (#1) üzenetére


schawo
titán

És te rendes munkaállomáson?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) Sipike19 válasza Fotószem (#1) üzenetére


Sipike19
tag

Ezt én is szeretném tudni. :)
Meg azt is, hogy vajon az elemzéseiket, egy 4'-es kijelzőn nézegetik-e, és az adatbázisaik már ARM alapúak-e.
Valamint játszott-e már 4K-ban Gta 5-el, TWC3-al, vagy BF1-el, vagy esetleg DOOM-mal okostelefonon.
Amíg ezeket nem tudja egy oksotelefon, addig én laptop/PC felhasználó leszek, ha meg ezt elérik az oksotelefonjaikkal, max 2 éven belül akkor okostelefonra váltok, és eladom a gépem, meg a laptopm is.

Sipi

(#5) schawo


schawo
titán

A baj a notebookokkal, hogy olcsón ritkaszart kapni, közepesen drágán csak simán szart, k..va drágán pedig használhatót.

(#4) Sipike19
Az asztali és a telefon közé nekem nem hiányzik semmi. Pedig van notebookon. Még lightroomot is szoktam telefonon használni raw kidolgozásra, inkább, mint noteszen. Mindkettő csak vész esetére jó, és a telefon meg úgyis ott van kéznél.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) Sinesol válasza Sipike19 (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

Valahol nagyon eltévedtél, mivel még csak szó sem volt a cikkben asztali PC-ről.

[ Szerkesztve ]

(#7) Zeratul válasza schawo (#5) üzenetére


Zeratul
addikt

Na a telefonokkal sincs másképpen. Felső kategóriás telefonon se sikerült odáig eljutniuk hogy az akku töltöttséget ne megsaccolja hanem számítsa az átfolyt töltés alapján.

(#8) Tin


Tin
veterán

oké Simon, ha mondasz nekem egy hordozható, használható munkaállomást, megveszem. de ne gyere itt az androidos meg ios-es "bikaerős" játékszerekkel meg az idióta tabletekkel, hanem rendes cuccot mondjál. asztali géppel hogyan dolgozzam nap mint nap? vigyem magammal mindig?

zsugorodik a piac, de a laptopra egészen addig szükség lesz, amíg úgy használjuk a gépeinket, ahogy.

[ Szerkesztve ]

(#9) schawo válasza Zeratul (#7) üzenetére


schawo
titán

És azt meg mi a frásznak? Ez csak statisztikabuziknak való információ. Én az vagyok, arra ott van nekem is a megfelelő alkalmazás. A nép java meg úgyse értené, mit lát.

Telefont 60-ért már nagyon jót lehet kapni, egyáltalán nem értek veled egyet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) Tin válasza schawo (#9) üzenetére


Tin
veterán

telefonon nem lehet dolgozni. tableten sem, vicc az egész.

szerintem ezek a 13-as kicsi könnyű gépek tök királyok, már csak azt kéne megoldani, hogy teljesímény alatt se visítson benne a hűtés.

nem fognak eltűnni a laptopok, de az tény, hogy már egyre jobban csak jobbára munkára használják őket. de arra meg nincs jobb, még csak megközelítőleg sem.

[ Szerkesztve ]

(#12) Ispy


Ispy
veterán

Ugyanaz történik, mint a pc esetében: az átlag ember ma már nincsen rászorulva a nootbookra, sem a pc-re, ha nem olyat akar csinálni rajta, amihez kifejezetten az kell. Márpedig 10 emberből 6-nak bőven elég a mobil vagy egy olcsó tablet, hogy megnézze a FB-t, vagy letolja a napi kendi kráss szagát.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#13) Tin válasza #32839680 (#11) üzenetére


Tin
veterán

tablet az úgy fulladt ki, ahogy volt. nem jó igazából semmire. hordozni túl nehéz, mobil eszköznek túl nagy, dolgozni meg túl buta (beviteli eszközök hiánya).

ami használható lenne, az egy hosszú üzemidejű, vezeték nélkül tölthető, könnyű, összehajtható vagy -csavarható képernyő, aminek lehet diktálni, lehet nézéssel vezérelni egér helyett. az kb kielégítené a tartalomfogyasztási és az átlag -készítési igényeket.

de amíg hagyományos számítógépben gondolkozik az ember, addig ez nem tud rendesen megtörténni.

a jövő az intelligens személyi asszisztensé. és az ar/vr-é.

[ Szerkesztve ]

(#14) sb válasza schawo (#3) üzenetére


sb
veterán

:D :C

Nálam egyedül a 1-1.5kg notik jöttek be amik az elmúlt pár évben jelentek meg. De ezeknek sem látom hihetetlen nagy hasznát, tartalomfogyasztásra talán már nem kényelmetlenek, de így is sok esetben inkább egy tablet nyer.

A régi, (ill ma is ami efelett van) nagyobb notiknál mindig is azt tartottam, hogy egy életképtelen kompromisszum. Arra jó, hogy normális PC-d se legyen, meg mondjuk ölben se legyen kényelmes és/vagy a hordozással is sz*pj. Produktív munkára meg a kijelző/bevitel soha nem lesz elég egyik méretben sem.

@Tin
Még jó, hogy másra használják. Mondjuk tartalomfogyasztás nem az asztali gép előtt ücsörögve és mégse 4-5"-t bámulva. Szobán belül hozni-vinni nem annyira nagy.

[ Szerkesztve ]

(#15) Tin válasza sb (#14) üzenetére


Tin
veterán

de folyamatosan tartani meg túl nehéz. filmet nézni túl kicsi. mondom, phablet lesz. könnyű, mobil, és alkalmi netezésre tökéletes. rendes netezésre meg kevés a tablet.

(#16) Ispy válasza Tin (#13) üzenetére


Ispy
veterán

Tökéletes, ha kell csak felkapom, megnézem, amit akartam, lerakom. 8.8 col, nem nehéz, de elég nagy, hogy kényelmesen tudjak rajta olvasni.

Szóval meg van ennek a helye.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17) Rolly válasza sb (#14) üzenetére


Rolly
veterán

kb 10 éve csak laptopom van ezen dolgozok nálam van mindig ... ezt se asztali géppel se pcvel nem tudnám megoldani... 13-14"-os kijelző kell, ha adhoc valahol várnom kell addig is tudjak dolgozni... otthon meg irodába meg dockoló dual monitorokkal... ha útközben nem kellene néha használni (ügyfélnél, megbeszélésekre, esetleg ha pl szervízben várok az autóra...), akkor egy erős telefon (amik jönnek win10 kompatibilis 835ös snapik.. állítólag jók lehetnek már - ha a két monitort tudják kezelni, de akkor is kellene hozzá egy 12,5-14 colos laptop dokkoló is...

(#18) Ruuwa


Ruuwa
tag

Az összeomlás azért elég erős kifejezés. Venezuelai bolívar árfolyama, az omlott össze.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#19) Tin válasza Ispy (#16) üzenetére


Tin
veterán

persze, ahogy a laptopnak is. csak míg laptop létezik és elérhető lassan 30 éve, a tablet meg van 6 éve. az első jó mindenre, a második meg csak tartalomfogyasztásra.

nem azt mondom, hogy nincs létjogosultsága a tabletnek, hanem azt, hogy nem jó mindenre. ahogy a mobil sem. viszont a phablet sokkal többmindenre jó, mint a tablet, ezért szorítja ki a mobil egyre inkább a tabletet. mert ha már kompromisszumot kell kötnöd, akkor kötsz kevesebbet.

(#20) schawo válasza Ruuwa (#18) üzenetére


schawo
titán

+1

Szűkülni fog, ez lenne a helyes kifejezés, amire viszont senki sem kattintana, tehát abszolút újságellenes com volna.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) T_Stark válasza Tin (#15) üzenetére


T_Stark
őstag

Nálam pont hogy rendszeresen használatban van egy iPad.
Ágyban fekve átpörgetni rajta néhány oldalt a neten, olvasgatni, megnézni ezt-azt sokkal kényelmesebb, mint a laptop, a telefonnál meg jóval nagyobb, és sokkal jobban bírja akkuval.

Persze vehetnék 6"-os telefont is, de az meg nekem mint telefon, kényelmetlenül nagy, és még mindig jóval kisebb mint egy tablet... szóval megvan annak a tabnak a helye.

(#22) TeeJay


TeeJay
félisten

talán ha nem 1366x768-as felbontást nyomatnának az összes értelmes áru laptopba hulladék TN paneles kijelzővel meg U-s procival akkor lenne javulás

miért nem lehet értelmes 17,3" fullHD IPS panel normális 4magos procival 8GB RAM-al M2 SSD-vel meg 2darab 2,5" HDD hellyel bika aksival AC wifivel gigabit lannal ?

máris lenne vevő de így

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23) Tin válasza T_Stark (#21) üzenetére


Tin
veterán

oké, ha a laptop/asztali (magyarul PC), tablet és az okostelefon közül egyről le kéne mondanod, melyik lenne?

mivel a telefon másra is jó, ha a mobilról mondanál le, kapnál helyette egy 3310-et.

[ Szerkesztve ]

(#24) Tamás9x


Tamás9x
őstag

A PC is kihalt már nem tudtátok? Mostanában retro gépekbe pakolom a 1060-as és 1080-as vga-t MS-DOS alá :W

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#25) Chaser válasza Sinesol (#2) üzenetére


Chaser
titán

desktop elé nem ülhetsz, az még jobban haldoklik ( :

kíváncsian várom ezt a hatalmas notebook piac összeomlást

szerk: TeeJay így is van vevő, amiről te beszélsz az prémium kat. és létezik
nem omlik itt össze semmi, max telítődik a piac x időközönként és picit stagnál a kereslet
és ahogy időben haladunk előre, egyre több használt gép is újra gazdára talál, nem csak nálunk, ami szintén elvesz az újak részesedéséből

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) T_Stark válasza Tin (#23) üzenetére


T_Stark
őstag

Miért kéne valamelyikről is lemondani? Ezek kiegészítik egymást, nem kiütik.
Mindegyik tud valami olyat, amiben sokkal jobb mint a másik kettő.

(#28) Tin
Egyikről sem, mint írtam is, de ha muszáj lenne, belegondolva a laptopot használom a legkevesebbet, és jelenleg semmi olyat nem csinálok rajta amit az iPad-en ne tudnék, szóval lehet hogy a notiról.
De mivel senki nem tart a fejemhez pisztolyt hogy bizony nekem csak két eszközöm lehet, így marad mindhárom.

[ Szerkesztve ]

(#27) .mf válasza Fotószem (#1) üzenetére


.mf
veterán

"Ez a kretén vágott már full-HD videót okostelefonon vagy androidos tableten ?"

Nos, kettőtök közül én nem biztos, hogy őt nevezném kreténnek :)
Az "összeomlás" persze túlzó, csak figyelemfelkeltőbb, mint a "folytatódó szűkülés".
Azért lássuk be, a videóvágás rétegigény. Átlag júzer elég ritkán vág videót, akár notin, akár asztalin, de ha választhatna, az asztaliban több a kraft. Mai átlag fiatal csak felvesz mobillal egy videót, és egyből tolja is sznepcsetre, fészre, vagy énnemtudommi legújabb trendi vacakra, vágás, grading vagy bármi ilyesmire nem is pazarol időt.

Laptopok teljesítménye és speckói évek óta stagnálnak, és nem csak a mobilok rohamos teljesítmény-növekedéséhez képest, hanem önmagukban nézve is. Egy pár éves lapossal összehasonlítva alig mérhető a változás egy átlagjúzer által futtatott dolgokban (böngésző, fészbúk, jútyúb, filmek, és egy kis offisz). Nem is várható nagy előrelépés proci-teljesítményben, akkus üzemidőben, sőt, a legtöbb eladott termékkel bíró alsó kategóriában szerintem még idén is rengeteg lesz az 1366×768-as kijelző, amiért már egy középkategóriás telefonnál is fintorognak. Akkor szerinted mi fog idén nagy tömegeket egyszeriben rávenni, hogy mostazonnal hirtelenjében új lapost vegyenek? Semmi. A kereslet olyan vagy rosszabb lesz, mint eddig. Pont, ahogy Simon Lin mondta.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28) Tin válasza T_Stark (#26) üzenetére


Tin
veterán

szóval a tabletről:D

(#29) schawo válasza TeeJay (#22) üzenetére


schawo
titán

Meg kéne végre egy tényleg normálisan használható windows skálázás, mert anélkül notit használni egy istencsapása. Nálam ezért csak alma notebook (bár az meg egyre szarabb oprendszereket tákol), vagy telefon és tablet jöhet szóba kicsiben (<24").

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) Chaser válasza .mf (#27) üzenetére


Chaser
titán

magyar fizetésektől elvonatkoztatva vannak értelmes gépek értelmes panellel, csak az itt drága
a teljesítmény lehet stagnál, de az üzemidő vagy nő, vagy a méret/tömeg csökken
telefonon, tableten gépelni meg sok sikert, fb huszároknak esetleg alternatíva ( :
legtöbb országban a beugró gépeket évente cserélik, arra is vannak kitalálva, semmi másra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Tin válasza Chaser (#30) üzenetére


Tin
veterán

egy értelmes gép

csak azért ezt linkelem, mert ilyenem van. egy szar benne, ha beüt a venti, akkor annak azért van hangja, de ha a a procit visszaveszem 85%-ra, sosem üt be, és simán hoz egy core i5 (u) teljesítményt. üzemidőben, kijelzőben, szolgáltatásban, használhatóságban veri a tabletet. és dolgozni is lehet vele.

ennél olcsóbb laptopot manapság venni viszont tényleg pain in the ass.

[ Szerkesztve ]

(#32) atok666 válasza Tin (#28) üzenetére


atok666
őstag

Neked nincs ra szukseged - ok, de miert kell ehhez 10 hozzaszolast irnod? Nem neked valo, ennyi.

Atok

(#33) Tin válasza atok666 (#32) üzenetére


Tin
veterán

mer ennyit akarok írni, és?

(#34) Zoltn válasza schawo (#3) üzenetére


Zoltn
senior tag

Pont ez jutott nekem is eszembe egyből! :D

"Music is your only friend. Until the end!"

(#35) A Zéé


A Zéé
addikt

Én ezen nem lepődöm meg igazából. Nekem saját asztali PC-m sosem volt. Egészen 1 hónappal ezelőttig.
15+ éve, amióta létezik olyan fogalom nálam, hogy saját gép csak laptopoztam, de a mostani gépfejlesztésnél már nem jött komolyan szóba. Jó, én kicsit fura vagyok, mert szerintem a 14" A méret. Alatta pici, felette túl nagy notebooknak.
Ami még a pénzügyi ingerem alatt van, az gagyi. 1366x768 TN+film monitor, csak IGP, vagy a legalacsonyabb dedikált gpu, gyengécske procik, olyan billentyűzetek, amiktől sikítani tudnék, gagyi hatású házban...

Ami már tetszene, az már olyan árban van, amiből röhögve kijött egy asztali gép, ami mindenben többet tud, meg mellé bele fog férni egy használt, de garis business noti, ha a mostani végleg feladja a harcot.

Just a simple Lineman...

(#36) schawo válasza Tin (#31) üzenetére


schawo
titán

Háromszáz, igen, itt indul a notebook.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) Tin válasza A Zéé (#35) üzenetére


Tin
veterán

de ez sosem lesz ám másképp. a notiban a súlyt, a méretet, a hordozhatóságot, az aksit fizeted meg, ami egy asztali gépnél nincs. én is asztalin és notebookon is dolgozom, nagy nehéz 15"-oson és kis 13"-oson is. a noti jó hordozni, de az asztali olcsóbban többet tud, olyan egeret-billentyűzetet-monitort használok, amilyet akarok, és nem kell kipakolnom mindent. kisebb igényekre akár ugyanez egy dokkolható laptoppal is lehet jó, de az meg akkor már nehéz.

(#36) schawo: és ez még "olcsó" volt a tudásához képest. járkálni, eldolgozgatni jó, RDP-hez is tökéletes, nyilván nem ezen vág videót az ember, de arra ott az asztali. ennek ellenére egy W530-at cipelek, mert az egyik aktuális ügyfél ilyet adott.

olcsó laptop kínszenvedés. annál már az asztali + tablet is sokkal jobb.

amúgy van egy negyvenezresem is, még annó vettem emagon, ne kérdezd, miért. na, az meg annyit pont megért, kb netezni és wordre jó, mondjuk egy ssd kellene bele, de én szét nem szedem, úgyse használom:D

[ Szerkesztve ]

(#38) 7Heads Drago válasza schawo (#9) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát ha a kínai telokat is belevesszük akkor már van 60-ért is telefon ami sebbeségben jó. De ha értelmes burkolatot is akarunk rá, akkor fentebb kell mászni zsében. (mondjuk fémházas, nem tekeredik és jók az illesztések és gyárilag használható rajta a droid)
A témához:
Mint egy vészmadarat hallanék károgni. Céges viszonylatban van jövője a notiknak. Fogalmam sincs miért áll hozzá ilyen negatívan. Ami inkább beszűkült az pont a pc-s szegmens. Az újabb keletű gamer notik is pont a pc-ktől von el vásárlókat.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#39) Tikakukac


Tikakukac
titán

Bár omlana be Istentelenül. Talán akkor valami megindulna a minőségben felfelé, mert ez már tényleg kezd nevetséges lenni. 1-2 éven belüli business class gépek is úgy eszik az alaplapokat, mintha muszáj volna.

Mondjuk magam ellen beszélek most rendesen, de azért nyugtat a tény, hogy irgalmatlan mennyiségű területen vérzik ki a tablet-teló duó, egyetemen egy tök alap portált is tudok ami mobilról vagy tabról elérhetetlen normálisan, muszáj az embernek gépet vennie. 2 oldal legépelése tableten és átnézése megint szopó.

Ha valami tényleg kezd erősen kopódni az az asztali. Na az tényleg zsugorodik gémeres-munkás vonalra.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40) Tin válasza Tikakukac (#39) üzenetére


Tin
veterán

szerintem visszajutunk oda, vagy legalábbis én remélem, hogy visszajutunk oda, hogy 4 kiló alatt nem lesz laptop, de felette viszont minőségi lesz. jóval kevesebb gyártott darabszám, de jobb minőségben. engem nem is igazán érdekelne, mennyibe kerül, de amit pl. a lenovo csinált a thinkpaddel, azért b.szódjon meg. nem hiszem el, hogy egy fél millás gépet nem lehet normálisan megcsinálni, de persze azt hiszik, hogy ha a felső kategóriából keresztfinanszírozzák az olcsó alsót, cserébe abból is elvesznek az jó. hát nem.

én remélem, hogy az asztali sem fog eltűnni. kár lenne érte, még mindig a legjobb ár-értékben, és munkára.

(#38) 7Heads Drago: 100-ért vettem mate 8-at. király teló, és minőségi. ja, újonnan. igaz, kínai, de sose legyen rosszabb telóm.

[ Szerkesztve ]

(#41) Tikakukac válasza Tin (#40) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem kell oda 4 kiló. A mai modern műanyagokkal és eljárásokkal egy a T60 is lenne 1 kilóval könnyebb. Itt inkább a gond ott van, hogy 1 cent profitért megy a butítás. Ott is ahol aztán tényleg csillagos égben van az ár, ott is. 500k-ért basszus olyan backlightos kijelzőket engednek ki, hogy azzal csapnám arcon azt aki ezt átengedte minőség ellenőrzésen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42) A Zéé válasza Tin (#37) üzenetére


A Zéé
addikt

igen, de a mérték az nagyon elcsúszott szerintem.
Amit linkeltél gép, kb. ezen a szinten voltak azok, amikre már adnék pénzt... De ahogy nézegettem jelentős előrelépést nem kapnék a 6+ éves Asusomhoz képest. Akkor meg miért vegyem meg őket?
Ha 300k-ért nincs igazi upgrade noti fronton 2010-hez képest, akkor marad a 180k-s asztali gép, mese nincs. És csodálkozni se szabad azon, ha egyre többen fordulnak el a notiktól.

Just a simple Lineman...

(#43) Lacok


Lacok
őstag

Nem hiszem, hogy össze fog omlani max. szűkülni fog a piac.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#44) Fotószem válasza Sinesol (#2) üzenetére


Fotószem
csendes tag

Szerencsétlen ?
Az a szerencsétlen, aki helyhez kötve hallgatja a ventillátorzúgást meg kerülgeti a kábelköteget a szobában.
Ahol én vagyok, ott van a gépem is, erről gondolom még nem hallottál; ráadásul bárhol használhatom.
Igen, "szerencsétlen" laptopon vágok és szerkesztek mindent, ha kell akár egy mező közepén is.
Nagyon szerencsétlen dolog, mi ?
Nagyban visszanézem-válogatom az anyagot helyben, akárhol.
Még nem láttam pl. olyan National Geographic csapatot, ami asztali "munkaállomást használt volna és nem laptopot.
Dereng ?
Esetleg a tabletemet viszem a laptopom helyett, de az csak visszanézésre alkalmas (arra remek).
Miért is ?
Mert tableten meg telefonon nincs munkára alkalmas szoftver, nem elég a 4-8 mag meg hiper-szuper kütyü -- megfelelő célszoftver nélkül csak "kütyü"marad...
Persze ha csak levelezni meg Skypeolni szokott valaki, akkor egy tepsi telefon is megteszi, stb.
Mint egy ilyen "marketinges" f....

[ Szerkesztve ]

(#45) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én már viszonylag régebb óta vennék egy notebookot.

Viszont sarkalatosan fogalmazok, hogy érzékelhetőbb legyen a bajom.

Kétféle gépet látok leginkább. Vagy egy rakat sz@r, vagy aránytalanul drága, túlárazott. Így elég nehéz választani.

(#46) #16820480


#16820480
törölt tag

Azért maradhatnának még egy ideig a laptopok. Csak kicsit modernizálni kell. Azért az mégis vicces, hogy amikor már kb minden telefonban fullHD IPS kijelző volt, akkor a laptopok jelentős többségében még mindig a HD-ready TN panelekkel jöttek.

Még a Surface jellegű cuccok tetszenének, csak az a baj ezekkel, hogy túlságosan zártak, nem olyan könnyű már oprendszert cserélni, mint régen.

(#47) Chaser válasza Tin (#31) üzenetére


Chaser
titán

ha pwm free ( : ha nem, nálam felesleges pénzkidobás

nekem ez a játékszerem, 8gb rammal és eggyel nagyobb cpu-val, persze nem ennyiért vettem ( : az a vicc, szebb a panelje mint a 820 géhárom' fhd ips-nek, ezért lett ez a kis móka inkább

a minden napos gép pedig egy sok éves 8540p

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a telefonok egyáltalán nem, a tabletek minimálisan csökkenti a notikra a keresletet. Emellett viszont tovább folyik a notik evolúciója. Egy 2 in 1 gépet hova számolnak? Lehet tabletnek és notinak is nézni.

Az viszont biztos, hogy vannak olyan szegmensek a notik között, amikre minimális a kereslet. Pl. a Core - M alapú extrán túlárazott gépekre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) Because


Because
őstag

fenébe pedig most akartam áttérni asztali gépről teljesen notira, na lőttek ennek a tervek :(

(#50) troviko


troviko
senior tag

Jajjj de jó cikk! :C :C

És milyen jók a kommentek, látszik, hogy nagy a zavar a fejekben, mindenki csak a saját nézőpontját látja, hangoztatja, mint az alap igazságot, ami egy és oszthatatlan. Csak a tablet, csak a phablet, csak a noti, csak a PC. 

Pedig a valóság általában nagyon sokrétű, komplex dolog. Ezért van az, hogy egyet is értek a cikkel, meg nem is. Én úgy gondolom, hogy folyamatosan csökkenni fognak az eladások, de teljesen megszűnni nem fog a kategória.

Induljunk ki abból, hogy 20-30 éve, mikor a PC mint kategória létrejött, és a nagy átlag számára elérhetővé vált, mindegy, hogy milyen típusú munkáról volt szó, mindenhez PC kellett, már ami IT jellegű tevékenység. Egész egyszerűen azért, mert nem volt más. És ahogy a fogyasztói árak csökkentek, a számítási teljesítmény nőtt, a UI egyre felhasználóbarátabb lett, sőt megjelentek a grafikus UI-ek, és a PC-k egyre több mindenre voltak használhatóak, egyre több ember és cég vette őket. Eleinte egy háztartásban csak egy volt, aztán ahogy olcsóbbak lettek, a jólét meg nagyobb, egyre több és több családtag kapott PC-t. A piac folyamatosan nőtt.
PC-t kapott papa dolgozni, a mama írni, a gyerek játszani, stb. Igen ám, de aztán jöttek a laptopok, és elkezdték sok helyen kiváltani a PC-ket. Aztán jöttek a csúnya okostelefonok, és akinek csak MSN-re kellett anno a PC, annak elég volt csak egy iPhone, vagy egy androidos telefon Skypra, meg Viberre. Aztán jöttek a tabletek, hogy új szeletet harapjanak ki a PC piacról.
És mivel szép lassan mindenki termékek százai közül válogathatja ki a számára leginkább megfelelő tartalomfogyasztó vagy gyártó eszközt, nyilván egyre több felé oszlik a torta.

Jelenleg lehet választani PC-t, notit, tabletet, uram bocsá konzolt, okos TV-t, vagy TV okosító kütyüt, vagy PC-kén használható telefont (és ki tudja, mit hoz még a surface phone), PC sticket, stb.
Most soroltam fel 7-8 olyan kategóriát, amire kezdetben csak a PC volt, majd a PC és a notebook. Persze, hogy folyamatosan csökken a piac, mert egyre több IT eszköz van, egyre több kategóriával.

Én úgy gondolom, hogy középtávon a 2 in 1 eszközök előtt áll nagy jövő, feltéve, ha lesz érdemi fejlődés a területen.
Jelenleg az IT világban rettenetesen sok folyamat zajlik. Ezek közül sok egymást erősíti, mások egymást gyengíti.

Pl a telefonok elképesztően durva fejlődésen mentek keresztül az elmúlt pár évben, elég csak egy 2013-4-es telefon megnézni, és egy idei modellt. És fejlődés lehet, hogy nem áll meg, lehet, hogy 3 év múlva a PC-k helyét is átveszik.

Ugyan ilyen lendülettel indultak a tabletek, ugyanakkor mára megtorpant a fejlődési ütemük, a természetes korlátjaik miatt. Először is egy tablet nem annyira mindennapos használati tárgy, mint egy telefon. A telefonnal zenét hallgatunk, netezünk, kommunikálunk, fényképezünk, és napi 24 órát van velünk, több százszor vesszük kézbe, nézünk rá. Egy tablet más, inkább hobbi jellegű dolog, munkába nem visszük magunkkal, nem azon fogunk viberezni, sms-ezni, és zenét hallgatni, pláne nem fotózni (japán turisták kivételek). De talán azon fogunk e-könyvet olvasni, és filmezni ha nem otthon vagyunk.
Ám ezek a tevékenységek nem annyira gyakoriak, és annyira priorok, hogy emiatt évente, kétévente cseréljünk tabletet. Mert még egy telót csak-csak lecserél az ember, ha kijön egy gyorsabb, vagy vékonyabb, vagy jobb kamerával, vagy vízálló kivitelben, vagy leejtjük, vagy ellopják, egy tabletet 3-5 évig is simán elhasználgatunk.
Szóval a kezdeti nagy divathullám után egyre kevésbé hajlamosak az emberek pénzt adni valamiért, ami marginális használatú, nem fejlődik kellő ütemben, és amúgy nem is annyira olcsó dolog.
Emiatt nyilván zsugorodik a piac.

A PC-kkel, ugyan ez van. Szép lassan eljutunk megint oda, hogy egy háztartásban ismét csak 1-2 ilyen cucc lesz. Mert a kamasz lánynak nem kell már PC, hogy a szülők által utált pasival chateljen, a 8 éves kisfiú is elvan az okostelefonnal, angry birds-el, és a HTPC-t is kiváltotta egy 30 rugós androidos TV-boksz, stb. Persze azért kell egy bika masina minden családba, hogy ha jön egy AAA cím végig lehessen tolni, vagy ha videót kell vágni, stb.
De egy bőven elég.

És akkor a notik. Teljesen igaza van a cikknek abban, hogy be fog szakadni a piac. De ez csak akkor következhet be, ha lesznek nagyon jó 2 in 1 gépek, mint pl. a Surfce-ek. Csak olcsóbban.
Megmondom miért. Mert ha valaki nem olyan munkára használja, amihez tényleg baromi erős gép kell (pl a korábban már említett videó vágás, renderelés (egyetemisták koliban, stb) akkor felesleges egy nagy, és nehéz gépet cipelni. Viszont az is igaz, hogy egy tablettel meg nem lehet tartalmat gyártani, csak fogyasztani. Azért egy billentyűzet minimum kell, de igazából még egy egér is jól jön sokszor. De minimum egy tapipad.
Viszont a notebookgyártók nagy szerencséjére (véletlen lenne??) egyelőre nem lehet korrekt áron korrekt tudású 2 in 1 gépeket kapni, így sokan kényszerűségből maradnak a notik mellett.

Tipikusan ilyen user vagyok én is. Nekem nem kell nagy teljesítmény, viszont egy normális billentyűzet igen, mert munkára használom a notit. Persze azt is csak ritkán, mikor otthonról távol kell dolgozom. Egy héten max egyszer. Persze akkor is word, excel, net. Ennyi kell.
Erre akartam venni tavaly egy 2 in 1-t. Akkor már volt tabletem, ami nagyon nyögvenyelősen de kiváltott egy notit, igaz erős kompromisszumokkal. Külön kellett cipelnem hozzá BT billentyűzetet, egeret, a 8 col semmire nem volt elég, de legalább könnyű volt, vékony, sokat ment, és Windows volt rajta. Szóval elment. Akartam egy jobbat.
De a Surface gépek nagyon drágák voltak, még a Core M-es is 280-ban állt volna meg billentyűzettel.
Így – kényszerűségből – végül csak vettem egy passzív hűtésű, Core M-es ultrabook-ot 220 rugóért, de az meg szabadidős tevékenységre nem igazán tudom használni.

Szóval jelenleg egy átmeneti állapotban van a piac. Viszont ha elkezdenek a gyártók minőségi 2 in 1 gépeket gyártani, akkor az a piac robbanni fog, a noti és a tablet piac pedig összeroppan.

Természetesen továbbra is lesznek notik, hiszen komoly teljesítményt, mondjuk egy 45W TDP-s processzort dedikált GPU-val, tabletbe nem nagyon lehet belezsúfolni. Meg 17 colos tablettel se nagyon fogunk rohangálni.
És tabletek is lesznek, mert alapvetően lesz majd egy réteg, aki csak netezgetni akar majd, meg olvasgatni, esetleg fruit ninja-zni.
De a nagy többség szélesebb körű igényeit ezek a „mindenre jó” hibridek fogják a legjobban, és legolcsóbban (2 eszköz helyet csak egyet kell megvenni) kiszolgálni.

Úgyhogy én a nagy gyártók helyében arra készülnék, hogy minden területen jelen kell lenni, és jó termékekkel kell jelen lenni, lesznek termékcsaládok, amik tovább fognak csökkenni, (PC, noti, tablet) és lesznek termékek, amik tovább fognak nőni. Okostelók, 2 in 1, különféle TV boxok, stb.
Összességében a torta megmarad, csak több szeletre bomlik, egyik szelet a másik kárára hízik.
Persze minden csak akarat kérdése, ha egy területet elhanyagolnak, akkor nem kell csodálkozni, hogy ott nincs vásárlási hajlandóság.
Márpedig a notebook-ok és tabletek frontján évek óta nincs átütő innováció, és a PC-k sem fejlődnek már a moore törvény üteme szerint. Régen egy 3 éves PC már semmit nem ért, ma még egy 10 éves is tökéletesen alkalmas bármire, a játékón kívül, de sokszor egy VGA cserével még az is belefér.

Hosszabb távon amúgy az IT eszközök értékesített darabszáma biztos, hogy nőni fog (sőt, nő most is), főleg, hogy míg régen bár minden embernek volt a családban egy PC-je, de csak PC-je volt. Egy darab számítástechnikai eszköz. Most sokunknak van PC-je, telefonja, tabletje, notbookja, okostévéje. Nekem ezek közül mind van, valamiből több is.
A gyártóknak az a rossz hír, hogy még egy PC-n elképesztő profit van, egy 30 rugós okostelefonon max pár ezer forint. Szóval, ha valaki régen egy PC-t vett a gyerekének, ma meg egy belépőszintű okosteló, az azért elég nagy profit kiesés az IT iparnak.
De elég sok márka még így is szépen megél, max annyi történik, hogy nem válnak a világ legértékesebb, és legnagyobb cégévé. Azt hiszem, ez nekünk felhasználóknak csak jó, kevéssé vagyunk egy termékre, egy márkára utalva, kevéssé tudják a vérünket szívni…

Egy szó, mint száz, én úgy hiszem, hogy az IT világ a jövőben még a mostaninál is sokkal heterogénebb (IoT, MI, Smart home, önvezető autók, robotok) lesz, egy-egy termék kategória pedig sokkal kevéssé lesz domináns, hangsúlyos, mérvadó.
Ez alól talán kivétel a mobiltelefon, mert abban még rengeteg potenciál van. Még sokáig. Aztán talán felváltja a bioelektronika, vagy ki tudja mi…

https://www.oldtech.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.