Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Mikor megjelentek az elő telefonok a kamerakiemeléssel már fenntartottam a lehetőségét annak, hogy előbb-utóbb meg fognak itt nyekkenni. Sajnálom, hogy ilyen rosszul tervezétk meg. De legalább lett egy hajlítható telója a 1+-nak is :DD

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#2) McDuglas válasza dajkapeter (#1) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Az, hogy a kamera bump alatt tört el, csak tünet, nem ok. (De főleg azért ott tört el, mert ott van az akkumulátor vége - ha megnézed látszik, hogy kicsit a bump alja fölött van a törésvonal a fő-részén a háznak, maga a bump itt inkább egy kisebb helyi merevítésként kezd működni) A fő gond, hogy a keret nem elég erős, kispórolták belőle az anyagot, ráadásul pont ott vannak a gombok is az akksi végénél, amik szintén a keret integritásából vesznek el.

(#3) joey04


joey04
titán

majd jön a sok fan, hogy értelmetlen a teszt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) forgonati válasza joey04 (#3) üzenetére


forgonati
őstag

Mert az. És nem vagyok fan, utolsó telefonom tőlük a OP6 volt... De minden Zack videó ugyanaz, és elcseszett pazarlás. De ez csak saját vélemény, mindenki úgy lesz híres ahogy akar, neki ez jött be.

Keelah Se'lai!

(#5) szecsiD


szecsiD
csendes tag

Azt vártam mikor vérzik az újja.... De nem sikerült.

(#6) Sigma7


Sigma7
tag

Nem hiszem hogy a gyártók nem végeznek a prototípusokon komoly, hitelesített minőség ellenőrzést, töréstesztet. Ha igen, ez a konstrukció hogy mehetett át? A gombok elhelyezkedése, a keret minősége. A gyenge keret persze hogy az erős púp alatt törik el, ahol a gombok még meg is gyengítik...

(#7) sohajda90 válasza Sigma7 (#6) üzenetére


sohajda90
tag

Ugyanúgy ahogy az iPhone 6 hasonló integritás problémákkal, az iPhone 4, ahol a normális fogás blokkolta az antennákat, a Note 7, ami kirobbanó siker lett... vagy az első generációs Z Flip, aminek normális használattól kettétört a hajlítás mentén a kijelzője, az első új generációs Motorola Razr, ahol szintén volt jó pár kezdetleges, prototípusnak is ciki kivitelezés. Ahol emberek dolgoznak hiba mindig becsúszik, szerintem ezen felesleges pörögni. Egyébként elég kevés ember fogja teljes erőből szétfeszíteni a telefonját, az iPhone 6 is azoknál hajlott el csak, akik nagyon szerencsétlenül ültek rá vagy látva a break-down videókat direkt félbetörték. Normál használat mellett azért elég valószínűtlen, hogy ezek bekövetkezzenek...

(#8) Polarstar válasza Sigma7 (#6) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ilyen jellegű komoly tesztet én a Nokia N8 kapcsán láttam!
Na azt berakták a mosógépbe picit pörögni - persze víz nélkül! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9) tixem válasza forgonati (#4) üzenetére


tixem
addikt

nekem már nyekkent meg sok sok évvel ezelőtt zsebben mp4 lejátszó, pedig az nem volt ekkora tepsi. Amekkora zsebek vannak ma a gatyákon (jobb esetben épphogy belefér a telefon) nem csodálnám ha egy-egy ilyen elbaltázott szerkezeti szilárdsággal megáldott telefon megkotlana, ha lehajol az ember cipőt kötni vagy valami hasonló. Szerintem kifejezetten hasznos teszt.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#10) joey04 válasza forgonati (#4) üzenetére


joey04
titán

Szvsz hasznos. A will it blend. Na az volt pazarlás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) helixP válasza forgonati (#4) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen is hasznos, pláne utána a teardown.

Polarstar: Mondjuk okostelefonnak szar volt, de ja. Legalább nem tört :D

[ Szerkesztve ]

(#13) #56710400


#56710400
törölt tag

Sztem abszolút hasznos teszt. Aki ilyen telefont vesz/vett, annak kötelező egy strapatok.

(#14) Smiro válasza forgonati (#4) üzenetére


Smiro
senior tag

Egyetértek... Semmi értelme szerintem sem. Mindenki tudja, hogy telefont nem hagyunk a tűző napon, nem rakunk farzsebbe, kulcscsomó mellé, stb.,ha meg igen, akkor az véletlen és a következmény is. Kezdettől fogva nem szimpatikus, ahogy kéjelegve, szinte perverz módon tesz tönkre itteni mércéhez mérve (is) több havi fizetésbe kerülő eszközt. Ilyen alapon mehetne betonfalba 100 millás autókkal is. Azzal mit bizonyítana? Ma már alap mindenkinél, hogy drága telefon - üvegfólia, tok. Számomra emiatt is mindegy, milyen színű egy telefon. Végül még annyit: legalább sikálná meg a mocskos ujjait, mert hónapos retek ette bele magát. Meglehetősen gusztustalan, ilyen kézzel még a nejemet sem piszkálnám, a barátnőmet főleg, és pláne nem készítenék róla videót. Ja, hogy nem is a nejét piszkálta vele? Feltételezem, majd fogja és akkor sem lesz tisztább.

(#15) Linkin1994


Linkin1994
senior tag

A Nord 2ce meg simán kibírta :DDD
Szóval messze menő következtetéseket kár levonni
[link]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#16) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Szerintem is hasznos teszt. Nem is fejtett ki nagy erőt. Véletlen rá ül az ember és pá... gáz ennyi pénzért.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#18) h4h01


h4h01
senior tag

"Nem kellene, hogy hajlítható legyen. Mégis az, egyszer."

És egyszer mindent is, ami lecsúszik a torkodon meglehet enni, de nem feltétlenül KELL! :R

[ Szerkesztve ]

(#19) hankock


hankock
tag

Számomra az a furcsa, hogy a legtöbb telefon kijelzője a 6-os keménységnél karcolódik meg. Pedig generációról generációra jobb lesz a Gorilla.
A gyártók szerint.
A Mosh skálának ezek szerint nem szóltak.

(#20) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Azért még a tokot be tudta mutatni a végén bár nem igazán illeszkedett :DDD :C

¯\_(ツ)_/¯

(#21) Polarstar válasza hankock (#19) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem olvasta a Gorilla tesztet a karcolós keménypálca. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22) Smiro válasza #32839680 (#17) üzenetére


Smiro
senior tag

Szerinted a telefonokat - főleg a felső kategóriát - nem tesztelik? Átlag user felhasználói szinten biztos, de nem ilyen ökör módon. Az autós hasonlatot még mindig fenntartom, gondolod, hogy nem tudok töréstesztről, vagy gyalogos elütés tesztről? Mégsem áll neki senki arányában véve több 10, vagy 100 millás autót külön tönkreb@cni. Úgy gondolom értelmetlen lenne mondjuk egy Lambo ablakához különböző köveket vagdosni, gyújtogatni, és különböző falnak nekihajtani, vagy amit a képzeleted elbír. Mit is bizonyítana? És ez a teszt mit is bizonyít, amit láttunk? Ez alapján megvennéd ezt a telefont, vagy más alapján döntesz? No de csodálkozzunk csak, milyen remek szórakozás valakinek. Számomra nem az, de mivel most hírérték volt, hát megnéztem. Kár volt. Úgy gondolom, ezért az írogatásért a részemről pláne. Na megyek a Jaageremért.

(#23) laskr99 válasza joey04 (#3) üzenetére


laskr99
addikt

Szerintem nem az. 3. OP telóm nyúzom(ezt már 2.5 éve). Ha véletlen valaki farmeres és ráül(előfordulhat, ismi így tört telefont) akkor bírja e a feszkót.

Nekem eddig az egyik telómban volt 3 év után egy enyhe ív, de nem befolyásolt semmit(Sony Xperia Z2) amit csak úgy vettél észre, ha full sík cuccra raktad.

Mondjuk a gyújtós talán akkor van értelme, ha úgy hagyod napon kocsiban, hogy valami oda tükrözi a fényt nagyító módjára, karc meg ofc kell.

(#24) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Gagyifon.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#25) h4h01 válasza HarleyCustom (#24) üzenetére


h4h01
senior tag

Még szerencse, hogy nem ez alapján mérik a gagyiság fogalmát :U De adj ide bármilyen telefont, én kettétöröm neked, abban biztos lehetsz :D

(#26) Linkin1994 válasza h4h01 (#25) üzenetére


Linkin1994
senior tag

A vicc az hogy a Nord 2ce meg átment ezen a teszten fenntebb linkeltem is.Vagy a kínai verzió lett weak és a globál jobb lesz de nem hiszem el hogy egy budget telefon kibírja a prémium meg nem

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#27) knox83 válasza sohajda90 (#7) üzenetére


knox83
senior tag

Nekem is egyből az i6 jutott eszembe. Ennyi pénzért azért nem lennék maradéktalanul nyugodt. Nem is nagyon kellett erőlködnie, ez így szerintem gáz.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#28) Schuler888 válasza hankock (#19) üzenetére


Schuler888
senior tag

*mohs. Amugy meg ha jobban birna, akkor leejtesnel torne mint a ropi, ebben tud tobbet...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#29) Schuler888 válasza Smiro (#22) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ugy hivjak business. O kinal egy olyan videot amire veveo a nep, latod te is. Megnezed, neki meg hovegen utalja a google a nagy penzeket.. ennyi.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#30) kavalkád


kavalkád
aktív tag

hogy mi? nem törhetetlenek a telefonok?! jajj, ne...

(#31) janeszgol válasza Sigma7 (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt én sem értem. A smartphone történelemben akadtak kettétörhető telefonok. Asus Rog5, iPhone 6, az egyik Apple táblagép Pro kiadása például. Ezek nem tanulnak ezekből? Nem is ismerik ezeket a típus hibákat?

Bazi nagy lapát telefonok korát éljük, ami bárhol meghajolhat a mérete miatt. Zsebben, táskában. Tudom vegyünk hozzá drága tokot, és akkor a vékony törhető telóból lesz egy vaskos valami.
Ahelyett, hogy normálisan megcsinálnák.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) janeszgol válasza sohajda90 (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt az érvet elfogadom, ha a fluktuáció miatt a mérnöki pozíciót nem mérnök tölti be, hanem Mancika a pedikűrös vagy Jolánka az ALDI pénzátrosa.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) janeszgol válasza Smiro (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

-

Tixem: és bizony előfordulnak meghajlított telefonok az embereknél. Oké nem törnek ketté, de idővel az üveg el fog repedni például bennük.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Soha nem volt még kínai telefonom. Minden esetre ez a "teszt" nem teszt. Majd ha szabványosított és mérhető módon végzi ezt a műveletet, akkor lehet értelme a dolognak. Egyébként az látszik, hogy remeg a keze az erőlködéstől, hogy meghajlítsa.
Mivel ez nem teszt, így azt sem lehet tudni, hogy egyéb készülékekkel összehasonlítva mekkora erőt igényelt.
Minden esetre, arra jó volt hogy megtudjuk azt amit eddig is tudtunk: mielőtt leülsz, vedd ki valagad alól a készüléket. Minél nagyobb a valagad, annál ajánlottabb...
A pörölős bohóckodást meg nem is lehet értelmezni. Nem tudom elképzelni, hogy milyen életszerű esetet modellezhet. Ha csak nem parasztvakítás... persze neki is meg kell élni valamiből.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#35) helixP válasza HarleyCustom (#24) üzenetére


helixP
nagyúr

Gratulálok +1 hozzászólásod van.

Messze nem ezt jelenti a gagyiság.

(#36) janeszgol válasza Fritz Teufel (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Az öngyújtós dolgon én is többször elgondolkoztam az évek alatt.
Amikor a telón navigálsz autóban, és a nap rásüt az ablakon át? Akkor elég jó hőhatás érheti. (Bár nyílván nem nyílt láng méretű hőfokkal, de itt inkáb arra kíváncsi, hogy hő hatására megbolondul-e az érintő.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) Nekton


Nekton
aktív tag

Az öngyújtós teszt inkább érdekesség. A telefonok úgyis tönkremennek a teszt végére, így nyugodtan meg lehet ejteni ezt is.

Ezek a hajlítás tesztek nagyon informatívak, még ha nem is szabványos Jerry keze és annak ereje. Azért elég jól szerepel sok telefon, ahol remegve erőlködő kézzel sem lehet kicsit sem meghajlítani a telefont. Azért ez arra enged következtetni, hogy a technológia adott a tartós készülékek gyártásához. Ha sokan csesztetik Jerryt, talán majd készít egy céleszközt erre, ami egyenlőbbé teszi a versenyt.

Nem értem, miért baj, hogy egy-egy készülék fel van áldozva. Jobb lenne, ha nem lenne? 100 milliós sportautó? Azt nem kell tesztelni, mert drága? Az a 100 millió amúgy nem annyi gyártói szinten és nem is egy éhező gyerekeket segítő alapítványtól veszik el a pénzt. Ilyen oldalról nézve eleve nem kellene 100 milliós autókat gyártani, hanem az egész iparág költségvetését karitatív tevékenységre fordítani.

Ezen tesztek társadalmi haszna az, hogyha sokan nem veszik meg rossz minőségű termékeket, akkor a gyártó rákényszerül az alaposabb tervezésre, tesztelésre a termék kiadása előtt.

(#38) Linkin1994


Linkin1994
senior tag

Más is megnézte nála nem tört ketté pedig próbálkozik
[link]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#39) McDuglas válasza Linkin1994 (#38) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Próbálkozik, de csak egy irányba - a posztban lévő videón a kijelző volt kívül, úgy sikerült megreccsenteni, majd megfordítva eltörni. Nekem ez csak valami olcsó utánzatnak tűnik, aki abból próbál megtekintést produkálni, hogy látványosan más, mint a "nagyok".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.