Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lei559


Lei559
tag

Ez aztán a kő kemény rasszizmus.. :)

(#2) Zedz


Zedz
addikt

És csodálkoznak, hogy virágzik a warez. Igazából azt nem értem, miért nem tudnak tekintettel lenni bizonyos régiókra, és ott olcsóbban adni a játékokat. Biztos ki lehetne dolgozni erre valamiféle módszert. Ha itthon egy címért nem 10 ezret vagy még annál is többet kérnének, tuti több vevőjük lenne. Pl. 6 ezer is több mint 0.

(#4) po1son válasza Zedz (#2) üzenetére


po1son
addikt

Csak az a baj, hogy a legtöbb töltögető, akkor sem venné meg a játékokat, ha olcsóbb lenne...

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#5) mcwolf79 válasza Bomc (#3) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nem akarok flame-et, de ez még mindig szar kifogás. Ez egy szar önigazolása a warez-nek.
Aki Origin-ből vásárol közvetlenül,az meg is érdemli, mikor pl. a CDGalaxis-ban is (ami nem a legolcsóbb bolt) is 7k a játék.
Az ilyenek akkor sem vennének játékot, ha 4k-lenne. Az olcsóbbnál mindig jobb az ingyen ugyebár :W

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#6) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Amíg a mi régiónkban sem lesz 5-15€ körüli az átlagos játékár, addig itt sem fog senkinek megfordulni a fejében, hogy megvegye, csak a fanatikusoknak, meg a hozzá nem értőknek.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7) SQX_Barto válasza sad_Vamp (#6) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Én szeretek játékot venni (majdnem 60 game van a Steam fiókomban és 5 vagy 6 Originen)
de sokszor "lecsekkolom" a játékokat mielőtt megvenném. Főleg, hogy régi laptopom van, és demo hiányában (nagy okosok megmondták ugye) másképp nem tudom lecsekkolni. Most is majdnem megvettem Warfightert, de aztán mivel Frostbite 2 engine-es diafilm a gépemen. :U

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#8) Zedz válasza po1son (#4) üzenetére


Zedz
addikt

Ha rendes tartalommal szolgálnának, megfelelő árak mellett akkor biztos vagyok benne, hogy a legtöbb töltögető megfontolná a vásárlást. Mert ez szerintem nonszensz ami manapság folyik, mégpedig hogy kiadnak egy félkész terméket amiért elkérnek egy teljes árat, majd bombáznak a DLC-kkel még több pénzt lehúzva a vásárlóról. Az a gond, hogy hülyének néznek minket. És ameddig ez így folytatódik, addig tőlem egy forintot nem fognak látni, pedig rengeteg címet nagyon szívesen megvennék az előzetesek alapján. Csak amikor kiderül, hogy óóó ennek a fele bugos, vagy egyéb gondjai vannak, na akkor érzem azt, hogy pénzkidobás lett volna.

(#9) sad_Vamp válasza SQX_Barto (#7) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nekem is van pár eredetim.... de csak egy lépte át a fent említett határt, az is Guitar Hero 5ös volt controllerrel... életem legrosszabbul elköltött pénzei közé sorolom :D

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10) kriszpontaz válasza mcwolf79 (#5) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A Tesco néha olcsóbb!

(#11) big-J válasza mcwolf79 (#5) üzenetére


big-J
őstag

Már hogyne számitana az ára abba hogy megveszi-e? Te megvennéd ugyanazt a videokártyát, vagy pulcsit amit tetszik 15k-val drágábban? Néha gondolkodj azon amit irsz...

(#12) spyro1411 válasza Zedz (#8) üzenetére


spyro1411
tag

Megvettem a COD MW2-t és a BO-t is... Nagy csalódásra kb fél éven belül jöttek a DLC-k. A MW2 ben ez nem volt akkora baj, mert ott ha nem akartál akkor más játékmódra mentél és akkor nem voltak DLC-k csak a szívem fájt az MW-s pályák után(amik a DLC-vel jöttek)! A Black Ops nál már más a helyzet itt a b*zeránsok azt csinálják, hogy a igazi gungame serók amik játékpénzre mennek azokba csak úgy minden második pálya DLC-s. Ez nagyon rossz, főleg ha vagyunk négyen, várunk még egy játékost, amikor már belépne akkor meg átdobja DLC-re és mindenkit kidob a szeróról, mert nincs DLC csak nagyon kevés embernek.
A első dlc-t még lehet többen meg is veszeik mint az azt követőket...
Egyszóval kiábrándultam!
Ja és a BO-t 60€ ért míg a MW2-t 50€ ért vettem. (más más üzletből)

(#13) Bomc válasza mcwolf79 (#5) üzenetére


Bomc
aktív tag

5k-ért megvenném... de 18-ért biztos nem fogom...főleg hogy még a buzi szerverek is túlterheltek és nem lehet vele játszani

(#14) Jason19


Jason19
senior tag

Én adnám ugyanúgy teljes áron nekik is... :U

(ez így fehér ember elleni rasszizmus ;] )

Godlike79: Bezzeg a te ciklusodban halállal büntették a warezt, igaz? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) Balika23hun


Balika23hun
aktív tag

Ami megéri az árát azt megveszem, ami nem az meg nem is érdekel (single player-el meg amúgy sem játszom csak multival).

A témához visszatérve Indiában gondolom nem a csóró vesz játékot hanem min. a középosztálybeli akinek van rá pénze ráadásul eddig harmad áron kapták mint mi itt Mo.-n pedig mi nem vagyunk gazdagabb ország.

Dragon MultiGaming Clan http://dmgc.hu/ - Battlefield 1 - Baliozus

(#16) Gl4diator


Gl4diator
tag

Itt nem a játékárakkal van a gond (azok már eu konformak), hanem a fizetésekkel, a megélhetéssel. Ha itthon átlagban lenne nettó 300-400 ezres fizetés, ki lehetne kipengetni akár több mondjuk 15-ezres játékárat is egy hónapban (bár ezt is sokallom).

[ Szerkesztve ]

(#17) kalimist


kalimist
aktív tag

Ez mar legalabb egy eve igy van. A BF3 Premiumot az india-i storeban vettem asszem 20 dollar volt az europai 60 eurohoz kepest. A mexikoi store meg mindig ajanlott: a BF4 Digital Deluxe preorder ott csak kb. 40 euro az europai 70-hez kepest, meg is rendeltem. :) Egyebkent meg nem ertem miert nem tudjak ugy megcsinalni, mint az iTunes, hogy pl. az US storeba csak amerikai kibocsatasu hitelkartyaval lehet vasarolni.

(#18) Televan74


Televan74
nagyúr

Én sem veszek az Origin -ből 60€ játékot, mikor a CD GALAXIS -ból 60$ körüli árért házhoz is szállítják. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19) SQX_Barto válasza Televan74 (#18) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Szerintem Originből vásárolni baromság, kivéve valami oltári nagy akcióban. Az egyetlen, amit imádok az Originben, hogy a 2008-nál újabban kiadott dobozos EA játékok (sőt már pár másik is) mind regisztrálhatóak. Megveszi bárhol olcsón az ember és fogja beregeli Originbe. Pl az új "Most Wanted"-et láttam valahol 3000ért boltban. Originen tuti nem 10€... :U Szerencsére játszottam vele, szóval ingyen se kellene.

A Steam is nagyrész drágább, mint a boltban és sok dobozos játék nem is regisztrálható. Bár a nyári akciókat (Summer Sale hamarosan) megint érdemes lesz majd figyelni ott is.

60€-ért még lehet kapsz mellé mást is, vagy a Collectors/Limited Edition-t is megveheted sokszor...

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#20) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Originnel a legnagyobb baj valóban az, hogy piszok drágák náluk a játékok. Röhej, hogy egy boltban olcsóbban kapom meg a dobozos verziót, mint tőlük a letölthető változatot. Az ár pedig igenis számít, nagyon is sokat. Én például viszonylag kevés játékot vásárolok megjelenéskor. Többségüket, amelyek kétesélyesek (tehát nem vagyok benne biztos hogy megérik az árukat), azokat szépen letöltöm, játszom velük, aztán ha jónak találtam, akkor később megveszem, ha viszont nem tetszett, akkor letörlöm és elfelejtem.
Valószínűleg akkor is többet vennék meg látatlanba, ha változtatnának azon a szokáson, hogy a "használt" játékot nem adhatom tovább, sajnos viszont manapság már mindenhez online regisztráció kell és sok esetben nem engedik meg a fiókok közötti transzfert, ha egyszer valamit beregisztráltál. Viszont ha elpasszolhatnám a megunt / nem bejövős szoftvereimet, akkor nem érdekelne, hogy esetleg sz@r, mivel viszonylag kis veszteséggel meg tudnék tőle szabadulni, vagy elcserélhetném másra.
Összességében tehát az a véleményem, hogy bár mindig lesznek, akik warezolnak, azért arról, hogy mindez ilyen iszonyatos méreteket ölt, maguk a kiadók tehetnek legfőképpen, egyrészt az árszabásukkal, másrészt az egyáltalán nem felhasználóbarát üzletpolitikájukkal.

[ Szerkesztve ]

(#21) zsigus válasza Zedz (#2) üzenetére


zsigus
őstag

Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne bizonyos országokban olcsóbban adni, pl. itthon sem, mert az EU-ban szabad kereskedelem van tudtommal, szóval ha itthon feleannyiba kerülne egy játék mint Ausztriában, akkor simán átjárnának a határ mentén vásárolni (ami a kiadónak kiesés), és minden bizonnyal egy idő után megnyílnának a külföldre koncentráló webshop-ok is (ahogy most a magyar nyelvű, szlovák CD/DVD webshop-ok), aztán több ezresével rendelnék innen a játékot, akár az osztrákok is, vagy bárki más.

Ha pedig elkezdenék korlátozni a felhasználhatóságát (pl. online ellenőrzés, más országban nem használható), jönne a felháborodás...

India más tészta, Pakisztánból vagy Kínából nem nagyon jöhetnek vásárlók.

(#22) sagem válasza Zedz (#2) üzenetére


sagem
addikt

Igaz, de az az igazság, hogy tettek / tesznek ilyen különbségeket, csak nem igazságosan. Orosz / ukrán régió most is jóval olcsóbb, aztán itt van a cikkben említett India is (a Flipkart SOKKAL olcsóbban adta a játékokat, igaz ezt kevésbé lehetett kijátszani, mert online nem értékesítettek csak házhoz szállítással, Indiába), aztán persze ott van az is, hogy pl. Steamen 30 dollár, az nálunk 30 euró, ami azért nem mindegy..

Szóval vannak kifejezetten olcsó régiók, minket sajnos a nagy jólétbe soroltak..csak tudnám miért :(((

Az Origin meg a világ legrosszabb online boltja, már árakat tekintve, ami azért mókás, mert elvileg ez az EA saját platformja, szóval közvetlenül a gyártótól vásárolva drágább, mint egy viszonteladótól..furcsa EA stratégia :D

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#23) zsigus válasza sagem (#22) üzenetére


zsigus
őstag

Több mint valószínű, hogy az ilyen országokban kisebb az ÁFA, és náluk nem Artisjus működik.

(#24) kriszpontaz válasza Jason19 (#14) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Neked most mi is a bajod? Van valami probléma azzal amit írtam???

(#25) Jason19 válasza kriszpontaz (#24) üzenetére


Jason19
senior tag

A képed (Javik) miatt írtam, gondoltam érteni fogod :U

(#26) Gergosz2 válasza mcwolf79 (#5) üzenetére


Gergosz2
veterán

csak azt nem értem , hogy mi a fenéért drágább a digitális kiadás a dobozossal szemben?!
Elvégre még dvd tokot meg lemezt sem kell adniuk és mégis 60€ -ért lehet őket megvenni ami alulról nyaldossa a 18k HUF-t. Inkább megveszi az ember boltban 9-10k-ért.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27) mcwolf79 válasza Gergosz2 (#26) üzenetére


mcwolf79
veterán

Lustasági felár.
Klikk a BUY ikonra, utána DOWNLOAD ikon, végül PLAY ikon.
Ennél sokal bonyolultabb:
Doboz kinyit, majd lemez behelyez, majd végigkattintgatni a SETUP procedúrán,és csak ezután jön a Klikk az asztali indítóikonon.
Ez ugyebár sokkal bonyolultabb :P
ENNYI :DDD

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#28) Gergosz2 válasza mcwolf79 (#27) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem tudom, de nekem úgy tűnik hogy kevesebb pénzétz többet kapsz, mivel manapság az összes játékot valamilyen renedszerbe be kell regelni és onnantól kezdve ugyan olyan mintha neten vetted volna.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#29) SQX_Barto válasza mcwolf79 (#27) üzenetére


SQX_Barto
addikt

én pont a download miatt vettem meg pl az MW3-at inkább dobozosan. Nem mindegy, hogy 16-18GB-t letöltesz x óra alatt, vagy feltelepíted DVD-ről fele annyi idő alatt (pedig nincs olyan szar netem)
Meg megvan a dobozos játékok varázsa is (attól függetlenül, hogy minden játékom Steamen/Originen regelve van)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#30) kriszpontaz válasza Jason19 (#25) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez így elsőre nem jött le, de így már OK. Azt hittem az a baj hogy megemlítettem hogy a CD Galaxis árainál sokkal jobbak is szoktak lenni a Tescoban, mert néha durván akcióznak, de max 1-2 napig.

[ Szerkesztve ]

(#31) Lei559


Lei559
tag

Igen egyébként nem tudom , h ti hogy vagytok vele de nekem azért még mindig az az igazi ha elmegyek a "boltba" és megveszem a jó kis dobozos játékot. Persze nyilván a fiók alján végzi a doboz rövid időn belül.. de azért mégiscsak feelingesebb.. és sokszor még olcsóbb is jóval. :D De lehet h csak én vagyok túl maradi.

(#32) waithEard válasza Lei559 (#31) üzenetére


waithEard
őstag

Akkor én is maradi vagyok. Szeretem a kézzelfogható dolgokat. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#33) Wolverine válasza Lei559 (#31) üzenetére


Wolverine
félisten

Nekem meg nem hiányzik a doboz. Épp eleget költöztem már ahhoz, hogy tudjam, mennyire idegesítő ezeket is cipelni :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#34) Ryder62 válasza Zedz (#8) üzenetére


Ryder62
őstag

+1

Ennyi!

(#35) VictorHUN


VictorHUN
aktív tag

Ezzel a kulcs kereskedők is jól ráb*sztak. most már nem tudnak belőle hasznot csinálni

David Icke: Ébred már az oroszlán

(#36) D1Rect válasza Lei559 (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez addig jó amíg nincs 200+ játékod.

(#37) Gergosz2 válasza D1Rect (#36) üzenetére


Gergosz2
veterán

persze, de manapság már minden játékot regelsz steambe/originbe és onnantól kezdve dobhatod is a kukába, vagy mehet madárijesztőnek egy fára, mivel utána annyiszor töltöd le amennyiszer akarod.

És ameddig olcsóbb a dobozos egyértelmű , hogy inkább az választom.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#38) Wolverine válasza Gergosz2 (#37) üzenetére


Wolverine
félisten

De a #31-ben nem erről volt szó :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#39) Lei559 válasza D1Rect (#36) üzenetére


Lei559
tag

Persze. De általában éves szinten ugyan annyi morzsolódik le amennyi be van szerezve. :D Egyébként nem vásárolok olyan sokat. Havi 1-2 játék átlagban. És azokból is csak a limitált kiadásokat rakom el "emlékbe". Pld ilyen a régi kiadású SC gyűjteményem. vagy mondjuk egy FFVIII PSX-re. :)

(#40) Zedz válasza zsigus (#21) üzenetére


Zedz
addikt

Persze megértem, hogy földrajzilag ez nehezen kivitelezhető, viszont a webshopokban szerintem simán megoldható lenne.

(#41) zsigus válasza Zedz (#40) üzenetére


zsigus
őstag

Szóval akkor más árak legyenek a boltokban, és a webshopokban? Vagy tiltsák meg azt, hogy egy itthoni webshop külföldre is szállítson? Ez így sehogyan sem kivitelezhető...

Annyit tudnak engedni az árból, amennyi miatt külföldről nem érdemes bejönni érte.

(#42) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Originen azért vannak néha jóféle akciók: Kb egy ezresért vettem meg a múltkor a BF2 Complete Collection-t (mondjuk csak a Forgotten Hope 2-höz kellett), de mindenképpen nagyon megérte. Egyébként meg tényleg rohadt drága az Origin. :)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#43) Zedz válasza zsigus (#41) üzenetére


Zedz
addikt

Elnézést ha rosszul fogalmaztam. Steam és társaira gondoltam.

(#44) Lewzke válasza mcwolf79 (#5) üzenetére


Lewzke
őstag

nem rossz kifogás, 60 euró már komoly összeg ... játékért max 15 eurót költök, ha meg nem lesz olcsóbb akkor nem érdekel

(#45) djculture válasza mcwolf79 (#5) üzenetére


djculture
félisten

Francokat nem vennének ezer meg egy haver arra vár hogy ez meg az a cim 3-4 ezer legyen ennyi a pénzük, válság van nyavaja fizetések ha csak nem vagy a tűz körül. Az persze könnyen szidja a másikat aki még nem volt úgy hogy hónap vége felé csak lesett hogy most akkor miből lesz ez meg az megoldva.
Konzol ezért lett ennyire nyerő megy a játék csere bere mint régen a hőskorban.

[ Szerkesztve ]

(#46) Puma K


Puma K
veterán

Pancser EA.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#47) mcwolf79 válasza Lewzke (#44) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én arra írtam, hogy a CDgalaxis-ban 7k-ért meg lehet venni a Simcity-t (ami kb. huszonpár EUR-nak felel meg, és nem ez a legolcsóbb !!) . Akkor szar duma, hogy azért tölti le, mert Origin-en 60 EUR. Kicsit körbe kell nézni, és máris találni olcsóbbat. Ennyi!

djculture:
Oké, ezek vagytok ti.
Én meg ismerek rengeteg konzolost,aki megtehetné, hogy megvegye a játékokat, de inkább letölti.2 konzoljuk is van, az egyikre hébe-hóba megveszik a multis címeket,oszt ennyi. A megjelenés után pár héttel szinte minden beszerezhető már max. 5k-ért (sőt,olcsóbban is). Én nem azt mondom, hogy 60 EUR-ért kell játékot venni (én sem tenném,én sem xarom a pénzt, hülye volnék,mikor olcsóbban is beszerezhető minden). Csak szét kell nézni ,és találni olcsóbbat, aki megveszi 60 EUR-ért, az meg is érdemli.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#48) b. válasza zsigus (#21) üzenetére


b.
félisten

úgy gondolom hogy simán kérhetnének scannelt iratot, mondjuk egy jogosítványt, vagy lakcímkártyát , ilyesmit, bármit ami névre szól. gyereknél meg mondjuk a szülőét,legalább működhetne a szűrés is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) Lewzke válasza mcwolf79 (#47) üzenetére


Lewzke
őstag

ez igaz,a leárazásokat kell figyelni és kész

(#50) enginev3.0


enginev3.0
félisten

A magyar emberek meg mérgesek az alacsony fizetés miatt :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.