Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

"...a címkén ATX12V szabványos matricát, hiszen az egy 12 voltos ágra legfeljebb 20 ampert engedélyez..."
A címkén 30Amper van. Az adja ki a 360Wattot. :R

Tetszetős kis táp, de számomra 6000 Ft a tápra kiadható pénz lelki határa.
Nem látom értelmét kiadni ~20k-t egy tápért, lehet bármennyire jó is, amikor egy 5000 Ft-os táp is ugyan úgy viszi a gépet és halk az is. Meg jobb is az olcsóbb táp, nemkell annyi vezetékkel bajlódni, hogy most hova a fr@ncba fogom elvezetni azt fél kilómétert :DDD
(lásd cuccaimnál mi viszi a gépemet már régóta hiba nélkül, tökéletesen csendben)

[ Szerkesztve ]

(#2) Chaser válasza _Orbi_ (#1) üzenetére


Chaser
titán

Aztán majd ha a fél géped magával viszi 1x, akkor IJB:) 5-6k-ért kapsz FSP 350-PNF-et..de igazad van, ennyit nem érdemel meg a géped...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) whitehand válasza _Orbi_ (#1) üzenetére


whitehand
senior tag

:D csak milyen hatásfokon és biztonsággal.. én meg a gépembe nem tennék 15000 ftnál olcsobb tápot....

(#4) Dare2Live válasza whitehand (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Évek óta rakok 6.000-8.000Fts 350/400 FSP-PNFel gépeket és semmi baj nincs velük, szűk az a réteg akinek 450VXet vagy annál jobbat szoktam javasolni.

Sött rengeteg 15.000ftnél drágább táppal van rengeteg baj. Hogy FSPnél maradjak ott a ZEN vagy az EPSILON ami nekem az ipari hulladék kategóra de az új BlueStormok is egy rakat szarok.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) P00By


P00By
nagyúr

Ismét bizonyítottak ;) :D

(#6) misirulez válasza _Orbi_ (#1) üzenetére


misirulez
senior tag

Úristen bele se merek gondolni, hogy ezt a mentalitást továbbadod a vásárlóknak is.

(#7) Chaser válasza whitehand (#3) üzenetére


Chaser
titán

Te is vágod a táp témát ;] Az egyik az alsó végletbe megy, a másik meg a fölsőbe..van köztes út, még jó hogy van erre topik...

Jó ez a kis Corsair, még a $ sux előtt 11-12k-ért is láttam, azt még megemlíthették volna, hogy ezekre 3 év gar van, a 450 és fölöttiekre meg 5. Gondolkoztam rajta lecserélem a PNF-et, de mostanában biztos nem, főleg mivel el akarom adni a gépet:D Van egy ADDA ventim, ha belerakom akkor már majdnem Corsair lesz ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) _Orbi_ válasza misirulez (#6) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Tévedsz, nem adom nekik tovább.
Bár elhiheted nekem, hogy az emberek 90%-a az árat nézi és nem azt, hogy most egy Corsair, FSP, Cooler Master vagy bármi más márka.

Van nálunk egy Stability Power nevezetű táp, aminek nem tudni a gyártóját. 500Watt 5000 pénz. 2006 óta rengeteget elhordtak és egy ember jött vissza vele, hogy kikapcsol állapotban kicsit sipol. Ennyi. tökéletesen megfelelő táp. Ez csak példa volt...

(#9) shtml


shtml
őstag

Nagyon hiányolom a hatásfok kiszámításához szükséges adatokat. Hiába van meg a táblázatban az áramfelvétel a hálózatból, ha hiányzik a hozzátartozó leadott teljesítmény.

(#3) whitehand:
Van egy eladó Vargáné tápom 16,000 forintért. :DDD

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#10) _Orbi_ válasza Dare2Live (#4) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Egyetértek.

Arányaiban több Chieftec tápot hoztak vissza hozzánk problémával, mint az olcsó tápok közül.
Volt olyan, hogy szétégette az alaplapot a tápegység, mert nem kapcsolt le. Ez a minőség, meg a biztonság? 15ezres táp volt. Szerencse, hogy nem gyulladt ki a gép. Senkinek sem ajánlom.

(#11) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Már csak azt mondjátok meg, hogy mi az az aktív PFC?
Van egy jó kis LC power tápom, 420W-os, és az tud ilyent is!
Amúgy ki tudja? mennyire megbízható ez az LC Power táp, mert nagyon nem hallottam még róla, és félek hogy valami gagyi. mert ha télleg xar, akkor inkább cserélem...

(#12) Mystic


Mystic
tag

Ezek a Corsair tápok nagyon jó minőségűek! Ismételten bebizonyosodott, hogy jó alternatívát képeznek. Szerintem a 14000 Ft-os vételár elfogadható, ha cserébe stabil feszültség-értékeket biztosít.
Ha valaki drága komponensekből épít gépet, biztos nem repesne az örömtől, ha a táp miatt elszállna az egész.

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#13) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

tökéletes táp, úgy mint a tesója :R
nekem VX450-öm van, és tökéletesen halk, de komolyan, annyira h tényleg a vinyó hangosabb, mint a tápom... :C
bár arra kíváncsi leszek, hogy 2év múlva is megfelelő lesz-e az új gépembe

[ Szerkesztve ]

(#14) CséZé


CséZé
őstag

épp pénteken vettem egyet, szerdán szerelem össze a gépet, remélem jó választás volt :)

(#15) Findzs


Findzs
addikt

[link]

nem is drága
best buy :C

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#16) .mf válasza Mystic (#12) üzenetére


.mf
veterán

Ezek a SeaSonic tápok nagyon jó minőségűek! Ismételten bebizonyosodott, hogy jó alternatívát képeznek.

Javítottam :DDD ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) Tomate válasza _Orbi_ (#10) üzenetére


Tomate
veterán

Akkor nem értem, hogy az én 400-as codegenem miért füstölt el egy 2900pro/X2 5000+ 2gb ram 1/hdd/1dvd alatt. Majdnem felrobbant a táp! :Y Egy 350-es FSP-volt kéznél ideiglenesen, az gyönyörűen vitte. Az én gépem terhelés alatt eszik 250-és 300W között. Kb a tiéd is. Próbáld ki, hogy mondjuk leterheled a gépedet egy 10 percre és megfogod a tápodat. De vigyázz meg ne égesse a kezed! ;)

(#18) Márton válasza _Orbi_ (#1) üzenetére


Márton
nagyúr

Orbi:
"és halk az is"
azért van különbség halk és HALK között, hidd el :)
A te konfigodat nézve persze megértem, hogy nem értékeled az igazán csendes tápot.
Vinyók sem a leghalkabbak, van proc.ventid is, gondolom a vga-n is csücsül valami.
De pl. nálam ahol 800 rpm-en megy a prochütő, passzív a vga-m és csak egy ultrahalk 640-es samu van bennt, igenis meghallottam a különbséget mikor a Seasonic tápom betettem.
(pedig előtte is "csendes" tápom volt)
Komolyan mostmár a monitor zizegése az egér kattintás és a szék recsegés a legnagyobb gond :)
A másik a hatásfok, az enyém jóval 80% felett tud, szóval hosszútávon árammegtakarítás
kompenzálja a 10e feletti árat.
Ha meg egy 300-as Codegennel hajtasz ilyen konfigot én a helyedben sűrűn ránéznék a belsejére hogy mi a helyzet, nehogy egy nap füstjelekkel tudassa...
Btw. nekem is sokáig elég volt a 3-4ezres táp és a lélektani határ úgy 8e ft-nál volt.
De miután megvettem majd 15-ért a seasonicot, megváltozott a véleményem.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

CHIEFTEC GPS-550AB -t használok már több mint 1 éve, ami akkoriban 22.000Ft volt, most 16.200Ft. Fogadok, hogy az elkövetkezendő 5 évben nem kell új táp, maximum egy új 12cm-s venti, ha ez már lejárja a nem tudom hány 10.000 óra üzemidejét.
Persze van akinél szétmegy nem 1 márkás táp, akár egy Corsair is, de ha olcsó tápokat nézzük, ott ált. viszi magával a gép egyéb alkatrészeit is.

(#20) luw2win


luw2win
őstag

Végre egy 600W nál kisebb táp :D
Gondoltak a pórnépre is

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#21) kem


kem
addikt

:W egy haverom meg a szaki munkatársa nagyot csökkentek a szememben... azt állítják, hogy a 10600Ft-ból összetákolt 450-es Chieftech(alap táp+glacialtech cooler), jobb, és jobban megéri mint 11-ért a Corsair CX400... buhh nem gondoltam,h ekkora arcuk van mer bótosok... asszem ott se vásárolok többet...

ui: bocs,h ide is beírom, de nagyon felzaklatott az eset:D

Köszi!

(#22) mák


mák
tag

Nekem is vx450-em van a gépbe pár hete túlfeszültség miatt tönkrement a túlfeszültség védő elosztóm és a hozzá csatlakoztatott összes eszköz, kivéve a pc.Nem értek hozzá, de úgy gondolom, hogy a 350Kás gépem annak köszönhetem, hogy minőségi tápot vásároltam, nem egy "az is halk"-ot 5k-ért.

Javítsatok ki, ha rosszul gondolom.

Csak azt sajnálom, hogy nem moduláris. Ha kijönne belőle egy "szétszedhető", akkor simán lecserélném.

mákosnudli

(#23) Bahama


Bahama
aktív tag

Sziasztok!
Egy ilyen táp elég egy i7 920 és mondjuk egy HD 4830 mellé?
Előre is köszi a választ

[ Szerkesztve ]

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#24) Gergő_ válasza mák (#22) üzenetére


Gergő_
őstag

ilyen esetre van garancia nem?mármint a kárra

(#25) oliba válasza Bahama (#23) üzenetére


oliba
őstag

Persze :)

(#27) mák válasza Gergő_ (#24) üzenetére


mák
tag

Igen, elvileg van. A gyakorlatban, majd kiderül az elosztót kicserélték azonnal, a többit bevették javításra és azóta várok.

mákosnudli

(#28) _Orbi_ válasza Márton (#18) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

igazad van, van különbség halk és halk között. Ezt aláírom. :K
és a hatásfokban is igazad van :K , bár szerintem EPU-val bőven behozom azt a 10% különbséget, ami a tápok között van (márha EPU tényleg megy)

Szeretem a csendet és a mostani gépem szerintem csendesebb mint eddig bármelyik volt (a tavaly karácsonyi vízhűtésest leszámítva)
Ha nem játszok, akkor a processzoron nem megy a ventilátor, tehát 0Rpm, a táp ventije is csak 6.5Volton megy, a VGA-n meg valami Glacoator hűtés van gyárilag, aminek még közelről is Nulla hangja (+hűtésmoddolt) a vinyók meg nem hangosak (általában a 3-ból 2 áll éjszaka). Ha fent a gép oldala, akkor nagyon csendes masina. Játék közben feltekerek mindent, de akkor nem érdekel a hang úgyis a játék a lényeg :)

Belseje teljesen egészséges, melegnek meleg a belseje, de nem forró. A régi 500-as tápom 5x melegebb volt)

szerk: hangszigeteltem a gépem. Ajánlom figyelmedbe neked is ha szereted a csendet a gipszkartonosok által használt, úgynevezett Pajszalagot. Nagyon frankó cucc!

[ Szerkesztve ]

(#29) bacsis


bacsis
Közösségépítő

valaki segítsen a 11es hozzászólásomra léccccci :R :R

(#30) rudi válasza moha bácsi (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Minden relatív. Ha neked lehurrogás az alábbi

"Még a komolyabb tápok egy részében is 85 fokos kondik vannak a kimeneti oldalon".

Akkor fene tudja mit jelent nálad a gagyi kategória és a rövid élettartam.

Szerintem nem éppen helytálló az a következtetés amit levontál. Mondta valaki valamikor, hogy a tápok kimeneti oldala annyira felmelegszik, hogy kötelező oda a 105 fokos kondi?! IGEN, kétségtelen, hogy a kimeneti oldal jobban melegszik, mint a bemeneti (ahova telesen fölösleges a 105 fokos kondi) és egy 105 fokos jobban bírja a kiképzést mint egy 85-ös de kb. itt vége is a levonható következtetéseknek. Rengeteg olyan jó minőségű, a hosszú távon is bizonyító táp létezik, aminek a kimeneti oldalán 85 fokos kondik vannak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) 14adam


14adam
addikt

Már nagyon vártam a tesztet,és ez is seasonic beles meg adda ventis :C Nagyon halk és minőségi.

bacsis: Hát gagyi az a táp.Nagyon xar minőségü.Inkább vegyél egy ilyet :K

[ Szerkesztve ]

(#32) rudi válasza bacsis (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Cseréld le, a PFC-nek itt nézz utána (topicot is nézd meg).

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) Ragadozó válasza bacsis (#29) üzenetére


Ragadozó
Ármester

LC Power gagyi kategória...
Az aktív PFC (Power Factor Correction): teljesítmény javító plusz áramkör, amely javítja a hatásfokot, de bonyolultabb a felépítése, mint egy passzív pfc-és tápnak...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#34) misirulez válasza ProEvoFan (#13) üzenetére


misirulez
senior tag

"bár arra kíváncsi leszek, hogy 2év múlva is megfelelő lesz-e az új gépembe"

Régebben a teljesítmény miatt folyamatosan nőtt a pc komponensek áramfelvétele, így egyre nagyobb és nagyobb tápra volt szükség.
Ma pedig épp arra felé halad a teknika, hogy minél kisseb csíkszélesség, minél kisebb hőtermelés, és minél kisebb áramfelvétel, így nagy valószínűséggel 2 év múlva is elég lesz a géped, ha csak nem vet majd fel a pénz, és akarsz hatszámjegyből gépet építeni. :)

Úgy legyen! :R

(#35) Skizz válasza Ragadozó (#33) üzenetére


Skizz
addikt

Hatásfokot?

Tudtommal a tüskés bemeneti áramhullámokat korrigálja, hogy ne legyen túlzottan pulzáló. A passzív ugyanezt csinálja, csak a passzív egy vasmagos tekercsből áll, az aktív meg egy külön áramkörön kap helyet.

[ Szerkesztve ]

(#36) Skizz


Skizz
addikt

Jónak jó, de én azért megvárok a HX450-et. :)

(#37) Franklin válasza mák (#22) üzenetére


Franklin
addikt

Az milyen már, hogy egy túlfeszültség-védős elosztó tönkremegy túlfeszültség miatt? :-)

(#38) rudi válasza Ragadozó (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Lécci, a PFC elmagyarázását hagyd azokra, akik értenek hozzá!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) Chaser válasza _Orbi_ (#10) üzenetére


Chaser
titán

Gondolom azt is tudod, hogy a chieftec sem gyárt tápot mint a corsair..csak címkéznek, chief ált. delta és sirtec beleket használ, a sirtec-kel szokott inkább gond lenni...boltos létedre ha már lehet a stabilitipówa helyett inkább árulj 350-es PNF-t, lehet hogy 1k-val drágább, de nem is 1 kategória a 2 cucc. Következő lépcső a GB-től a 4 v 420W-os táp, FSP greenpower belsővel, 9-11k lehet most, olcsóbb mint az oem FSP ugyanebből a modellből. Nálam is füstölt már el FSP, HLN volt, a szériákat kell figyelni, PNF-et megölni se tudtam, 100-200k-s gépek alatt tesztelgettem a "reflexeit", az hogy kiröhögött oké, de minden cuccot megvédett..mindig:)

#33 Ragadozó: Tudtommal nálunk még az is lényegtelen, hogy van-e PFC a tápban, szerepe csak annyi, ahol különbséget tesznek nettó és bruttó fogyasztás között, jól járjon vele az ember. Hatásfokhoz ha jól tudom nincs köze.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) Fori23


Fori23
őstag

Az a CM táp mi a fenére költ 26W-ot készenlétben?
Mi a műszer tipusa amivel méritek a fogyasztást?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#41) Solten válasza bacsis (#11) üzenetére


Solten
addikt

LC Power gagyi... ;)

Saor Alba

(#42) Solten


Solten
addikt

Jajh de jó kis táp... Seasonic :R

Saor Alba

(#43) audi100td


audi100td
nagyúr

Egy újabb minőségi, különösen halk táp. :R

VX450W-t használok több mint 1 éve és nagyon meg vagyok vele
elégedve. :K

[ Szerkesztve ]

(#44) Traxx válasza Chaser (#39) üzenetére


Traxx
őstag

"Gondolom azt is tudod, hogy a chieftec sem gyárt tápot mint a corsair..csak címkéznek, chief ált. delta és sirtec beleket használ, a sirtec-kel szokott inkább gond lenni..."

Sirteccel tudtommal régebben bizniszeltek, perpill a Delta mellett a CWT járja náluk. A hatásfokot jól tudod, annyiban szoktak sokan tévedni, hogy az újabb tápok döntően aktív PFC-sek, és mivel újabbak, magasabb hatásfokon mennek, ezt a kettőt párosítják össze. Mondjuk az én tápom is aktívos, de valami 70-75% körüli hatásfokra emlékszem...

Egyébként a teszt csak megerősített: ha a mostani Seasonic-om egyszer megmurdel, ilyesfélére cserélem. Könnyű a jót megszokni :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#45) Metalfan


Metalfan
senior tag

Jó kis táp, viszont jelen pillanatban nem vennék ilyet, ugyanis egyrészt nincs asztali gépem, másrészt van elfekvőben egy FSP PNF400-as tápom. Ha majd lesz hol használjam, akkor meg kicserélem a ventilátorát valami halkabbra :)

(#46) Chaser válasza Traxx (#44) üzenetére


Chaser
titán

Az enyémben passzív PFC van, 75% min hatásfok, ugye mint a legtöbb tápnál terhelésfüggő, nagyobb terhelésen jobb valamivel. Lehet átsiklottam felette, de nem láttam a cikkben, hogy megemlítenék, hogy 80+-os a kis corsair, lefordítva jelen esetben 80W-os fogyasztásnál is legalább 80% a hatásfoka. Seasonic is murdelhet meg, az ADDA ventim egy 500-asból van, hűtő ráccsal vettem a döglött tápot 500ft-ért phn:) Szép belseje van, de nem erőltettem, úgy néztem egy kondi halt ki benne..amíg szét nem operáltam ;] A PNF-et én is csak ilyen corsair-ra cserélném, a design is el lett találva, a kábelezés is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

µ330uF/400V-os

(#48) bacsis válasza rudi (#32) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszönöm a segítséget :R

(#49) #19617792


#19617792
törölt tag

A címválasztás szerény lett, ez legalább olyan telitalálatos táp, mint VX450 tesója! :C
Ismét remek munkát végzett a SeaSonic! :R Aki számára meg túlzás, pazarlás, hogy legalább egy kisebb FSP-t tegyen a gépébe, az meg is érdemli...

(#50) Ragadozó válasza Skizz (#35) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Lehet rosszul tudom, akkor elnézést :B

A szinusz tüskétet csökkenti, azt én is tudom....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.