Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Elsőre okos ötletnek tűnik, majd meglátjuk, hogy me a baj vele.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) macilaci78 válasza schawo (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ára, de ez minden újdonságnál így van.
Aztán a kiosztás és/vagy a dizájn fogja megosztani a népet, ahogy az lenni szokott.
Végül miért nincs vezeték nélküliben, numpad nélkül, stb kritikák jönnek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) F34R


F34R
nagyúr

Fujj, majd jol kitalaljak hogy jobb mint a mechanikus..... nah persze. Kesobb jon meg a felar mert ez mekkora ujitas.

(#4) leviske válasza macilaci78 (#2) üzenetére


leviske
veterán

Nem hiszem, hogy sokkal drágábbak lennének. Az A4tech optikai billentyűzetei sincsenek árban elszállva. 34k egy teljesen optikai, 8k egy qweasd billentyűkre korlátozott optikai kapcsolós billentyűzet. Az egyetlen bajuk, hogy elképesztően ocsmányul néznek ki. :DDD Ill nem tudom, hogy az A4tech mennyire tud egy Stealseries/Razer/Cherry színvonalra felnőni minőségben.

(#5) Angel1981


Angel1981
veterán

Nem vagyok az újítások csípőből történő ellenzője, de szerintem ez most itt tipikus példája annak, amikor öncélúan akarnak valami újdonságot eladni, mintha a jelenlegi technika nem lenne tökéletesen megfelelő.

"A megoldás több előnnyel is rendelkezik: egyrészt a mechanikus érintkezés hiányában az élettartam drasztikusan nő, elérheti a több százmillió leütést."
És ki fogja ezt kihasználni, a Highlander?
Családban több, 5-6 évesnél régebbi, cirka 2-3 ezer forintos membrános billentyűzet van, mindegyik napi használatban, és mindegyik működik. Ennek tudatában én már a drágább membrános billentyűzeteket sem tudom megcsodálni, ha a tartósságra hívják fel a figyelmet (ami az ő esetükben 10-15 millió leütés).

Másrészt a kapcsolók mechanikus része külön cserélhető, így nagyon olcsón lehet például a „Red-ről” „Blue-ra” váltani, elvileg tehát fillérekből teljesen testre szabhatjuk billentyűzetünk érzését.
Az ilyen utólagosan árult, testreszabást lehetővé tévő billentyűknek általában darabja ezer forint körül mozog. Ne legyenek illúzióink, hogy ezzel majd forradalmasítva lesz az eljárás, és lemennek az árak.

[ Szerkesztve ]

(#6) Wombath válasza Angel1981 (#5) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Azért nem ez az egyetlen pozitívuma az optikai kapcsolóknak, fel volt ott sorolva pár egyéb előny is, amelyektől kevésbé tűnhet l'art pour l'art jellegűnek a fejlesztés

(#7) [CsuCsu] válasza F34R (#3) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Miert ne lehetne jobb? Valami konstruktiv ervet is szeretnenk latni.

(#8) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Csak kíváncsiságból, de ettől nem lesz vékonyabb is a lényegi része egy billentyűzetnek? Nem lehet ugyanezt a technikát használni egy laptop billentyűzetben? Vagy ezt eleve csak a "hagyományos" ormótlan gombokkal lehet megvalósítani.

Az is előny lenne, ha a laptop billentyűzetek akár csak egy fél milliméterrel vékonyabbak lehetnének.

(#9) F34R válasza Meteorhead (#8) üzenetére


F34R
nagyúr

:W

Notebook billentyuzeten rossz gepelni, hova akarsz meg attol is vekonyabb billentyuket.
Nem itt csak a switch lesz mashogy megoldva: van egy Infrated Led (IL) Ez kuldi a fenyt (jelet) a masik Phototransister (PT) pedig fogadja.
Itt is mint a legtobb gamer cuccnal csak reklam, nem rosszabb semmivel sem egy mechanikus billentyuzet.

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem hangzik rosszul, kivancsi vagyok mire jutnak vele.

(#11) Tsebacsi válasza F34R (#9) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Véleményem szerint annyiból lehet ez jobb egymechanikusnál, hogy halkabb. Nem kicsit... Van akit az őrületbe kerget a katt-katt, más erre izgul. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#12) A-hole


A-hole
csendes tag

A 80-as évek végén volt egy bontott Hall elemes billentyűzetem. Valamiben használták, valaki valamikor legyártotta... Valamiért azóta sem igazán tudom értelmezni ezt a billentyűzet dolgot.

Ezeknek a komolyabb, mechanikus, stb. dolgoknak egy előnye biztosan lehet, kevesebb műanyag kerül az óceánokba. Amúgy meg, nem mellékesen, munkában különösen sokszor használok adott billentyű kombinációkat, azok viszonylag gyorsan halnak, és lehet kidobni a teljes billentyűzetet. Akár a Mariana-árok feltöltésében is szerepet kaphatott... Úgyhogy hajrá.

All we have to decide is what to do with the time that is given us.

(#13) Reggie0


Reggie0
félisten

Csak annyi tortenik, hogy a mechanikus erintkezok problemait lecserelik masfajtakra. De ugyan ugy lesz vele gond, pl. porosodas. Maga az alapotlet elegge osi. En meg annyival gondoltam megfejelni, hogy minden gomb kaphat egy kis darab rudmagnest korulotte egy tekerccsel, igy elektromosan valamennyire szabalyozhato lenne a gomb lenyomasahoz szukseges ero, illetve pl. reflexios optikai erzekelonel(nem ilyen kitakarasosnal) akar a poziciotol fuggoen.

(#14) F34R válasza Tsebacsi (#11) üzenetére


F34R
nagyúr

Van azokbol is halk.... [link] egyebkent nem hiszem hogy ilyen szempontbol lessz fejlodes.

(#13) Reggie0

Az operating force nagyobb lesz mint a mostani cherry switcheknel... es masok lesznek a visszacsatolasi pontok... Gepelni biztosan nem lehet veluk gyorsabban.

[ Szerkesztve ]

(#15) Komplikato


Komplikato
veterán

Szóval a kínaiak előbb kezdték másolni, mint ahogy kapni lehet a terméket? Nem egy optikai tesztben szerepeltek a cuccaik. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

Végre lehet majd pár év alatt elhasználódó billentyűzetet gyártani. Tönkremegy a fénykibocsájtó dióda, vagy lekoszolódik a rés a mechanika kopása, vagy a kenőanyag elvándorlása miatt.

Egyedüli előnye, hogy meg lehet spórolni a jó minőségű érintkezőket, felületkezelésüket, ezért kevesebb értékes fém kell bele.

Nincsenek illúzióim, ez is egy módja annak hogy több billentyűzeteznek legyen hely, ne telítődjön a piac a 10-20-30 évig üzemképes mechanikus billentyűzetekkel. :U

[ Szerkesztve ]

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Igen azt elfelejtettem hogy: a rugalmas érintkezők hiányában nincs szükség hosszú pergésmentesítésre, hamarabb lehet a kimeneten a billentyű leütése.

~3-5ms-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#18) F34R válasza #16939776 (#17) üzenetére


F34R
nagyúr

A normal mechanikusnal 5ms a debounced time, itt meg 0.03ms-t mondanak, mikor az usb 1ms tud max....
szoval az allitasuk szerint mar csak az usb a korlat szamukra.

(#19) schawo válasza F34R (#18) üzenetére


schawo
titán

Ezek az idők összeadódnak, nem pedig a legnyagobb viszi az egészet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) F34R válasza schawo (#19) üzenetére


F34R
nagyúr

Persze, elobbinel is tobb lesz mint 5ms mert mindvegig hardware-rol beszelunk, szoftveres oldalrol is jon meg hozza par ms. [link]

(#21) #16939776 válasza F34R (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

ahogy 19#-ben írják ezek összeadódnak, és ott van a mechanika(rugó + kapcsoló tömeg) set time-ja ami 100-200ms körül lehet. Oda kell majd figyelni, ha észre akarod venni a 5-0,03ms eltérést.

(#22) L. válasza Angel1981 (#5) üzenetére


L.
tag

"tehát fillérekből teljesen testre szabhatjuk"

Na igen a "fillérekből" és a Razer egy mondatban a nem teljesen hihető kategóriát súrolja :DD

(#23) Reggie0 válasza #16939776 (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

A kimeneten ugyan olyan hamar lehet jel, mert az elso elet kell elkapni, a tobbit mar csak elnyomni, hogy ne konyvelje el ismetelt leuteskent. Legfeljebb a kapcsolasi pont koruli erintkezo mozgasi idejet lehet megsporolni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.