Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kpal


kpal
veterán

Szép de nekem csal álom :K

(#2) bteebi


bteebi
veterán

4k felskálázás... de minek? Persze nem baj, ha előretekint, de szerintem még egy darabig nem lesz 4k-s TV, sőt "kommersz" projektor se. Vagy lemaradtam valamiről? :) Az ára legalább nagyjából rendben lesz.

Meg amit szintén nem értek: mi köze van egyáltalán egy (hang)erősítőnek a video felskálázásához? :U

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) Zodicus


Zodicus
senior tag

Nem sokat értettem a cikkből, de azért elfogadnám. Azt például én sem értem, hogy minek egy erősítőnek felturbózni a videó jelet?! :F

(#4) macilaci78 válasza Zodicus (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hogy gyengébb felbontású mondjuk TV-adás ne mutasson olyan szarul a 80"-os plazmán.

Én egy USB portot tettem volna hátra. Mi van, ha két USB-eszközt akarnék csatlakoztatni rá? Illetve ebbe a méretbe belefért volna egy LAN-port is a hálózati tartalmak miatt.
7.2, 135Watt. Csúnya véget ér majd az a házibuli, ahol ezt kihasználják. ;]

Határozottan szimpatikus a mikrofonos kalibrálás. Biztosan gyorsabb, mint a manuális, ha nem is olyan pontos a vájtfülűeknek. Max finomhangolják.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) h-yle válasza macilaci78 (#4) üzenetére


h-yle
addikt

Manapság már nemigen kapni olyan TV-t ami ne skálázna fel értelmesen. Nem hiszem, hogy ez alól a 4K-s Tv lenne a kivétel. :)

Egyébként jó cuccnak tűnik, bár a legutóbbi Onkyo erősítőnk is az volt, egészen a garideő lejártáig...

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) #09634560 válasza macilaci78 (#4) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mindkettő (hátoldali USB és LAN/Ethernet) bemenet megtalálható rajta.
Gyors de hasznos is a kalibrálás főleg kezdőknek. De arra is alkalmas hogy EQ-val a rossz szobaakusztikát javithatja vele (ez szükség szerint be-ki kapcsolható).

(#7) mzso


mzso
veterán

A 4k az 4096 × 2304 és nem 3840 x 2160. Jobb is lenne, amúgy ha a következő ugrásnál szinkronizálnák a mozi felbontással az tv-ket. akkor legalább egyáltalán nem kéne manipulálni a filmet ha ugyanúgy 4k-s (vagy triviálisan ha 8k). A fullHD-t meg többszöröseit egy vékonyka kerettel hibátlanul meg tudnák jeleníteni.

Bár alighanem ez csak az én álmom marad, mivel inkább csak a széthúzás felé szoktak menni a dolgok.

(#8) Mappa


Mappa
addikt

7.2 :F le vagyok maradva :Y 2 sub annak már tér is kell

nem kötelező megadni

(#9) #09634560 válasza Mappa (#8) üzenetére


#09634560
törölt tag

Már az elődje (TX-NR808,sőt: még a 708!) is 7.2-es.

(#10) macilaci78 válasza h-yle (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az én háztartásomban elég, ha egy dolog tud valamit, de azt tökéletesen. Vagyis ha van egy ilyen ketyerém, akkor a TV-től már nem elvárás. ;)

Sanci38: A cikk is említette: többek között...:))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) #09634560 válasza macilaci78 (#10) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkkor miért irtad amit irtál azaz "tettem volna.. belefért volna..".

[ Szerkesztve ]

(#12) #72042496 válasza bteebi (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jelenleg tényleg egy hanyagolható technika ez, de mire igény lehet rá, legalább az összes erősítőbe belekerül. Olyasmi a történet, mint VGA fronton az SM 3.0, vagy a DX 11.

"...mi köze van egyáltalán egy (hang)erősítőnek a video felskálázásához?"

Ezt a fajta készüléket angolul AVR-nak hívják, ami annyit tesz, hogy Audio/Video Receiver. Tehát a videóhoz is van köze. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) #72042496


#72042496
törölt tag

Az előbb elfelejtettem abbéli örömömet kifejezni, hogy az idén végre olyan erősítőket gyárt az Onkyo is, hogy ezeket már beengedném a házba. Mi több, az új széria kifejezetten tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Duree


Duree
veterán

Ez bármikor jöhetne,igazán lenyügözö készülék.

duree54

(#15) vgergo válasza mzso (#7) üzenetére


vgergo
aktív tag

4k felbontás nem egy adott felbontást takar.

Computer formats
3840 x 2160
4096 x 2304
4096 x 3072

Digital film
Full Aperture 4K 4096 x 3112
Academy 4K 3656 × 2664
Digital cinema 4K 4096 × 1714
Digital cinema 4K 3996 × 2160

(#16) Devid_81


Devid_81
nagyúr

A felkonvertálás lag-al jár ha jól sejtem, akkor még ott a TV-kben az egyéb képjavítók lag-ja.
Hmm fene tudja, azért kipróbálnám mit tud.
De ehhez egy komoly hangfalrendszer nem ártana...simán milla felett lehet az ember ha kicsit odafigyel a minőségre.

...

(#17) h-yle válasza Devid_81 (#16) üzenetére


h-yle
addikt

Ez a lag késleltetés csak játékok alatt probléma, mozgókép esetében nem, hiszen amennyire csúszik a kép annyira csúszik a hang is.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#18) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Kissé parasztvakítás szaga van ennek a műszaki leírásnak. A THX Select2 rendszereket (a Wikipedia szerint nagyjából 20 m2 alapterületű szobákba ajánlják - akkor meg minek a csatornánkénti 135W ?!? IGAZI csatornánkénti 135W-tól kb. agyvérzést, üvegkitörést, meg plafonleszakadást lehetne kapni.
Ezek a hülye rövidítések is, amivel mindenféle divatos technológiát takarnak... na mindegy. A videó felskálázás 4K-ra elég nagyképű, de főleg fölösleges dolog.
Azt meg végképp nem tudom elképzelni, hogyan jön ki 7.2 csatorna, mikor az erőlködő hátlapján van 9 csatorna, plusz két zóna-szélessávú és a mélynyomó még sehol sincs...

Biztosan szükség van ennyi csatornára? Biztosan kihasználják ezt a filmek? Vagy csak konvertálja az 5.1-et, mert akkor akár 2.1 SRS is lehetne.
:(((

[ Szerkesztve ]

(#19) macilaci78 válasza #09634560 (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A cikk maga nem sorolt fel minden csatlakozót. A felsorolás alapján hiányoltam.
Ha nincs rajta LAN port, egy USB-s vinyót dugnék rá, meg a wifi adapterét. Ez van, így elég az USB-s vinyó. Tudom, ott a hálózat, de agyfaszt kapok a sebességétől, az én hibám.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20) Uga


Uga
csendes tag

Ez a videófelskálázás ahogy látom nem csak nekem enm tetszik :F nem tudom elképzelni, hogy egy 480i-->1080p szép lenne. De ennek ellenére az audioerősítő adatai tetszetősek, + szerintem pofás a kicsike :U .

"Létezik egy általános igazság: mindenki hazudik. A változó csak az, hogy miről."

(#21) zsola32


zsola32
őstag

izmos darab

(#22) #09634560 válasza szilagyiv (#18) üzenetére


#09634560
törölt tag

A mélynyomó az RCA kimenet minden X.1,X.2 erősítőn subwofer (vagy a szó a rövidítését tartalmazó) felirattal Ezen a tiopuson 2 van. A 135 watt csalóka,mert azt IEC szerint mérték és valójában akkor adja le ha nincs másik hangsugárzón kimenő teljesitmény.. De zaért 5.1-en 70-90 Wattot biztosan lead.

(#23) szilagyiv válasza #09634560 (#22) üzenetére


szilagyiv
senior tag

:) amúgy köszi, de felismerem ám a sub kimenetét - inkább arra gondoltam, hogy eleve több csatorna van, mint 7 és MÉG ott van a mélynyomó is...

Még a 70W is iszonyatosnak tűnik 5 csatornán. Mindig eszembe jut az Unitra Diora 2x20W-os szeretett erősítőm, ami akkorát szólt mint állat (Orion 70/110-es falakkal).
Van egy Logitech Z5500 cuccom, ami a gyári adatok szerint ~500W-ot tudna, vagyis valami 60W-ot szatelitenként, meg majd' 200-at a mélynyomó... háthogynepersze. Már halláskárosult lennék régen.

(#24) Dorian válasza Uga (#20) üzenetére


Dorian
félisten

Mivel AVR ezért képes a videó-részt is kezelni. A tévé úgyis felskálázza a jelet 1080p-re, különben vastag fekete keretben jelenne meg a videó, de valószínű, hogy egy ilyen szintű erőlködőben jobb skálázó van, talán a lejátszóénál is jobb, érdemes kipróbálni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25) #72042496 válasza szilagyiv (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez a kategória már iszonyú nagyot tud szólni és van rá esély, hogy leadja a 70 W-ot. De gondolom ott már eléggé torzít is. Amúgy szerintem felesleges a teljesítményt nézegetni, mert hangoskodni a legalapabb erősítővel is lehet, minőségi hangot produkálni viszont nem igazán. :)

(#26) DBob válasza Mappa (#8) üzenetére


DBob
őstag

"7.2 :F le vagyok maradva :Y 2 sub annak már tér is kell"

Hogy-hogy? Nincs külön 100+ négyzetméteres szobád csak házimozira? Hiszen máshova 7.2 parasztvakítás, nem feature. Húzzál bele, itt a jövő a nyakadon! :))

(#27) arty


arty
veterán

ez a 4k tehát a gyártók végső kétségbeesésének eredménye: mással már nem lehet eladni az évente jelentkező ujabb modelleket... a fogyasztói tásadalom műremeke, szükségtelen vacak funkciók garmadájával

4k idén, jövőre jöhetne 16k-val és 9.3-as hangzással, a 2013as modelltől pedig már 128k és 22.7 az elvárásom!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#28) DBob válasza arty (#27) üzenetére


DBob
őstag

Természetesen jöjjön évente új hdmi szabvány, mert anélkül már nem trendi ami menő. ;)

(#29) devast válasza szilagyiv (#23) üzenetére


devast
addikt

A wattó' nem lesz hangosabb a cuccod. Magas érzékenységűvel tényleg lerepül a fejed 20 vagy mennyi négyzetméteren. De ilyen 85db/W/m körüli hangfallal pont elég.
Nem hülyék ezek az onkyo-nál...

[ Szerkesztve ]

(#30) Dorian válasza DBob (#28) üzenetére


Dorian
félisten

Úgyis nemsokára áttérnek UTP-re, aztán lehet megint cseréni.
Persze a hangminőség egyre szarabb lesz azonos árszinten...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31) #72042496 válasza DBob (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az a 100 nm finoman szólva is barokkos túlzás, egyébként meg úgy olvasom zónázni is lehet ezzel az erősítővel, ami nem egy rossz dolog.

[ Szerkesztve ]

(#32) DBob válasza #72042496 (#31) üzenetére


DBob
őstag

Kifejtenéd mi a túlzás a 100nm-en?
Itt a hangszórók számát tekintve nem a "több -> jobb" az irányadó elv.
Azért kell több bizonyos esetekben, mert 5.1-es rendszerrel próbálkozva már nem 100%-ig lefedhető a hangtér, maradnak lyukak ahol nem jó hangzás. Ilyen egy 30nm-nél kisebb szobában nehezen elképzelhető, márpedig nem az a magyar valóság hogy 30nm+ legyen egy átlag nappali kis hazánkban.

A zónázás meg már egy elég régi történet, nem újkeletű.

Az megint egy másik téma, amit Dorian is írt: a hangminőség egyre szarabb lesz azonos árszinten...sajnos.
Itt van pl. a szinte új, alig használt felső-kategóriás házimozi erősítőm, ami a 7-8 évvel ezelőtti csúcsot képviselte (hangminőségben és szolgáltatásokban talán mai napig), csak egyetlen egy dolog miatt eladhatatlan (vagy szaré-hugyé vennék meg): nincs rajta hdmi. Nem mintha komponens nem lenne ugyanolyan jó, vagy nem lehetne esetleg direktbe kötni...nem. Innentől hiába hangban nem tudja semmi felülmúlni, olyan funkciói vannak amiket nem kapni 200-300k alatt, csak a távja többet ér mint sok belépő szintű av erősítő...és ezek után eredeti ár harmadáért kínálom úgy, hogy gyakorlatilag új (végül nem került kiépítésre a házimozi rendszer, így dobozában áll)...és senkit nem érdekel.

Szóval sajnos a 100nm-t nem tartom túlzásnak, azt ahogy az igényt belepumpálják a gyártók a felesleges fícsörök iránt a potenciális vásárlókba, a tényleg lényeges paraméterek rovására az már erősen túlzás szerintem is. :(

(#33) #72042496 válasza DBob (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért túlzás, mert a 7.1 (7.2) akár 30-35 nm-től is ajánlható (ez nyilván az alsó határ), ezzel szemben te azt állítottad, hogy csak 100 fölött van létjogosultsága.

100 nm-t jóformán behangosítani is elég, nemhogy egy jó házimozit építeni bele.

[ Szerkesztve ]

(#34) Patice válasza szilagyiv (#18) üzenetére


Patice
nagyúr

Az a csatornánkénti 135W az egy olyan érték, amit akkor ad le az erősítő, ha csak egyetlen egy hangszórót akarna megszólaltatni az ember. Minél több hangszórót szólaltatsz meg vele annál jobban esik az egy dobozra eső teljesítmény.

Két előerősített mélnyomó kimenet azért kell, mert 20 nm-től nagyobb helyiségekben is lehet hogy használni fogják és ott a nagy légköbméterek miatt szükséges lehet két mélynyomó használata. (THX ajánlás, 105 dB-es hangnyomás elérése képes rendszer, akár 30 Hz-en! - Ehhez már nem kis teljesítmény és membránfelület szükségeltetik!)

Minek annyi kimeneti csatorna?

Dolby ProLogic IIz szabvány esetleg ismerősen hangzik? Ez a technika mátrixolva a csatornák jelét 5.1-es hangból csinál 9.2-őt (akár) egy 7.1-es felálláshoz hozzáadták a front hangszórók fölé helyezendő plusz két hangszórót, amivel a magassági hangokat is megpróbálják visszaadni. Plusz ahogy írtam, nagyobb helyiségbe 2 mélynyomó, meg is vagyunk. A fennmaradó két kimenet meg egy külön sztereó hangfalpárhoz van fenntartva, amikor a házimozi erősítőt sztereó módban akarják használni és nem akarják, hogy az ember a kábelezéssel meg mindennel bajlódjon. Vagy éppen 2. zónának egy másik helyiségben, mert ezek az erősítők már hálózati működésre is képesek.

Az egyik szobában apa mozizik 5.1-ben, másik szobában a gyirik hallgatja a gépéről hálózaton keresztül az erősítőre küldött anyagot, a harmadik szobában meg a másik gyerek a saját zenéjét.

Így elég akár egy ilyen komoly erősítő is egy egész ház kiszolgálására.

A videó felkonvertálás meg azért kell, mert ilyen erősítőket (általában) nem egy-két évre vesz az ember. A 4K-s felbontás ötlete meg már akkor megvolt, amikor elkezdődött ez az egész HD-s korszak. Csak hát ugye a marketing. A mobilozás kezdetén is kezdhették volna egyből olyan hálózat kiépítését, ami alkalmas a videótelefonálásra, de abból nem tudtak volna hosszú éveken keresztül profitálni. Szép lassan csöpögtetnek mindent az embereknek. Ezzel is így van. Most a FullHD a csúcs, de pár év és jönnek majd a nagyobb felbontású TV-k, amikor meglesz a következő generációs adathordozó, amire ráfér az ilyen felbontású kép.

Mondjuk már megjelent a BD-XL 100 Giga fölötti kapacitással.

Még egy kis megjegyzés: a videó felkonvertálás tudtommal nem a TV-kben van, hanem a legtöbb HDMI-s DVD lejátszóban és a Blu-ray lejátszókban. Ezzel az erősítővel régebbi típusú DVD lejátszó képét is fel tudja az ember fia konvertálni. Hogy erre is mi szükség?

Ha mondjuk egy régebbi, de nagyon jó minőségű DVD lejátszót vett valaki, amin nincs HDMI, se komponens kimenet, csak mondjuk SCART vagy sima RCA a képnek, akkor nem biztos, hogy egy ilyen erősítő vásárlással egy időben azt is le szeretné cserélni. Beküldi a képet is az erősítőbe és az felkonvertálja nagy felbontásúvá, hogy nagy képernyőkön is elfogadható képet nyújtson a DVD felbontása és minősége.Ha van rengeteg DVD-je és azokat is szeretné megnézni az új rendszerén, akkor nehogy má' a lejátszón múljon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35) szilagyiv válasza Patice (#34) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Az a csatornánkénti 135W az egy olyan érték, amit akkor ad le az erősítő, ha csak egyetlen egy hangszórót akarna megszólaltatni az ember. Minél több hangszórót szólaltatsz meg vele annál jobban esik az egy dobozra eső teljesítmény.

Akkor ezt nyugodtan mondhatjuk átverésnek, mivel 7.2-ben (vagyis normál működtetés esetén) soha nem valósul meg ez az érték.

A Dolby ProLogic és a hozzá hasonló utólagos feldolgozó eljárások elég fejlettek ugyan, de mégsem ugyanaz, mintha eleve úgy készítik el az anyagot. Vagyis ez is csak vakítás.

A zónázáshoz nem értek, de van egy olyan sejtelmem, hogy egyszerre nem tud menni többféle forrásból anyag, tehát egyszerre csak egy helyiségben lehet használni (ez szigorúan magánvélemény, nem tudom ez esetben hogyan működik).

A felkonvertálás is kicsit átverés, nade a 4K tudású házimozi cuccok megjelenéséig még olyan nagyon sok évet kell várni (valószínűleg), hogy teljesen fölösleges volt beletenni.

Azt meg végképp nem tudom elképzelni, hogy valakinek saját célra 100+m2 alapterületű moziszobája lenne - mert minek. Akinek futja rá, annak is a felénél kb. megáll. Előadóteremben meg nincs értelme mozizásról beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#36) Patice válasza szilagyiv (#35) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem állunk azért messze a 9.2-től.
7.1-es DTS és Dolby TrueHD hangsávok is egyre gyakrabban tűnnek fel.

Ezekbe a hangsávokba szerintem már nem olyan nehéz belemátrixolni a két magassági csatornát, ahogy az a DTS-ES vagy a Dolby-EX esetén volt (6.1)

Ez is már csak marketing.

Szerintem a régi filmeket, amiket felújítanak a film-kópiák alapján már simán 4k-s felbontásban készítik és "visszabutítják" FullHD felbontásra, hogy ráférjen egy 50 GB-os Blu-ray-re.

Ugyan ez a helyzet a hanggal is. Szerintem sok esetben az eredeti hang is 7.1-ben (vagy akár 9.1-ben) készül csak egy kisebb, kevesebb csatornájú változatot raknak a korongokra, szintén marketing szempontok miatt.

A zónázás lényege pont az, hogy több forrásból többféle anyag, egy erősítőn keresztül. És ez már nem mostani dolog. Évek óta létezik.

Azt meg írtam, hogy nem kell ekkora teljesítményhez 100 nm-nél nagyobb szoba. Elég akár egy 50-60-as is. Az erősítők teljesítményének megadása meg megint csak egy dolog. Aki ért hozzá tudja, hogy ezt hogy kell érteni és akkor az igényeihez tudja igazítani a kívánt teljesítményt.

Egy kis adalék: az előd erősítő (TX-NR808-as) teljesítményfelvétele 710 watt, oszd el mondjuk 5-tel (5.1-es felállás), 7-tel, 9-cel, 11-el. Egy kicsit levonsz a kapott értékekből és máris megkapod, hogy natívan mennyit képes leadni ez az erősítő. 710/11 = 64,54

Tehát ha az összes kimenetére van kötve hangfal, akkor is 60 W körüli teljesítményt tud leadni csatornánként! Ez már szerintem bőségesen elegendő a nagy dinamikájú filmekhez is, pláne, hogy nem mindig csúcson járnak.

Mindemellett az előd torzítása (adatlap szerint) 0,08%. Az utód legalább ugyanezt fogja tudni, ha nem jobbat. Szóval ez egy nagyon jó kis erősítő, rengeteg extra szolgáltatással.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37) Patice válasza szilagyiv (#35) üzenetére


Patice
nagyúr

A mélyhangokról egy kis leírás:

A házi-mozi mélyhangjairól

Házimozi helyiség méretére:

"Amennyiben két azonos mélysugárzót használunk a házi-mozi helyiségben, azok együttesen kétszer nagyobb hangnyomás (+6 dB) előállítására képesek. Vagyis a nagyobb, 115 köbméter feletti helyiségekben az egy nagyobb mélysugárzó kiváltható két kisebb teljesítményű és membránátmérőjű mélysugárzóval. Persze a megszólalás dinamikájának mindig jót tesz és a torzítás szempontjából is hasznos, ha a választott mélysugárzó többre képes, mint ami az adott szobában minimálisan szükséges."

(Forrás: [link])

115 köbméter ~ 6 x 6,5 x 3 méteres helyiség, ami (6 x 6,5) egy 39 négyzetméteres helyiség.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38) robi0604 válasza Patice (#37) üzenetére


robi0604
őstag

Azért ezt annyival had egészítsem ki, hogy két kisebb membrán átmérőjű sub sose fog olyan mélyre lemenni, mint egy darab nagy membrán átmérőjű.

A .2-es megoldás így csak (durván leegyszerűsítve) a hangerőre lesz jó hatással.
Ezek persze nem kérdőjelezik meg a létjogosultságát egy megfelelő térben.

Más:

A 7.1-hez visszatérve...

Pár hozzászólással feljebb lett írva, hogy az csak nagy helységben alkalmazható.
Ez így nem teljesen igaz.

Amennyiben optimális távolságokra elhelyezett hangdobozokat veszünk alapul, minden olyan térben kiépíthető a 7.1, amiben a hallgató pozíció mögé legalább 1,5 méterrel tudjuk helyezni a sorrun back csatornáknak fenntartott hangkeltőket.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#39) Patice válasza robi0604 (#38) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez így van. Kisebb membrán átmérő magasabb alsó határfrekvencia. Minél nagyobb a membrán annál jobban le tud menni Hz-ben is és akár teljesítményben is. Egyszerű fizika. :)

Két mélynyomót már csak tényleg ott tudnék Én is elképzelni, ahová akkora kellene 1-ből a megfelelő hangnyomásért, hogy jobban megéri kettő "kisebbet" betenni.

Vagy elképzelhetőnek tartok olyan esetet is, amikor a házimozi szetten kívül, a sztereó hangdobozokat valaki egy második mélynyomóval egészíti ki, ami inkább zenéhez ajánlott.
Így megint csak hasznos a második mély kimenet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40) robi0604 válasza Patice (#39) üzenetére


robi0604
őstag

Ilyen részben nem bonthatóak a subok, tudomásom szerint, mármint, hogy az egyiket erre, a másikat arra használja egyazon készülékre kötve, bár ki-be kapcsolással megoldható, de zenére nem ajánlott. :N

Zenék esetében max. koncertfelvételeknél használunk subot, mert ott van külön kevert csatornája, mint a filmeknél.
Egyéb esetben az összképet rontja és néha zilálja a részleteket.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#41) Patice válasza robi0604 (#40) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak egy ötlet volt. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42) robi0604 válasza Patice (#41) üzenetére


robi0604
őstag

Azzal nincs semmi probléma, ha ötletel valaki! :N

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#43) DBob válasza #72042496 (#33) üzenetére


DBob
őstag

"ezzel szemben te azt állítottad, hogy csak 100 fölött van létjogosultsága"

Keresem ezt a sort, de nem találom. Tudsz segíteni? :U

(#44) #72042496 válasza DBob (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze:

"Nincs külön 100+ négyzetméteres szobád csak házimozira? Hiszen máshova 7.2 parasztvakítás, nem feature."

26. hozzászólás, remélem linkelni azért nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#45) Vidala válasza szilagyiv (#35) üzenetére


Vidala
senior tag

A többiek - úgy látom akadnak még hozzáértők, nem csak szkeptikusok - nagyjából mindent megválaszoltak, így csak az utolsóra reagálok:
Ne csak az itthoni viszonyokat vedd figyelembe (bár már akad azért szép számmal, akinek ekkora nappalija van), nem mi vagyunk az elsődleges lokáció.
Nem egy-két fórumot olvastam már, és engem is "meglepett", hogy bizony 56-60 nm még igencsak közepes helyiségnek felel meg, és egy 80 nm-es nappali sem nagy feltétlenül. Ez a cucc messze nem lenne elég 100 nm-re, ahol ráadásul már olyan hangosítási-akusztikai feladatok adódnak, amit 20-30 nm-en el sem gondolna az ember.
Sajna ez van, lehet irígykedni, de ez nem egy különösebben extra cucc, "csak" egy mai átlagos darab. Persze hangzásban azért már igen messze járunk a Videoton korszaktól, meg azegybeházimoziszettektől.

CoVboy Forever!

(#46) DBob válasza #72042496 (#44) üzenetére


DBob
őstag

Én a "csak" szót továbbra sem találom. Látom te se találtad, de azért hozzátetted. :R

mod: megtisztelő lenne, ha idézel valakit, akkor azt szó szerint tedd, hogy véletlenül se merüljön fel a gyanú hogy szándékosan torzítasz :))

[ Szerkesztve ]

(#47) #72042496 válasza DBob (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért túlzás, mert a 7.1 (7.2) akár 30-35 nm-től is ajánlható (ez nyilván az alsó határ), ezzel szemben te azt állítottad, hogy csak 100 fölött van létjogosultsága.

vö:

Azért túlzás, mert a 7.1 (7.2) akár 30-35 nm-től is ajánlható (ez nyilván az alsó határ), ezzel szemben te azt állítottad, hogy 100 nm-en és alatta a "7.2 parasztvakítás, nem feature".

Mutasd meg légy szíves, hogy:
1.) a két állítás logikailag miben más, azaz hol torzítottam,
2.) az elsőben hol van az idézet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.