Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

:C

(#2) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Van barmi elonye egy ilyen titkositasnak (Windows alatt), mondjuk a BitLocker-el szemben?

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez a titkosítás és egy RAID mennyire fér össze?

(#4) vicze válasza #06658560 (#3) üzenetére


vicze
félisten

Semennyire. SED = ATA Password, ilyen nem lehet RAID tömbbe.
Rakhatsz rá bármilyen más FDE-t.

(#5) mzso


mzso
veterán

És a flash csip kitől van?

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

A legfontosabb paramétereket sajnos nem említi a cikk.

(#7) Male válasza mzso (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Ha tippelnem kéne, akkor Micron, már a Marvell vezérlővel való párosítás miatt.... de majd valaki úgyis szétszedi, és a (valószínűleg) Kingstonra szitázás ellenére megmondja :)
( más cikkekben simán 3D NAND, ami szintén erre utal: Micron 3D NAND )

(#8) Tidus


Tidus
addikt

Semmit nem érnek.

(#9) tecsu válasza Tidus (#8) üzenetére


tecsu
addikt

Miért?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#10) haxiboy válasza Tidus (#8) üzenetére


haxiboy
veterán

Tudod vannak olyan különleges helyzetek, amikor jobb ha senki nem fér hozzá az adott meghajtóhoz, és kizárólag egy PC-ben használható, ott is akár csak úgy hogy indulás előtt meg kell adni a jelszót. Így hiába operálják ki a gépedből, nem fognak az adataidhoz illetéktelenek hozzáférni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#11) tecsu válasza haxiboy (#10) üzenetére


tecsu
addikt

Mennyire komoly ez a megoldás? A rendőrség sem tudja feltörni ezeket a titkosításokat?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12) vicze válasza tecsu (#11) üzenetére


vicze
félisten

Mennyire vagy paranoid... :U
Amennyiben feltörik a AES-256-ot akkor tudják olvasni.
Esetleg a gyártó kiadhatja az alap kulcsokat, mint Bitlocker esetében, bár itt már több országon kell átívelni többnyire.

Illetve az ATA jelszó is pörgethető, mint minden más, szóval rajtad múlik mennyire biztonságos, kivéve újabb Thnikpadek, amik mindegy mit írsz be, az egy 48 hosszú salt+hash-é alakítják és azzal titkosítanak. Thinkpaden kívül másban fel nem oldod az is biztos...

(#13) haxiboy válasza tecsu (#11) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem néztem utána hogy ez pontosan mit használ.

Én a nagyon kritikus filejaimra (pl néhány olyan coin privát kulcsa, illetve egyéb adatok amik senki másra nem tartoznak) egy általam írt programmal vannak titkosítva. AES256 + RSA4096 illetve kell hozzá a Ledger walletem által generált ethereum wallet aláírása is, amihez ráadásul meg kell nyomni egy gombot az eszközön :) Ha az RSA privát kulcsomat meg is találják, és megtörik az AES256-ot, akkor még sok-sok millió évig pörgethetik az ETH címeket hogy megtalálják azt ami az enyém, de ez alapvetően az összes kripto végét jelentené a mai értelemben ;)

Persze itt nem a paranoiáról van szó, csupán a különböző vírusok elleni legegyszerűbb védekezésről.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14) tecsu válasza haxiboy (#13) üzenetére


tecsu
addikt

Jah, de walletnek a legjobb, ha külön pendrive-on van, hardveres kóddal.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#15) haxiboy válasza tecsu (#14) üzenetére


haxiboy
veterán

Walletnek a legjobb a hardveres hd wallet. De nyilván ezeket nem támogatja egyik sem.
Pendrivekben nem bízok, túl sérülékenyek. Ezeket a fileokat meg nyugodtan tárolhatom bárhol, senki nem lát bele :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16) vicze válasza haxiboy (#13) üzenetére


vicze
félisten

"Nem néztem utána hogy ez pontosan mit használ."
Végül is csak a cikk 3. mondatában van.

[ Szerkesztve ]

(#17) haxiboy válasza vicze (#16) üzenetére


haxiboy
veterán

És tényleg, munka közben nem mindig olvasok figyelmesen :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) tecsu válasza haxiboy (#15) üzenetére


tecsu
addikt

Nem tudom, mi az a "HD wallet", de én is hardveresről beszélek. A legtöbb már kezeli az ethereumot.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) haxiboy válasza tecsu (#18) üzenetére


haxiboy
veterán

Hierarchikus Determinisztikus :)
De itt most olyan coinokról beszélek amik nem támogatják a hardveres walleteket így a privát kulcsot kénytelen vagyok én titkosítani magamnak.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20) troviko válasza tecsu (#11) üzenetére


troviko
senior tag

A magyar rendőrség nem biztos, de az amcsi titkosszolgálat távolról feloldja 2 klikkentéssel. Mint bármit a világon, ami konzumer. Igazi titkosítást csak akkor kapsz ha kontrollálod a hardvert (firmver, sőt akár gyártás szinten) és saját algoritmussal titkosítasz. Lehet azt is fel tudják törni, de ahhoz kelleni fog pár ezer munkaóra, nagy koponyák, és/vagy pár szuperszámítógépet is megizzaszthatsz így. Olyan megoldástól, amit a kereskedelmi forgalomban megvehetsz, semmi komolyat ne várjál. Józsikától, meg a céges ipari kémkedéstől megvédhet, de komolyabb kukucskálóktól nem fog.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#21) vp1


vp1
csendes tag

Valaki legyen olyan jószívű, hogy röviden leírja, hogyan megy ez a titkosítás.
Meg kell adni egy jelszót? Ha igen, hol? A biosban? Vagy vindózban? Minden bekapcsoláskor?
Köszönet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.