Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) szilu7


szilu7
senior tag

Ma reggel átvettem az új 911-est. Gondoltam kimegyek vele gyorsan a telekre. Hát a benzines fűkasza nem fért bele sehogysem. Kicsit össze is karistolta a bőrt. A hátiperemetezőt duzzogva sikerült berakni, a kaszát meg felgumipókoztam a tetőre. Minden fasza, száguldunk, lekanyar a földútra, hát nem felakadt az első bakháton? Ez egy kalap fos, pedig a tesztekben dicsérték azok a dillettánsok...

(#102) aginor válasza pilóta (#1) üzenetére


aginor
addikt

Ez egy munkagép, az ára, tudása és kialakítása is ennek megfelelő. Amúgy mintha a múltkor azt olvastam volna valahol, hogy jóval nagyobb rá a kereslet, mint amire számítottak, vagy készültek. A kis szenzor, és az emiatt kisebb adatforgalom miatt egy elsősorban sportfotós gép -a gyártó is ezt kommunikálja- ami a kisebb objektívekkel együtt már jelentős előny lehet a piacon.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#103) Rayyy


Rayyy
senior tag

Ezt a topikot végigolvasni többet ér, mint egy fotós tankönyvet átnyálazni :)

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#104) PuMbA válasza Rayyy (#103) üzenetére


PuMbA
titán

Kezdőbb fotósoknak nagyon jó, de aki folyamatosan művelődik 2-3 db YouTube csatornából az ezt már tudja :) Illetve ha valaki nem művelődik YouTube-ról, de fotózott olyat, ahol fontos a háttérmosás / szeparáció az is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#105) Amacs válasza aginor (#102) üzenetére


Amacs
aktív tag

Ezt a részt én egy kicsit átgondolnám: "A kis szenzor, és az emiatt kisebb adatforgalom miatt egy elsősorban sportfotós gép"
Nem a szenzor méretéből adódik a kisebb adatforgalom, hanem a kisebb felbontásból.
Épp ezért a többi gyártónál is hasonló felbontásúak a fullframe sportfotós vázak.
A teljesen ok, hogy összességében minden kisebb, ez egy vitathatatlan előny így önmagában.

(#106) aginor válasza Amacs (#105) üzenetére


aginor
addikt

Ok, akkor pontosítok:
A kisebb szenzor általában limitálja az alkalmazható felbontást, ami általában kisebb mérettel jár (fájlméter), ami általában kisebb adatforgalommal jár, amit általában könnyebb kezelni, így kisebb puffer és gyengébb adatfeldolgozó processzor is elégséges lehet (vagy adott teljesítmény/kapacitás mellett gyorsabb feldolgozás, hosszabb sorozat érhető el), ami jelen esetben kedvez a sportfotózás jellegű felhasználásnak, amit tovább erősít az objektívek FF-nél kisebb mérete. Remélem így már politikailag elég korrekt lett.. :F

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#107) PuMbA válasza aginor (#106) üzenetére


PuMbA
titán

Ebből a szempontból nem jobb, mint a többi gyártó gépe, mert az 1DX Mark II is 20 megapixeles FF létére, tehát a fájlméretek és a feldolgozandó adatmennyiség ugyanaz :)

[ Szerkesztve ]

(#108) aginor válasza PuMbA (#107) üzenetére


aginor
addikt

Pont emiatt ennyi (és még így is csak 14fps a sorozatsebessége), de az FF gépek többsége már 30-50mpx-en szaladgál, ha jól sejtem, (bár nem igazán követem azt a részét az iparnak) és ilyenkor már jóval több adatot kell mozgatni, ami okozhat problémákat.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#109) PuMbA válasza aginor (#108) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, bár azok nem kifejezetten sportfotós gépek :) Jelenlegi sportfotós gépek felbontása:

Nikon D5: 21MP
Canon 1DX Mark II: 20MP
Sony A9: 24MP

[ Szerkesztve ]

(#110) aginor válasza PuMbA (#109) üzenetére


aginor
addikt

Valószínűleg a gyors kiolvasás ilyen célra előnyösebb, mint a nagyobb felbontás, ezért ennyi az annyi mindenhol. Ugyanakkor ezekből melyik tudja az oly 60fps-ét? Tippre csak az A9-ből nézem ki, a többit megfoghatja a tükör.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#111) PuMbA válasza aginor (#110) üzenetére


PuMbA
titán

Az Oly 60fps-e csak manuális fókuszban van, azt pedig sportfotósok nem használnak. Elektronikus zárral tud 18fps-t, mechanikussal 10fps-t, tehát ez sem kiemelkedő a többi gyártóhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#112) aginor válasza PuMbA (#111) üzenetére


aginor
addikt

Ez nem igaz, mivel a sajtóanyag egyszeri fókusz esetén adja meg a 60fps-t, annyi benne a trükk, hogy élességet természetesen csak az első képnél állít, folyamatos fókusz az alacsonyabb, talán 18fps, de ebben nem vagyok biztos.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#113) PuMbA válasza aginor (#112) üzenetére


PuMbA
titán

Sportfotónál ritka az egyszeri fókusz.

Egyébként a 18fps is attól függ, hogy milyen beállításokkal. Ez van a hivatalos oldalon a 18fps alatt kis betűvel: "When using a Toshiba SDXU-D032G. Silent Sequential L C-AF, shutter speed of 1/1000 sec, widest aperture setting, Face Priority OFF. Shooting speed drops when using ISO 8000 or above."

A 60 fps alatt pedig: "When using a Toshiba SDXU-D032G. Silent Sequential H S-AF or MF, shutter speed of 1/250. Shooting speed drops when using ISO 8000 or above."

Szóval komolytalan adatok, majd akkor írjanak le valamit, amikor az minden beállítással 100%-ban megvan :)

[ Szerkesztve ]

(#114) kovsol válasza aginor (#112) üzenetére


kovsol
titán

The camera is capable of 60 fps with focus and exposure locked at the first frame, but is still able to pump out 18 fps with focus and exposure adjustments.

Szóval mondjuk ilyen vizes lufi szétrobbanást le tudsz vele fotózni 60fps-el, de egy madarat röptében nem.

Ami viszont eléggé aggasztó az a buffer méret:
Framerate: Mechanical shutter up to 15fps 20.4MP RAW for 103 frames / Electronic shutter up to 60fps at 20.4MP RAW for 49 frames

Ezek szerint ez a 49 ami max belefér ürítés nélkül. Így már elég nehéz értelmesen használni az 60fps -t ha betellik kevesebb, mint 1 másodperc alatt.
49 frame -t 6,1sec alatt ürít ki. Míg a buffer tele van lelassul 5,9fps -re.

Addig egy A9 225 képet tud lőni egy bufferrel 20fps elektornikus zárral, és mellé másodpercenként 60x (minden kép között 3x) állít élességet és expót, nem pedig a megszokott képenként egyszer.

Élvezet volt olvasni ezt a topicot amúgy :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#115) Amacs válasza aginor (#106) üzenetére


Amacs
aktív tag

Nem politikai korrektség kérdése, amit korábban elírtál az hülyeség volt. Én csak segíteni próbáltam, de már látszik, hogy neked erre nincs szükséged.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.