Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nord_


nord_
veterán

Ejj, de kívánatos gépecske ez! :K

(#2) need


need
addikt

Üdv Laca..

Gratula a cikkhez :R :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3) scarabaeus


scarabaeus
őstag

(A stabilizátoros képek meg vannak cserélve)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#4) Solar Eclips


Solar Eclips
tag

na mikor jön az első hozzászolás hogy drága? már ugy hiányzik prohardveren mindenre ez az első komment. amugy hoyg a gépről is mondjak valamit, elég rendben van a cucc a 4/3-as rendszer hátulutúje a kicsi érzékelő. és ezzel meg i van pecsélve hosszutávon a pályája.

(#5) TayRol


TayRol
veterán

ma jön meg az EM-5-öm de a cikk elolvasása után azt érzem hogy egy béna gépet vettem.:D

amúgy jó kis vas, de az m43 igazi előnyét - a kis méretet - már elvesztette.

(#6) flexxx2 válasza Solar Eclips (#4) üzenetére


flexxx2
őstag

Na, tőled már jött is :) Amúgy nem értem miért csak a többi 4/3al lesz hasonlítás, hiszen árban vannak dslr, ff gépek is. Meg ugye ez is profi akar lenni.

(#7) hibavissza válasza flexxx2 (#6) üzenetére


hibavissza
veterán

Meg ugye ez is profi akar lenni.... és meg is válaszoltad...majd a következő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) arn válasza hibavissza (#7) üzenetére


arn
félisten

es ha a profi kisebb gepet akar, akkor mit vesz? az obiparkrol meg tenyleg peldat lehet venni.

***

reszemrol inkabb az em5 volt a forradalom, ez inkabb evolucio - az em5 fogasa nekem kifejezetten bejon, a gombok szokhatoak. nemi felarert meggondolnam, de ennyiert egyertelmuen d600 lenne, meg akkor is ha nalam kifejezetten fontos szempont a meret. persze lehet utana bannam, de meg sose volt ff masinam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) TayRol válasza arn (#8) üzenetére


TayRol
veterán

teljesen egyetértek veled.:) és nem csak azért mert em5-öm lesz.

(#10) arn válasza TayRol (#9) üzenetére


arn
félisten

nalam az mft mindig is a meretrol szolt, igy a nagyobbacska vazak eleve kizarva. gh3 se kene, valahol az m5 a max, de igazabol gx7et gondolom idealis mft formanak. ha lenne benne egy normalis stab, akkor lehet valtanek is. az m5tel hosszu tavra tervezek, de ha pl a gyerek fotozasanal nem valik be, akkor valtok, valszeg az ff iranyaba.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) Mercutio_ válasza Solar Eclips (#4) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem nagyon használtál még az aktuális érzékelő-generációval szerelt gépet ugye? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12) Dare2Live válasza arn (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mondjuk ha Nikonos akkor 1et és ha perverz felcsavarhatja rá a tükrös obijait. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) .mf válasza Solar Eclips (#4) üzenetére


.mf
veterán

"a 4/3-as rendszer hátulutúje a kicsi érzékelő. és ezzel meg i van pecsélve hosszutávon a pályája."

Mert? Ajánlom figyelmedbe a linkelt összehasonlítást -- az E-M1 tesztképei még nincsenek fenn, így csak az E-M5-ös szerepel. Nézd meg a jelenlegi csúcs APS-C dSLR képminőségben hogyan szerepel vele szemben...
[Dpreview összehasonlító stúdióképek]

Továbbra is nagyon tetszik a gép, elfogadnám. Sajnos az árazása az én hobbista, amatőr szintemen messze túlmutat. De remélem minél hamarabb megjelenik -- hogy lejjebb nyomja az E-M5 árát, s esetleg év végén vagy jövőre alaposan leakciózva a kistesóra be tudjak nevezni :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) Solar Eclips válasza arn (#8) üzenetére


Solar Eclips
tag

Leica m9 :)

(#15) Solar Eclips válasza .mf (#13) üzenetére


Solar Eclips
tag

ugye az érzékelő mérete nem csak a minőégre van hatással (bokeh mond valamit?) nem csak azért akarnak a profig FF-et mert menő és drága.

(#16) MLaca válasza need (#2) üzenetére


MLaca
őstag

köszi, de ez a gép érdeme!

http://mlzphoto.hu/

(#17) MLaca válasza scarabaeus (#3) üzenetére


MLaca
őstag

köszi, javítottam.

http://mlzphoto.hu/

(#18) .mf válasza Solar Eclips (#15) üzenetére


.mf
veterán

Remélem feltűnt, hogy nem FF, hanem APS-C-t emeltem ki az összehasonlításban.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) Mercutio_ válasza Solar Eclips (#15) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esküvőfotós profinak számít?
Közülük térnek át az E-M5 vonalra, mert nem mindegy, hogy 2 váz és az obik 3 vagy 15 kilóval húzzák egész nap a válladat.

#14: M9-cet hol és mire használ a "profi" és mikor termeli ki az árát? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20) hibavissza válasza arn (#8) üzenetére


hibavissza
veterán

nem tud jobbat venni, ha a m4/3 rendszert favorizálja. ;)

szerintem ezzel a géppel adott a szarnak egy pofont az olympus (továbbra sincs átütő követő fókusz, így az igazán költeni tudó "profik" kiestek a lehetséges vevőkörből), nem látom kiknek szól ez a gép igazán. véleményem szerint az E-5 be kellett volna beletenni ezt a szenzort és szolgáltatást dupla memkártya foglalattal, csiszolt af-el.

[ Szerkesztve ]

(#21) Solar Eclips válasza Mercutio_ (#19) üzenetére


Solar Eclips
tag

egy kőmüves se csipog hoyg nehéz az ytong tégla. ez a munkaeszköze cipelje. amugy nekem sigma 50-500 van és természetfotos vagyok leginkább még is cipelem magammal.

4/3-as rendszer hosszu távon nem versenyképes a kicsi érzékelő végett ez van. már a mobilokban is nem véltlen hogy egyre nagyobb kijelzőre törekednek.

(#22) hibavissza válasza Mercutio_ (#19) üzenetére


hibavissza
veterán

Esküvőfotós profinak számít?

amilyen színvonalú fotókat látok mostanában, meg merem kockáztatni, hogy nem. ;]

(#23) ronson válasza hibavissza (#22) üzenetére


ronson
őstag

A megrendelőnek kell, hogy tetszenek a fotók nem neked.

(#24) nord_ válasza Solar Eclips (#21) üzenetére


nord_
veterán

Általában minden példa sántít. De a tied különösen, mert az ytong pont hogy a kis súlyáról ismert. :)

Érzékelőméret: van benned egy kis sznobéria... Biztos vagyok benne, hogy meg nem mondanád egy A4 méretű tájképen, hogy az m4/3-dal vagy böhöm nagy tükörcsattogtatóval készült.

(#25) arn válasza Dare2Live (#12) üzenetére


arn
félisten

Jo lesz a balansz :) itt az obik is kisebbek... Meg melyik nikon 1 lep ennek a nyomaba?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) arn válasza Solar Eclips (#14) üzenetére


arn
félisten

A monokrom tetszik, de a tobbi max az uveg miatt erdekes. Meg a meret azert ott eleg viszonylagos.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz gep, de ha mar ennyi penzt kiadok, inkabb egy D600 kellene. Ahhoz azert van boven hasznalt obi piac.

(#28) gorgo


gorgo
őstag

Hát tényleg jó masina, a PDAF-re kíváncsiak vagyunk. Ami gyengére sikerült, az a fajbéna aksi, azért az egy "profi" gépben ne dögöljön már le egy 100 képes time-lapse után! (Nekem a büdös életbe nem sikerült még egy vázzal sem meglőni a gyárilag hazudott képszámot, a max. valahol 250 körül van m43 rendszerben). Valamint a hosszú záridős színzaj sem lesz sokak kedvence az tuti. De azért nem rossz. Kíváncsi leszek, hogy jövő ilyenkorig Magyarországon hány ilyen vázat látok nyakban...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29) arn válasza Solar Eclips (#21) üzenetére


arn
félisten

Az apsc az mar jo, de az ft meg kicsi? Szvsz sokkal jobb a szenzormeret rendszermeret arany, mint az apsc slreknel. Ott meretben mar csak kis lepcso az ff, viszont szenzorban ugyanakkora ugras.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) Santiagain válasza .mf (#13) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ha már profikról esett szó, ne jpegeket hasonlíts össze.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#31) Mercutio_ válasza arn (#29) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ma regisztrált, szerintem valami troll :DDD ne etessük :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32) hibavissza válasza ronson (#23) üzenetére


hibavissza
veterán

ezt szajkózzák a kereskedelmi rádiók is, ha a játszott zene minősége kerül szóba ;]

Santiagain: és ne is aps c-vel. ahhoz, hogy ez a váz labdába rúgjon az aps c piacon legalább 100-150 ezer forinttal olcsóbbnak kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

(#33) ronson válasza hibavissza (#32) üzenetére


ronson
őstag

Hát most az ízlés az szubjektív. :)

(#34) hibavissza válasza ronson (#33) üzenetére


hibavissza
veterán

meg ezt is szajkózzák ;]

(#35) madgie válasza Solar Eclips (#15) üzenetére


madgie
titán

Ja, a bokeh mond valamit: elsődleges "művészi" eszköz a kompozíciós hiányosságok leplezésére, rossz helyszín elfedésére :DDD

(#36) TayRol válasza madgie (#35) üzenetére


TayRol
veterán

:D bokehlicious

(#37) arn válasza hibavissza (#32) üzenetére


arn
félisten

Alternativa - mindegyik tud olyat, amit a masik nem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Csak ne lenne ilyen drága ez a négyharmados rendszer.....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#39) madgie válasza Fryskitt (#38) üzenetére


madgie
titán

Napvicce :))

szerk: zoomokban valóban nincs nagy választék, de mondjuk egy 20/1.7 és 45/1.8 megüthető relatív olcsón és olyan karcolnak nyitva is, hogy bef*sol.

[ Szerkesztve ]

(#40) Fryskitt válasza madgie (#39) üzenetére


Fryskitt
addikt

Jól van, jól. De azért tényleg: tudom, hogy kompromisszumokkal, de a Canon és a Nikon azért ad lehetőséget kevésbé profi optikákra és vázakra (tudom, tudom), míg az Olympusnál ez nem jellemző.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#41) cOxeR


cOxeR
Ármester

Öröm néha betévedni egy egy ilyen beszélgetésbe, felvidítja a napom. ;)

(#42) Freddy76 válasza cOxeR (#41) üzenetére


Freddy76
addikt

Jaja. Bejön a sok ff-idióta trollkodni...

Amúgy az ilyen "kicsiazérzékelőszararendszer" hozzászólásokban csak az az idegesítő, hogy rendszerint pont olyanok mondják, akik egy nikon d4-el is pont olyan szar képeket csinálnának, mint bármilyen régi 4/3-os vázzal...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#43) Parci válasza Freddy76 (#42) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez így van, aki rí, hogy az mft szenzor kicsi, és közben használ egy aps-c vázat, az mutassa már meg nekem azt a képét, amit tönkretett volna a kisebb szenzor, némi magyarázattal, hogy miért... ennek hiányában pedig hallgasson örökre!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44) Solar Eclips válasza madgie (#35) üzenetére


Solar Eclips
tag

szerinted tényleg erre jó a bokeh? rossz helyszin elfedése?

(#45) madgie válasza Solar Eclips (#44) üzenetére


madgie
titán

Kicsit ellensúlyoztam a mondandódat, amúgy meg #43.

(#46) Solar Eclips válasza madgie (#45) üzenetére


Solar Eclips
tag

igaz érted az összefüggést a képérzékel mérete/gyujtótáv/bokeh 3-as között ? :)
és jól láttom hogy iso 200 a legalacsonyabb iso érték?

(#47) .mf válasza Santiagain (#30) üzenetére


.mf
veterán

Ha nehezedre esik bekattintani a RAW-t, tessék, ISO 800 RAW, ISO 1600 RAW. Továbbra sem látom, hogy a csúcs APS-C annyira elhúzna, sőt, hajszálnyival mintha továbbra is az E-M5 képe lenne jobb. Pedig a kettő közül az E-M5 indított alacsonyabb árról (D7100: 1200 USD, E-M5: 1000 USD).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#48) madgie válasza Solar Eclips (#46) üzenetére


madgie
titán

Nem , abszolút nem értek a fényképezéshez, sajnos ez már a korral jár.

(#49) hibavissza válasza Freddy76 (#42) üzenetére


hibavissza
veterán

láthatnám a "galériád" :DDD

(#50) Solar Eclips válasza madgie (#48) üzenetére


Solar Eclips
tag

akkor egyáltalán miért kommenteled? és probálod megmondani a tutit :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.