Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lauda


Lauda
félisten

Na elfogadtak az uj torvenyt, kivancsi leszek a hatasaira. ;]

(#52) dagobertpoci válasza Lauda (#51) üzenetére


dagobertpoci
csendes tag

Arra énis:)

(#53) #64791808


#64791808
törölt tag

Mi a véleményetek arról, hogy a dohánytermékek árát az adótartalom emelésével megtízszereznék?

A fogyasztás durván a tizedére esne vissza, viszont az adóbevétel nem változna. Ugyanakkor ez tizedennyi dohányost jelent, persze a dohánytermelők/kereskedők rosszul járnának.

Mennyire lenne TECHNIKAILAG járható út? Nyilván gyakorlatilag semennyire, de egyébként?

(#54) Mr X válasza #64791808 (#53) üzenetére


Mr X
veterán

Kicsit durva elgondolás, de az az érzésem, hogy hirtelen eléggé megnőnének a lopási ügyek. Számoljunk tízszeres árral. Átlag 6.000 forint lenne egy doboz cigi. Egy átlagos dohányos elszív napi 1 dobozzal. Vagyis a havi költsége 180.000 forint lenne. Iszonyatos luxus kategória.

Viszont mivel a dohányzás is egy függőség, mint a kábítószer, sokan lennének, akik törvénytelenséget követnének el, hogy hozzájussanak az adagjukhoz. Tippemre elég sok lopás lenne, és azt hiszem, a rablások száma is felmenne. Nem mondom, hogy Józsi bácsi leüti Mari nénit, hogy elszedje a pénzét, de ide a rozsdás bökőt, hogy lenne rá példa.

De kevésbé elrugaszkodottan: tüntetések tömkelege. Az állam nem tudná tartani ezt a stratégiát. És nem is akarná. Önös érdek. Az országban rengeteg dohányos van. Egy ilyen lépés minden bizonnyal magával vonná, hogy a szavazatukat elveszítenék, következésképp esélytelen lenne választást nyerniük.

Szép dolog, hogy egészségre akarjuk szoktatni az embereket, de ilyen módszerrel egyszerűen nem lehet.

(#55) ollie válasza #64791808 (#53) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Radikálisan megnőne a dohánytermékek fekete kereskedelme.

***

(#56) danih válasza ollie (#55) üzenetére


danih
addikt

Na, én is ezt akartam írni...
Nem csak beniznért, de cigiért is többen járnának át Ukrajnába pl.

(#57) Mr.Csizmás válasza danih (#56) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem kell ukrajnába menned....elég kb. debrecentől keletre bármelyik piacon körbeszagolni, érdeklődni egy kicsit...egyszer láttam egy becsült statisztikát, nyír, és szatmár megyékben 30+ % a feketebagó részaránya a fogyasztásban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#58) #64791808 válasza ollie (#55) üzenetére


#64791808
törölt tag

Igaz, de ha mondjuk ezt fokozatosan, egy év alatt vezetnék be?

(#59) zodo válasza #64791808 (#58) üzenetére


zodo
nagyúr

Ha jól tudom akkor van valami EU-s előírás pl. a dohánytermékek árára vonatkozólag, gondolom sok egyéb témakör mellett.
Szóval 2018-ig 1.000 forint környékére kell feltornászni a mai "közép árkategóriás" termék árát. Ezért a tízszeres árat szinte elképzelhetetlenek tartóm persze nem kizárt.
Na de mi történne?
Szerintem semmi, páran visszavennék a napi fogyasztásukat vagy jó esetbe végleg letennék de példának ott a benzin ár és az a bizonyos sokat hallott 300 forintos "lélektani határ." Ehhez képest úgy hallottam egy-két százalékkal kevesebb autó közlekedett.

Felvetésedre hogy "fokozatosan vezessék be a tízszeres árat"
Ennek is meg vannak a maga előírásai, szabályai de talán ebben már a gyártók is érdekeltek. pl. a mostani kb. másfél hónapja tartó "árháború"
Van olyan termék amit 2008-as áron kínálnak.
Nekik a piacot is figyelniük kell és így nem hinném hogy maguk alatt vágnák a fát.

Visszatérve a dohány tilalomra. Én is szívom vagy 15 éve.
Talán a normálisabb dohányzok közé tartózom mert eddig is félre álltam a megállóba ill. ha tehettem akkor nem a földre dobtam el a csikket.
Csak arra akartam kitérni hogy a közlekedési eszközök megállóhelyeiben is tiltva van a dohányzás és egyúttal leszerelték a szemeteseket is. (amerre járok)
Na de ez miért jó vagy csak véletlen tűntek el?
Két méterre a megállótól mindenütt csikkeket lássunk, hagyjunk magunk után?

Na meg ha mérgező anyagokról, fojtó szag/füstnél tartunk (mint zavaró indok) akkor a buszok környékén kezdeném a szanálást amik nem kicsit szennyezik a környezett.

(#60) koshmar


koshmar
őstag

Helyes!

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.