Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Nem lesz olcsó a bekamerázás.

Asszem mindenféleképpen!

(#2) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Tiltsák be a dohányzást mindenhol!

Kezdjék a parlamentben, ahol amugy is tilos... addig meg kötelet nekik.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem lenne hülyeség (mondom ezt dohányosként). Csak sajnos kb. betarthatatlan lesz.

A kamerákkal meg remélem hogy nem csak a dohányosokat figyelik majd, hanem pl. a Nyugati aluljáróban csapatba verődő tolvaj bandákat is.

[ Szerkesztve ]

(#4) kovsol


kovsol
titán

én azt a pillanatot várom amikor végre nem is lehet kapni boltban se többet

May the Force be with you!

(#5) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Először kezdhetnék valami könnyebbel, mondjuk betiltani a nemdohányzó vonatkocsikban a dohányzást.

A marhája meg ráadásul kijön az ajtóhoz, ahol ugye nincs levegőmozgás, ahelyett, hogy - ha már volt olyan hülye, hogy rágyújtott - bent nyomná, ahol letudja húzni az ablakot.

:(((

(#6) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

+1 néha meg lehet fulladni

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) vilma27


vilma27
újonc

tartom a véleményeket, nem értem mire jó ez az egész, emlékszem pontosan valamelyik délután mentem haza buszon, és ahogy elhaladtunk egy részén a városnak, minden egyes ember kezében ott találtam a cigit, és szerintem undorító szokás...én eddig se tettem és ezután se vagyok, már a füst is irritál nagyon, és láttam már teljesen ilyen aszott tüdőt, és vajon mi miatt?...

...és a a fajta álom volt, aminek minden pillanatát elhittem...♥♥♥

(#8) pityeszka válasza wwenigma (#2) üzenetére


pityeszka
őstag

+1!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#9) wwenigma válasza aero. (#5) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A kijelölt hely ott van ahol szivja...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10) Lenry


Lenry
félisten

Szegeden tavaly nyár óta tilos egy csomó helyen dohányozni. azóta sem bírságoltak meg senkit, így aztán mindenki sz*rik a rendeletre, és ugyanúgy bagzanak tovább

(#11) grabber most is ki van nekik jelölve, kukának hívják, csak b*szik 3 métert sétálni, és inkább eldobja a földre

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) grabber


grabber
addikt

Tömegközlekedésen mindegyiken,zárt térben,fedett helyen,majd nyitott helyeken tiltanám be.
Mindenhova kijelölnék a dohányosoknak helyett ahova nyugodtan dobálhatják a csikket és nem az utcára szemetelnének :(((

(#12) aero. válasza wwenigma (#9) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Semmi nem jelzi, hogy az kijelölt hely. Van dohányzó kocsi, menjen oda.

(#13) nem_tom


nem_tom
őstag

+1

(#11) grabber: Az a baj, hogy hiába van hova elnyomni és kidobni a csikket, csomóan csak azért is a földre nyomják és teljesen belesz*rnak az egészbe. :(

(#14) wwenigma válasza aero. (#12) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A nemdohányzó vonatokon ott van a kijelölt hely.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15) grabber válasza nem_tom (#13) üzenetére


grabber
addikt

Ezért ölni tudnék.

Másik babakocsi felett a két szülő rágyújt :W

(#16) moha21 válasza grabber (#11) üzenetére


moha21
addikt

Azért távolsági vonalakra hagynék 1 dohányzó kocsit, ott lehet füstölni.

(#10) Lenry: Azért nem mindenki én mondjuk nem vagyok "hatalmas" dohányos, inkább itthon szívom ( pont amiatt, mert zavar más aki nem dohányzik ), de a csikket mindig kukáig elviszem, illetve olyan helyen gyújtok rá ahol van kuka, hamutál.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17) nem_tom válasza grabber (#15) üzenetére


nem_tom
őstag

Ez a rohadt cigaretta igen csak tönkre tudja tenni mások életét, sajnos. :((

[ Szerkesztve ]

(#18) wwenigma válasza moha21 (#16) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Engem az zavar, hogy a nemdohanyzok panaszkodnak, hogy egy adott szorakozohelyen dohanyoznak. Miert nem mennek olyan helyre ahol tilos? Mert van ám...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19) nem_tom válasza wwenigma (#18) üzenetére


nem_tom
őstag

A szórakozóhelyeken meg kéne szabni, hogy azon belül hol lehet rágyújtani. Így mind két tábor jól jár.
De amúgy ez is egy megoldás.

(#20) Lenry válasza moha21 (#16) üzenetére


Lenry
félisten

ne vedd személyesnek, csak a postodról ez jutott eszembe

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) #40835072 válasza kovsol (#4) üzenetére


#40835072
törölt tag

lassan olyan drága egy doboz cigi hogy nem tudják megvenni az emberek napi több dobozszámra.. :U

(#22) Narxis


Narxis
nagyúr

Mindenki úgy rombolja a saját testét ahogy akarja. Amíg nem fújja a pofámba addig nincs baj.

Thanos was right.

(#23) nem_tom válasza #40835072 (#21) üzenetére


nem_tom
őstag

Pár napja belegondoltam és ha így folytatódik az áremelés, akkor 4 éven belül már a legtöbb cigaretta ezren felül lesz. Szóval a szegényebb réteg így nem nagyon fog dohányozni.

(#22) Narxis: Igen addig jó, csak még a szemetelési tényező is elég komoly. :(

[ Szerkesztve ]

(#24) Lenry válasza #40835072 (#21) üzenetére


Lenry
félisten

és ez még semmi a külföldi árakhoz képest: Németországban 5 éve is 4-5-6 euro volt egy doboz cigi

egyébként meg akkor is meg fogják venni :(
ismerek olyan egyedülálló anyát, aki alig keres minimálbért, önkormányzati lakásban élnek, sokszor nem tud mit adni enni a gyerekének, de cigije mindig van.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) nem_tom válasza Lenry (#24) üzenetére


nem_tom
őstag

És az ilyennek lehet gyereke. :W

(#26) #40835072 válasza Lenry (#24) üzenetére


#40835072
törölt tag

óriási bizniz .. ezért is nehéz betiltani... rengetegen buknának rajta milliókat...! nem hinném hogy a pall mall vagy a marlboro csak úgy hagyná hogy így betilétsák

(#27) nem_tom válasza #40835072 (#26) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem csak ők. Hanem a politikusoknak is lenne hozzá egy-két szava. Hiszen hogy itt árulják a cigarettájukat, nem kevés pénzt perkálnak a fejeseknek.

(#28) moha21 válasza Lenry (#20) üzenetére


moha21
addikt

Nem veszem annak. Tudom, hogy rossz, de akkor már a kisebbik rosszat választom, minél kevesebbet ártsak másoknak.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Csóró lejmosoknak fogy az életterük? Hol fognak ezután cigit kunyerálni?

Egyébként helyes. Mondom ezt úgy, hogy dohányzom. Ahol viszont tilos, ott nem gyújtok rá. Legfeljebb megmarad itthonra az "élvezet".

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) samfishR


samfishR
senior tag

Betilthatnák úgy kb mindenhol a dohányzást közterületen.. nagyon ellene vagyok a cigizésnek, amikor állunk a tömött pályaudvaron, a buta tróger fajtája meg rágyújt, ráadásul vmi 5ezer milligrammos munkásra, amitől majd meg lehet fulladni.. ha meg szólok neki még ő nyit akkora arcot h elképedek.. lehet h túl súlyosan fogom fel, mindenesetre kezdésnek nem rossz ez a tiltás.

[ Szerkesztve ]

(#31) moha21 válasza #40835072 (#26) üzenetére


moha21
addikt

vagy inkább milliárdokat.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Otthon meddig mérgezhetem még magam nyugodtan? Hm? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33) P00By


P00By
nagyúr

Helyes, tiltsák csak be mindenhol!

(#34) nem_tom válasza Vladi (#32) üzenetére


nem_tom
őstag

Amíg bele nem halsz. :U

(#35) Mr X


Mr X
veterán

Azért mielőtt mindenki nekiesik a dohányosoknak, megjegyezném, hogy például azt még nem olvastam, hogy mondjuk tiltsuk be az alkoholt. Pedig az ezerszer nagyobb károkat okoz egészségügyi és szociális vonalon is, ha valaki alkoholista, mint ha dohányos lenne.

Könnyű fújni a dohányosokra, hogy rágyújt mondjuk egy buszmegállóban (persze ha nem a másik képébe fújja a füstöt), miközben ezer más káros anyagot lélegzel be alapból is.

(#36) adalbert1


adalbert1
veterán

Remélem betiltják a tarháló punkokat (habár mióta be van kamerázva a Deák azóta a felszinen tarhálnak, de ezzel csak a sz*rnak adtak egy pofont), az alkoholmámorban fetrengő hajléktalanokat, a kéregetőket és a szórólapozókat is az aluljárókban.

(#37) danih válasza adalbert1 (#36) üzenetére


danih
addikt

Nekem is ez a legnagyobb bajom, nem a dohányosok, ha már aluljárókról van szó.
A csövesek, a mocsok, a retek, a tarhálás, turistamolesztálás az, amit elsőként kell fölszámolni.
De ha már dohányosok: engem nem a füstje zavar a legjobban, hanem hogy a parasztja a földre dobja a csikket az utcán, még véletlenül sem a szemetesbe. Én majdnem 10 éven keresztül dohányoztam (16-25-ig), és már tinifejjel tudtam, hogy NEM b@sszuk a csikket a villamos alá/másik ember lába elé. Nem igaz, hogy ezt nem lehet megérteni.

(#38) Crystalheart válasza EczkE (#1) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hmm, igen, nem tudom, ki számolta már ki, hogy kameránként 2 millió forintba kerül majd a bekamerázás? Tekintve, hogy egy alkalmas kamerát 5000 Ft-ból kehet kapni, mi kerül ezen ennyibe? Ha még szerverparkot számolok hozzá, akkor sem értem. Kameránként 2 milliós szerver?

(#39) samfishR válasza Mr X (#35) üzenetére


samfishR
senior tag

Mivel a közterületen való alkoholfogyasztás már alapból be van tiltva.

"Könnyű fújni a dohányosokra, hogy rágyújt mondjuk egy buszmegállóban (persze ha nem a másik képébe fújja a füstöt), miközben ezer más káros anyagot lélegzel be alapból is."

ezzel fölösleges takarózni.. azok ellen a káros anyagok ellen szinte lehetetlen védekezni, a dohányfüstöt meg meg lehet akadályozni azzal, hogy mondjuk nem gyújt rá 30cm-re mellettem.. Az igaz, hogy dohányosok között is vannak normálisak, akik félrehúzódnak és ott cigiznek, de elég ritka, hogy még a szélirányt is figyelembe vegyék és úgy álljanak be.. inkább rágyújt a tömegben oszt jóvan. Szóval nem minden dohányosra írtam azt, amit.

"Pedig az ezerszer nagyobb károkat okoz egészségügyi és szociális vonalon is, ha valaki alkoholista, mint ha dohányos lenne."

ezt meg nem igazán értem :F Az igaz, hogy magának többet árt, de szerintem a környezetét annyira nem zavarja, ha "pirospozsgás" az arca. Ha be van állva és kötekedik, az annál inkább. De ez elég ritka (mifelénk legalábbis).

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#40) danih válasza Crystalheart (#38) üzenetére


danih
addikt

Arról nem is beszélve, hogy mi értelme van?
A Ferenc körúti aluljáróban a kamera alatt fetrengenek a csövesek, matracokkal, takarókkal, kompletten, mint aki odaköltözött.
Ja, mégis csak megmondom mi értelme van: hogyha megütöm a mocskos csövest mert visszaránt a kezemnél fogva "aggyegyszázast" felkiáltással, akkor be lehessen bizonyítani hogy én támadtam...

"az igaz, hogy magának többet árt, de szerintem a környezetét annyira nem zavarja, ha "pirospozsgás" az arca."
Aha, erről sok család tudna neked mesélni, mennyire "nem zavarja" őket az alkoholista papa/mama mámoros agresszivitás-roham közben.
Olyanról viszont nem hallottam, hogy dohányzás után verte meg családját valaki.

[ Szerkesztve ]

(#41) Mr X válasza samfishR (#39) üzenetére


Mr X
veterán

Ott volt a szövegben, hogy "persze ha nem a másik képébe fújja a füstöt". Ha valaki tömeg közepén gyújt rá, az tahó. Ezen nincs mit vitázni. Akibe szorult egy kis értelem, az odafigyel rá, hogy ne másokra fújja a füstöt, és ebbe beletartozik a szélirány is.

Az alkoholt azért hoztam ellenpéldának, mert az ellen nem megy a kampány, pedig egyrészt igencsak egészségromboló, másrészt pedig csa kgondolj bele, hágyszor hallasz olyat, hogy valaki összevert részegen másvalakit. Örülök, hogy felétek ez ritka, én láttam már elég alkoholistát, tudom mit tudnak művelni.

(#42) dabadab


dabadab
titán

Teljesen ertelmetlen lepes lenne, a tiltas semmit sem er, ha nem lehet betartatni, marpedig ennek a tiltasnak a betartasara tutira nincs kapacitas.

DRM is theft

(#43) nem_tom válasza Mr X (#35) üzenetére


nem_tom
őstag

Az alkoholt maximum szabályozni kéne. Nem tudom hogy, de szabályozni. Most komolyan... lehet, hogy te nem, de vannak sokan normális emberek, akik egy alkalomra (pl.: születésnap) szívesen megisznak egy-kettő (vagy több) felest, vagy hétvégén a barátokkal egy pofa sört, nem? Ezt azért talán kár lenne elvenni.

[ Szerkesztve ]

(#44) Mr X válasza nem_tom (#43) üzenetére


Mr X
veterán

Akkor vetítsük ki ezt a dohányosokra. Azért mert van pár vadparaszt, aki nem tud kulturáltan társaságban alkalmazkodni, azért vannak normális emberek, akik nem fújják a másik pofájába a füstöt, és nem szórják el a csikket az utcán.

(#45) Crystalheart válasza dabadab (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha aluljárónként, belátható területenként minimum két-két állandó közterületfelügyelő (vagy jobb, rendőr) lenne - ahogyan régen terenként volt csendőr -, talán megoldható volna. A puszta jelenlétük magában hordozná a -30 ezert Ft esélyét, ami azért már kis visszatartó tényező...

De ha csak kamerákat szerelnek, az önmagában aztán sokat nem ér. Főleg nem ennyiért. Valakit itt nagyon átvágtak: az átlagembert, de lehet, hogy a megbízót is. :D

Mr X: Az utcán elszórt csikkek számából ítélve azért párnál több van belőlük. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Vladi válasza Mr X (#44) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"azért vannak normális emberek"

Azért bírom ezt a hozzáállást. Vannak persze. Dohányzom már vagy 2 éve, de kb 3 olyan emberrel találkoztam, aki a pofádba fújja a füstöt ésatöbbi blabla

Amikor annyira nagyon fújtok a dohányosokra, jusson már eszetekbe, hogy kb 3 millió (tuti több, de óvatosan dobálózok) honfitársunkról van szó.

Buszmegállóban rágyújt. Naés? 8 méterről rád megy 3 nikotin molekula...
jajistenemmileszmostelviszarák...

Kicsit azért beszélhetnénk arról a vadparaszt nyanáról, aki beül a dohányzó kupéba és rámszól, hogy ne gyújtsak rá. Dohányzó kupéban. :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47) samfishR válasza Vladi (#46) üzenetére


samfishR
senior tag

"Buszmegállóban rágyújt. Naés? 8 méterről rád megy 3 nikotin molekula...
jajistenemmileszmostelviszarák..."

az említett példában nem 8méter volt, hanem közvetlen közel, és nem a 3 nikotin molekula ( :F) a probléma, hanem h mondjuk büdös lesz a ruhám, meg mondjuk nincs kedvem szívni azt a fojtó fost. Lehet, h te már 2éve szívod és neked nem tűnik fel a füst, de aki nem cigizik, annak talán zavaró lehet. és még1x mondom, nem a 8méterre, különállva cigizőkkel van a baj..

az olyan asszonynak meg fel kell vázolni a tényállást, h ez egy dohányzó fülke, meg van engedve a cigi, odébb lehet menni nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#48) Vladi válasza samfishR (#47) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

A dohányosok 1000 éve csapatostul vonulnak a kijelölt helyre, nem kell a műbalhé.

Szerintem ilyen már az indiánoknál is volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49) Mr X válasza Vladi (#46) üzenetére


Mr X
veterán

Ezt miért nekem? :F

(#50) Vladi válasza Mr X (#49) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Jó hát arról jutott eszembe, csak részben neked. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.