Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

4-5 éve is ennyi volt nem?

(#2) CséZé


CséZé
őstag

szerintem nem sokat segít egy 16 éves 4.-esnek az a plusz 2 év.
aki nem akar tanulni úgysem fog.

máson kell változtatni az oktatáson belül, mert az utóbbi néhány évben sokat romlott.

[ Szerkesztve ]

(#3) Lenry válasza aero. (#1) üzenetére


Lenry
félisten

jah, tudtommal mindig is ennyi volt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Lauda válasza aero. (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Ugy tudom most is ennyi.

(#5) aero. válasza Lauda (#4) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

18 már 4 vagy 5 éve, már nem tudom pontosan.

(#6) veector


veector
senior tag

Én is úgy tudtam eddig is 16 volt, de rákerestem most:

2009. január 10. 17:09
Korábban az iskolakötelezettség korhatára 16 év volt, de ma már 18 év a határ – ebben látják az iskolai fegyelem felhígulásának és a hiányzásoknak az okát a pedagógusok.

forrás: mno.hu

[ Szerkesztve ]

(#7) adalbert1 válasza CséZé (#2) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát aki 16 évesen még 4.-es (és nem valami vele született fogyatékosság miatt), annak inkább birkapásztor kellene nem tanár...

(#8) Lauda válasza aero. (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Most akkor 18 mar? Nem olyan reg meg 16 volt, szoval akkor az az allapot all vissza? :F

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Tök mindegy meddig tanköteles amíg a 8 általános az 3 első meg 5 második....

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#10) _balázs_


_balázs_
csendes tag

Régen 14 is volt nem?
Az általános intelligencia szinttel meg a tanári munkahelyekkel nem sok összefüggést látok.
Nem hinném ,hogy sokan megvilágosodnának azon a plusz két éven, én nagyobb problémának tartom ,hogy kisebb korú gyerekekkel szinte felnőtteket zárnak össze,akár csak egy épületben ,udvaron,osztályról már nem is beszélve,általános iskoláról beszélek.Tanári elbocsátásban szintén nem látok logikát.Egész osztályok nem szűnhetnek meg így,max osztályonként pár semmirekellő menne el.A költségvetésnek viszont lehet jót tenne a családi pótlék folytán.

Én 25 vagyok,nálunk még úgy volt ,hogy aki harmadszorra bukott az ment az un. "kisegítő" osztályba ,ott elvégezhette x éves korára a nyolc osztályt és esetleg mehetett szakiskolába is,a 90% maradt ott pedig akkor túlkorosként nem volt kötelező.

Én elég durva dolgokat hallok mostanában az általános iskolai dolgokról,pl 4.-ben van aki nem tud olvasni rendesen :( .A tanárok átrugdossák őket kettessel csak ,hogy szabaduljanak a kezelhetetlen gyerektől :U . Stb.

[ Szerkesztve ]

(#11) _balázs_ válasza Lauda (#8) üzenetére


_balázs_
csendes tag

Igen 18,az előző kormány fenomenális ötlete és intézkedése alapján .

(#12) Pukkancs


Pukkancs
tag

Alapból rossz ötlet volt felemelni 18-ra...

(#13) Lauda válasza _balázs_ (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, koszi! :) Akkor vegulis visszall a regi rendszer, nem fog ettol szerintem sok minden valtozni. Aki sik hulye, az az is marad, teljesen mindegy mennyi ez a hatar.

(#14) feka007


feka007
nagyúr

Legalább kevesebb ideig terrorizálják a tanárokat, jó ötlet.

(#15) ollie válasza _balázs_ (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tanári elbocsátásban szintén nem látok logikát.Egész osztályok nem szűnhetnek meg így,max osztályonként pár semmirekellő menne el.

Dede, be is jelentették a feleségem iskolájában ahol tanít, hogy ennek nyomán elbocsátások lesznek, ugyanis hiába csak pár fő esik ki osztályonként, de a tanulók összlétszáma csökkenni fog, így csökkenteni kell a tanári kar létszámát is. A tanárhiányt pedig az osztályok számnak csökkentésével lehet áthidalni.

***

(#16) Lauda válasza ollie (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Nem csak erre fogjak ra? Vagy mikor felemeltek 18-ra, akkor vettek fel az iskolak tanarokat?

(#17) Vladi


Vladi
nagyúr

Hurrá trollkodjunk a logouton! :DD

Meg üljön a szakmunkásképzős még 2 évet a padban munka helyett. Meg senki se zavarjon, hogy Mo-on a legmagasabb a tankötelezettség az euban, szemben a majd legalacsonyabb oktatási színvonallal. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) CséZé válasza ollie (#15) üzenetére


CséZé
őstag

érdekes, máshol meg hiány van a tanárokból...

(#19) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem jó ötlet, a sok túlkoros iskolakerülő menjen csak lapátolni.

(#20) GabN73 válasza Vladi (#17) üzenetére


GabN73
addikt

azt is nézd meg hogy akiknek csak 8 általános végzettségük van azok milyen emberek...

Mellesleg aki 16 évesen befejezi a tanulmányait azt munkára fognám.

[ Szerkesztve ]

(#21) zH. válasza Vladi (#17) üzenetére


zH.
senior tag

"majd legalacsonyabb oktatási színvonallal."
ennyi. hihetetlen mennyi színvonaltalan, rossz, primitív tanár van.

aki akar és van egy kis esze, az továbbtanul, annak meg alapfeltétele az érettségi. ezzel szerintem semmi sem romlik.

[ Szerkesztve ]

just be

(#22) Vladi válasza GabN73 (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez az intézkedés pont ezt célozza meg. Aki épp, hogy elvégzi 14-15-re a 8 osztályt, elmegy szakmát tanulni és ott ül még 3-4 évet. Mi a fenének. :F
Megvan a 8 utána 1 év alapozó, 1 év szakmai gyakorlati munka, aztán mester mellett elkezd dolgozni. Nem iskolakerül még 2 évig.

Aki meg 16 évesen még 7. osztályos... hát. Jobb is ha nem kínlasztják egymást az iskola és diák. (Naponta látok ilyet.)

Aki meg szakközép vagy gimnáziumba megy, 99%-ukban van annyi elszántság, meg szülői piszkálás, hogy el is végzi 18-19 éves korára. Függetlenül a kötelezettségétől.

Egyszóval: Go Rózsa, go! :DD :R

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) GabN73 válasza Vladi (#22) üzenetére


GabN73
addikt

10 év múlva pedig azért fogsz sírni hogy neked (mint rendszeres adófizető) kell eltartanod őket. ;]

(#24) Vladi válasza GabN73 (#23) üzenetére


Vladi
nagyúr

Miért, most nem én fizetem a "közoktatásukat"? :F Hát dehogynem. Azért több esélye van dolgozni az illetőnek. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25) kraftxld válasza _balázs_ (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az eleg regen volt, anno '99-ben meg kozepsuliban volt egy kis nezetelteres a programozas tanarommal, o megbuktatott, potvizsgat megcsinaltam hibatlanra (mas tanaroknal ;] ) majd eredmenyhirdetes utan leballagtam a TO-ra, es kiiratkoztam, siman ment, pedig epp 16 multam.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.