Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) zetor2000 válasza Nergalos (#47) üzenetére


zetor2000
senior tag

Laptopoknál az üzemidő javára romlik a teljesítmény.

Én szólnék benn, hogy ez a laptop a használhatóság terén kihívásokkal küszködik, és kéne valami, ami kevésbé rossz. Hátha a kettőért adnak egy jót... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#52) MaxxDamage válasza pusszycat (#48) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Enyémhez készül(t) :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53) MaxxDamage válasza zetor2000 (#51) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem feltétlen.
Clevo /XMG/Schenker/PCS/ (az egyik gyártó) Asztali (LGA 1200) CPU foglalat, (közel asztali) 200W+ TDP 2080 Super (MXM Card) GPU , igaz az ára is nem kevés, de aki ilyenre vágyik annak ez is egy megoldás és ott az asztali teljesítmény. (240/300Hz FHD/G-Sync "100% sRGB vagy 4K/60Hz kijelző) vagy OLED sem lehetetlen....stb... ez a "DTR" ami kezd kihalni más gyártónál....de Clevo még gyártja és RTX 30xx Series is van és remélhetőleg további is... Ezt csak az értheti aki benne van, vagy volt. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#54) pusszycat válasza MaxxDamage (#52) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vagy te titokban bányász? :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#55) MaxxDamage válasza pusszycat (#54) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

De nem ám, szerencsére azt se tudom, eszik-e vagy isszák ;)
Ez főként "Gaming" laptop , de munkára is alkalmas (nem bányászat, mert az nem munka...)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#56) janeszgol válasza Nergalos (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

En is igenyelek mindent (pc, noti, tablet, telo), es valoban a laptop a leghaszontalanabb, ha nem munkaeszkoz. De attol meg az is kell nekem is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#57) sb válasza dabadab (#46) üzenetére


sb
veterán

Meg az, hogy mindenből van már bőven használható is. Így a fizika (hűtés, akkuidő) is kevésbé akadály, ha 15-45W-ból is elvagy.
Ezt a másik topicban is kiveséztük. Szerintem ma jóval árnyaltabb a kép mint pl. 4-5, de akár 1-2 éve is.

- Fejlődtek a notik (cpu-k, kösz AMD) és nyilván nem érik el egy 65-95W desktop cpu erejét de arra ritkán van szükség, az átlagos feladatokra vetítve meg notiban 25-45W-ból is lehet hozni annak a felhasználói élménynek a 95%-át. (A desktop kis mindenes szerverhez otthon lassan elég lassú cpu-t nem találok. :D)
- És ez nagyon sok átlagusernek bőven elég ma. (Egy 6/12-es cpu 3.5GHz-et tud 30-35W-ból. Pár éve desktopban vért izzadva se tudtál 6/12-es cpu-t venni, fogyasztástól függetlenül se...)
- Ez hűthető is.
- Drágultak a notik, de a desktop (cpu/dvga/ram, minden...) is. Közben más fronton is előreléptek a notik, amiknél most én is elcsábultam ilyenekbe futni bele: 16:10, FHD, WQHD, 90-165Hz, 4-500nites kijelzők. De vannak végre 4K60p képes Type-C portok, töltők, light használattal 8-12 órás üzemidők. Akit érint, megfelelő erejű gpu-k.
És ilyen feature-ök mellett már alig van feláruk. Ha havonta 1x viszem a gépet már akkor is felmerül, hogy 300k egy ilyen 5600H-s gépért mintsem 4 hónapig vadásztam OEM 4650G-re, dvga nincs, stb... árban meg olcsóbb 10-20%-kal az egész.

Igazából ma már gyakorlatilag bármelyik verzióból kijön egy jól használható, nem kompromisszumos modell sok átlagusernek. Ez a kulcs szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#58) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Az a samsung okos monitor egész jó és az ára sem annyira vészes.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#59) Aprósólyom válasza dabadab (#33) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Vagy elfelejtette írni, hogy dekstopon böngészés közben halk. De az is lehet, hogy elöregedett már a füle. De az is igaz, hogy a zajterheléshez, adaptálódik az agyunk így a hangerő érzete alakul a környezettel idő függvényében. (Pl. 10-20 percnyi hagnos felxelés után, fültok nélkül után próbálj suttogva beszélni valakivel, alig fogod hallani. inkább a sípolás a füledben. Vagy felveszünk egy fültokot szintén 10-20 percre, levétel után utána pedig minden megszokott hang egy hangrobbanásnak fog tűnni.)
Amúgy meg azt azért lehet tudni, hogy 200W valós TDP-t, már desktopon sem könnyű csendben hűteni. Vagy nagyon melegen fog üzemelni, vagy már fel fog "hangosodni" (relatív kinek mi a hangos) a hűtés.

Jevons paradox

(#60) ceia


ceia
őstag

Kedves PH! Nem lehetne megoldani, hogy szerkesztéskor működjön a Ctrl + V is? Egyedül itt lehet csak egérrel bemásolni szöveget. De nagyszerű tudni, hogy ez már html5, ez teljesen feledteti ezt az apróságot. ;)

#27 MaxxDamage Millió felett nyilván megoldanak mindent, de annyiért még
ennél is jobb desktopod lehetne, nagy monitorral. És az is csendes lenne.

Tetszene a Samsung Odyssey G3, de ha jól tudom, mivel FreeSync-es, egy NV kártyával csupán a 60Hz-et tudja a FHD-ben. Különben minden másban tökéletes lenne számomra, most tényleg ezen megy el ez a monitor is? A 75Hz már jó lenne! Amint találok végre egy olyan monitort, ami jónak tűnik, mindig van egy tulajdonsága, ami miatt nem jó. Nem igaz, hogy nem direkt csinálják ezt..

Végülis nem rossz az iiyama G-Master G2740 sem, de az meg csak IPS, azaz 6bit+FRC mint egy TN :( csak a láthatósági szögei jobbak. És talán szebbek a színei, de nem többek. A 6bit az csak 6 bit. De különben nem lenne ez rossz, 4ms, és van rajta Vesa 100 is, megoldható a csökött talpának a lecserélése. Csak nem tudom milyen lenne, mindig VA-t használtam, most is az van. A TV-n is látom azért, hogy IPS, de lagalább gyors, nincs látható ghostingja.

A házak a szokásos csúnyák, vállalhatatlanok, a fehér lapátos venti tetszetős, elfogadnám, ha éppen kéne 12cm-es. A notebookok egyáltalán nem érdekelnek.

        it's more fun to compute

(#61) CJ4567 válasza ceia (#60) üzenetére


CJ4567
veterán

Az Odyssey G3-on van Displayport, szóval menne Nvidia kártyával is a 1080p144 Freesync-el együtt. Én egy AOC 24G2U-t használok egy GTX 1070-el, Displayporton keresztül megy a 1080p144, és a Freesync is:

Ha HDMI-n akarnád használni, akkor Nvidia kártyával csak a 1080p144 menne, Freesync-ed nem lenne.

Az Odyssey G3 VA panelje is 6 bit + FRC, ahogy ebben a kategóriában kb. az összes monitor.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#62) ceia válasza CJ4567 (#61) üzenetére


ceia
őstag

Nahát, ez szomorú. Akkor miért írják oda, hogy 8bit, ha egyszer nem az, a 24 bitet is, holott az FRC-től nem nő ki még két bitje, és a 16,7M sem igaz. Valójában a VA sem, hiszen az eleve 8 bites. :(((
Ezek szerint kereshetek tovább. Akár veszek drágábban, de nekem nem kell 6 bites. Az valójában csak 262.144 színt tud. Igen messze van a 16.7 milliótól. Még az egytől is. Kösz az infót! :R

        it's more fun to compute

(#63) ceia válasza CJ4567 (#61) üzenetére


ceia
őstag

Bocs, közben lejárt az időlimit..
Különben van 27"-ben is a linkelt oldalon, te 24-eset linkeltél. Elvileg ugyanaz a panel, csak a mérete más, de azért megnéztem, és legalább kiderült, sajnos 7.5 ms a válaszidő! Ez nagyon gáz, főleg, ha nem is igazi VA. Még azok is tudnak 8ms GtG-t. Az általad linkelt 24-esnél ezt meg sem említették. Az 1ms MPRT hülyeség, csak egy újabb módszer a becsapásra. A GtG számít. Így már értem, miért írták az első tesztben, amit találtam róla, hogy ghostingozik. [link] Bár ez is a 24-es verzió.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#64) Synthwave válasza ceia (#60) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Kedves PH! Nem lehetne megoldani, hogy szerkesztéskor működjön a Ctrl + V is?"

???

Működik. Vagy nem tudom, hogy miről van szó.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#65) ceia válasza Synthwave (#64) üzenetére


ceia
őstag

Bocsánat, nálam volt a hiba! Töröltem a sütiket és csináltam malware scan-t, fájlrendszer és registry tisztogatást, és már jó. Mondjuk fura volt, mert csak itt nem működött, mindenhol máshol igen. :R

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.