Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DBob


DBob
őstag

"Olimpia közben is lehet gépet építeni"

Szerencsére megérkezett a központi utasítás fentről. Így nem kell aggódnom hogy felnyomnak a szomszédok amikor látják az ablakon át, hogy megbontom a gépházat.

(#2) worxland válasza DBob (#1) üzenetére


worxland
addikt

Jó helyre kell költözni, nálunk a legközelebbi "szomszéd", aki belátna az ablakon, 5 km-re lakik. :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Az a Lenovo noti szimpi nekem. Oké nem a legjobb ajánlat, de ma talán egy jobb ajánlat.

(#4) pusszycat válasza DBob (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nálunk meg van redőny, meg az első emeleten tanyázom. Meg csak laptoppal foglalkozom most és a jövőben is.

Ami a laptopos SSD-ket illeti lehetne az alap 512 GB (256 helyett) és a drágább gépekben meg 1 TB. Ne keljen már háttártár cserével kezdeni rögtön másnap miután megkapod. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) D4v3 válasza pusszycat (#4) üzenetére


D4v3
őstag

Kisebb csoda már az is szerintem, hogy 8 Gb ram és 1080p-s kijelzők az elterjedtek vére, ami mondjuk már nagyon alap lett volna évekkel ezelőtt is, de mégis orrba-szájba jött szembe mindenhol a 720p meg a 4 Gb.

(#6) Krugszvele válasza pusszycat (#4) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

hogy bírod? vagy megszokás kérdése?
vagy van a laptophoz billentyűzet + egér + monitor pluszban az asztalon, egy dokkoló?

(#7) pusszycat válasza Krugszvele (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen. Ezek kötelező kellékek.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) Krugszvele válasza pusszycat (#7) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

és sűrűn kell hordozni? vagy mi az előnye az asztali géppel szemben? Mi kompzentálja a komoly hátrányokat?

(#9) DBob válasza Krugszvele (#8) üzenetére


DBob
őstag

"Mi kompzentálja a komoly hátrányokat?"

A miket?

(#10) Meridian válasza worxland (#2) üzenetére


Meridian
senior tag

Le mereszélted venni a maszkot a gépedről? Ilyen vírusos - pegasusos - időkben..?!
How dare you?!
;)

(#11) Meridian


Meridian
senior tag

Egyébként... ezek az iiyama monitorok nincsenek nem kicsit túlárazva...???

(#12) simonzé válasza Meridian (#11) üzenetére


simonzé
addikt

Az Iiyama mindig is magasra pozícionálta magát. Hogy indokoltan-e? Na az jó kérdés.

I don't fit in. I fit out.

(#13) pusszycat válasza Krugszvele (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem játszom rajta, csak telefonon illetve tableten, igy mindenre is elég. Elég ritkán hordozom. SSD-t szoktam benne cserélgetni. Amig desktop gépem volt mindig laptopra vágytam, amióta laptopom van el is felejtettem, h van desktop gép is. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) Krugszvele válasza DBob (#9) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

bocsánat, a laptop komoly hátrányait mi kompenzálja :) Elnézést, ha félreérthető volt.

(#15) Krugszvele válasza Krugszvele (#8) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

"kompzentálja" - a hónap elgépelése, pedig csak szombat van.

(#16) pusszycat válasza Krugszvele (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

szerintem ő a komoly hátrányokat nem értette... :D mert nincsenek komoly hátrányok... mondjuk 2 laptop közt is van komoly különbség... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#17) Krugszvele válasza pusszycat (#16) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Továbbra is félreérhető voltam, leírnám a laptop gyengeségeit szerintem(!!!) ezek közül egynémely dolog másnak pont hogy előny :)

- nem bővíthető (részben bővíthető, ssd és ram csere egynémely típusban létezik, de pl kijelző?)
- nem javítható, vagy körülményesen
- drága (ha a hardverteljesítmény - ár arányt nézed)
- ennek folyománya, hogy gyengébb hardverben, mint egy vele egy árú asztali gép+monitor
- szörnyű kicsi a kijelző és ha nincs külső billentyűzet túl közelről kell nézni. a kijelzőfelbontás is legtöbbször megáll fullhd-nál. (lehet hogy létezik 2K/4K is, de 17 colon? na...)
- a billentyűzet össze van szuszakolva, számomra megszokhatatlanul szörnyű
- vagy kell egy külső egér, hogy jó legyen, vagy a touchpad korlátoltan használható (nekem)
- ha kibővíted billentyűzettel, meg egérrel, meg külső monitorral... akkor meg már mi értelme? csak plusz nyűgjeid lettek egy jó desktop gép helyett
- ha rendes hálózati válaszidő/sebesség kell, akkor plusz egy kábelt kell beledugni, helyzet köti.

Ami szerintem plusz:
- hordozható.
- van benne aksi, amivel egy áramszünetet átvészelhetsz

Számomra ezek annyira komoly hátrányok, hogy a törött lábammal is inkább az asztali géphez keltem fel, minthogy a feleségem laptopját elkérjem, pedig nem is munka miatt tápászkodtam össze :) Ez az én hülyeségi bizonyítványom, másoknak más dolgok fontosak. Köszönöm, hogy elmondhattam.

(#18) vimes válasza Krugszvele (#17) üzenetére


vimes
senior tag

Plusz-hoz még fel lehet írni:
- jóval kisebb helyigény
- kevesebb kábel (egy HDMI/DVI/stb. plusz egy tábkábel - külső tápos monitornál meg még a tápja is :D )

Mindenki más, nekem már ez a kettő is elég, hogy soha ne legyen asztali gépem (legalábbis a "hagyományos" torony teljességgel kizárt).

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#19) Xelo válasza Krugszvele (#17) üzenetére


Xelo
addikt

amikor otthon hasznalsz egy lapost ugyanugy tudsz akarmekkora monitort/tvt, es periferiakat kotni ra, mint barmilyen asztali gepre. en is evek ota laptopot hasznalok, mechanikus billel, fasza egerrel, monitor es tv is ra van dugva. :U

[ Szerkesztve ]

(#20) Trailblazer válasza worxland (#2) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem mindenki vonzódik az alföldi tanyavilághoz... :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#21) worxland válasza Trailblazer (#20) üzenetére


worxland
addikt

Én sem igazán, ezért élek Pesten.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#22) pusszycat válasza worxland (#21) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#23) MaxxDamage válasza Krugszvele (#17) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van amelyikbe CPU és GPU is cserélhető :K ;]
4 RAM hely (=128GB) , 4 SSD hely , sok USB 3.2 port , sok egyéb más csatlakozó... 200Hz+ kijelző / G-Sync , stb...
Hol itt a gond? :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24) DBob válasza MaxxDamage (#23) üzenetére


DBob
őstag

Ne etesd a trollt.

(#25) dabadab válasza DBob (#24) üzenetére


dabadab
titán

Miért lenne troll?

Abban kifejezetten igaza van, hogy a laptopok bővíthetősége minimális, ár/teljesítmény áranyuk rosszabb, mint egy asztali gépé, és - bár ezt nem mondta - de mivel nincs rendes hűtéshez hely, ezért azzal is van gond, egyrészt terhelésen elkerülhetetlenül hangos, másrészt erősen korlátos az, hogy mekkora teljesítményű lehet egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26) pusszycat válasza dabadab (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van. (részben) Én azért szabadultam meg a desktop gépemtől mert 5000 fordulaton a cpu hütő + táphütő + hdd + rezonancia = öröm volt kikapcsolni. Ez a kis dög meg van hogy be sem kapcsol (hűtés)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#27) MaxxDamage válasza DBob (#24) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+ dabadab:
i9-10900K + RTX 2080 Super (200W+ TDP) és vígan el van, hűtési gondja nincs és nem is hangos. :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#28) cskamacska válasza DBob (#24) üzenetére


cskamacska
addikt

És kend laposában hogy viseli magát a 250 wattos videokártya és a 150 wattos processzor? :P És a mindezt hangtalanul hűtő AIO vízhűtés? 3 4TB-os merevlemezt és az AE-7-es hangkártyát(/DAC) melyik zsebében hordozza pakoláskor?

És főleg, mindez kijön egy millából mobilban, vagy kell kicsit rátenni még? (nagyon felmentek a lapos árak, Zen 3 és vidkártya árak kutya füle ahhoz képest)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#29) pusszycat válasza cskamacska (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell mindenkinek szerver gép. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) DBob válasza cskamacska (#28) üzenetére


DBob
őstag

Tekintettel, hogy egyik laptopomban sincs 250 wattos videókártya, se 150 wattos processzor, sem AIO hűtés, sem 3x4 TB merevlemez, sem AE-7-es kártya, sem igényem ezekre egy laptopban, sem bármi ami a korábbi hozzászólásaim alapján erre utalna, így nem hiszem, hogy ezt a hozzászólást nekem szántad.
Majd legközelebb.

(#31) DS39


DS39
nagyúr

Ez a laptop vs desktop téma érdekes.

Én is a laptopos tábort erősítem.

Viszont ha pl. kifejezetten játékra akar valaki bitang gépet, az asztali olcsóbb, és jobb a hűtése is.

Minden attól függ, kinek mire kell a gép, mik az igényei.

[ Szerkesztve ]

(#32) Trailblazer válasza worxland (#2) üzenetére


Trailblazer
addikt

Akkor meg nem értem az 5 km távolságot.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#33) dabadab válasza MaxxDamage (#27) üzenetére


dabadab
titán

Akkor a "nem hangos" fogalmáról teljesen eltérő fogalmaink vannak :)

Thinkpadjaim voltak (meg az is van), az kifejezetten halknak számít, de csodák nincsenek, annak a párcentis ventinek hangja van, ha felpörög.

DRM is theft

(#34) CJ4567 válasza pusszycat (#26) üzenetére


CJ4567
veterán

Akkor valamit én csinálok rosszul. :) (ez könnyed használat közben.)

A GPU tud félpasszívan is menni, de az a 620RPM már nem oszt, nem szoroz, cserébe nem 60 fokos alapjáraton egy 144Hz-es, és egy 75HZ-es monitorral.

No Sana No Life

(#35) worxland válasza Trailblazer (#32) üzenetére


worxland
addikt

Magas épület, szemben senki a budai hegyekig. :DDD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#36) #16939776 válasza DS39 (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem érdekes inkább f@szság.

Akkor lenne érdekes téma, ha azt vizsgálnánk meg, hogy melyik milyen terhelés szint mellett marad jól használható reszponzív. kb.: az jönne ki, hogy 0-20% és 15-80% Szóval nem lehet azt mondani hogy nincs átfedés a kettő között, de ezen résztől jobbra a laptop kényelmetlen/kompromisszumos, onnan balra meg a desktop válik feleslegessé.

Aztán lehet olyan laptopot csinálni butított desktop alkatrészekből ami 10 és 60% között OK. Vagy olyat ami 10% fölött használhatatlanra lassul.

(#37) pusszycat válasza CJ4567 (#34) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az a gép egy Celeron D500-as volt, melegedet mint a vasaló és a gyári hűtője hozta az 5000 fordulatot már video nézés közben is. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#38) dabadab válasza pusszycat (#37) üzenetére


dabadab
titán

Jó, hát laptopból is láttam olyat, ami szó szerint szétolvadt a saját hőjétől :)
(Vmi alja P4-es darab volt sok-sok évvel ezelőtt)

DRM is theft

(#39) pusszycat válasza dabadab (#38) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor lehet ez a régi gépekre volt jellemző, akkor a melegedést visszavonom. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#40) Ste


Ste
addikt

Az ilyen M5 szintű monitorkkal van valakinek tapasztalata?
esetleg létezik belőle nagyobb felbontású?
Munka (laptopra kötve), netflix és xbox (beépített hangszóró előny) menne rajta mindössze.
Esetleg van tipp jobb alternatívára?

(#41) Hieronymus válasza Krugszvele (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az igényeidtől függ melyik megoldás a jobb neked.

"- nem bővíthető (részben bővíthető, ssd és ram csere egynémely típusban létezik, de pl kijelző?)"

Ez az egyik stabil ellenérv.

A rendszerépítők csekély kisebbséget képeznek a notebook felhasználók között. Pontosabban fogalmazva a számítógép felhasználók között. Az átlag vásárló pontosan abban a kiépítésben kukázza a gépét, amiben megvette.
Csak gondolj bele.
Egy egyszerű meghajtócsere, bármely számítógépben.
Pótalkatrész ára.
-//- a szerelési költség.
Kiszállási díj, ha a helyszíni javítás szükséges. Legalább 50 euró.
Egyszerű rendszer és adat másolás az új meghajtóra., rezsióradíj.
Legyen csak 80 euró.
A számla 350 euró magasságából indul.
Ez elsőre soknak tűnik, de már az esetleges jogvita részfedezetének is benne kell lennie.
Megéri olyan gépet vásárolni, ami bizonyosan kielégíti az igényeket.
Ezért nincs okosban Windows telepítés. Ha szakember kell sokkal többe fog kerülni, mint az előtelepített változat.

Aki fejlesztésben gondolkodik notebook kategóriában, az olyat keres, amit lehet fejleszteni. A többieknek nem érdekes a bővíthetőség.

A "komolyabb" notikhoz lehet kijelzőt vásárolni. Elméletileg a nagyobb felbontás sem lehetetlen, de körülményesebb lehet.

" drága (ha a hardverteljesítmény - ár arányt nézed)
- ennek folyománya, hogy gyengébb hardverben, mint egy vele egy árú asztali gép+monitor"
Nyilván. Ezzel tisztában vannak a vásárlók.

"- szörnyű kicsi a kijelző és ha nincs külső billentyűzet túl közelről kell nézni. a kijelzőfelbontás is legtöbbször megáll fullhd-nál. (lehet hogy létezik 2K/4K is, de 17 colon? na...)"

A FullHD ==2K. 4K-s kijelzővel szerelt 13.3"-s notebook is létezik. Az már egy másik történet, hogy megéri vagy sem. Hardverben és akku időben is meg kell fizetni az árát.

"- a billentyűzet össze van szuszakolva, számomra megszokhatatlanul szörnyű"
Személyes probléma, jól írod. Nem tudunk vele mit kezdeni.

"-vagy kell egy külső egér, hogy jó legyen, vagy a touchpad korlátoltan használható (nekem)"
Az érintőképernyő és az aktív toll támogatás a jó megoldás. Sokszor nyomom a kijelzőt más notiján is. Nem értem miért nem működik. :D

"- ha kibővíted billentyűzettel, meg egérrel, meg külső monitorral... akkor meg már mi értelme? csak plusz nyűgjeid lettek egy jó desktop gép helyett"
Nem bővítem ki. Ha asztali gépet akarok, akkor azt veszek.

Nekem a hordozhatóság a fontos. Elegendő a 13.3" méret. Nagyjából A4 papír méret, minden aktatáskában elfér. Könnyű.
Más asztali gépe lehet olcsóbb és gyorsabb. Amire én használom a gépem, arra tökéletesen megfelel.
Most jót röhögök magamon, amikor elképzelem, hogy az asztali gépet viszem magammal az ügyfelekhez. Várjon egy kicsit, a monitort még fel kell cipelnem ide a negyedikre, lift nélkül. :DD :C

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#42) zetor2000 válasza Hieronymus (#41) üzenetére


zetor2000
senior tag

"A FullHD ==2K. 4K-s kijelzővel szerelt 13.3"-s notebook is létezik. Az már egy másik történet, hogy megéri vagy sem. Hardverben és akku időben is meg kell fizetni az árát."

Perszehogynem.
FHD az "1K' 1920x1080, 2K meg 2560x1440, ami azért már messze nem FHD.

A 4Ks 13" laptophoz meg rendesen kell egy nagyító, hacsak nem nagyítod a rendszer ikonokat / feliratokat. Nem mondom, hogy nem jó, csak alapértelmezésben g*... nagyon kicsik.

Amúgy ja, idehaza énnekem egy (kettő) asztali gépem is van, ami nagy, nehéz és zúg is. Emellé meg van egy (igazából 3) laptop, ami kicsi, könnyű és csendes, de nem jó semmire.
Ezek mellé meg amit felsoroltak a hozzászólók, minden. 4K monitor, TVre is kötve, egér, mecha klavi stb. Meg egy NAS, hogy minden elérhető legyen, ami kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43) pusszycat válasza zetor2000 (#42) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

", de nem jó semmire" - miket összevásárolhattál... :) aki játszani akar az meg vegyen konzolt, céleszköz. Olcsóbb mint egy videokártya.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#44) zetor2000 válasza pusszycat (#43) üzenetére


zetor2000
senior tag

Xiaomi Mi Air 13" / 2017, 6th gen. i5, 8GB ram, 256 GB SSD.
Microsoft Surface Pro, 12", 4th gen. i5, 8GB ram, 256 GB SSD
Dell Latitude E6310, 13", 1st gen. i5, 4GB ram, 128 vagy 256GB SSD

Igazából működnek, de mivel nem munkaeszközök, csak áll benne a pénz. De néha jó elvinni, és akkor lehet használni ezeket.

Ja, jók a konzolok, de lehet, inkább egy C64 játékot izzítanék be, a '64er az csendes, nem melegedik... csak valahol elkavartam a 2 joy-t...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45) dabadab válasza zetor2000 (#42) üzenetére


dabadab
titán

FHD az "1K' 1920x1080, 2K meg 2560x1440

Nem, a 2K az a FHD (vagy moziban 2048 × 1080 is lehet), mivel a név a vízszintes felbontásból jön, a 2560 az meg ugye ránézésre is minimum 2,5K :)

DRM is theft

(#46) dabadab válasza pusszycat (#39) üzenetére


dabadab
titán

Igazából az a tanulság, hogy mindent lehet szarul csinálni :)

De az azért szerintem elég egyértelmű, hogy asztali gépet könnyebb csendben tartani, mert a fizika ezt adja ki.

DRM is theft

(#47) Nergalos


Nergalos
aktív tag

Nem nagyképűségből de…
Van két laptopom(kaptam munkára), 2tabletem (szintén)és van pc-m is. A leghasználhatatlanabb szerintem a laptop, amit csak munkára használok. (nehéz a tablethez képest, és egy fos hardverileg a pc-hez képest, persze lehet kamuzni de a pc hardvere erősebb a hasonló számozású mobil hardvereknél, kijelzőt és monitort pedig kár is összehasonlítani 15’-öst a 32’-el legalábbis biztosan) Otthon tablettel netezgetek, pc-vel játszom. Filmet tv-n nézek (van az is) nagy ritkán tableten. Az lehet, hogy ez csak nekem jutott így? Nem gondolnám…akkor viszont nem értem az értelmetlen vitát.
Ez az én véleményem :)

[ Szerkesztve ]

(#48) pusszycat válasza dabadab (#46) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Meg nem találkoztam még vízhűtéses laptoppal sem.

A tesóm ropogós ryzen 5-es laptopja meg legtöbbször csendben van. Na jó, ő csak böngészget rajta.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#49) Hieronymus válasza zetor2000 (#42) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

OK!
UHD vagy 2160p felbontása 4096 x 2160 (esetleg 3840 x 2160 a kijelző gyártók miatt)
QHD /WQHD illetve1440p felbontás 2560 x 1440 pixel.
A 2K = 2048 x 1080 felbontás
A FullHD az majdnem 2K.
A 720p majdnem 1K
Az SD felbontás kb 0.5K

Ha a kijelző gyártók miatt az UHD felbontás nem éri el a 4K-t, akkor a FulHD is 2K

"A 4Ks 13" laptophoz meg rendesen kell egy nagyító, hacsak nem nagyítod a rendszer ikonokat / feliratokat. Nem mondom, hogy nem jó, csak alapértelmezésben g*... nagyon kicsik."

Rossz az op.rendszer skálázása, nem veszi figyelembe a kijelző méretet és a távolságot. A Windows store appok általában jól skálázódnak, mert minden képernyő méret esetében ugyan azt a látványt várjuk el.
Például egy grafikai program esetében a munkaterület növelése a fontosabb. Akár programonként is lehetne a betűméretet változtatni. Legkésőbb a Windows 14-16 környékén ez is megoldódik.
A Vista újítása volt, hogy egy virtuális kijelzőre számítja ki a látványt a rendszer. Onnan skálázódik át a fizikai kijelző felbontásra a megjelenítés. Nincs elméleti akadálya a látótér optimalizálásának.

'Emellé meg van egy (igazából 3) laptop, ami kicsi, könnyű és csendes, de nem jó semmire."

Minek gyűjtesz/vásárolsz használhatatlan dolgokat?
Ez nem az én vagy a mi bajunk.

" 4K monitor, TVre is kötve, egér, mecha klavi stb. Meg egy NAS, hogy minden elérhető legyen, ami kell."

Nekem ez nem gond. Egyetlen USB-C dokkolóval meg tudom oldani a problémát.
A telefonom is rádugható, mondhatni desktop számítógépet tudok belőle csinálni, ha akarom.
Nem akarom. Ha komolyabb teljesítmény szükséges akkor bekapcsolom az asztali gépet.
Probléma megoldva.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#50) zetor2000 válasza Hieronymus (#49) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ach, a fránya felbontások :D bocs.

Ja, nem vitatom a 4K kijelző értelmét, csak 13" kicsik a képpontok. CAD meg mindenféle képfeldolgozás viszont patent rajtuk. Magam is egy 4K kijelzőt használok.

A laptopjaimról:
Pénzt nem keresek vele, játszani nem lehet vele - max kis pitty-putyokat.
Azért vettem, mert tulképp jó a méret, már eléggé ott van, hogyha kell, akkor van. Nyaralás, kikapcsolódás ilyesmi. Tatyóba vidáman befér, könnyű, de van benne potenciál (amire kell, még sok is).
Ezt el lehet mondani mind3ról, csak az igazi értelme és a koncepció nincs még megiodeologizálva.
Igazából jó mindegyik, csak én nem használom ki...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.