Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nobiand


nobiand
aktív tag

Lumia 550 jó áron van. :K

(#2) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Megnéztem hTC a9 és I6 érdekességképp, és a cikkben feltűntetett ár mellett még van havi 3e ft készülékár. Ez így kicsit csúsztatás

YNWA

(#3) MPite


MPite
tag

Ez a készülékdíj ez egészen elképesztően hülye dolog. Pár hónapja bementem megkérdezni, mire is kell ezt fizetnem, miért nem tudok egy összegben kifizetni egy telefont, de csak hápogást kaptam. De azt azért kijavította a hölgy, hogy ez bizony nem törlesztőrészlet, ez készülékdíj, nem ugyanaz.

Akkor az Lg G4 egy összegben jelenleg 125 ezer ft a Go+ C előfizetéssel + 24 hónapig (!) 3 ezer ft. Vagyis 125 000 + 24*3000= 197 000 Ft. Függetlenül is jóval olcsóbb.

De legalább kapok kemény 2000 ft kedvezményt, mert 61 hónapja hűséges előfizető vagyok. Azt sem értem, hogy hogy szereznek új ügyfeleket ezek és azt sem, hogy hogy tartják meg a régieket. Én váltok, amint látok jó ajánlatot máshol, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#4) h3lios válasza MPite (#3) üzenetére


h3lios
addikt

Ilyen a tarifa kialakítás, a lényege az, hogy akik nem engedhetik meg maguknak egyben a 180 ezres vételárat függetlenül, azok kifizethetik 2 év alatt.

És valóban nem részletfizetés, mert 1. nem kamatmentes, hiszen árkategóriától függően többre és kevesebbre is kijöhet, mint a teljes ár. 2. Nem tudod előre kifizetni, mert vele együtt a tarifa árát is fizetnéd.

Egyébként, hogy miért ilyen a rendszer ? Valszeg többen vesznek így telefont, mint teljes áron és így térül meg jobban a cégnek.

Telefont venni pedig lehet függetlenül is, akár részletre is. Ha nem csúcs kategóriában gondolkozol, hanem kicsit lejjebb biztosan nem fogsz máshol sem kedvezőbb készülék árazással találkozni. Ha pedig G4-ben gondolkozol akkor nem értem miért lepődtél meg a vételáron. 197 Ft-ot számoltál telefonra, most 190 ezer a Media Markt-ban, de azt 1 összegben kell kifizetned. Vodánál is a bőr hátlapos van csak, szóval 7 ezer Ft a difi 2 év alatt.

B-tag: H3lios#2825

(#5) Danex válasza MPite (#3) üzenetére


Danex
addikt

De az előfizetést úgy nézd, hogy azt lebeszéled!

Tehát a készüléket úgymond 125ezerért veszed, csak az előfizetést amit lebeszélhetsz! pluszban fizeted.

Aki nem beszél 500Ft-nál többet annak nem előfizetéssel kell készüléket vásárolni és szerintem régen is így volt és így is lesz.

Olyanoknak tökéletes a drága előfizetés akik beszélnek meg elneteznek havi 15ezret és úgy lényegében "szinte ingyen" kaphatnak csúcskészülékeket.

(#6) MPite válasza h3lios (#4) üzenetére


MPite
tag

A MM-t bevallom még karácsony előtt néztem utoljára, ott 179 900 volt emlékeim szerint, de végülis most az mindegy.

Értem amit mondasz, de az én értelmezésem szerint, ha beviszek 197 ezer forintot a vodához egyben, akkor sem tudom megvenni egy összegben a készüléket, és ez az én problémám, hogy nem akarok 24 hónapon keresztül fizetni, még 3 ezer ft-ot sem, amikor meg tudnám venni egyben is.

@Danex: Az előfizetés díját nem számoltam bele fent. De ha összevetem a 4990 ft-os és a 14 990 Ft-os tarifát, a készülékárak 197 ill. 192 ezer forintra (hiszen átvételkor 1 ft, de utána 24*8000 ft) jönnek ki, ez azért nem korrekt, függetlenül attól, hogy mennyit beszélek. Régen úgy volt, hogy ha már elkötelezem magam egy szolgáltatóhoz, minél nagyobb csomagot választok, annál olcsóbb a telefon, most meg kb ugyanannyi.

(#7) h3lios válasza MPite (#6) üzenetére


h3lios
addikt

Hogyne tudnád megvenni ? :D
Ott a lehetőség feltöltő kártyásan. A kártyát meg odaadod valakinek, ha akarod. Igaz a biztosítás ebben az esetben nem opció ha kötni szeretnél rá.

B-tag: H3lios#2825

(#8) MPite válasza h3lios (#7) üzenetére


MPite
tag

Bocs rosszul fogalmaztam :) Előfizetéssel akarok venni telefont, mert ha már elkötelezem magam 24 hónapra, elvárom, hogy olcsóbb legyen, mint kártyásan. Akár egy összegben, akár részletre, az most mindegy. Legalábbis az utolsó szolgáltatónál vásárolt telefonomnál (nem ma volt) még így volt.

Bevallom eddig nem is néztem a feltöltőkártyás árat, mert gondoltam úgy még drágább, de pl egy MAX L csomaggal 171 ezer ft a telefon. Most akkor miért is adja a voda olcsóbban így, mikor még csak hűség sincs?

Bocs, ha számodra egészen egyértelmű kérdéseket teszek fel, de egyszerűen nem értem ezt az árazást.

(#9) janeszgol


janeszgol
félisten

Ami jó áron van:

Lumia 550 feltöltős, HTC A9 Go+E, Idol 3* Go+E, G3 feltöltős, SG A5 Go+E. Ennyi.

* Picit rádobva jobb vétel lehet Go+E konstrukcióban a HTC Desire 626. A vodás 2 giga rammal adja.

Az E kieg havi +1000 forintot jelent.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) janeszgol válasza MPite (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Kitérő válaszokat kaptál, ezért veszem a bátorságot és válaszolok. 10 emberből jó,ha 2 utána számol. Ennyi.Te utána számoltál.

Ezért van ez a készülékdíj. Akinek részeltre kell, annak ez az opció adott. Nem kérnek annyi papírt. Ha régebbi előfizető vagy (2+ év), előleget sem kérnek általában. Kényelmesebb, mint kivárni a függetleneknél a 0% THM-s 10 vagy 20 havi bontásos történetet. A szolgáltatónál bármikor tudsz részletre venni telefont. Ezt a kényelmet fizeted meg úgy mond. (Szerintem.) Na meg azt, hogy kevesen számolnak utána.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) gerii


gerii
addikt

Lumia 550-et jó olcsón adják (a kutya se viszi?)

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez a lista így hibás, mert csak az indulóárat mutatja, a havi törlesztőrészletet nem.

Pl. Sony Z3 compact nem 69.990, hanem 69.900 + 24x 3000Ft, vagyis 142.000Ft, 5000Ft havidíjas Go+C tarifára hűséggel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) p2pp


p2pp
őstag

A Voda Árazását nehéz megérteni, miért is annyira drága.

Online oldalukon Go+ csomagban:

LG G4 24x8000= 192000
SONY Z3 Compact 24x8000= 192000
SONY Z5 Compact 24x8000= 192000

Ebben a cikkben ez Go+ csomagban:

LG G4 = 124990
SONY Z3 Compact = 69990
SONY Z5 Compact = 114990

alakul.
Ha így lenne a teljes ár az tényleg nagyon jó lenne a 24x8000= 192000 helyett!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#14) janeszgol válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

A Voda így adja meg az árat. Így könnyű szép árat kiírni nagyban, ha alatta ott van picivel a havi kiegészítés, plusz a havidíj. Csodálom, hogy eddig senki nem próbálkozott a perrel emiatt. Mondjuk én nem perelem be őket, mert 1: a Vodával van a legkevesebb probléma és 2, nem kötelező készüléket venni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) MPite válasza janeszgol (#10) üzenetére


MPite
tag

Kösz a választ, látom már nem csak az én szemem szúrja itt, eskü azt hittem, hogy én nem értek valami egyértelmű dolgot :)

(#16) gerii válasza p2pp (#13) üzenetére


gerii
addikt

Az biztos hogy az ilyen árképzés nem túl vevőcsalogató. Néha ránézek az oldalukra, de egy katyvasz az egész az előfizukkal együtt.

(#17) Tigerclaw válasza gerii (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ráadásul még ez az árazás sem tuti. Kb. 3-4 hete rendeltem tőlük egy Huawei M2-es tabletet, közepes 7GB-os mobilnet csomaggal. A készülék ára induló 19.990 lett volna és 24 x 3000Ft. Pár nap múlva kerestek, és telefonon lezajlott egy amolyan önkéntes hitelképességi vizsgálat, aminek a vége az lett, hogy 19.990 induló ár helyett fizessek valami 56 vagy 58 ezer forintot és akkor elvihetem. Igaz talán akkor az első X hónapban nem kellett volna fizetnem havidíjat, meg talán részletet sem, de az a lényeg, hogy hiába tetszik a kontrukció, amit látsz náluk, könnyen lehet hogy neked nem elérhető. Na én ott lemondtam a dologról. Ki tudnám fizetni egyben is a tablet árát, de ha azt akarnám, akkor nem szolgáltatónál venném 2 éves tarifahűséggel. Így nekem nem érte meg. Egyébként meg ennyit arról, hogy az nem részlet, hanem készülékdíj. Ugyanolyan hitelképességi vizsgálatot tartanak, mintha bármi mást vennél részletre.

Amúgy én már jártam rosszul a Vodával. Kimenten külföldre pár hónapot, ezért a még futó mobilnet csomagom havidíját áttettem a bankomnál átutalásra, illetve elektronikus számlázásra a Vodánál, hogy e-mail-en kapjam a számlát és egyéb közlendőket. Mikor visszajöttem kiderült, hogy 1 havidíjjal (kb. 2000Ft) tartozok nekik már több hónapja, ezért leállították a szolgáltatást, amíg be nem fizetem azt + valami 4000Ft újraaktiválási büntetést. Tehát minden hónapban folyamatosan fizettem a díjat, csak 1 havi valahol beragadt a banknál. A lényeg az, hogy az idióták az elektronikus számlázáshoz megadott e-mail címem helyett SMS-ben küldözgették a felszólítást arra a GSM modemre, aminek még kijelzője sincs, ráadásul otthon figyelt a fiókomban kikapcsolva.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) Rusi


Rusi
senior tag

Nos, a helyzet az, hogy nekem is jojózik a szemem (mind a négy), mikor a Voda listáját böngészem a változásokat keresve. Ráadásul külön van a Red és külön a Go/Go+ árlista, így gyakorlatilag kétszer is végig kell mennem a készülékeken. Erre jönnek ugye ezek az A-B-C-D-XYZDGTDHFTG kategóriák, amik aztán alaposan megkavarják az egészet. Mi több, a legújabb árlistán már csak a kategória betűjele van feltüntetve, a hozzá tartozó extra készülékdíj/kiegészítő havidíj (ki minek nevezi) már csak lent, az apróbetűs részben látszik. Az meg külön jó volt, hogy most az új listán megszűnt a "B" kategóriás Go+ csomag, már csak "C"-ig van ilyen, ezért sok telefonnál a "B" árak eltűntek és helyette a "C"-ben megjelent egy másik (magasabb). Nyilván nem azért tüntetem fel így az árakat, mert bárkit is meg akarok téveszteni, isten ments. Épp azért van odaírva a kategória jelölése és nem csak simán Go/Go+/Red (ráadásul a Rednél is többféle csomag van és mindegyiknél más havidíj jön ki azonos kategórián belül is...). Arról nem is beszélve, hogy a Voda már legalább kétszer kibővítette a kategóriák számát (régebben például nem volt "X" kategóriás Red, illetve a Go/Go+ csomagoknál egyáltalán nem volt ilyen rendszer), illetve már volt, hogy megváltoztatták az egyes kategóriákhoz tartozó kiegészítő díj összegét is. Így is egy ekkora változást egy lépésben megírni és felrakni az oldalra alsó hangon 1-1,5 órámat veszi igénybe. Ha még a kiegészítő havidíjakat is odaírogatnám (vagy mindenhol hozzáadogatnám a telefon egyszeri árához), akkor ez az idő kb. a duplájára nőne, ami nem igazán kivitelezhető a normál munkám mellett, mivel nekem se árt aludni, meg még más elfoglaltságom is akad. :D

Mobilaréna (2010-2017)

(#19) MPite válasza Rusi (#18) üzenetére


MPite
tag

Külön embert kellene állítanotok a témára, aki csak a vodás árlista megértéséért és kikommunikálásáért felelős, ha már nekik nem sikerült ezt normálisan kivitelezni. Ez egyértelműen heti 40 órás meló :D

(#20) MittuDomain_ válasza MPite (#19) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Pedig tök egyszerű a gondolatmenet Vodá-éknál:
ha nem érti a paraszt a szántást, azt csinálja, amit az üzletben mondanak neki, hogy úgy jobban jár :DDD

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#21) janeszgol


janeszgol
félisten

Én mindig azt tanácsolom, hogy ne itt, hanem a voda honlapján tervezze az ember a vásárlást. Itt csak átfutja (ami önmagában semmit mondó). A holnapon viszont nagyon szépen és érthetően szerepel minden* költség.
Tényleg jól megcsinált a Voda honlapja. Szerintem teljesen érthető. A Telekomé kevésbé, a Telenoré közepesen átlátható. (De ezeket is ki lehet bogozni.)

* Egy "hiányzik", ami opcionális. Ez az előleg.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) bacsoakos


bacsoakos
csendes tag

Sziasztok!

A vodafone szerintem inkabb az elofizetesek eladasara nem pedig a keszulekekre helyezi a hangsúlyt. Ha megnezzuk pl egy go+ 5000 ft mig a telekomnal egy next s ami kb ugyanazt tudja 8ezer ft. A telekomnal is van ugyanugy olyan keszulek havidij amit beleepitenek a tarifaba, mert a next s pl keszulek nelkul talan 6500 amig keszulekkel 8000ft. Meg ha a go+ c nezzuk az is havi 8 ezer mint a next s es ugyanazt tudjak. Szoval teljesen mindegy ki hol veszi mert a vegere kb ugyanott lesz :D ugyanez egyebkent a korlatlan csomagoknal is megfigyelheto.
Telenorrol azert nem irtam mert naluk nem ismerem sem a csomagokat sem a telefonarakat :D

[ Szerkesztve ]

(#23) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem túl csábító semmi.

(#24) Ashitaka válasza bacsoakos (#22) üzenetére


Ashitaka
tag

Ezt jól látod. Nekem a Vodánál tavaly 2 ügyfélszolgálatos is megerősítette-kihúztam belőlük :) - hogy ők inkább a szolgáltatás színvonalára gyúrnak. Többször voltam kénytelen beszélni velük és elmondták,hogy a készülékek értékesítése már egy ideje másodlagos náluk,ellenben az előfizetésekkel és a hozzájuk kapcsolódó egyéb szolgáltatásokkal+a híres neves hálózati lefedezettségük,melyet lépten-nyomon hirdetnek.

(#25) -Faceless- válasza gerii (#11) üzenetére


-Faceless-
őstag

Hiába elég a szoftvernek a s210-et senki nem meri nyugodt szívvel ajánlani. Akkor inkább próbalnak valami s400-as droidot rádsózni. Sok helyről hallottam egyenesen mindent megtesznek, hogy lebeszéljenek róla (nem csak erről, hanem bármilyen alsó kategóriás wp-ről).

(#26) sicli


sicli
tag

Annyira butusok az emberek! Sokan írják, hogy nem értik ezt vagy azt, de véleményük az van. Hogy tud véleményezni valamit, amiről fogalma sincs?:)

Tök mindegy hol veszi meg, havidíjjal a végeredmény ugyanaz. Nekem kiváló a voda, készüléket külön veszem meg, az előfizetési díjaik a legjobbak. Havi 10e-ért valóban minden korlátlan, hívás, SMS, MMS is, EU roaming sem apróbetűs, hanem valódi. Mindenki vegye azt, ami számára a legjobb, de a Telekom felhasználó ne álljon le fikázni, amikor nem ezt használja, ergo nem lehet panasza a vodára. Kb. olyan, amikor a munkanélküli elmegy tüntetni adóemeléskor. Semmi joga hozzá, de még szavazni sem lenne, mert nem adózik.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#27) cskamacska válasza sicli (#26) üzenetére


cskamacska
addikt

"The loyal slave learns to love the lash." - ősi dakota közmondás :R

Ashitaka: Kihúztál belőlük egy marketing frázist? :) Ha azt mondta volna hogy "ugyan a cégem mobil árakkal jól lehúz, de legalább a tarifacsomagok nem menthetetlenek" őszintébb lett volna. :D

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#28) p2pp válasza sicli (#26) üzenetére


p2pp
őstag

Több mint 10 évig voltam Vodás.
Tudom miről beszélek.
Nem volt készülékdíj beépítve a havidíjba.
Rock n Roll csomaggal kezdtem.
Pár év után kaptam, megköszönve a hűséget, 105.000 listaáras Nokia N95 8GB telót 40-ért meg egy focilabdát egyéb ajándékokkal, amiért az Arénába mentem el.
Nem volt készüléktörlesztő részlet, stb.
Nagyon jó időszak volt az.
Most egy sz.. s Nokia 100-ért 2,5 éve havi 1000-el ugrott meg a havidíjam 2évig úgy, hogy közben a céges 2500 havidíjas csomagból Flotta Go+ léptem fel. Helyszínen 500Ft kellett kötéskor fizetni. Közben vettem Pesten 90-ért Sony Z3 Compactot. (A Vodás eredeti számla 30-ról szólt). Erre nem volt neki se törlesztő, se semmi!
Hogyis van ez?
Mivel tavaly mindenki T-s lett körülöttem, lépnem kellett.
Pedig nem akartam. Ennyi!
U.i.
Még mindig a Voda ad legtöbbet a pénzünkért, csak készüléket nem szabad venni tőlük.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#29) sicli válasza p2pp (#28) üzenetére


sicli
tag

Megértelek! Mivel a Vodafone is szolgáltató, nem pedig GSM kereskedés, ezért nem a telefon az elsődleges.
És igen, szolgáltatásban a Voda verhetetlen. Épp tegnap néztem Telenor 14e-ért ad korlátlan csomagot, de az SMS már fizetős:) Szánalmas...

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#30) p2pp válasza sicli (#29) üzenetére


p2pp
őstag

Telenoros akkor sem lennék ha ők fizetnének.
Látom ismerősöknél menyit .... vele.
5000 csomagban csak 300MB adatforgalom.
Nuku LTE/4G!!!! 5/1Mb/s H ennyi!
Hiába törölték el a sebesség korlátozást, ha fel sem engednek 4G-re.
Odáig nem jutottak el, ha hamarabb elfogy a gyorsabb hálozaton, hamarabb vesznek még adatot.
A nagy T csak vmilyen otthoni vagy Társkártya címen ad jó árakat korlátlanba.
A Voda mindig jó áron kínál csomagokat, már évek óta.
Nem véletlen voltam sokáig Vodás.
Most keresek majd Dual Aktív telót.
Úgy néz ki lesz majd ismét Vodás céges számom.
Másrészt hiába lettem nagy T-s, hiányzik a Voda.
Remekül kiegészítik majd egymást.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#31) Rusi válasza p2pp (#30) üzenetére


Rusi
senior tag

Azt megjegyezném, hogy a 4G-s kijelentésed nem igaz. Már minden csomagnál engedélyezve van nem csak a 4G, hanem a sávszélesség korlátozás is megszűnt. Ismerősömnek speciális flottás csomagja van, iPhone 5s-t használ és előbb a LTE jelent meg neki, majd kis idő múlva az addigi 5/1 Mbit-es limitálás is eltűnt és azóta száguld neki a net. A lakossági csomagokból pedig a korábbi Flow és a mostani MyTariff tarifák alapból, a kezdetek óta 150 Mbit-es, maximális sávszélességű 4G-vel működnek. Ezt kapta meg két fokozatban mindenki (előbb a 4G-t, aztán a full sávszélt). Persze ez nem azt jelenti, hogy mindig, mindenhol, minden körülmények között 150 Mbit a net, ez eleve egy elméleti maximum, de ideális és valós körülmények között 85-90 Mbit-et lehet mérni, az meg talán csak elegendő. Ja, és persze nem árt ám SIM-et cserélni, mert hiába van iPhone 6s-e valakinek, ha a 15 éves telenoros SIM-je van házilag beleoperálva nanoSIM-nek (találkoztam már ilyennel, nem is egyszer), akkor ott nem lesz se 4G, se 150 Mbit, akármilyen csomagban van.

Mobilaréna (2010-2017)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.