Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Ez a teszt pont kapóra jött, ugyanis a közeljövőben lehet, veszek egy UPS-t! :)
Köszönjük! :R
A nagyobbik modell igen szimpi!

[ Szerkesztve ]

(#2) plömplöm


plömplöm
őstag

"A tápok szinuszos jelet bocsátanak ki"

ennyiért?!? hát, nemtom. de nem tartom valószínűnek.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3) eszterencs válasza plömplöm (#2) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Sőt az kizárt... Elírás csak, kváziszinuszosak.

Bocs, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4) plömplöm válasza plömplöm (#2) üzenetére


plömplöm
őstag

látom sikerült kijavítani "kvázi"-ra. szívesen.

"Az FSP-ket mindkét eszköz esetében teljesen feltöltöttük a tesztek előtt, ez a specifikációk szerint nagyjából 4-6 órát vesz igénybe, nekünk is körülbelül ennyi ideig tartott"
FSP: "4-6 hours recover to 90% capacity"
"az időtartamok nagyjából meg is felelnek a valóságnak, bár kissé felfelé kerekíthetett a gyártó.", mennyit, 10%-nyit?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#5) Chaser


Chaser
titán

"Négy készülékkel indította útjára a cég az említett EP termékcsaládot: az EP 450, EP 650, EP 850 és EP 1000 a számoknak megfelelő VA kapacitással rendelkeznek. Sőt, azóta idén március végén a két nagyágyú is megékezett:..."

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Valóban jó áruk van. Lassan nekem is be kellene neveznem egybe.
Köszi a tesztet!

Ja igen: ezeknél számít az, hogy aktív vagy passzív pfc-s a pc tápja?

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

szüntelen lutri:)

(#8) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Az időmérés megkezdése előtt egyszerűen kihúztuk a faliajzatból a tápkábelt

Földelés el is ment...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#9) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

Hey skacok. Létezik olyan szünetmentes táp, ami a "gépbe beépíthetö"? Mondjuk a CD helyére. Nekem arra böven elég lenne, hogy 10 percig menjen a gép vele (amíg lekapcsolom).

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#10) #16939776 válasza Jaffafa (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

te kevered a pc-t a laptoppal:)

azért van külön a ups mert 230V megy bele és "230V" jön ki belőle.

lehet kapni ITX-lapokhoz dc/dc konvertert amit az 24-es atx csatlakozóba lehet dugni és a másik végének 12v-ot kell adni. kb.: 150W-os terhelhetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#11) Jaffafa válasza #16939776 (#10) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Nem, nem keverem, csak az UPS nekem nem arra kellene, hogy esetenként órákat tudjak gépelni, ha elemegy a villany. Arra ott a laptopom. Nekem arra kéne, hogy ha tényleg áramszünet lenne (ami nagyon ritka nálunk, max évi 1-2szer), akkor legyen idöm szépen a munkámat lementeni és lekapcsolni a gépet. Szal 10 percet húzzon ki azt jóvan. Viszont már így is elég kütyü van a ´gépem körül, ezért gondoltam, hogy nem-e látott/hallott valaki ilyen megoldásról. Van 2 felesleges 5,25"-ös helyem a gépben :DD .

[ Szerkesztve ]

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#12) plömplöm válasza Jaffafa (#9) üzenetére


plömplöm
őstag

skac, ez ugyan a hiszem-ha-látom kategória számomra, de elméletileg tessék: ezittaz

ja, off

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#13) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

jó teszt lett. ígéretes darabok, olcsók és a külsejük is felvállalható.

(#12) plömplöm: ez mekkora ötlet :DD, nekem is ilyen kellene, de gondolom kis hazánkban beszerezhetetlen...

Aurea mediocritas

(#14) Joachim21


Joachim21
senior tag

Milyen mértékegység a VA? Sok minden nem tiszta még nekem ezekkel a szünetmentes tápokkal kapcsolatban. :F

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#15) 14adam válasza Joachim21 (#14) üzenetére


14adam
addikt

A VA az a látszólagos teljesítmény

[ Szerkesztve ]

(#16) Traxx


Traxx
őstag

Egy kérdés...a belviláguk, és ezzel talán összefüggésben a becsülhető élettartamuk hogyan aránylik egy régebbi APC-hez mondjuk? Pl. arra gondolok, hogy jóval kevesebb anyag van bennük, a 650-esben csak 4,25 kg, ellenben egy 650-es APC-t jobban megtöltöttek (az újabb fajta cirka 6 kiló, de ebbe 12-t sikerült belegyömöszölni). Jó tudom, nem minden a súly, mint ahogy a tápoknál az aktív vs. passzív PFC esete is mutatja, de azért kíváncsi lennék... :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#17) radi8tor válasza Joachim21 (#14) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

VoltAmper más néven (látszólagos teljesítmény)
Watt (hatásos teljesítmény)

⭐ Stella

(#18) Lars válasza ZCoyote (#6) üzenetére


Lars
őstag

A kvázi szinuszos szünetmentesek nem kedvelik elviekben az aktív pfc-s tápokat.
Valahol olvastam, már nem emlékszem sajnos hogy hol. Mondjuk ott is azt írták, hogy lehet hogy megy, lehet hogy nem. Ezt is tápja válogatja.
Na hát megtaláltam [link]
Emitt található a cikk.

[ Szerkesztve ]

(#19) Lars


Lars
őstag

Jó kis teszt, remek ára van ezeknek. Ami végképp szimpatikus bennük, hogy sima konnektor van rajtuk. Nekem jó 10 éves elmúlt már a powercom ups-em, egyszer volt már akksi is cserélve benne, de pont azért nem cseréltem le anno az egészet, mert nem találtam ilyen megoldást. ( enyémen is sima konnektor van )

(#20) 14adam válasza Lars (#18) üzenetére


14adam
addikt

eddig leggyakrabban az apfc-s delta belsős tápoknál fordult elő,oda drágábbik szünetmentes kell.De a többi tápnál ritka eset,hogy nem szeretik egymást

(#21) #40731136


#40731136
törölt tag

Hmm. Lehet benevezek egy ilyen szünetmentesre.
Az lenne a kérdésem, hogy a kisebbik tesztelt verzió elbírna egy PC-t, egy 22" LCD monitort és egy LCD tévét áramszünet esetén, vagy ahhoz már a nagyobbik verzió kellene? (Bocs, ha hülye a kérdés, de nem igazán vagyok benne ebben a témában.) :P

(#22) Killer01 válasza plömplöm (#12) üzenetére


Killer01
őstag

Jó teszt, gratula, a tápok szimpatikusak. De ez a beépíthető megoldás überkirály, nem is tudtam hogy létezik :C

[ Szerkesztve ]

(#23) Lars válasza #40731136 (#21) üzenetére


Lars
őstag

TV-vel együtt picit soknak tűnik. Ha az adatlapodon szereplő gépről van szó, azt még kényelmesen elvinné 10-15 percig mondjuk. A TV-az még úgy 150 W-körül van, szóval minimum drasztikusan csökkenne az áthidalási idő.

(#24) #40731136 válasza Lars (#23) üzenetére


#40731136
törölt tag

Értem. Igen, az adatlapon lévő gépről lenne szó. Na még megfontolom a vételt.
Köszi a választ. :R

(#25) pete_21 válasza ZCoyote (#6) üzenetére


pete_21
addikt

Erre én is nagyon kíváncsi lennék. Régebben, ha jól emlékszem, nagyon kiemelték, hogy figyelni kell, hogy milyen UPS legyen aktív pfc-s táp mellé.
Ez még mindig így van?
És ezek az FSP-k mehetnek aktív pfc-hez?

(#26) moha21 válasza Joachim21 (#14) üzenetére


moha21
addikt

Transzformátorok teljesítményét ( is ) így adják meg, mert van induktív összetevőjük ( mivel tekercsek és mágneses tér jön létre körülöttük, ami miatt a feszültség és az áram fáziseltolásban van egymáshoz képest. ). Ez így kicsit konyhanyelven.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#27) ZCoyote válasza Lars (#18) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi!
Akkor ha venni akarok egy ilyet akkor ki kell sakkoznom, hogy a tápom megy-e vele?
Pazar :(
Kitalálhatnának valamit erre a problémára.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#28) Lars válasza ZCoyote (#27) üzenetére


Lars
őstag

Fentebb 14adam kolléga említi, hogy csak a delta belsejű tápoknál fordul ez elő.
Én ilyen mélységig nem foglalkoztam a problémával, passzív pfc-s tápom van :)

[ Szerkesztve ]

(#29) ZCoyote válasza Lars (#28) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ha így van akkor ez leegyszerűsíti a dolgokat.

14adam: Köszi az infot!

Romani ite domum.

(#30) pete_21 válasza 14adam (#20) üzenetére


pete_21
addikt

Közben látom, megválaszoltátok. Én is köszönöm az infot, viszont azt még szeretném megkérdezni, hogy ha mégsem működnek együtt, az miben nyilvánul meg? Abszolút el sem indul, vagy van olyan, hogy elindul, látszólag megy, csak közben jönnek "érdekességek"?

(#31) Killer01 válasza pete_21 (#30) üzenetére


Killer01
őstag

Egyszerű, nem működik a PC-d, a táp nem indul el.

(#32) Lars válasza Killer01 (#31) üzenetére


Lars
őstag

Gyanítom, inkább csak akksi üzemnél ( amikor átveszi a terhelést ) nem működik, vagy leold. Mivel a kvázi szinusz csak akkor játszik. Normál esetben a hálózati váltóáramról működik a gép. Persze lehet hogy tévedek, én inkább csak csinálom az áramot, nem értem hogy működik :R

(#33) harry válasza #40731136 (#21) üzenetére


harry
veterán

Ha van monitor, akkor miért akarnád a TV-t is rákötni a szünetmentesre? Kb. kétszeres fogyasztást jelentene, és az egész menne pár percig... :F

Jaffafa: "nem arra kellene, hogy esetenként órákat tudjak gépelni," :F Egyik sem arra van kitalálva, mint a táblázat is mutatja, 10-15p, és ezek (fizikai) mérete sem a kis kategória, vagy legalábbis semmiképp sem egy 5,25"-ös egységnyi.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34) Jester01


Jester01
veterán

A hatalmas áramforrás cseréje könnyen megejthető, ha arra kerülne sor.
Hát ha szét kell szerelni hozzá a kütyüt akkor az nem a könnyen cserélhető kategória azért :N

Jester

(#35) Killer01 válasza Lars (#32) üzenetére


Killer01
őstag

Végülis igazad van. 2 féle szünetmentes létezik tudtommal, az egyik a "saját" jelét adja a kimenetére hálózati üzemnél is, a másik csak akkor teszi eszt, ha megszűnt a hálózat.

(#36) tikodi


tikodi
tag

tehát a 600w-s modellről egy notebook kb 10 órát működik?

(#37) P00By


P00By
nagyúr

Kár, h nem szinuszosak! :D

(#38) fi:zi'k válasza Jester01 (#34) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kategóriájában lehet ez a könnyű. ;)
---
Nekem is ilyesmi nagy batár aksi lett, miután meghalt a 2 gyári Panasonic a ups-ben. Csak ez nem fért bele, mert kb 2x olyan vastag, így külső aksi lett belőle. Na így már tényleg könnyű cserélni :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#39) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Van rá vmi garancia, h működne egy ilyen a konfigommal? Aktív pfc-s táp.
20k-ért már megérheti, erre várok 10 éve. :DD (na jó, ha tényleg szükségem lenne rá, már bizonyára vettem volna egyet.) Ezzel az árral már nem lehet kifogás.

Látom a nagytesón van soros és usb is. Lehet őket egyszerre használni két gépen?
Van egy kis p2-esem, gateway-nek és torrentre használom; jó lenne ha sorossal arra is rá tudnám kötni.

Köszi!

(#40) nfsu17


nfsu17
veterán

Én is rég agyalok azon, hogy kellene venni szünetmentest. Nem is azért, hogy ha jön a szünet, akkor gyorsan mentsem az adataim, mert nem szoktam semmi olyat csinálni, amit hirtelen menteni kéne, de azért jó ha van rá lehetőség.
Nekem azért kéne, mert szerintem nem jó a gép alkatrészeinek, hogy ha hirtelen váratlanul leállnak. Mondjuk itt főleg a hdd-re gondolok.

Ennyi pénzt simán megérnek még úgy is, hogy nálunk sem sűrűn van áramhiány, de ha van, akkor izgulok, hogy "na csak ne történjen semmi".

De ez az aktív pfc-s mizéria már akkor is bennem volt, mikor régen akartam venni, de látom most sem jobb a helyzet. :F

(#41) Teasüti válasza nfsu17 (#40) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amikor kikapcsolod a gépet, akkor is ugyanúgy áramtalanítja magát a hdd. :)
A mai merevlemezek automatikusan a megfelelő pozícióba mozgatják a fejet áramszünetkor.
Szal ez csak egy mítosz.

(#42) schumifun5ma


schumifun5ma
csendes tag

Nekem egy APC 650 szintén kvázi szinuszos szünetmentesem van. Csak megerősíteni tudom, hogy a Chieftec aktív PFC-s delta belével nem szeretik egymást. Ugyanaz a bél van az ASUS 450W-os aktív PFC-s tápjában is. Ezeknél a tápoknál áramszünetnél egyből sikít a szünetmentes Overload felkiáltással.

De pl egy Corsair vx450 vígan elviseli a kvázi szinuszt. Szóval ne féljetek APFC-s táppal ilyen szünetmentest venni. Ennyiért meg szerintem ajándék.

(#43) erikke17


erikke17
őstag

Üdv fene az egészbe bekeveredtem már.:D
Nos szeretnék egy UPS-t venni vagy a 850 vagy a 1000 van az alábbi gépem (lent) arra menne még egy Samsung syncmaster 923nw egy 4portos switchnek a trafója meg a mikrohullámú net antennájának a trafója megy egy 2.1 hangfal elbirná a 850??

A lényeg a tápom igen nem egy csodadarab de ez van Eurocase 550W aktiv PFC

A másik lényeg ez a szinusz meg a többi hogy is van meg valami a tápoknak hogy nem passzol na ehhez nem értek .Valaki magyarázza el mert semmit se találok itt :S

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#44) v.tom válasza erikke17 (#43) üzenetére


v.tom
őstag

Egyik szünetmentes sem arra való, hogy órákig arról menjen a gép, ezért a 2.1-et mindenképpen el kéne felejteni rákötni. Arra jók, hogy azt a pár percet, amíg elmentesz mindent, amit kell, és leállítod a gépet, biztonságban kibírja.

Egyébként a 850-es minden bizonnyal elég lesz a gépedhez.

(#45) erikke17 válasza v.tom (#44) üzenetére


erikke17
őstag

Tudom hogy nem órákig de túlfesztől akarnám védeni de majd valahogy beiktatom a jelenlegi túlfeszvédőre de a kérdés még mindig fenn áll vajon hogy is van az a aktivPFC meg a UPS barátsága mert ezt még mindig nem értem és nem akarok zsákbamacskát.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#46) Teasüti válasza Teasüti (#39) üzenetére


Teasüti
nagyúr

up!

#45: jah, én is!

(#47) Lars válasza erikke17 (#45) üzenetére


Lars
őstag

[link]
Itt van egy remek és nagyjából közérthető írás a szünetmentes tápok működéséről.
Lényeg, hogy a kvázi szinuszos szünetmentesek nem " hullámot " hanem egy szögletes valamit állítanak elő váltóáram frekvencia " emulálása " címén. Ezt az aktív pfc-s tápok, nem igazán szeretik, mert túlfeszültségnek érzik a hirtelen " váltást " Ezért korrigál a pfc áramkör, amit viszont a szünetmentes érzékel túlterhelésnek, és leold. Eléggé konyha nyelven írtam le, villamos mérnökök ne tépjék le a fejem lécci :R
Túlfeszütségtől akarsz csak védeni valamit, akkor létezik erre több remek termék is. APC is árul többek között ilyet, lényegében egy biztosítékkal ellátott több konnektoros elosztóról van szó. Sokkal olcsóbbak mint a szünetmentesek, és betöltik azok is feladatukat.

(#48) Teasüti válasza Lars (#47) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó, ezt eddig is tudtuk. :)

Csak ugye szó volt róla, h a tápok nagy részével működik. De egy-egy taípussal nem.
Arra vagyunk kíváncsiak, h hogyan szerezhetünk bizonyosságot, h ha beruházunk egy ilyenbe, akkor az tuti menni fog a géppel!

Én rájöttem: színuszos szünetmentest kell venni... :))

(#49) erikke17 válasza Lars (#47) üzenetére


erikke17
őstag

Igen ezt eddig is tudtam de én arra vagyok kiváncsi hogy az eurocase 550W aktive PFC-s tápommal fog e menni honnan tudhatom meg mit tudjak meg a belsejét vagy valami arra vagyok én is kiwi amire Teasüti.

Tülfeszvédőm van de ha elmegy az áram az nem egézséges a gépnek. :(

Tápomhoz kommentet nem kérek köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#50) Lars


Lars
őstag

Bocs urak, nem olvastam vissza eleget, nem emlékeztem, meddig jutottunk el a témában :B
Fentebb említették, hogy delta belsejű tápok a problémásak elsősorban. Nos nem tudom hogy ez segít-e eldönteni nektek a dolgot. Tápot meg nem bírálok, mindenki olyat vesz, amilyet szeretne, aztán kész. Nincs tápvallásom :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.