Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Findzs


Findzs
addikt

250 dolcsi nem éppen olcsó :U

mindenesetre jó kis lejátszó :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2) elefant válasza Findzs (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egy vadi új termék esetében hogy a viharba ne lenne olcsó? ne a két-három éves modellekkel hasonlítsuk már össze, könyörgöm.

(#3) GIJoe


GIJoe
addikt

"Blu-ray lejátszó 23 wattot fogyaszt" :Y Közbe kávét is őrül vagy mi?

(#4) DopeBob


DopeBob
addikt

hál'isten, hogy semmi különöset nem hoz design-ban, szerintem pont így szép. Olyan elegáns :DDD

MZ/X

(#5) nicu71


nicu71
addikt

hm jól illene a pioneer erölködő mellé :K
elegáns darab!

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#6) elefant válasza GIJoe (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nahát igen, ezt én se értettem

(#7) Dany007 válasza elefant (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Ha csak sima BD lejátszót akarok akkor van ezer olcsóbb alternatíva is.
Ez max annyiból tud többet, hogy 3D-t is lejátszik + youtube elérés. Azt csókolom.

Még ~ 2 éve láttam a Media Markt-ban egy régebbi BD lejátszót 50k-ért. Az újabb Sony mellette ~ 90 ezer volt. Na ahhoz képest tényleg olcsó.

Árgépen pedig 3 oldalon át vannak BD lejátszók 50k-ig. Persze azok gondolom 3D-t nem tudnak.

(#8) #16939776 válasza GIJoe (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nézd meg hogy egy PC-s-5,25"-os lejátszó menyit eszik egymagában, nem olyan sok az a 23W

ilyen asztali izét nem vennék :(

(#9) tDr1v3r válasza GIJoe (#3) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Starbucks Edition?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#10) TESCO-Zsömle válasza Dany007 (#7) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ráadásul még a Pio-nak is van 35kért, szóval még házon belül se olcsó, de ja...
Viszonyítás kérdése...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) pumpika666 válasza Dany007 (#7) üzenetére


pumpika666
csendes tag

dehonnem tudják 3d-t
samu bd-d5500-ast 40ezerért vettem, lg 580-asais 50-ért 3d-s
bár én nem a 3d miatt vettem, hanem a bd és mkv miatt
3d tv-m pár évig még nem lesz

(#12) LackoMester


LackoMester
addikt

Ez drága, most vettem a hugoméknak ajándékba egy LG BD 660, 110 Euro körül már beszerezhetőt, semmivel sem tud kevesebbet mint a Pioneer féle megoldás, jó, annyira talán nem dizájnos. :U

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#13) berVi


berVi
senior tag

juhúúú. kár, hogy nem érdekel senkit. még mindig. és holnap se fog.

(#14) GIJoe válasza LackoMester (#12) üzenetére


GIJoe
addikt

A helyi elektro outletben LG BD350 17,000 Ft volt még pár hete, tudom nem a legújabb BD live 3.0 4D szabvány,de MKVt viszi, meg Divx,XviDet is... 1 év garral...

A fogyasztáshoz meg annyi még, hogy most nekem "TV szettem" beéri 22Wattal...
(TV szett: Benq 24" LED LCD eco + Alcor HD 1500, ja és fel is vesz, le is játsz bármit...) :U

(#15) idkfaiddqd


idkfaiddqd
tag

ennyiért egy használt ps3... aztán azzal lehet játszani :))

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#16) DEJVID


DEJVID
őstag

Pénzkidobás szerintem ilyen low end cuccot venni.

(#17) LackoMester válasza GIJoe (#14) üzenetére


LackoMester
addikt

Na jó, elektro outletba vásároljon az aki akar, én biztos nem. :N

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#18) GIJoe válasza LackoMester (#17) üzenetére


GIJoe
addikt

Jó érted van olyan, aki azt mondja hogy a kocsi a BMW a többi csak játékautó, ez rendben van csak nem ebben a régióban számomra.... :U

(#19) zsola32


zsola32
őstag

a részletekben bújt el a megoldás.

azért egy szerényebb márka nem hozza azt a képminőséget, mint a nagyok.

kb. fél éve gondolkodtam egy pio 430-ason.
írtam a hivatalos beszállítónak, hogy működik e a DLNA rendesen, illetve .mkv-t lejátszik vagy sem.

akkor csak negatív válaszokat kaptam.

hála az égnek ez a darab a bemutató szerint már megbírkózik a hálózati lejátszással és talán az mkv is megy vele.

a márkához képest szerintem árában van

(#20) forgonati


forgonati
őstag

Nem tudom, de valahogy nem megy ez a blúréj. Ez a lejátszó se fog fogyni valószinűen. Az a 23W fogyasztás meg mi? :D

Keelah Se'lai!

(#21) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez minden csak nem olcsó.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a blue ray legnagyobb rákfenéje a korong. Még ha olcsó is egy lejátszó, akkor is minek? Ma a media playerek korában, amik valóban mindent visznek ezeknek a lejátszóknak esélyük sincs. Minek szenvedjek drága korongokkal, ha egy 1 TB-os külső hdd-re fel lehet tenni egy rakat mkv-t, vagy akár blue ray filmet akár iso formában és nem kell lemezekkel pöcsölni, mind tud hálózatról és netről lejátszani, nem vogyaszt 23W-ot stb...
Bizonyos szempontok szerint a blue ray egyszerűen már ma elavult és van kényelmesebb megoldás nála ráadásul olcsóbban.

(#23) DEJVID válasza sebgutkopf (#22) üzenetére


DEJVID
őstag

1: blu-ray
2: nehogy már egy hi-fi komponensnek nézzük a fogyasztását. :U

(#24) sebgutkopf válasza DEJVID (#23) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Szerintem a blue ray nem hifi komponens, hanem multimédiás izé. A hifi nálam megáll a cd/sacd/dvd audio formátumnál. A sok.1 pedig főleg nem hifi és még kevésbé zene.

(#25) Tigerclaw válasza sebgutkopf (#22) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Általában el szoktam engedni a warez témát a fülem mellett, de azzal aztán tényleg nem kellene indokolni a blu-ray lejátszó és a blu-ray lemez létjogosultságát, hogy el is lehet lopni, le is lehet tölteni a filmeket a netről, és mennyi film ráfér egy 2 terás HDD-re.

Nekem se tetszik, hogy mennyire drágák a filmek, zenék a boltban, de őszintén szólva ezért nem csak a kiadókat kellene hibáztatni, hanem a belföldi forgalmazókat és az eddigi magyar kormányokat kb. a második világháború óta akik miatt ott tartunk ahol. A forgalmazók miatt nálunk kétszer annyiba kerül egy film, mint pl. Angliában vagy az USA-ban, a kormányok miatt meg ugye töredékét keressük, mint amennyit az említett országokban keresnek. Rossz helyen vagyunk rossz időben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) Dany007 válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


Dany007
veterán

"nem kellene indokolni a blu-ray lejátszó és a blu-ray lemez létjogosultságát, hogy el is lehet lopni, le is lehet tölteni a filmeket a netről, és mennyi film ráfér egy 2 terás HDD-re."

Nem, nyilván nem. De attól még ez a valóság. Emberünk megveszi a BD lejátszót, majd hozzá a filmeket ~ 10k forintos áron? Vagy mennyi is manapság egy műsoros BD lemez? 3-10-15 ezerig? Kb, attól függ mennyire új a film. Akkor szerintem nem kell csodálkozni ha más is az egyszerűbb és egyben olcsóbb megoldást választja.
Vesz egy közepes médialejátszót aztán gépről, laptopról hálózaton keresztül pakol rá filmeket, amennyit csak akar. Vagy vannak olyan médialejátszók is, amihez gyárilag van beépítve torrent kliens! Ergo közvetlenül a médialejátszóra tölti le a filmeket. Ezek után ki akar BD lemezeket vásárolni filmenként külön-külön? Lehet ha még ingyen lenne se...
Meg őszintén hány ember nézne filmeket, ha 5-10k - ért kéne vásárolni darabját, aztán meg lehet kiderül többet elő se veszi?
Én pl nagyon kevés olyan filmet ismerek, amit szívesen megnéznék másodszorra is. Kb 50-60 ilyen lehet.

Gondolj csak bele, egy hétvégén az ember megnéz a családdal mondjuk 2-3 filmet meg egy mesét a gyereknek. Ha ezt mind boltban kéne megvenni - mert ugye a BD lejátszóról beszélünk még mindig - akkor az 15-20 ezer forintba fájna alkalmanként. Ha ehhez hozzávesszük az 50k-s lejátszót akkor már meg is kapjuk az eredményt miért nem terjed ez el.

Az árakért meg mind1 kit hibáztatunk, attól még a helyzet nem lesz jobb és a tényeken nem fog változtatni.
Másrészt külföldön sem hozza azokat az eladási számokat, amiket már évek óta várnak. Tehát nem feltétlen a csóró magyar gondolkodik így.
A BD ma már egy halott koncepció. Semmi értelme sincsen 25-50Gb-os lemezeknek, amikor egy mezei - még a legolcsóbb - médialejátszóban is van minimum 1000GB, de van amelyiket alapból 2 terrás vinyóval adják. Ilyen helyzetben meg ki a fene akar már 25GB-s lemezekkel bohóckodni? :)

És nem kell feltétlenül lopásról beszélni. TV-ben futó sorozatokat ha jóltudom legálisan lelehet tölteni. Sokszor azokat is HD formátumban.

[ Szerkesztve ]

(#27) TESCO-Zsömle válasza Dany007 (#26) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Idehaza minden médiát legálisan, vagy mondjuk úgy, büntetlenül lehet tölteni amíg nem haszonszerzési célzattal teszed.

Ez az előnye az Artisjus matricának...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28) krisz_001


krisz_001
csendes tag

Vajon mikor lesz kapható boltban, ahol ki is lehet próbálni?..
Ha tudtok infót, írjátok be!

(#29) DEJVID válasza sebgutkopf (#24) üzenetére


DEJVID
őstag

Akkor "házimozi" , egyébként gratulálok, sikerült a lényeget kiragadni.

(#30) pumpika666


pumpika666
csendes tag

letöltögetősöknek:
én is töltök le filmeket, zenéket, DE!!! ha nem vesztek néha-néha 1-1 cd-t, dvd-t, bd-t, akkor nem lesznek új filmek, zenét nem írok, mert azt ócccsón, házi stúdióban is le lehet gyártani
nálam is van 5 db vinyó és tolom rá a filmeket, zenéket, de minden hónapban veszek cd-ket, bd-ket, mert szeretem buzerálni a tokot, szeretem a borítókat, ezért néha lp-t is veszek(főleg iron maiden-eket)

sokan hülyének néznek ez miatt de nem érdekel
én meg nem veszek 20-30ezerért fika cipőt, meg 10ezerért olyan pólót, amin van 1 db 4 centis fos logó a bal felső sarokban(csak mert menő)
meg nem bagózok
ezeken bőven spórolok annyit, hogy tudjak vásárolni ilyen "luxus" dolgokat :)
ki kell próbálni ;]

(#31) TESCO-Zsömle válasza pumpika666 (#30) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én nem bánnám, ha nem volnának új filmek, zenék CD-re meg DVD-re...

Jöjjenek szépen digitális formában féláron.

A fizikai multimédia eltűnése csak a kiadókat és a szállítókat/boltokat érintené kellemetlenül, a felhasználót nem...

Spec az LP-nek van létjogosultsága. És nem csak a borító miatt. Nem is lehetne digitális úton forgalmazni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32) Entryy


Entryy
aktív tag

Egy kérdés a felsorolt funkciókkal kapcsolatban:

A mobilkészülékes vezérlést hogy oldják meg? (BT?)

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#33) DEJVID válasza Entryy (#32) üzenetére


DEJVID
őstag

Szerintem inkább a hálózaton keresztül.

(#34) pumpika666 válasza TESCO-Zsömle (#31) üzenetére


pumpika666
csendes tag

akkor ott tartunk, hogy a dvd-audio és sacd-nek is, innét meg tovább lehet menni, h cd-nek is

(#35) TESCO-Zsömle válasza pumpika666 (#34) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Természetesen.

Azok is digitális formátumok, tehát létezik olyan file, ami veszteség nélkül képes tárolni ugyanazt.

Ez a bakelitről nem mondható el.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36) krisz_001 válasza Entryy (#32) üzenetére


krisz_001
csendes tag

Itt egy link róla:
http://www.pioneer.eu/eur/landing/products/icontrolav.html

azért az a mobilkészülék egyelőre csak ájfón lehet...

(#37) sebgutkopf válasza DEJVID (#29) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Szeretem a dolgokat a helyükön kezelni.
Ha pedig a kategóriát sikerült tisztázni, akkor egy media lejátszó pont házimozi kategória, ahogy a blue ray is.

(#38) sebgutkopf válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Gondolom az eszedbe se jutott, hogy mennyivel jövőbe mutatóbb lenne, ha a media anyagok terjesztésére végre nem elavult, drága és sérülékeny korongokat kéne használni, hanem csak a tartalmat kéne megvenni a szolgáltatótól. Vagy ott vannak az online streaming lehetősége, amivel egy media lejátszóval simán ki lehet kölcsönözne 1 megnézésre egy filmet és nem kell drágán fölöslegesen megvenni egy filmet amit úgyis csak 1x nézel meg.

Saját videók archiválására, megnézésére, nem jogvédett anyagok esetén is a hdd-s tárolás sokkal rendezettebb kisebb helyigényű megoldás.

Egy szót se szóltam warezről! De hát mint tudjuk mindenki magából indul ki. :N

(#39) sebgutkopf válasza TESCO-Zsömle (#35) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Arról nem is beszélve, ha valóban veszteségmentes az anyag, akkor nem kell azon rugózni, hogy zenénél a cd, vagy dvd játékos és annak futóműve elég jó minőségű, illetve kellően pontos-e. Kell egy tároló optikai vagy coax kimenettel és egy minőségi DAC az erőlködő elé és kész.
Valamiért az audio cd-hez még én is kötődök, pedig a saját logikám szerint már nem kéne.

Csak az a baj, hogy az átlagnak megfelel az mp3 minősége és ezért nem terjed rendesen a flac, illetve a wav meg túl helyigényes.
Már több saját eredeti konrongot berántottam veszteség mentesen, mert kényelmesebb mint keresgélni hol van az adott lemez.

(#40) TESCO-Zsömle válasza sebgutkopf (#39) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor lehet azon spilázni, hogy milyen jó a digitális kimenet (jitter) és a dac. Aztán még mindig ott az erősítő és a hangfalak/fejes.

Na ja... Unokahúgom vett egy új MP4-est és összeválogatott magának 3GB zenét a gépemről.

Felét dobhatta vissza, mert a lejátszója nem eszik LossLess-t...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41) DEJVID válasza sebgutkopf (#37) üzenetére


DEJVID
őstag

"Szeretem a dolgokat a helyükön kezelni." Akkor ne írd azt, hogy blue ray.

(#42) TESCO-Zsömle válasza DEJVID (#41) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Miért ne írhatná, ha egyszer van olyan:

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43) DEJVID válasza TESCO-Zsömle (#42) üzenetére


DEJVID
őstag

Jajj, mindig elfelejtem, hogy róla van szó.

(#44) Atyus


Atyus
tag

Ezen Pio 3d blu-ray lejátszó pl. abban különbözik akár az LG vagy épp a Samsung hasonló(vagy olcsóbb) termékeitől, hogy itt eleve gyári 3 év gari van, s nem bolti meghoszabbitott gari. Ezek a cuccok ki is bírják napi használat mellett ezt az időt!
A másik a képminőség. a Pio-ban különlegesebb képalkotó elektronika van, s szebb(részletesebb, tömörítési hibamentes és színhelyes) álló és mozgó képet ad.
Több tesztet is végeztem egymás mellé tett készülékek esetén, s a Pioneer magasan a legszebb(bocsi, legjobb minőségű) képet produkálja.
Akinek ez nem szempont, az 6 ezerrel olcsóbban vegye meg az olcsóbbat 1 év garival, kevésbbé strapabíró elektronikával és gyengébb codec chip-el.

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#45) pumpika666 válasza Atyus (#44) üzenetére


pumpika666
csendes tag

remélem te sem gondoltad komolyan, amiket leírtál :DD

(#46) Atyus válasza pumpika666 (#45) üzenetére


Atyus
tag

Remélem Te ki is próbáltad a különböző lejátszókat megfelelő körülmények között, s megfelelő szaktudás birtokában osztod az észt..

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#47) pumpika666 válasza Atyus (#46) üzenetére


pumpika666
csendes tag

de kurva okos valaki :)

(#48) krisz_001


krisz_001
csendes tag

Sajnos jobban szeretek én is cáfolni a legtöbb dolgot, de Atyusnak minden szavával egyet értek a fentebb írtakból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.