Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gabber01 válasza D1Rect (#47) üzenetére


gabber01
addikt

Ez mind szép és jó, olvastam már több hasonló cikket meg véleményt, fórumot itt is meg mindenfele. Kár hogy ez egy 2 éves cikk 3000 ciklusos MLC chipekkel. Mi van az 500as TLC-kel amik mostanában kezdenek terjedni?

Porthoszx: szerintem pont hogy én nem vagyok egysíkú és minden oldalát próbálom megvizsgálni a dolgoknak...de ha téged ez tesz boldoggá... Mikor mondtam hogy a merevlemezek felsőbbrendűek? Szerintem elismertem, hogy az SSDknek vannak vitathatalan előnyeik, ugyanakkor meg vannak olyan aspektusaik amiket még nehezen tudok elfogadni. És pláne nem úgy ahogy a drága gyártók próbálják lenyomni a torkunkon horribilis árakon.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52) #82729984 válasza gabber01 (#51) üzenetére


#82729984
törölt tag

De mi az az aspektus? Mert ezt még mindig nem sikerült elmondanod.

Mert nézzük csak:
-Azt már átbeszéltük hogy hardveresen berakni a gépbe pont ugyannyi mint egy hdd-t. Ez kilőve.
-Azt is átbeszéltük hogy szoftveresen sem kell hozzányúlni ha win7 vagy újabb van a gépeden, azaz ha fiatalabb mint 7 éves. Ez azért nem olyan nagy elvárás számítástechnika területén. Ez is kilőve.

Aztán zavar hogy nem jó ötlet teljesen tele írni, nem árt üresen hagyni 10% helyet.
Az viszont ezek szerint nem zavar hogy a merevlemezeknél szintúgy ott van talonban ez a 10% hogy ne csökkenjen a lemez mérete bad sector esetén. És ott még csak a lehetőséged sincs meg hogy oda irjál mert ezt elrejti előled a lemez (amúgy az újabb ssd-kben már pont ugyanezt csinálják). Ez megint csak kilőve.

Sebességben meg hülyére veri a merevlemezt. Ezt sem hinném hogy hátrány.
Megbízhatóságban legalább olyan megbízható, ráadásul strapabíróbb is (nem érzékeny a rezgésekre, mozgásra). Ez sem hátrány.

Akkor mi marad? Maximum a fajlagos ár. De akkor meg azt kell mondani hogy neked drága és nem mellébeszélni meg misztifikálni és mindenféle rejtélyes negatív tulajdonságokkal felruházni az ssd-t.

Szóval, a fajlagos áron kivül mi az a negatív aspektus ami neked nem tetszik az ssd-ben (figyelembe véve a fentieket)?

(#53) gabber01 válasza #82729984 (#52) üzenetére


gabber01
addikt

Te eddig hol voltál? Nem kezdem elölről...
Szerintem hagyjuk, van akivel nem érdemes vitatkozni...
Maradjunk annyiban, hogy az én vélemény semmin és senkin nem fog változtatni és majd ha úgy ítélem meg hogy kielégítő áron megfelelő terméket kapok, majd akkor én is fogok venni. Addig meg kibírom hogy 2 sec-el később tölt be a firefox...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#54) ViZion válasza gabber01 (#51) üzenetére


ViZion
félisten

Lassan írom: a hibás SSD-k nagyon nagy %-a vezérlő miatt kuka, NEM a flash használódik el.

Kétféle ember van SSD területen: akinek még nem volt, ők több klikkre oszlanak: szerente de nincs pénze, kifogást keres, etc... Másik nagy csoport, akiknek van SSD-je. Ők már nagyobb, olcsóbb SSD-ért sírdogálnak (magam is), ha lehetne a HDD-t száműzném a gépből. Semmi féle misztikus oka nincs, egyszerűen az SSD kisebb, hangtalan, villámgyors. Gagyi olcsó laptopokban SORBAN hullanak el a vinyók, szal ami fontos, arról minimum 1 másolat kell legyen, mert biztonságos tároló nincs. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55) Entryy válasza D1Rect (#8) üzenetére


Entryy
aktív tag

Idéznék Oli konklúziójából:

"Mindezekből arra következtetünk, hogy a Vectorhoz hasonlóan ezt az SSD-t sem az átlagfelhasználóknak szánta a vállalat, ugyanis az erősségekből leginkább egy munkaállomás tudna megfelelő mértékben profitálni."

Most pedig a második oldalról:

Garancia 3év (napi 20GB)

Ez nem a nagy ssd fórum, a vitátok itt csak szájkarate

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#56) D1Rect válasza Entryy (#55) üzenetére


D1Rect
félisten

Erre a hozzászólásra érkezett a válasz amire reagáltál.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#57) Mihók77


Mihók77
csendes tag

Nekem OCZ vertex 3 ssd-m van 64gb-OS, kb. egy éve. Betettem, Win7 alatt használom, semmi bajom nem volt vele, villámgyors a rendszer, és az alapprogramok, pl. vírusírtó, daemon tools, böngésző, stb. is egyből bejönnek. 30 mp a rendszerindítás a korábbi 3-4 perchez viszonyítva. Ég és föld. Én már nem tudnék daráló winyóval élni számítógépes éltet. És ha meghal? 20 ezer ft körül van, veszek másikat. Vinyó már nagyon sok meghalt a "kezeim között", és ennek valami 2 millió órát írnak két meghibásodás közötti üzemidőnek? (MTBF-mean time between faileures) Nem értem, miért félnek sokan az ssdk élettartamától. Valszeg hamarabb megy tönkre egy winyó, mint egy ssd. A nagyon fontos saját készítésű dokumentumaid mentsd le DVD-re, pendrive-ra és mehet! :-)

Üdv: Misi

[ Szerkesztve ]

(#58) Strezi válasza Mihók77 (#57) üzenetére


Strezi
őstag

Nállunk az első G1, G2 Intelek óta SSD-k vannak. Elég sok elvérzett már, viszont itt brutál mennyiségű irást kapnak napi szinten.

A mostani 240GB-os Vertex3(4?)-ek közül viszont egy sem halt még meg az utóbbi két évben. Nem mindegy, hogy egy 80 vagy egy 240GB-os SSD-re megy ugyanaz az írásmennyiség.

Mindkét meghalás típus előfordult már. Amikor kontroller pusztul, akkor se kép, se hang viszont lehet gariztatni. Ha pedig a cellák kezdenek kipurcanni, akkor lehet még vele szenvedni egy ideig a bad sectorokat kerülgetve. Volt olyan, hogy három ilyen került be RAID tömbbe, és még húzták egy darabig az igát :Y

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.