Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) micafighter


micafighter
nagyúr

Elején pici elírás, Vertex van a címben, alcímben pedig Vector :)

(#2) Strezi


Strezi
őstag

Nem lehetne esetleg a táblázatokban az aktuálisan tesztelt termék név hátterének vátoztatásával kiemelni azt :F
Ugye az egysoros diagrammoknál egyértelműek a piros oszlopok, a többiben viszont mazsolázni kell, hogy lássam melyik az aktuális teszt eredménye... csak észrevételképpen :R

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#3) bteebi


bteebi
veterán

Most még elég drága, bár amúgy nem rossz. Tegyük hozzá, nem villant igazán nagyot ahhoz képest, hogy újdonság, úgyhogy valahol akár csalódásnak is lehetne nevezni. Nem tűnik ki a tömegből, csak simán a jobbak között van. 250 GB-os Samsung 840 EVO-t viszont már 40k-ért lehet kapni, és nagyon hasonló - hasonlóan jó - a teljesítménye, úgyhogy a Vertex 460 szerintem se éri meg a felárat.
Ez az extrém terheléses dolog érdekes lehetne, de az átlag usert nem érinti - meg bár talán hülyén hangzik, de az is kérdéses számomra, hogy ez így egy az egyben igaz-e.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4) gabber01


gabber01
addikt

Egy helyben toporog az SSD ipar. A sebesség alig változik, az élettartam véleményes, a tárterület nevetséges, az árak pedig nem csökkennek kellő mértékben hosszú évek óta.
Jönnek ki az újabbnál újabb termékek, de jelentőségük/hozadékuk minimális.
Jó lenne ha már végre felpörögnének...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5) puffadt


puffadt
csendes tag

Egész jó lett. Aki szereti az OCZ-t kifizeti majd a felárat.

(#6) Ubran


Ubran
tag

Koszi a tesztet :)

(#7) Pityu. válasza gabber01 (#4) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát igen,egy helyben toporognak,aztán ki hoznak egy pici módosítást a sok barom meg veszi kilóra.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#8) D1Rect válasza gabber01 (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

A sebesség akkor fog jelentősen nőni, ha gyorsabb interfészt kap, élettartammal átlagos használat mellett nincs baj, az ár pedig folyamatosan csökken.

MOD: 2 év alatt ~ felére csökkent az ár.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#9) Integrale


Integrale
veterán

A 840 EVO-t érdemes lett volna frissíteni, az FW-vel javul az írási sebesség.

"Bad reklám is reklám too"

(#10) Balage76 válasza gabber01 (#4) üzenetére


Balage76
senior tag

A háttérben megy a fejlesztés, amit hamarosan látni/érezni fogsz Te is. A Toshiba toporog max egyhelyben a NAND-dal mert ugyanazt az MLC technológiát használja már hosszú évek óta, bár ők meg a vezérlővel léptek előre.
Nyár közepére már kereskedelmi forgalomban lesz a V-NAND, év végére pedig jó eséllyel Te is megveheted majd a karácsonyfa alá.
Az idei mozgalmasabb év lesz mind technológia mind árazás szempontjából mint a tavalyi.

(#11) gabber01 válasza D1Rect (#8) üzenetére


gabber01
addikt

Amennyiben egy csomó elővigyázatosságot megtesz az ember és óvja mint a szeme fényét, akkor valóban évekig kibírja, de az igazság az, hogy a merevlemezek megbízhatóságától szerintem messze vannak. GB/$ mutatójuk is még elég magas.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#12) adamka16


adamka16
őstag

Miért van ezen az SSD-n két fajta csatlakozó? Sata+ ?

(#13) D1Rect válasza gabber01 (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Ugye neked még soha nem volt SSD-d?
Nem kell rá "vigyázni", nem megbízhatatlanabbak mint a HDD-k, tárterület fajlagos ára pedig nem összehasonlítható a vinyóval.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#14) Integrale válasza adamka16 (#12) üzenetére


Integrale
veterán

Mini PCie-nek tűnik.

"Bad reklám is reklám too"

(#15) gabber01 válasza D1Rect (#13) üzenetére


gabber01
addikt

Ez nem tudom hol releváns az SSD tulajdonságainak leírásánál...
Nekem nincs, és pont azért nincs mert látom a környezetemben a problémáikat. A legtöbb ember nem ért hozzá, márpedig SSD-knél több dologra kell figyelni, ha sokáig akarod használni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#16) #82729984 válasza gabber01 (#15) üzenetére


#82729984
törölt tag

Aztán mire kell olyan nagyon odafigyelni az ssd-nél? Én egy éve használok egyet és semmi baja, de ami a leglényegesebb, az összes odafigyelés annyi volt hogy bele kellet tenni a gépbe...

A hdd-nél meg ugye hogy nem mozgatjuk, nem rázogatjuk (laptopról beszélünk) stb sokkal sokkal érzékenyebb mint egy ssd mozgatásra, ami manapság a laptopok korában kb. mindennapos.

Nem mellesleg mindenki odavan hogy az ssd tönkremehet. Mintha a merevlemezek nem mennének tönkre. Nálam az elmúlt 5 évben 2 hdd ment tönkre és egy harmadik is kezdi megadni magát és más ismerőseimnél is bizony időről időre tönkremennek a hdd-ék.

(#17) D1Rect válasza gabber01 (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Ott releváns, hogy nemlétező dolgokat írsz le.
A lassan 5 éves W7 is automatikusan bekapcsolja a TRIM-et, minden más csak életérzés.

A mai napig megy(ismerősnél) a legelső 40GB-os SSD-m ami még trim nélküli volt.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#18) gabber01 válasza D1Rect (#17) üzenetére


gabber01
addikt

Én elhiszem nektek. Lehet már csak a régi beidegződéseim szólnak csak.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#19) zdanee válasza Integrale (#14) üzenetére


zdanee
őstag

Szerintem m-SATA, csak az értelmét nem látom, mert ekkora méretben nem lehet beépíteni noti m-SATA helyére. Talán valamilyen szerver környezetben lehet használni?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#20) Integrale válasza zdanee (#19) üzenetére


Integrale
veterán

Nem ugyan az a kettő? Mármint a csatoló ugyan az, de ettől függetlenül nem mindig kompatibilisek oda-vissza.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#21) Fire/SOUL/CD válasza zdanee (#19) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem mSATA, hanem Mini-PCIE port és Debug port (a gyártó által felvértezett szervizport...)

Porthoszx - "...az összes odafigyelés annyi volt hogy bele kellet tenni a gépbe..."
(Vagy nagyon pongyolán/leegyszerűsítve/hiányosan fogalmaztál, vagy a szokásos Mekk Elek hozzáállás ;] (attól, hogy valami megy/működik idióták által összerakva, az nem jelenti azt, hogy annak úgy is kell...))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22) #82729984 válasza Fire/SOUL/CD (#21) üzenetére


#82729984
törölt tag

Merthogy mit lehet ezen túlbonyolitani?

Berakod a gépbe, windows 7-től fefelé automatikus kezeli az ssd-t (talán már a vista is) ennyi. Szóval mi lenne az a komplex dolog amitől minimum 3 diploma kell hogy az ember betegyen egy ssd-t a gépébe? :)

Egyáltalán hogy lehet idiótán összerakni? Ha valaki nagyon óvni szeretné akkor még max a böngészőjét ramdiskre (vagy automatikus ram cache-re) állítja. Komolyan nem értem mit lehet ezen ennyire rettegni.

A másik agyhalálom a tönkremegy a cella. Az ssd-k 90%-a azért pusztul el, mert tönkremegy a vezérlő.
Erre mit akar a nép? Méghosszabb életü cellákat.
Mit nem akar? Tartósabb vezérlőket...

:DD

(#23) Fire/SOUL/CD válasza #82729984 (#22) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem diploma, hanem tapasztalat kell hozzá. Ha időd engedi és belenézel a logout-os írásimba (ami mind az OS-ek telepítését(SSD-re), mind (általam fejlesztett) felhasználói progit is tartalmaz, akkor rájössz, hogy korábban miért fogalmaztam úgy, hogy "pongyolán" fogalmazol... (nem rosszindulat volt, de pl vista/xp alatt nincs TRIM, XP elbaxa a partíció-eltolást is, nem kell chipset driver, mert többet ártanak, mint használnak stb stb...) :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24) #82729984 válasza Fire/SOUL/CD (#23) üzenetére


#82729984
törölt tag

Oké, de azért az alap kiindulás hogy nem egy 8-10 éves gépre + xp alá teszünk ssd-t vagy legalábbis valószinüleg ez ritka.

Újabb gépen meg már vagy win 7 vagy win 8 figyel, ezeken meg kvázi semmit nem kell csinálni.
Szóval fizikailag egy ssd behelyezése pont ugyanannyira bonyolult mint egy hdd berakása.
Szoftveresen meg szintén nagyon minimálisat kell alkotni. De ha átlagemberről és átlagfelhasználásról beszélünk akkor ha nem csinál semmit sem akkor sem lesz gebasz az ssd-vel.

Szóval szerintem egyszerüen indokolatlan az ssd-től való félelem. És persze ahogy irtam, tönkremehet az ssd, de a hdd is pont ugyanúgy tönkremegy, szerintem nemigen van ezek a fórumon olyan ember akinek még nem ment tönkre merevlemeze. Innentől kezdve meg érthetetlen az a fajta hozzállás mintha a hdd-ék 1000 évig birnák és ehhez képest bezzeg az ssd...

(#25) D1Rect válasza Fire/SOUL/CD (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Elolvastam, továbbra is annyi, hogy legyen TRIM minden más csak életérzés.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#26) vellerd


vellerd
tag

Na igen. Én tökéletesen elégedett vagyok a jó kis Samsung 840 EVO 250Gb -al.
Főleg, hogy 33.000Ft-ért vettem, 2 hetes korában.
De ha még a jelenlegi új árát 39.700Ft-ot nézem is, akkor sem 58.000Ft. :(
Teljesítményben néhol kicsit jobb, néhol kicsit rosszabb, szóval kb egy kutya.
Nem értem ezt az árazást, :F így csak az veszi majd meg, aki elvakult rajongója a márkának!

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#27) mpierre válasza Fire/SOUL/CD (#23) üzenetére


mpierre
veterán

Megéri az kis + törődés. A vertex turbo-m azóta is hiba nélkül megy. Tán 2009-ben vettem és állítottam be mindent, de vissza kéne keresni.

A tesztet pedig kösz.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28) fricz19 válasza D1Rect (#17) üzenetére


fricz19
őstag

trimnek mi köze az élettartamhoz?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#29) D1Rect válasza fricz19 (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Nagyon egyszerűsítve: kevesebb írás jut a cellákra.
Hosszabban:[link]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#30) Killer01 válasza fricz19 (#28) üzenetére


Killer01
őstag

elég sok, tekintve hogy nem engedi ugyanazt a területet igénybe venni folyamatosan.

(#31) fricz19 válasza Killer01 (#30) üzenetére


fricz19
őstag

Azt nem a trim csinálja hanem Wear leveling

(#29) D1Rect
hol van ez a rész?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#32) Killer01 válasza fricz19 (#31) üzenetére


Killer01
őstag

Kevered a dolgokat, a wear leveling egy számláló a smart-on belül, az ssd elhasználódását mutatja. A cellák egységes használatáért a trim felel.

(#33) fricz19 válasza Killer01 (#32) üzenetére


fricz19
őstag

Wear leveling
"Magyarra lefordítva valahogy úgy lehetne megfogalmazni, hogy az elhasználódás kiegyenlítéséért felelős algoritmus, azaz módszer. Mint azt említettük, a cellák csak bizonyos számú írást képesek elviselni, az MLC NAND 10 000-et, az SLC 100 000-et (megközelítőleg, arányaiban). Biztosak lehetünk benne, hogy az SSD idővel írhatatlanná válik, de ha már tudjuk ezt, akkor jó lenne, ha az egész SSD "felülete" egyidőben, azaz minél később válna írhatatlanná, és nem különböző időpontokban. A wear leveling algoritmus ezért felel. "

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#34) Killer01 válasza fricz19 (#33) üzenetére


Killer01
őstag

Igazad van, én kevertem össze a felülirthatóság vezérlésével :U

(#35) D1Rect válasza fricz19 (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

"This results in fewer writes to the flash, reducing write amplification and increasing drive life."
[link]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#36) gabber01 válasza D1Rect (#35) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, de a trim másért felelős. Az írási ciklusok egyenletes elosztását valóban a wear leveling végzi.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37) ViZion válasza gabber01 (#15) üzenetére


ViZion
félisten

huhh... Mire kell figyelni? Ha semmit nem állítgatsz, akkor otthon 10 év helyett csak 7 évet bír... ÉS?
Holv lesznek ezek 5-7 év múlva? Jön újabb, nagyobb, gyorsabb, másik csatolóval. Ez nem adattároló, amit 100 évre veszel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38) D1Rect válasza gabber01 (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Ebből a cikkből:[link]
Kép 1, Kép 2

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#39) gabber01 válasza ViZion (#37) üzenetére


gabber01
addikt

Ömmm...és? Hol érdekel engem hogy lesz újabb? Mindig lesz újabb mindennél, ettől még nem fogom egyből eldobni a tökéletesen működő dolgokat, mert csak. Milyen hülye hozzáállás ez? Ha akarod vedd nyugodtan mindig a legújabb szart, hiába nincs rá semmi szükség. Az asztali gépemben még mindig benn van 2 250Gb-s winyó, sőt, egy ős 40es WD is. Miért? Mert működik és teljesen jó 10+ éve. A benne lévő X2es proci és stb. is már rég csere érett ezzel a szemlélettel. Vicc komolyan mondom ez a mentalitás. A mai napig és még valószínűleg jó pár évig mindent el fog látni tökéletesen az a gép amire kell.
Már nem azért de ha kiadok x tízezer Ft-ot vmire, elvárom hogy sokáig kiszolgáljon, nem csak 5-6 évig.

D1Rect: látom az idegennyelv nehézségeket okoz. Hátha így könnyebb lesz. A trim még mindig nem arra való, mint amiről szó volt. Az a wear leveling. De egymásra jótékony hatással vannak.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#40) vellerd válasza ViZion (#37) üzenetére


vellerd
tag

Mondjuk én sem vágom ezt, a nagy mizériát. Kb 4 évig használtam gond nélkül egy Micron 120GB-os sata2 -est (280MB/s olv, és 140Mb/s ír). Ebből 3 évet ment Win Xp-vel is.Semmi gondja nem volt, tavaly novemberben adtam el. Pedig a becsavarozáson kívül semmit nem csináltam vele. Vagy csak én fogtam ki egy jó példányt belőle? Mondjuk átlagos felhasználás semmi extra. Azóta egy Samsung 840 EVO 250gb -ot nyúzok szintén gond nélkül (remélem még jó hosszú ideig :B ).

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#41) ATEE77 válasza gabber01 (#11) üzenetére


ATEE77
tag

Megbízhatatlanabb mint egy HDD?Nekem van egy Samu 470-esem 3év alatt 3%-ot!! esett a kondíció.Pedig nyúzom rendesen.Már nem is tudom hanyadik rendszerét tapossa (min.5. gép) Csak arra kell figyelni hogy, nem szabad teleírni (20% maradjon szabadon a trim miatt) torrentet/játékot HDD-re telepít,TRIM bekapcsol és no broblem.

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#42) D1Rect válasza gabber01 (#39) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem nem okoz nehézséget. Elolvastad egyáltalán a cikket amit linkeltem?

Mondjuk úgy, hogy a TRIM azért felel, hogy "ne legyen fölösleges írási művelet", a Wear Leveling meg azért, hogy "egyenletesen oszoljon el az írási művelet".
Nem tudom jobban leegyszerűsíteni.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#43) gabber01 válasza ATEE77 (#41) üzenetére


gabber01
addikt

"Csak arra kell figyelni hogy, nem szabad teleírni (20% maradjon szabadon a trim miatt) torrentet/játékot HDD-re telepít,TRIM bekapcsol és no broblem."

Pfff...hát erről beszélek. Gépet azért be szabad kapcsolni? ...

D1Rect: elolvastam, de én ebből a korábbi kommentből indultam ki, hogy még ez a téma :D "elég sok, tekintve hogy nem engedi ugyanazt a területet igénybe venni folyamatosan.", hogy mire szolgál a wear leveling, illetve hogy a felírt adat elosztása az most a trim vagy a wl. :D

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#44) ViZion válasza gabber01 (#39) üzenetére


ViZion
félisten

NEM azt mondtam, hogy el kell dobni. De SSD tipikusan nem az, amit az ember az örökkévalóságnak vesz. Maradj HDD-nél, vagy mittomén szalagos meghajtónál, ha ennyire para.
"ha kiadok x tízezer Ft-ot vmire, elvárom hogy sokáig kiszolgáljon, nem csak 5-6 évig." Akkor sajnos rossz hírem van :)

Hidd el, SSD-vel nincs baj, vannak jobb-rosszabb szériák, de ha nincs rá igény, akkor kár is erről beszélni.

...a merevlemezt Te teleírod, fullra? Ugyanmár! SSD-nél ez azért szembetűnőbb, mert sokkal kisebb a sokterás HDD-k után, be tud telni egy rossz torrent beállítástól is. Nem azt jelenti, hogy megtelik és kidob... megtelik, akkor lassúbb, pedig azért kerül a gépbe. Sebaj.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45) D1Rect válasza gabber01 (#43) üzenetére


D1Rect
félisten

Az általad idézett sorokat nem én írtam.
Én erre a kérdésre ezt a választ adtam.

Mint korábban is linkeltem, itt érthetően le van írva, képpel szemléltetve, hogy miről van szó:[link]
Persze ha nem okoz gondot az idegen nyelv.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#46) gabber01 válasza ViZion (#44) üzenetére


gabber01
addikt

Semmi gond, nem az örökkévalóságnak kell, csak akkor ez a limitáció jelenjen meg az árban. Vicc ez az árképzés.
Egyébként meg annyira nincs bajom az SSD-kel, hogy amint lesz rá keret beszerzek egyet a laposba, de attól még vitatni fogom a gyengeségeiket, az előnyeik persze nem kérdésesek.

D1Rect: tudom hogy nem te írtad, de benne voltál a vitában és félreértettem hogy mit akarsz a trimmel. My bad.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#47) D1Rect válasza gabber01 (#46) üzenetére


D1Rect
félisten

Az SSD/HDD megbízhatóságról ezt a cikket tudom ajánlani:[link]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#48) Balage76 válasza D1Rect (#47) üzenetére


Balage76
senior tag

A megbízhatóság a meghibásodás arányából adódik.
Ebből a szempontból az SSD jóval jobb mint a HDD.
Nagy mintán nézve az SSD átlagos meghibásodása 1-1,5% körül mozog (OCZ kirívó példa az átlagos 5%-kal illetve másik irányban az Intel Samsung a 0,5-0,3%-kal). Ugyanez a vinyónál 5-7% volt és nagyno de nagyon ritka volt az olyan sorozat aminél 3% körül sikerült.

(#49) #82729984 válasza gabber01 (#43) üzenetére


#82729984
törölt tag

/irónia on/
A hdd tönkremegy a rázkódástól, tessék mondani azért a laptopot még be szabad kapcsolni?
/irónia off/

Csak arra akarok rámutatni hogy borzasztóan egysíkú vagy az ssd-vel kapcsolatban. Ha egy merevlemez tönkremegy egy laptopban a rázkódástól 3 éven belül az nem baj, de ha az ssd csak 7 évig bírja 10 helyett akkor fújj...
Ami amúgy is marhaság mert a merevlemezek sem bírják 10 évig, pontosabban ez csak szerencse kérdése. Neked van egy ami még mindig müködik, nekem van 3 ami meg nem.

(#50) Akula


Akula
őstag

Azt hozta amit vártunk tőle. Nem estem hanyatt az eredményektől. Ha most kéne vennem, lehet, hogy megvenném, de nem túlárazva :N

"Akula Sub, ready for the deep!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.