Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hunter84


hunter84
aktív tag

Ez jó lenne, végre oda kerülne a táblagépek ára, ahova való. Max. 80-90 környékére a jobbak, a gyengébbek még olcsóbbak.

(#2) kutkut


kutkut
addikt

Tiszta galaxy tab... Az meg ugye iPad copy... :U

;]

Meizu MX3 32GB

(#3) fateless


fateless
veterán

Én 300 dolláros árat várok az Amazon eddigi árazása alapján...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4) floatr


floatr
veterán

A kindle 3 nyomán mi? inkább a tartalomszolgáltatást akarják felfuttatni ezzel is hosszú távra, mint az eszközeladásból szakítani rövid távon. Támogatom :)

(#5) ThorsHUN válasza floatr (#4) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ezt nem tudom hogyan oldjak meg. A Kindle - nem ertek hozza, de amit olvastam rola az alapjan - eleg szuk felhasznalasi koru celszerszam.
Egy tablet joval nyitottabb es elvileg nem lehet ugy lekorlatozni, mint egy ebook readert.

Ugy ertem, hogy nem korlatozhatja a felhasznalot, hogy csak az amazon storebol telepitsen programokat, hogy csak az amazon storebol szedhessen le ebookot stb...

Kiveve ha sajat oprendszerrel nyomul. De ezt nem hinnem.

(#6) kokyt válasza fateless (#3) üzenetére


kokyt
senior tag

Az nem lenne agresszív :N
A k3 alapján azt mondanám, hogy 200-250$ alá kellene menniük :P Mikor a k3 piacra került ezen a nyomott áron (139$), akkor a konkurencia 300$ alatt nem nagyon tudott semmit mutatni. Az iPad jelenleg 500$, ha nagyot akarnak szakítani, és a tertalomból pénzt csinálni, mint a k3 esetében, akkor felezniük kell a dolgokat :K

(#7) QuippeR válasza ThorsHUN (#5) üzenetére


QuippeR
tag

Manapság az amazonnál gyakorlatilag nem nagyon létezik felhasználóbarátabb cég. Ha az eddigi üzletpolitikájukat nézzük, szerintem nem is fognak lekorlátozni, egyszerűen csak a lehető legjobb áron kínálnak majd minőségi szolgáltatást. Aztán ha nem vásárolsz tőlük semmit, akkor majd átgondolják, hogy a további termékeiknél is alkalmazzák-e ezt a stratégiát.

(#8) GeoPhoto válasza kokyt (#6) üzenetére


GeoPhoto
tag

250 dollár a Nook Color, ami egymagos de a többi paramétere rendben van. Ha jobbak akarnak lenni akkor egy kétmagossal ugyanezen az áron rendben lehetnek. Egy jó képernyő, meg egy jó akksi kell, a többi részletkérdés (nekem). Ha 200 lesz akkor berendelek egyet akár látatlanban is :)

[ Szerkesztve ]

(#9) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Ez a mélyen iPad ára alatti ár mekkora képernyőre vonatkozik? Mert ha a 7''-osra, akkor azért nem csoda, ha jóval alatta indul. Ha a 10''-osra, akkor minden oké.

(#10) tjb007 válasza ThorsHUN (#5) üzenetére


tjb007
nagyúr

Miért ne korlátozhatná ?
Kapsz egy Amazon Appstore -t és csókolom (főleg ha nincs semmiféle megállapodásuk a Google -lel a Market használatáról).

(#9) ROBOTER

A Tegra 2 -es valószínűleg 7" -os lesz, a Tegra 3 -as meg a 10" -os lesz a korábbi hírekre alapozva.

[ Szerkesztve ]

(#11) Depression válasza ROBOTER (#9) üzenetére


Depression
veterán

Az hagyján, de ha sima tft kijelzővel jön, akkor nem is ér többet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#12) kokyt válasza Depression (#11) üzenetére


kokyt
senior tag

Hát az már biztos!
De mitől is nem ér többet? Jó lenne tudni először milyen árról beszélünk, nem? ;]

(#13) szilagyiv válasza kutkut (#2) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Csatlakozom. Szerintem is Galaxy Tab.

(#14) fateless válasza ROBOTER (#9) üzenetére


fateless
veterán

Azért nem a kijelző mérete határozza meg az árat. :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#15) ROBOTER válasza fateless (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egy tabletnél eléggé meghatározza a felhasználási területet a kijelző mérete, ezért komoly ármeghatározó szerepe van.

A Samsung esetében sem véletlen, hogy a 10.1 jobban felkeltette a közönség érdeklődését, mint az eredeti Tab, ami teljesen kiverte a biztosítékot a piacon ár/érték összehasonlításban.

(#16) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Szerintem a 3G-s tableteknek lenne 100.000 körül a helye - csúcskategória - legkisebb tárhellyel, persze 10 colos kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#17) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Ha valòban normàlis àron lesz akkor mèg egèszen èrtelmes alternatìva lehet.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#18) kerelo


kerelo
senior tag

na végre valami jó hír.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#19) =Mentor= válasza hunter84 (#1) üzenetére


=Mentor=
őstag

Én is arra várok, de szerintem még éveknek kell eltelnie, hogy ez bekövetkezzen... Mindenesetre valakinek el kell indítani az árversenyt, mert ez eddig nem igazán sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#20) Gadgetfun


Gadgetfun
tag

Az az igazság, hogy bárki aláárazhat az Apple-nek, lehet versenyezni vele árban, de ha anyagminőségben, összerelésben, felhasználási élményben, üzemidőben, méretben stb... is versenyezni akar az iPad2-vel, az árban nagyjából ugyanott lesz a végére, mint az Apple. Lásd mind, Galaxy Tab, és a többi...

[ Szerkesztve ]

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#21) Peat;)


Peat;)
veterán

Majd kiderül hogy külsős programok telepítése megoldható-e vagy sem, gondolom elég sokan megpróbálják majd leküzdeni ezt az akadályt.

(#22) ThorsHUN válasza Gadgetfun (#20) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Az osszes dolog amit emlitettel (talan a felhasznalasi elmenyt kiveve) mind hardveres tema. Az apple kb 2-3x-os aron adja tovabb az altala femjelzett termekeket az alkatreszeik arahoz kepest.
Szoval boven lehet nyesni az arbol, csak akarni kell...
(Pl nezd meg mennyibe kerul az iphone4 es mennyibe a sgs2 pedig az sgs2 majd' egy evvel ujabb alkatreszekbol keszult, mint az iphone4)

(#23) Gadgetfun válasza ThorsHUN (#22) üzenetére


Gadgetfun
tag

"Az apple kb 2-3x-os aron adja tovabb az altala femjelzett termekeket az alkatreszeik arahoz kepest." Ez szerintem nagyjából minden gyártóra igaz, annyi különbséggel, hogy az Apple a hírneve és brand erőssége miatt tovább tarthatja magasan a kezdő, bevezető árat, nem kell olyan korán leárazniuk, mert nem esik az eladások száma az idő múltával, mint más márkáknál. De a lényeg mindig az, hogy ha egy másik gyártó minőségben akarja "alázni" az Apple-t, legyen az laptop, telefon, tablet, árban nem tud egyszerűen alámenni, mert egyszerűen ez a szint ennyibe kerül. Nem vagyok Applefan, csak egy iPhone-om van, de pl. a Fujitsu laptopom is, amit a cég szerzett be nekem a munkához, 400+e.-be került, mert ragaszkodtak hozzá, hogy Microsoftos legyen, de a tudásban viszont kellett egy mac grafikai és szerkesztői tudásának minősége/gyorsasága a munkák miatt. És ez ennyibe került.
A Samsung telefonok anyagminőségét meg inkább ne hasonlítsuk az iPhone-hoz. Eredetileg Samsungot akartam venni, mert otthon szinte mindenem samu, de mikor a kezembe fogtam, úgy éreztem, mintha egy játéktelefont tartanék a kezemben, majd veszek ilyet a gyereknek, és inkább megvettem az iPhone-t amit viszont élvezet volt kézbe venni. Bár ez szigorúan magánvélemény és ízlés kérdése, de én ezzel foglalkozom, dizájn és arculat tervezéssel.

[ Szerkesztve ]

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#24) rankesz válasza Peat;) (#21) üzenetére


rankesz
veterán

A Nook Color is sime eBook olvasóként kezdte, aztán a közösség kicsit kezelésbe vette, és ilyeneket lehet ma már rátenni... De a CM7 se akadály, gingerbread 2.3.5-el... ;)
Szóval ha zárt is lesz a gép a 3rd party appok-tól, én akkor sem aggódok. Csak tényleg jó legyen az ára!

(#25) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Friss hír miszerint idén csak a 7 colos fog megjelenni, a 10 colosra jövő év elejéig várni kell... :O

[link]

(#20) Gadgetfun: Kivéve ha valaki anyagáron értékesít és az online kiegészítő szolgáltatásokkal akarja mindezt ellensúlyozni ;)

[ Szerkesztve ]

(#26) GeoPhoto válasza =Mentor= (#25) üzenetére


GeoPhoto
tag

Olvasónak jó a 7 colos, de azért már jó lenne többet tudni róla, hogy kezdjek-e félrerakni rá, vagy ne :)

Bocsánat, hogy megint a Nookkal jövök, de mióta megvan sokkal kevesebbet kell a laptopot bekapcsolni, és a filmnézés sem akadály (csak a 720p okoz néha gondot). El bírnék képzelni egy kicsit nagyobb felbontást, meg egy jobb GPU-t, plusz több csatit, de továbbra is egy médiafogyasztásra kihegyezett eszköznél számomra a képernyő a legfontosabb.

A nagyobb felbontás csak a képregényekhez kellene :)

(#27) zsirfecske


zsirfecske
addikt

hát ha megcsinálják azt amit a 6 colos kindle 3-mal az e-book piacon akkor nyertek. agresszív árazással iszonyat mennyiségben nagyobb profitot simán elérhetnek. drukkolok nekik, mert minden tekintetben szimpatikus cég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.