Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem semennyire. Ennél jóval élhetőbb projektek is elbuktak már.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) bteebi válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Egyetértek. Teljesen esélytelen, ráadásul rengeteg idő és pénz kellene hozzá. Bár jó lenne, de nem fog létrejönni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

csak peldakepp az nvidia r&d koltsege negyedevente 1000x annyi, mint az also cel itt, nemtudom mit lehet kihozni ebbol. nekem irrealisnak tunik.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#4) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Ilyen drága lenne licenszelni bármilyen meglévő megoldást, hogy megérné egy ilyet fejleszteni? :F

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5) Mardel


Mardel
őstag

Ha nem sikerul akkor a tamogatoktol azert beszedtek nemi penzt, hisz visszafizetni nem szoktak.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#6) bitblueduck válasza Mardel (#5) üzenetére


bitblueduck
senior tag

az szerintem az indiegogo flexible funding-ja.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#7) FlekkeN válasza bitblueduck (#6) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

így van. Ha kickstarter elbukik akkor a kampányt indítók egy fityinget sem kapnak. Akik adják a pénzt azoktól csak a kampány végér és siker esetén lesz átutalva a pénz.

(#8) vivanto válasza FlekkeN (#7) üzenetére


vivanto
tag

Szerintem arra gondolt, hogy ha a project bukik el (mert el fog), akkor már úgyis lenyúlták a lóvét.

(#9) ftc


ftc
nagyúr

Tételezzük fel, hogy sikerül nekik...s ki fogja legyártani? vagy azt a 2 szép szemükért?

A történelem során sok GPU tervező cég volt s sok el is bukott

Emlékezzünk a Kyro vonalra.. igaz a fejlesztők máig élnek de a PC piacba belebuktak, pedig az ötlet tökéletes volt! vagy sorolhatnám a próbálkozásokat még....

ide lényegesen több pénz kell mint ahogy ők az elgondolják

(#10) bitblueduck válasza ftc (#9) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Ki fogja legyártani? Te magad :) Csak nem nV-intel-amd módra, hanem FPGA-ra töltöd.
How can I use this once it is released?
The code is readily targeted towards FPGAs. There are many development boards available from Altera and Xilinx that could be used to develop either PC graphics cards or Embedded devices. Some even have LCD screens you could drive directly. We will be releasing a generic interface version with the lowest tier, so with minimal effort, you could target just about any CPU.

...már csak azért is, mert egy maszk készlet M USD-kbe fáj inteléknél, amennyire én tudom, de a sarki boltban sem olcsó, ha a nagyokkal akarsz játszani.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#11) ftc válasza bitblueduck (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

Igen ez szép , hogy FPGA, de szerintem nincs olyan szinten egyik FPGA sem, hogy kellő alap alternatíva legyen..

Egy jobb FPGA -s modul komplett olyan 400-500EUR-ba kerül..

Én több értelmét látnám egy videó kódoló/ dekódoló esetleg egy fényképekre RAW-ra kihegyezett alap rendszerre...

Aki dolgozott már Verilogban tudja, hogy nem lesz könnyű a dolguk...

(#12) freeapro


freeapro
senior tag

Ennyire ne írjátok le. FPGA-t te magad programozhatod, ha erre egy nyílt forrású GPU kódot tudsz flashelni ami tud unified shadert innen csak egy lépés a nyílt forrású HW brutális párhuzamos teljesítménnyel. Egy csomó ma még magvalósíthatatlan dolog elérhetővé válik, mint látásfeldolgozás (intelligens autók), AI, stb, amik teljesítmény igényesek, de nincs rájuk célhardver.

(#13) #10691584


#10691584
törölt tag

"A megcélzott területek szempontjából a beágyazott termékek piaca lehet alternatíva, illetve az Arduino és a Raspberry Pi fejlesztői platformok kiegészítésének szánt FPGA megoldások vannak célkeresztben"

"Sajnos ez tipikusan olyan projekt, amit az átlagember nem tud értékelni, tehát nem is érzik a szükségét, hogy támogassák"

És pont..

Előbbutóbb biztos előveszi valaki és beépíti amiket majd ők fejlesztenek (ha összegyűlik annyi pénz) de így eléggé Ageia2 szaga vana dolognak, illetve még annál is lejjebb egy szinttel. Persze az ötlet jó, csak így, ebben a formában (szerintem) halott.

(#14) bitblueduck válasza #10691584 (#13) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Előbbutóbb biztos előveszi valaki és beépíti amiket majd ők fejlesztenek de így eléggé Ageia2 szaga vana dolognak
egyrészt a 2d és 3d gyorsítást már feltalálták, másrészt LGPL v3.

[ Szerkesztve ]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#15) #10691584 válasza bitblueduck (#14) üzenetére


#10691584
törölt tag

És?

(#16) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

"az S3 megoldásait kezdte favorizálni"

Atyaég, olyan mintha 1000 év telt el volna azóta, hogy utoljára egyáltalán eszembe jutott az S3. Emlékszem az S3 Trio-ra meg ilyenekre, de durva múltidézés lett nekem ebből az elejtett mondatból. :K :C

(#17) stutga


stutga
tag

Ez annyira rossz otlet, hogy johetne akar tolem is.

mondjuk VHDL-ben vagy Verilogban GPU-t irni, a sajtreszelovel rejszolni kategoria.

(#18) Vladi


Vladi
nagyúr

Nagyon jó az ötlet. Csak marhaságokat akarnak beletömni. directx? opengl? Mi a fenének? Erre van 8 megoldás. Egy alacsony költségű, kis fogyasztűsú kő egyszerű gpu-nak lenne értelme. Akár szerver, akár beágyazott, de még akár dekstop vonalon is. Ha meg valami videó dekódolási cuccot is bele tudnának építeni, akkor media playerekbe, tv-kbe stb.

Szerintem ennek inkább lenne értelme.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.