Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ddekany válasza cucka (#99) üzenetére


ddekany
veterán

"Hazugság az a sokat szajkózott nézet, hogy a kereskedelmi tévék butítják a népet, mert a népnek ott van még 30 csatorna, amiből válogathatna, megis inkább a Győzikét nézi."

De az a nézet meg téves, miszerint az átlagembert (a tömegeket) nem kell nevelni, megvan a magához való esze. Nincs meg neki, soha nem is volt. Elvileg, mármint pl. ősközösségi körülmények közt, épp ezért vannak a vezetők meg egyéb nagyokosok. Na, manapság már egyre kevésbé vannak ezért... Ha szándékosan félre akarják nevelni a tömegeket, az sikerülni fog nekik. A társadalom sokkal gyorsabban változik, mint az ember biológiai jellemzői. Tehát lehet mondani, hogy az átlag emberek ilyenek meg olyan, és ezért van az ami, és hát persze, de akkor mit lehet mondani a vezetőkre, az elitre? Ők ilyen alapon akkor még nagyobb tökön rúgást érdemelnek, csak másért...

[ Szerkesztve ]

(#102) JuliusCaesar válasza ddekany (#101) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Észt nem adhatsz az embereknek. Ha neki a győzike kell sajnálom, isten adta joga leélni az életét agyhalottként...

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#103) cucka válasza ddekany (#101) üzenetére


cucka
addikt

De az a nézet meg téves, miszerint az átlagembert (a tömegeket) nem kell nevelni, megvan a magához való esze.
Persze, hogy nevelni kell, viszont ez ellentétes a kereskedelmi televíziók (és egyéb médiák) érdekeivel, ugyanis csökkenti a nézettséget. Igen, az átlagember szívesebben nézi fekete Pákót, mint az értékes, népnevelő műsorokat. Amikor összesen kettő állami csatornát lehetett nézni, akkor még volt értelme ezt a kérdést feszegetni. Most egy átlag kábeltévés csomagban van mondjuk 40 csatorna, szerinted melyik kereskedelmi csatorna vállalná be, hogy a tulajdonosainak érdekeivel szembe menjen és népnevelő műsorokat sugározzon? Továbbmegyek, képzeld el, hogy mondjuk RTL részvényekbe fektetted a vagyonod egy részét. Te mennyire örülnél neki, ha az RTL vezetősége a profit helyett a népnevelést választaná és ezáltal a te vagyonodat csökkentené?

A társadalom sokkal gyorsabban változik, mint az ember biológiai jellemzői. Tehát lehet mondani, hogy az átlag emberek ilyenek meg olyan, és ezért van az ami, és hát persze, de akkor mit lehet mondani a vezetőkre, az elitre?
Ha az országunkat vezető emberekre gondolsz, akkor no komment :) . Ha a különböző médiavállalatok vezetőire, akiknek köszönhetjük a sok szennyet a tévében, rádióban, akkor rájuk semmi rosszat. Ők egy céget vezetnek és a cég tulajdonosainak az érdekeit képviselik, pontosan ugyanúgy, mint más cégek esetén. A tulajdonos érdeke a minél nagyobb nézettség, ezt pedig szemét műsorok sugárzásával lehet növelni. Üdv. a piacgazdaságban :) .

(#104) aram01


aram01
nagyúr

gratulálok jó írás

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#105) capulet75


capulet75
addikt

Ide egy igazságos hentes kellene.Aki azt mondja hogy erre megyünk emberek (és az a helyes irány),és aki ellentmond azt kifilézi.Értsd:eltávolitja a felelös pozicióból.Nem való még nekünk demokrácia.Ez lesz belöle.sajnos a magyar egy ilyen hülye nep,Mindent elhisz.Egymásnak ugrasztják az országot,közben pedig éves szinten eltünik több ezer (!)milliárd forint.Pofátlanul hazudni kell,lopni,legalább 4-500 milliót.Azért már nem kerülsz börtönbe.Majd lesz valami háromszázezer bünti,meg 2 évre eltiltanak a közügyektül.Juj.És ilyenkor nem egy józan,dolgos réteg tiltakozik az utcán kulturáltan,hanem ilyen szélsöpöcsarcú nyilashungaristaneonácivármegyemagyargárdaseggfejek.Rájuk lehet mutogatni nyugodtan,meg szétveretni öket rendörökkel.Még jól is hangzik:megvédtük a demokráciánkat.Viszont nálunk felsö százezer van kérem szépen.Még azt mondják,hogy csökken az életszinvonal.Persze.Itt még a segélyböl élö aranyesö szomszédok is mercivel járnak.Itt csak az van hátrányban aki dolgozik becsülettel vagy nem tagja semmilyen kissebségnek,nincs baromirafrekventált diplomája vagy 300kmh hátszele.Vagyis mi.Ja,és a lotton nem fogtok nyerni SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN.Ez biztos. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#106) marcus.fenix válasza capulet75 (#105) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

:R :)

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#107) dabadab válasza capulet75 (#105) üzenetére


dabadab
titán

"Ide egy igazságos hentes kellene.Aki azt mondja hogy erre megyünk emberek (és az a helyes irány)"

Most komolyan, hany eves vagy? Ha tiznel kevesebb, akkor ertheto, hogy hiszel az igazsagos kiralyban meg a csillagszemu juhaszban, de ha mar elmultal annyi, akkor esetleg megprobalhatnal szembesulni a valos vilaggal is, ugyanis az effajta csodavaras is az egyik oka annak, hogy Mo. ott tart, ahol.

DRM is theft

(#108) tkazmer válasza marcus.fenix (#84) üzenetére


tkazmer
addikt

Bármelyik olyan ember, aki ennyit keres, álljon elém és magyarázza el, hogy a fizetése miért a 40X-ese az enyémnek,
vegyünk egy egyszerű példát:
dolgoztok mind a ketten napi 8 órát a gyárban, és hazavisztek, havi 100e forintot. te mondjuk ebből cigire, sokcsatornás kábel tv-re, akármire elköltesz havi 10e forintot, míg ő ezt az összeget félreteszi.
dolgoztok 3 évet, neki addigra lesz 360e ft megtakarítása. mivel ügyesen forgatta, tőzsdézgetett vele, a 3 év végére nem 360, hanem 500e megtakarítása van. rájön, hogy hoppá, nincs senki a faluban, sőt, a szomszéd falvakban sem, akinek markológépe van. elmegy a bankba, és azt mondja: kezitcsókolom, van nekem félmillióm, és kinéztem magamnak egy markológépet 1millióért, tessék már nekem félmillió hitelt adni rá, csatolom az üzleti tervemet, amelyben jól látszik, hogy nagyon könnyen vissza tudom majd fizetni.
a bank ad neki hitelt, megveszi a markológépét, és első körben, másodállásban, nekilát mindenféle földmunkákat végezni. aztán egyre több lesz a megrendelés, mert híre megy a közeli városkában is, ahol eddig csak bélának volt markolója, hogy itt ez az ember, aki 2/3 áron végez földmunkákat. emberünk ekkor felmond a gyárban, a végkielégítéséhez még hozzácsap egy kicsit a földmunkavégzés profitjából, vesz mégegy markolót, felvesz egy másik markolóst, és már közösen végeznek földmunkákat. közben úgy döntenek, hogy mindenkinek jobb az, ha egyesítik erőiket bélával, így már hárman végeznek földmunkákat, és az egész régió nekik ad megrendelést.
a bank, látva, hogy milyen jól megy nekik, egyre több hitelt ad, abból emberünk telephelyet épít, markolókat vesz, sőt, rájön, hogy a generálkivitelezés mégjobban jövedelmez, így vesz betonkeverőt, kisteherautót, mindent amit kell. és nekilátnak házakat építeni.
ekkor emberünk persze már szívesebben gondolkodik azon, hogy milyen autót vegyen magának, továbbá szívesebben tőzsdézik, hiszen az is jól jövedelmez, nem csak néhány százezer forintja van, hanem már milliókkal játszik, és amíg a fiúk a terepen munkálkodnak, addig ő a fotelből kényelmesen gyártja magának a pénzt.
..............
közben pedig te, aki cigizel illetve kábel tv-re előfizetsz, dolgozol tovább a gyárban, hazaviszel havi nettó 100-at, és irigyled azokat, akik rájöttek, hogy valahogy meg lehet oldani a havi nettó 100nál többet is...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#109) gaborbol válasza tkazmer (#108) üzenetére


gaborbol
őstag

Szepen levezetted.100.000-bol ha 1 ilyen van.

Nagyresze mar a bankba elhasal, mert nem kap hitlelt es soha nem is fog..
A tobbi belebukott a konkurencia harcba vagy az uzlettarsa gancsolta be, mert 1 forintol tobbett vett ki a kasszabol mint o, esetleg par megrendeloje kerult fizeteskeptelen helyzetbe. A maradek meg sose kapott komolyabb megrendelest, mert nem volt haver a partba,nem tudta
kit kell kozza megkenni, hogy tutira az o tendere legyen a befuto. Jo lenne ha a vallakozas ilyen egyszeru lenne ahogy leirtad.

Nem irigylem azokat, akik rájöttek, hogy valahogy meg lehet oldani a havi nettó 100nál többet is.Volt hozzajuk szerencsem a bmw szalonba az elmult 7 evben, 90 szazalek akkora bunko,hogy 1 szazas szoget be lehetne veluk verni a falba gond nelkul.

Nem mindenki van megaldva uzleti venaval, vagy almodja meg a kovetkezo arfolyammozgast a tozsden. Van aki nem vagyik tobbre, mint hogy becsuletesen ledolgozza a munkaidejet es megeljen belole, csak most mar ez se megy, olyan lassan mint a survivor.exmunkatarsam a nagyszulei peldajat szokta felhozni: az jar a legjobban kozuluk amelyik elobb meghal, az nyert. A maradek 1 nyugdijbol el lehet donteni, hogy eszik+gyogyszer vagy a rezsi, mert a ketto nem megy.

Aldom az eszem es halgattam fletora. Itt sincs kolbaszbol a kerites, nem vet fel a penz, de 8 oras melobol a "gyarban" leadozva, becsuletesen, ugyeskedes-2 masik melohely nelkul kenyelmesen megelunk ketten 1 fizetesbol EMBER MODJARA.

Az iras meg nagyon bejon, jo ilyet olvasni, kar, hogy kegtobbje soha nem uti meg ezt a szinvonalat.
(SRY:az off ert)

[ Szerkesztve ]

(#110) marcus.fenix válasza tkazmer (#108) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Az unokatestvérem 17 éves kora óta kamionozik, akkor még csak vezetett egyet, mostanra van neki három, és azokból kettőre embert alkalmaz. Nincs még harminc éves, de már vagy 20 milliója áll az autóiban. Nem rossz. Felemelkedésének történetéhez hozzá tartozik hogy az apja a Strabagnál dolgozik elég jó fizetésért, és a kezdetekben az elindulást nagyban segítette a pénze, az ismeretsége, és az ingyen gázolaj amit a Strabagtól lopott. De ha megkérdezed, akkor ezek a dolgok kimaradnak a történetből, és marad egy a tiédhez hasonló "kiemelkedek a semmiből" történet, ami nem igaz. A példád csodaszép, csak az a baj vele hogy fiktív. Mellesleg nem vállalkozókról beszéltem mert a vállalkozónak jövedelme, bevétele van, nem pedig fizetése. Egy Szalainé Szilágyi Eleonóra féle például, álljon ide, és szépen vezesse le hogy miért kap havi bruttó 4 milliót a munkájáért, én pedig csak 150k-t az enyémért. Ne Te vezesd le, akinek valószínűleg halvány fogalmad sincs egy ilyen fizetés megszerzésének hátteréről, ellenben nagyon szép történeteket tudsz írni.

Mindenki aki elért valamit az életben, elfelejti hogy hogyan tette, és mindenkinek azt hadoválja, hogy "te is elérheted, csak te inkább siránkozol mert egy szar szemét szar alak vagy" Ezt nyomja a már korábban említett szomszédom/barátom is.

Miközben leírja hogy bárki elérheti azt amit ő (ami igaz is, csak a végcélig vezető út lehet hogy másnak rögösebb) olyan mintha feltételezné hogy mindenki anyja tanárnő, mindenki apja polgármester, mindenki 300.000 forintokat kap a rokonjaitól egy-egy születésnapjára, mindenkit be tudnak fizetni fél évre angliába hogy nyelvet tanulhasson, mindenkinek tudják fizetni az albérletét és egyéb szükségleteit az egyetem alatt, és mindenkit pénzelnek egy évig míg végre neki megfelelő állásajánlatot kap. Hát persze hogy bárki elérhet bármit. Csak az út egyeseknek ki van taposva, másoknak meg rögös és tele van csapdákkal.

Ettől persze lehetséges.... én csak addig bukdácsoltam, amíg el nem értem amit akartam. Most így jó. Ettől függetlenül bántja az igazságérzetem ami körülöttem zajlik, hogy minden pozícióban valakinek a valakije ül, és hogy iszonyat pénzeket lopnak és herdálnak el. Mégegyszer bocsánat hogy ennek hangot adtam, és ebből minden jómódú arra következtet, hogy én itt elsajnálom az ő becsületesen összekapart pénzüket, és a fejemhez vágják hogy az út nyitva áll előttem is...

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#111) Crystalheart válasza dabadab (#107) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(#112) Crystalheart válasza tkazmer (#108) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha az ilyen egyszerű lenne... Általában a mélyszegénységben tengődő emberek - már ha nem segélyre specializálódott egyedeket veszünk példának - olyan szinten elfoglaltak, hogy nem hogy 8 óra szórakozásra, de 8 óra pihenésre sem jut idő. Ha bármibe is kezdenének (vállalkozás, tanulás), ha csak két órát vesz el minden napból, akkor meg van lőve, mert nem csinálhatja az eredeti munkát teljes (kellő) gőzzel. Ez jellemzően a mezőgazdaságnál van így, kitörni nagyon nehéz, szinte lehetetlen belőle. És az sincs, hogy majd a gyerek segítségével, ha felnő - mert a gyerek is kénytelen beszállni még fiatalkorúan.

A cikkhez:

Nem kell minden pénzest leírni. Nekem bizony a hosszútávú terveim között szerepel, hogy hasonló összegekkel (minimum százmiliókkal, de jobb, ha milliárdokkal) dobálózhassak - de annak a hatását már te is megéreznéd.

Nem kell az átlag gazdag hozzáállásán csodálkozni. Gondoljunk csak a régi, nemesi családokra: közülük csak kevesen voltak, akik vagyonukat nem pusztán saját örömeikre használták fel, a többség csak dorbézolt és lenézte az alacsonyabb társadalmi osztályokban tengődőket. De néha akadt egy Széchenyi-féle is...

(#113) Crystalheart válasza capulet75 (#105) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Ja,és a lotton nem fogtok nyerni SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN.Ez biztos."

Egyszer édesanyám megálmodta az ötös lottó számait. :D De komolyan. Akkor, amikor 4 mrd fölött volt... Reggelre két számban nem volt biztos, és egyel mellé lőtt mindkettőnél. Azt gondolta, úgyis hülyeséget álmodott, de azért megpróbálja egy szelvénnyel - nem torpedózta körül azt a két számot. Pedig most jó lenne... :D

(#114) marcus.fenix válasza Crystalheart (#112) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Nem írtam le minden pénzest. Akinek nem inge nem veszi magára.

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#115) Crystalheart válasza marcus.fenix (#114) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ilyenkor illik minimum ezt már a cikkben is leírni... :)

(#116) ddekany válasza cucka (#103) üzenetére


ddekany
veterán

"Ha a különböző médiavállalatok vezetőire, akiknek köszönhetjük a sok szennyet a tévében, rádióban, akkor rájuk semmi rosszat. Ők egy céget vezetnek és a cég tulajdonosainak az érdekeit képviselik, pontosan ugyanúgy, mint más cégek esetén."

Ha jól értem, akkor ha én valamit egy cég bevételeinek növeléséért teszek, azaz csak a dolgomat végzem, akkor az automatikusan rendben van. Erre persze jön a kényelmes válasz (az is talán csak a mimóza lelkűektől), hogy nem feltétlenül, mert a törvényeket azért be kell tartani... Csak ugye ki hozza a törvényeket, meg azok mennyire lehetnek tökéletesek, szóval ez sem ilyen egyszerű. Foglalkozhatnék mondjuk törvényesen azzal, hogy embereket százmilliókra próbálja megbüntettetni, mert megosztottak egy tucat mp3-at. Ekkor nem lehet rám mondani semmi rosszat, tök jó fej vagyok, főleg ha sikerrel is járok, a fentiek alapján. Vagy, hogy egy egészségbiztosítónál kifogásokat találjak, miért nem fogja a cég támogatni a kliens adott műtétét. Néhány embert kicsinálok naponta, minél jobban dolgozok annál többet, és hát "ez a dolgom", tehát ismét nem lehet rám mondani semmi rosszat. Stb, lehet sok meredekebbet is találni. Azaz, ez így önmagában, hogy valamit valaki mint a munkáját végez, nem mentesíti őt automatikusan erkölcsileg. Attól még ő azt csinálja amit, saját választásából, előre megfontolt aljas szándékból. Aki médiában dolgozik magas poszton, ezzel kinyilatkoztatta, hogy ő az a fajta, akit valójában az érdekel, minél többet összeharácsoljon, és ennek következményei környezetére számára érdektelenek, szarik embertársaira. Ezt én értem és megértem... de azért, ha eme emberekre nem lehet mondani semmi rosszat, akkor itt tanúi lehetünk annak, ahogy a "rossz" fogalma a társadalomban fokozatosan átalakul.

"Üdv. a piacgazdaságban :) ."

Ja, hogy ez a Piacgazdaság! Akkor tessék leborulni, ezek szerint minden a legnagyobb rendben... ;]

[ Szerkesztve ]

(#117) ddekany válasza capulet75 (#105) üzenetére


ddekany
veterán

"sajnos a magyar egy ilyen hülye nep, Mindent elhisz."

Nem, nem ez a fő jellemzője a magyar népnek... nem is a jellemzője más népekhez képest (pl. mert azért ahol kevesebszer basznak át, ott jellemzően hiszékenyebb is vagy). A magyarnak a fő jellemzője, amivel kitűnik más népek közül, az az öngyűlölete. Mutasson valaki még egy népet, ahol bármilyen negatív hír vagy akár pozitív hír kapcsán (máshol valami jó történt) teli lesz a fórum "mert a <saját-fajom> aaaz <boah>" beszólásokkal. Általában a leges leg senkiházibb népek is állati büszkék magukra, a kis nácionalisták... miért? Talán mert ez elemi érdekük, és ezt ösztönösen tudják. Lengetik a bugyuta zászlóikat, kitűzik a házukra (itt ez egy kissebségre jellemző)... magyarok jó része inkább lehánnya, ha teheti. Na ez kérem az igazi hungarikum! A gulyás ehhez képest kutya fasza. ;]

(#118) atee


atee
őstag

Szerintem az "egyszerű" nem diplomás melós embert is meg kéne jól fizetni. A nehezebb munkát mindenképpen ők végzik.
Aki meg nem dolgozik semmit sem az ne kapjon segélyt!
A többségnek nem a munka derogál hanem a 60 ezer forint amit kézhez kapnak.
150 ezer minimál bér kéne nagyjából ami nem igazán mondható soknak, de jelenleg ennyiből lehet nagyjából élni átlagosan.
Persze ehez jelentős adó és járulék csökkentések kellenének.
Túl sok az ingyenélő az országban ezért kell ennyi sarcot fizetni a dolgozó embereknek.

Akik azt emlegetik, hogy egy diploma kell mindenkinek és akkor lehet pénzt keresni.
Azok vajon majd saját kézzel építik a házukat?
Vagy hogy képzelik? Építész mérnökök fognak falazni? Gépész mérnökök autót szerelni?
Szívsebészek lesznek az ápolók?
Az úgymond alacsonyabb rendű munkát is el kell valakinek végeznie. Amint meg lennének fizetve mindjárt nem akarna minden fiatal valami divat diplomát szerezni.

D-day 2002-01-04 01:54

(#119) Algieba válasza marcus.fenix (#110) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

:R Korrekt.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#120) capulet75


capulet75
addikt

Nem népmese az igazságos vezetö aki lojális a népéhez.Nézd meg pl. Észtországot.Honnan kezdték és hova jutottak?Ott vannak az északi országok,vagy akár New Zeland hogy messzebbre menjünk.Olyan vezetö réteg van hatalmon akinek az elsödleges szempont az ország jóléte és fejlődése.Ez nem utópia,ott ez a valóság.Valóban kicsit erős volt hogy a magyar egy ilyen hülye nép,de nem vonom vissza.Ahol a Gyözike a király,meg a "celeb"eket lesi a fél ország,ahol Kiszel Tünde aki egy sötét,ostoba,gusztustalan p.csa igazat állit azzal hogy hozza a nézettséget ott igenis megállja a helyét ez a kifejezés.Akinek meg nem inge,ne vegye magára.És annak kéne felnőnie aki szerint az igazségos vezető népmese.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#121) dabadab válasza capulet75 (#120) üzenetére


dabadab
titán

"vagy akár New Zeland hogy messzebbre menjünk"

Ahol az elozo miniszterelnokot most csuktak le sokrendbeli vesztegetesert es az igazsagszolgatatas akadalyozasaert? Aha, tenyleg, remek peldat sikerult hoznod.

Azt meg sem kerdezem, hogy mondjuk mennyire vagy otthon akar Esztorszag, akar tetszoleges skandinav allam belpolitikajaban vagy abban a kerdesben, hogy ezeknek az orszagoknak a vezetoinek az erkolcse hogyan aranylik az atlagpolgarehoz.

Isten hozott a valo vilagban.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#122) JuliusCaesar válasza atee (#118) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Aki értelmes szűrjék ki, menjen szívsebésznek meg mérnöknek. Aki meg hülye, lusta vagy nem akar tanulni, menjen falazni. Nem a diploma a gond, hanem hogy bárki kap.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#123) hcl válasza JuliusCaesar (#122) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pont ezért volt jó a felvételi rendszer. Legalábbis valamennyire.
De amíg fejkvóta van, addig úgyis mindenkit felvesznek.

Amúgy meg diploma nélkül is lehetsz mérnök-igazgató pl, aki sokat keres :/

@dabadab : Új-Zélandon legaláb lecsukták a pofát! Itthon az eddigi összeset le lehetne talán Antall Józsefen kívül.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#124) dabadab válasza hcl (#123) üzenetére


dabadab
titán

"Új-Zélandon legaláb lecsukták a pofát!"

Az ketsegtelen, hogy ott a jelek szerint hatekonyabban mukodik a jogallam, de attol fuggetlenul az eset remek pelda arra, hogy a politikusok mindenhol gazemberek es eppen ezert semmikeppen sem szabad teljhatalmat adni nekik (valamint arra is, hogy miert rossz otlet olyan orszagokkal peldalozni, amiket csak tavoli hirbol ismerunk ;] ).

DRM is theft

(#125) capulet75


capulet75
addikt

Látszik hogy a hentesmódszer müködik.A következö nem fog próbálkozni.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#126) dabadab válasza capulet75 (#125) üzenetére


dabadab
titán

Csak egeszen halkan jegyzem am meg, hogy a te remek rendszeredben o lett volna a hentes, aki kifilezi azt, aki ellentmond neki, tehat pl. a rendoroket, a tanukat meg a birokat.

DRM is theft

(#127) kraftxld válasza capulet75 (#120) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nyugi, itt is megy a kavarás. Pl a pénzügyminiszter csinált épp most olyan okosságot, hogy a családi vállalkozásán keresztül bérelte a saját Wellingtoni házát, és ezért felmarkolt a kormánytól heti 900NZD-t. Elég sokan csinálták így, most hogy kibukott a dolog azért eléggé fingatják most őket :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#128) Crystalheart válasza dabadab (#124) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Annyi biztos, hogy én nem leszek gazember. Lőjük már le az általánosítást, minden oldalról. :)

(#129) azbest


azbest
félisten

jó írás... sajna a hétköznapokba is beivodótt már teljesen a ki-kit-ismer-és-kinek-lóg-szivességgel ügymenet.

Talán a fiatalabb korosztályba tartozó vezetők annyiból jobbak, hogy nekik még gondolni kell a jövőjükre is (ha nem hülyék), hisz évtizedekig pályán akarnak még maradni. Aki már a nyugdíj fele megy, az szemrebbenés nélkül belesz*rik a saját "fészkébe" is, ha egy kis plusz bevétellel kecsegtet a cselekedet.

Annyit beszéltetek a lottózásról, hogy képes voltam online beregisztrálni, hogy kitölthessek egy szelvényt :P

(#130) frescho válasza atee (#118) üzenetére


frescho
addikt

Igazad van. Sajnos normalis ketkezi munkast nem konnyu talalni. Pedig megfizetne az ember fia. 1 napra 10 ezerert nem jonnek el kapalni. (Budos a munka?)

Megbeszelt idopontra a szerelok (vizvezetek, asztalos...) nem kepesek megjelenni, majd a munkaval is napokat csuszik mind a ketto. Nem eloszor csinalnak konyhabutort es egyutt dolgoznak evek ota, megis...

Kollegaktol tudom, hogy egy acs 400k-t akaszt le egy tetoert a segedjevel egyutt. Ez ket heti munka, igaz latastol vakulasig, mert telen nincs munka, csak pihenes. Megis kezrol kezre jar, mert jol es gyorsan dolgozik. Ugyanez igaz burkolora, festore, ha kivaltja az ipart es tenyleg jo szakmunkat ad ki a kezei kozul, akkor van mit csinalni.

Egyszoval egy jo szakit jol keres, sot tobb munkaja van, mint amit el tud vegezni. Sajnos itthon ilyen szakikbol eros hiany alakult ki.

https://frescho.hu

(#131) JuliusCaesar válasza frescho (#130) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Azért késnek mert megtehetik. Kvesen vannak, így ré vagy arra a pár emberre kényszerülve. Ha legalja munka lenne, nem kréne ennyit ilyen munkáért, és verseny is lenne.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#132) ddekany válasza frescho (#130) üzenetére


ddekany
veterán

Bizony, most hogy mindenki "informatikusnak" meg ilyeneknek megy, lehet hogy ismét egyre jobb munka lesz az ahol fizikailag is kell valamit csinálni. Ács, épületgépész (az a "vízszerelő"), stb. V.é. mind komoly szakértelmet és gyakorlatot igénylő munka, szóval nem aszfaltozás kategória. Amúgy úgy vettem észre legalábbis sok helyen külföldön hiány van pl. szakácsból is. Talán itthon is, nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#133) Crystalheart válasza ddekany (#132) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A gond csak az, hogy ha nekem mondjuk szükségem van egy szakemberre, akkor talán az ötödik, akit megbízok, jól is csinálja meg, az összes többi tré munkát végez. Túl vannak ezek is telítve - csak itt éppen a gagyi-olcsó kategóriával. Ezért is kellene egy minősítő rendszert létrehozni...

(#134) hcl válasza ddekany (#132) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Asszem ez ilyen divatinformatikusokat bevágnám 1-2 hétre a munkahelyemre, aztán mikor 3.-4. alkalommal jönne ki hót' mocskosan, hullafáradtan (létrázástól és szaladgálástól) a csarnokból, akkor elgondolkodna hogy néha az informatikus is dolgozik mint állat :D Illetve hogy az informatika != torrent :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#135) ddekany válasza hcl (#134) üzenetére


ddekany
veterán

Vagy ha "komolyabb" szoftverfejlesztő lesz, bele ki fog lógni. Vagy épp az agya. Szóval egy szóval sem akartam azt mondani, hogy ez könnyű szakma. Csak hogy mindenki állandóan "informatikus" meg efféle újabban... végzettségében! Aztán a legtöbbjük nem is fogja használni, vagy csak érintőlegesen.

[ Szerkesztve ]

(#136) ddekany válasza Crystalheart (#133) üzenetére


ddekany
veterán

Hát igen... Aki építkezett, felújított, az ezt szinte biztos hogy megtapasztalta. :W Ismerősöktől kell kérdezősködni, de hát volt már pofára esés úgy is.

(#137) hcl válasza ddekany (#135) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az említett munkahelyen a szoftverfejlesztőknek sok mindene kilóg, csak a bele nem... Vagy csak nagyon ritkán.
A belső sw-k szarok, support meg kb. a mesében. Fejlesztők, ja.
Nem beszélve ilyenrl, hogy 1 pofa írt egy adatbázis alapú sw-t, aztán lelépett a cégtől.. És azóta senki nem tudja, hogy működik az a szar, illetve ha baja van akkor mi.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#138) ddekany válasza hcl (#137) üzenetére


ddekany
veterán

Egy direkt sw fejlesztős cég (abból élnek) meg egy nem olyan cég sw-s részlege... más tészta. Előbbi helyen azért bizonyos, hogy folyamatosan iszonyú mennyiségű munka van, utóbbinál meg ugye mikor hogy. Ez meg, hogy a főokos lelép... pont azért, mert ő volt a legértelmesebb, és így talál jobb helyet, nekem úgy tűnt, nem ritka baleset. A legszebb, mikor össze is veszik a vezetőséggel, és bosszúból elviszi a saját gyártmányú dokumentációt arról amit csinált, hogy az utódjának minél kevesebb legyen az esélye... ;]

(#139) hcl válasza ddekany (#138) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja, egy SW fejlesztő cégnél OK, de mondjuk annyi ilyen 2 emberes sw cég van már szerteszét...

Amúgy nem főokos volt aki lelépett hanem csak egy mezei emberke.

Csupán arra akartam rávilágítani, hogy az "informatikus" nem mindig szolid irodában ül (+öltöny esetleg), meg php programoz, hanem van ahol kemény meló.
(És melyik szobainfomatikus szed szét laptopokat ;] hogy nagy legyen a pofám 5mp erejéig :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#140) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Mesélhetnék arról, hogy a rektorom 4,7 milliót keres havonta, én pedig diákhitelen tengődök.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#141) Geller72


Geller72
veterán

A cikked egy költői kérdés. te magad is tudod rá a választ. Olyan, hogy igazság, igazságosság, realitás, tolerancia, intuició, rokonszenv..sorolhatnám e szavakat, de minek, hiszen már csak a szavak múzeumában léteznek..:D. Ez a nagy büdös demokrácia. Itt mindent lehet. lopni is lehet, ha megfelelően csinálod. Itt van mindjárt a végkielégítés dolog. Azt mondják, hogy a szférában az állami szinten jogszabály szabályozza (?) a végkielégítések maximumát, DE NEM SZOKTÁK ALKALMAZNI. Na ezen eldurrant a sokat megélt önmérsékletem. Ó, elnézést..akkor tehát pölö én tudom, hogy nem illik bankot rabolni, és hogy ezt jogszabály is szabályozza, de elnézést kérek én most nem szeretném magamra nézve eme jogszabályt alkalmazni. A lottó ötös kiba' messze van abban a sorban, ami feldühít, feldühithetne másokat, vagy úgy általában igazságtalan. Jobb, ha megszokod, hogy nincs igazság, csak a magadé. Annyid van, amit magad összeszedsz, és csak magadra számíthatsz. Ez aranyszabály. Senkiben ne bízz. És az élet túl rövid ahhoz, hogy elrohanjon mellettünk. Soha ne majmold a többi divatembert, celebmajmot. Tedd azt, amit szeretnél. Légy szabad..:D..Ez a legnehezebb..sajnos túlságosan vagyoni alapú lett az országunk. Ha fiatal vagy, tanulj meg egy másik nyelvet (vagy kettőt) és húzz a francba..itt, nálunk még hosszú ideig jobb nem lesz semmi. És ezen az sem változtat fikarcnyit sem, hogy épp ki van a pultnál..:D.

(#142) jaja1981 válasza Crystalheart (#112) üzenetére


jaja1981
addikt

"Nem kell minden pénzest leírni. Nekem bizony a hosszútávú terveim között szerepel, hogy hasonló összegekkel (minimum százmiliókkal, de jobb, ha milliárdokkal) dobálózhassak - de annak a hatását már te is megéreznéd."

Ebbe belevehetnél engem is!

(#143) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Kb

(#144) tkazmer válasza marcus.fenix (#110) üzenetére


tkazmer
addikt

érdekes, amit leírsz.
először az unokatestvéred példáján keresztül bemutatsz egy viszonylag sikeresnek mondható történetet, majd siránkozol tovább, hogy milyen igazságtalan, hogy egyeseknek mennyi jutott. természetesen nem beszélve a személyeskedésről, ami igen sajnálatos, hiszen magas színvonalú vitákban a személyeskedés nem képez szerepet.
de hogy maradjunk a tárgynál:
a vállalkozó 2 módon szerezhet jövedelmet: 1: fizetés, (ha pl. ő az ügyvezető), 2: osztalék. a bevétel, amiről beszélsz, valóban létező fogalom, csak bevétele egy vállalkozásnak van, nem pedig egy vállalkozónak. lehet persze bevétele egy egyéni vállalkozónak is, viszont ebben az esetben is elkülönül egymástól a vállalkozás bevétele (amelyet számla ellenében fizetnek neki az ügyfelek/vásárlók, és a magánszemély "bevétele" (osztaléka/fizetése), amit önmagának fizet ki).
a vállalkozói bevételek/fizetések/osztalékok hátterével kapcsolatban 1: kérdezd meg a könyvelődet, 2: nézz utána az interneten. azt elismerem, hogy nem vagyok szakértő, de mivel vállalkozó viszont igen, ezért kell, hogy értsem, amit a könyvelőm mond.

a kapcsolatokról: van egy unokatestvéred, aki elmondásod szerint jól menő vállalkozó. vagy legalábbis fejlődik a cége. ha esetedben ez nem egy kapcsolat "felfelé", akkor vajon mi az?

természetesen egyetértek azzal, hogy könnyebb azoknak, akik sokmindent megkapnak a szüleiktől vagy akárhonnan más forrásból. épp azért van az állam, hogy ezen igazságtalanságokat enyhítse. ilyen módon pl az a valaki, akinek a szülei a gyárban dolgoznak igen kevés fizetésért, tanulhat, egészségügyi ellátásban részesülhet, és mindezt úgy, hogy ezért a szülei (adó formájában) minden valószínűség szerint kevesebbet fizetnek, mint amennyibe ez mind kerül.
tehát tulajdonképpen azok a bizonyos tehetősek finanszírozzák a kevésbé tehetősek gyermekeinek tanulmányait, egészségügyi ellátását, stb stb.
...és emellett azok a bizonyos tehetősek olyan pofátlanok, hogy az átlagosnál jobb iskolába küldik a gyermekeiket, elmennek nyaralni, világot látni, ráadásul nem 15 éves suzukival közlekednek. ez tényleg botrányos.

//ha van valami, amire nem válaszoltam, kérlek jelezd, kicsit késő van már:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#145) tkazmer válasza gaborbol (#109) üzenetére


tkazmer
addikt

100.000-bol ha 1 ilyen van.
szerintem meg 1millióból 258 és 267.5 között, évszaktól függően.
a számnak van valami alapja, vagy csak úgy a hasadra ütöttél, és írtál valamit, hogy jelezd: szerinted ennek vagy hasonlónak borzasztóan kevés az esélye? mert ez utóbbi esetben talán ennek tárgyalását mellőzzük.

az, hogy soha nem kap hitelt, nem igaz. épp az a baj mostanában, hogy majdnem mindenki kap(ott) hitelt, többet is, mint amennyit fizetni tud biztonságosan. a példában ecsetelt félmillió pedig azért nem egy olyan hűdenagy összeg, pláne 50%-os önrész mellett.

a bmw szalonos élményed természetesen elszomorító, de épp bizonyíték a példámra: akár jenő, a földmunkagép kezelő is lehet sikeres vállalkozó úgy, hogy előtte semmit nem tanult, így jómodort sem.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#146) Zewa


Zewa
senior tag

Ezzel az írásoddal darázsfészekbe nyúltál. Teljes mértékben egyet értek veled és szerintem a fórumon lévő embereknek a jelentős hányada.
"Csupán" az emberek értékrendjéének a változásával jó formán megoldódna minden.
Nem tudom külföldön mit csinálnak az emberek politika címszó alatt de ami itthon van az vicc. :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#147) marcus.fenix válasza tkazmer (#144) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Mindenre válaszoltál, és a válaszaid alapján látható, hogy mindent értesz, kivéve a lényeget. Ebben a formában nem tudok tovább érvelni. Ha nem megy nem megy. Legyen neked igazad.

Mellesleg itt volt a hétvégén az unokatestvérem, és épp szóba jöttek hasonló dolgok. Közölte, hogy amíg ilyen görény államban élünk, addig ő ki fogja játszani, ahol tudja.
Merthogy ő is érti a könyvelőjét, amellett ugye hozzátette, hogy számlát is ki lehet állítani/állíttatni bármiről, ezért az ő vállalkozása vagy nullás, vagy veszteséges, minden egyes éves bevallásnál. A kutyát nem érdekli, hogy közben miből telik a dolgaira...

Csak nekünk, halandóknak nincs meg ez a lehetőségünk, nem szólhatunk a főnöknek hogy a bérünket bruttóban kérjük és talán azért is vonnak tőlünk többet, hogy behúzzák valakiken a sok "veszteséges" vállalkozás által becsületesen elcsalt adót.

Amellett a felmenőim 40-50 éves munkaviszonya szerintem fedezi a taníttatásomat, úgyhogy nem érzem magam a hozzád hasonlók eltartottjának. Nekem se köszöni meg a szocsegélyes a pénzét vagy a kórházi ellátását.

A kapcsolatokról meg annyit hogy majd mindenkinek van, csak nem mindenki veszi igénybe. Van aki nem él ezekkel a lehetőségekkel, mert nem akar tartozni senkinek, vagy csak kíváncsi mit tud elérni önmaga, és mert senki seggét nem nyalja a pénzéért vagy a segítségéért, főleg olyan előtt nem játssza meg magát, akit egyébként utál.

Nézz magadba és a múltadba, és ha te nem más hátán, nem csalással, nem hazugsággal, és különböző húzásokkal érted el amit elértél, akkor :R és viszlát. Az írás nem ellened szól. :N Ha pedig te is csak egy vagy magyarország becstelenséggel felemelkedett "nagyjai" közül, akkor megintcsak nem értem hogy hogy van képed ide írkálni... :F

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#148) tkazmer válasza marcus.fenix (#147) üzenetére


tkazmer
addikt

A kutyát nem érdekli, hogy közben miből telik a dolgaira...
egészen addig, ameddig elő nem szedi az apeh, mondjuk egy vagyonosodási vizsgálat keretében.

nem szólhatunk a főnöknek hogy a bérünket bruttóban kérjük
dehogyisnem, lehet, hogy még örülne is neki, hiszen akkor nem neki kellene fizetnie a könyvelőjének azért, hogy elkészíti a te adóbevallásodat, nem neki kellene kifizetnie az adók és járulékok elutalásának költségét, hanem ezt mind te tennéd meg. (többek között) ezért is szeretnek elég gyakran egyéni vállalkozóként "alkalmazni" munkaerőt, persze az előnyei között számos más tényező is szerepel (költségként elszámolható kiadás, bármikor elküldhető "dolgozó", stb)

kapcsolatok: az előbb még az volt a gond, hogy jaj, nem mindenkinek vannak kapcsolatai, most meg már persze, mindenkinek vannak, csak nem mindenki akarja őket használni.
ha valaki nem akarja őket használni, akkor miről is beszélünk?:)
ahhoz, hogy valaki úgy érezze, egy kapcsolat felhasználása seggnyalás, bizony nagyon "elnyomottnak" kell lennie, úgyértem valaki olyannak, aki korábbi életében mindig csak megalázkodott valaki előtt; ez pedig gyengeség, amely a piacgazdaságban nem elfogadott. a kapcsolat felhasználása nem seggnyalás tehát, hanem üzlet.
vagy te seggnyalást látsz abban, hogy szólsz az ismerősödnek, hogy figyelj, mostantól rendeld tőlem a cementet, mert ugyan ez kicsit drágább, mint a jenőé a szomszéd faluban, de fele annyi idő alatt megszárad, és az ezzel készített betont locsolni sem kell? vagy hogy szólsz a volt munkatársadnak, hogy hello, ha már egyszer úgyis építkezel, küldenék egy ajánlatot én is, hogy mi a fiúkkal mennyiért csinálnánk meg, aztán hasonlítsd össze a többiekével, és ha van valami kérdésed akkor hívj fel, adok egy névjegyet is?

és különböző húzásokkal
na itt a gond! hogy nagyon sok ember nem képes a találékonyságot, a kreativitást, azt, hogy valakik nála okosabbak, gyorsabbak, szemfülesebbek, jobbak voltak csak "különböző húzásoknak" titulálni!
nem! a helyzet nem ilyen egyszerű!
vannak megengedett "különböző húzások", sőt, csak az marad talpon bárhol a világban, (ez nem magyar sajátosság, többek között erről szól a piacgazdaság), aki "különböző húzásokat" alkalmaz, okosabb mindenki másnál. hogy csak egy talán gyakori mai problémát említsek: a külföldi rendszám. vannak rá nem legális megoldások, de igenis, vannak teljesen legálisak is. és mint ahogy te sem mész szándékosan a drágább boltba azért, hogy ugyanazt megvedd, mint amit az olcsóbban megtudnál, ezek a megoldások ki is vannak használva.
és lehet, hogy te nem nézed ki a kötekedő bunkó kopaszból, aki bmw-vel közlekedik, hogy akárcsak egyetlen területén az életnek is okosabb, mint te, mert sérti az önérzetedet, teljesen érthető módon: ez nem változtat azon, hogy de bizony, valamikor az a fickó még egy okos, ügyes és szorgalmas emberke volt, okosabb mint a környezete.

ennyi a komplett vállalkozósdi titka, neked kell a legjobbnak lenned, nem csak egy dologban, mint amikor alkalmazott vagy, hanem mindenben, és kész. ennyi. semmi több.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#149) marcus.fenix válasza tkazmer (#148) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Ha az apeh ott végezne vagyonosodási vizsgálatot ahol kell, akkor rengetegen lennének rács mögött. Ezzel kár példálózni. Egy-két emberrel visszafizettetnek párszázezer forintot, ami számukra zsebpénz aztán viszlát. Senkit sem riaszt el az adócsalástól, a fiktív számlák kiállításától.

Úgy látom a látóköröd beszűkült és azt hiszed hogy mindenki vállalkozóknak dolgozik. Tájékoztatlak hogy ez nem így van. Én a közigazgatásban dolgozom, és szerintem a jegyző érdekesen nézne rám ha a béremet bruttóban kérném, de biztos neked van igazad.

Kapcsolatok. A család, rokonok, és a kapcsolatok olyanok mint a segglyuk... van belőle mindenkinek. Egyes emberek imádnak kérni, és minden segítséget elfogadni, mások nem a kapcsolataikból várják a lehetőséget, hanem azt akarják hogy az ő egyszemélyes munkáját ismerjék el. Hogy amikor talpra állt ne mondhassa senki hogy hátszele volt. Mellesleg megintcsak sokan nem játsszák meg magukat, és ha valami nem tetszik , azt megmondják. Ezért vagyunk összeveszve, és keresztben a javarészt erkölcstelen utakon boldoguló, és gyökér természetű rokonainkal akiket nem válogathattunk meg a barátainkkal ellentétben. A barátok viszont már a saját rétegemből jönnek.

Seggnyalást látok abban, hogy ha a te cementedet veteted meg egy ismerőssel, akkor is ha drágább is meg szarabb is mint a másé, de beadod hogy jobb. Abban is ha a volt munkatársadnak eszébe sincs veled dolgoztatni, de te azért odatolod a képed, hátha leesik valami, pedig a kutya se hívott. És felháborít hogy kapcsolati alapon uniós pályázatok kivitelezésével hozzád hasonló vállalkozók gazdagodnak meg, és azoknak akiknek csak a vállalkozása van és a tökéletes árú tökéletes munkájuk, nem jutnak egyről a kettőre, mert az összes tendert elviszik a kapcsolatmakik. Így megeshet hogy mindenhol a szarabb minőségű és költségesebb megoldást választják, és a végén a műszaki ellenőr is megkapja a pénzét, a pályázó és pályázatírója is, és a vállalkozó, meg annak összes alvállakozója is, és mindenki hepi, csak az nem aki már az elején kiesett.

na itt a gond! hogy nagyon sok ember nem képes a találékonyságot, a kreativitást, azt, hogy valakik nála okosabbak, gyorsabbak, szemfülesebbek, jobbak voltak csak "különböző húzásoknak" titulálni!

Jaj ismerem én ezeket kreatív és találékony öteteket, találkoztam már velük párszor. Például ha polgármester és kocsmáros vagy egyben, ami rendkívül népszerű kombó, akkor fölveszed 8 órába az összes gyökeret közmunkára, és leszarod hogy nem dolgoznak a pénzükért, mert harmadikán az önkorményzat elherdált pénze beforog a vállalkozásodba. Neked ez egy kreatív húzás, nekem meg egy pofátlan szemétség, de bőr az van vastagon ezen a fronton, nem probléma. Kreatív és találékony 50000.- forintos számítógépeket 450000.- forintos darabáron szállítani egy teleházba, és valamennyit lökni az efölött elsikló polgármesternek, hogy aztán ezt egy párszor eljátszva huszonévesen tízmillás Alfa Rómeóból várjuk el a jogos megbecsülést, amiről te beszélsz.

Ehhez nem okosabbnak kell lenni másnál, hanem csak pofátlanabbnak, erkölcstelenebbnek, törtetőbbnek. És azért hogy valakin vastag a bőr, és jól tud lopni,csalni, hazudni, és jó helyen vannak hozzá hasonló barátai, én senkire nem fogok felnézni. Látok én nem egy becsületes vállalkozót is, sokszor nem húzzák sokáig, de ha mégis, akkor a meggazdagodásukhoz vezető futam nem sprint, hanem maraton.

Bármelyik vállalkozóval akár veled is leülök egy IQ tesztre, bárhol és bármikor. Nem hinném hogy igazolná hogy te mennyivel okosabb vagy...

Látom amikor unokatestvérem történetét olvastad, nem szúrt szemet a több ezer liternyi ellopott üzemanyag. Hát persze hogy nem, mert a cél szentesíti az eszközt, és csak ő próbált a legjobb lenni... nem csak egy dologban, hanem mindenben. :R

Gratulálok! Minden mondatoddal alátámasztod azt amit eddig is tudtam.

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#150) tkazmer válasza marcus.fenix (#149) üzenetére


tkazmer
addikt

Én a közigazgatásban dolgozom
no, ez nagyszerű, akkor nem csak a kórházi ellátásodat, taníttatásodat, stb fedezi az állam, hanem még a fizetésedet is. így tényleg egészen bizonyos, hogy mások adójából kapod azt, tehát összességében nem vagy befizető (ez nem baj, hiszen feltehetően szükség van a munkádra, csak korábban arra utaltál, hogy te aztán nem vagy eltartott semmilyen szinten, ami ugye nem így van)

valóban vannak olyan "húzások", amelyek első ránézésre, vagy akár sokadikra is furcsának tűnnek. a kocsmárosos példát biztosan ilyen.
a teleházas már más történet egy kicsit; vagy akkor a provident is (amely közel hasonló haszonkulcssal működik) egy szemét aljas csaló banda? szerintem sokkal inkább szemfüles és kreatív társaság, amely felismert egy létező igényt, és szolgáltat ennek megfelelően.
még társadalmi szempontból is előnyösebb, hogy nem a vajda megy 3 nagy fekete autóval behajtani a pénzt és azt a hozamot, ami éppen eszébe jut hanem egy szerződés alapján, egy valós jogalappal rendelkező személy hajtja be azt, amihez tényleg joga van.

az, hogy a te környezetedben a becsületes vállalkozó meggazdagodása nem sprint, hanem maraton, igazából cska egy dolog, amelyből megpróbálsz következtetést levonni.
vagy a youtube alapító fiúk, akik csináltak egy videomegosztót majd fél évre rá kaszáltak vele 1.6mrd dollárt, szintén aljas csaló szemét banda?

az IQ teszt vicces dolog, de nem arról szól, amiről én beszélek. kiemeltem: _egy_ területen okosabb, találékonyabb mint te (vagy én, vagy bárki más a környezetében).
nehezen nézném ki mondjuk egy garázsbolt tulajból, hogy különböző több száz éves matematikai problémák megoldásával foglalkozik szabadidejében. sőt, te biztos sokkal jobban tudsz nála köztisztviselni, és ugyan sokmindent nem tudok rólad, de tegyük fel, hogy általánosságban véve intelligensebb vagy nála.
viszont neki volt annyi esze, hogy rájött: az emberek a napi kiflijüket és tejüket nem akarják a tescoban megvenni, mert messze van. bérelt magának egy garázst, berendezte, vett bele ezt-azt, és azóta vállalkozó. esetleg rájött, hogy hoppá, a lakótelep szép nagy, a másik végéről inkább elmennek a tescoba, mert közel van a buszmegálló: béreljünk ott is egy garázst, és majd a kálmán ott fog dolgozni. és ennyi. lehet, sőt valószínű, hogy a következő évben vesz egy új autót, utána meg lemegy a családjával mondjuk a horvátokhoz nyaralni. esetleg az olaszokhoz.
ez az, amiért a tiédnél magasabb fizetést kapják. hogy volt egy ötletük, esetleg több, amit megvalósítottak, és ami jó volt.
hogy egy párhuzamot vonjak: olyasmi, mint a könyvírás. az is csak egyszer munka, amíg megírod és kiadod, utána évtizedeken keresztül termeli neked a pénzt.
bár gondolom, a könyvírók (akik szintén vállalkoznak valamire, történetesen a könyvírásra) is aljas csaló szemét banda. pfuj.

az unokatestvéred történetére visszatérve: ott a lehetőség előtted, hogy felhasználva azt a kapcsolatot, amit ő jelent, te ezt nála jobban megcsináld. mondjuk a több ezer liter ellopott üzemanyag nélkül.
példának okáért, ahelyett, hogy itt sírnál, hogy hű, de igazságtalan, hogy valaki több pénzt visz haza, mint te, mikor biztos nem okosabb, ügyesebb, kreatívabb, stb.
a helyzet az, hogy az élet őket, azokat a mocskos csaló szemétláda bunkó paraszt vállalkozókat igazolja.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.