Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jó az a Dell laptop bár engem zavarna az a piros dísz a touch pad körül ez nem gamer mint az Asus rog ott is ilyen.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Valaki már szólt egy cikk kapcsán erről, hogy jó lenne, ha nem folyton csak 100+K-s, meg 200+K-s monitorokról lennének hírek. Persze, arra is megvolt a közösségi válasz: "fizetett hirdetés, ez van...". ->De ez miért zárja ki magából (a cikkből) az olcsóbb szegmens bevételét a cikkekbe?

Just askin'...

(#3) pusszycat válasza SunMount3r (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az olcsót az ára adja el, a drágát a marketing.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#4) Luck Dragon válasza pusszycat (#1) üzenetére

Szerintem jól sikerült, bár tény hogy a piros szín helyett egy krómnak jobban örülnék.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) User64476 válasza SunMount3r (#2) üzenetére


User64476
őstag

Épp ezt akartam írni, minden 100+, jó cikk:-P

(#6) Aron1988 válasza pusszycat (#1) üzenetére


Aron1988
tag

"A Palit Founders Edition modellért 272 000 forintot kérnek, a Gainward változat néhány ezressel olcsóbb. Az előzetes tesztek szerint az új csúcsmodell nagyjából 20%-kal gyorsabb a GTX 980 Ti-nél, és nagyjából annyivel drágább is."

Na itt van a kutya elásva.. Jöttek azzal hogy hány SZÁZ %-al gyorsabb lesz az új architectura, milyen forradalmi lesz, belépőszintü kártyák fognak nulla fogyasztással arconpörögve GTA5-öt elfuttatni, erre mit kapunk? Egy kicsit felpiszkált 980TI-t, arányosan drágábban. A 980TI kezdőárán hoztak volna ki egy olyan hardvert, ami alapjaiban rengeti meg a piacot, és brutális teljesítmény javulást hoz, akkor azt mondom, hajlandó lennék egy asztalhoz ülni az Nvidiával.. így csak egy gyárituningolt 980TI-t kapunk horror áron. Démoni csalódás nekem..

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#7) prolad


prolad
őstag

A HP gépeknél a gpu m1000m és m3000m, ami nem Fermi (szégyen is lenne ennyiért), hanem az új Maxwell széria. Egyébként érdekes megnézni a kisebbiknek a NBC-s tesztjét, vannak ott furcsa dolgok zaj és hőfok résznél.

(#8) prolad válasza Aron1988 (#6) üzenetére


prolad
őstag

Először mindig a csúcsot dobják ki a lehető legdrágábban. Majf ha jön a válasz a másik oldalról akkor csökkentik az árat és később bevezrtik a kisebb modelleket. Az mondjuk tény, hogy elég drágán kezd, de gogy csak egy húzott 980 ti lenne...

Addig meg nézz rá amd oldalon a 480-ra,modern, olcsó, még keveset is eszik.

(#9) Timer


Timer
veterán

ZBook-ot az vegyen, aki szeret szívni. Cégnél kettő van, nincsenek két évesek, és szánalmas hibákat produkálnak, igaz, nem steril szobában vannak használva. Lefittyedő logó a hátlapon, képernyő vibrálás, eldobált USB kapcsolatok. Driver, BIOS mind friss.

Legközelebb Dell-t veszünk.

(#10) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Ezek az árak?.....egy millás notik....a PH-sok mind ilyet vesznek,csak ezt mást nem is....

Wasabi...

(#11) bit_bro


bit_bro
tag

A laptop-oknál tényleg elszaladt a ló, viszont a monitorok nem rosszak.

27-es WQHD IPS 110-ért teljesen korrekt (a 25-ösök vannak jellemzően ilyen árban, sőt kicsivel felette).
27-es UHD IPS 152-ért szintén nem vészes, nemrég a 28-as TN paneles UHD-k dárágábbak voltak ennél...

[ Szerkesztve ]

(#12) Lacok


Lacok
őstag

Némelyik hardver ára teljesen el van szállva :Y

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) jedis válasza bit_bro (#11) üzenetére


jedis
senior tag

Ezzel csak az a baj, hogy alig több mint 80-ért van már 29-es 21:9-es LG. Én ilyet használok több mint 1 éve, és csak "szuperlativuszok"-ba tudok róla nyilatkozni. Film; Game; Net : No1 ! :K :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#14) bit_bro válasza jedis (#13) üzenetére


bit_bro
tag

Okés, de az csak 2560*1080, és az állványa sem állítható....

(#15) sigidi


sigidi
tag

Palit grafikus kártyákat, nagy moniotorkat..

Expect the unexpected.

(#16) jedis válasza bit_bro (#14) üzenetére


jedis
senior tag

Igen, ez így van, csak ezzel azt akartam írni, hogy a nagy átlagnak ez is bőven megfelel. Ezzel a felbontással, még egy 100EFt-os VGA megbirkózik, hisz kb. bő 30%-al több csak, mint a FullHD. Én már úgy megszoktam a 21:9-es képméretet, hogy nem nagyon tudnék vissza váltani 16:9-re. Játékoknál a szélesebb látótér, nem kicsit dob a látványon, jóval többet mint egy szinttel magasabb grafikai beállítás mondjuk. Filmeknél nincs alul/felül fekete csík ( persze a széles vásznúaknál ). Netezésnél simán ki tudok rakni két böngészőt a képernyőre. Egyiken megy a Gyutub a gyereknek, a másikon meg apa irkálja a hülyeségeit a PH-ra :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#17) Teaway válasza bit_bro (#14) üzenetére


Teaway
veterán

...és a látható kép is 50mm-rel kisebb függőlegesen :(

Nincs itthon csokid??

(#18) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Fermi alapúak még a mobil quadrók. :Y

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#19) deja vu


deja vu
addikt

Ahhoz az LG gamer monitorhoz ki fog venni Quadro, FirePro professzionális kártyát, hogy ki tudja használni a 10 bitet? A játékos kártyák nem tudnak 10 bitet.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#20) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Nem hiszem hogy érdemes még ilyen összegeket kiadni manapság 9-es szériájú nvidiáért, így hogy jönnek a DX12-es játékok. 100 rongy körül nem ajánlanék senkinek 970-et. Inkább 390. Sokkal több vram, gyorsabb is, DX12-es is.

[ Szerkesztve ]

(#21) bambano


bambano
titán

milyen rendesek, egy kis kerekítéssel gurigás árú notebookhoz adnak oprendszert is...
na, azé' mégiscsak gavallér ez a hp, akárki meglássa... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) headhunter


headhunter
addikt

Ez akkor szinte, "ajándék áron" kapható (jóárasított) : [link]

[ Szerkesztve ]

(#23) ViZion


ViZion
félisten

Miféle hozzáállás ez, h regelni kellene az árakhoz? Ez nagyker vagy mi? Így engem nem érdekel, erre nem szánok extra időt.

#2 nlpK: vagy ezeknek az árát vigyék le olyan 60 körülire és kész :DDD

jedis: mi is nézegettük azt, kollégám megvette, majd el is adta. Nagyon alacsony, 24"-es fHD magasabb nála. Igen, lemértük.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24) vacs


vacs
veterán

Annyira akciósak a pcx vga-i, hogy 1-2 másik helyen normál áron is ennyibe kerülnek.
Pl a legerősebb GTX 950-es (Gigabyte GeForce GTX 950 GV-N950XTREME-2GD) pcx-nél 50.627, aqua-nál 50.890. :U

(^)(>.<)(^)

(#25) BSOD válasza deja vu (#19) üzenetére


BSOD
senior tag

A radeon évek óta tudja (nálam hd6670-nel megy displayporton 10bit/channellel az u2713h , a jvc vetítő pedig 12-vel van etetve hdmi-n ), nv-nál is hallani némi mozgolódásról ez ügyben. Más kérdés, hogy a játékok mit támogatnak...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#26) ViZion válasza vacs (#24) üzenetére


ViZion
félisten

PCX-nél ez a normális, meg ez az akciós... :(((
Ezen kívül rosszat nem mondhatok rájuk, de az akcióik semmit nem jelentenek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) syberia válasza ViZion (#26) üzenetére


syberia
veterán

A JetStream sorozatba tartoznak extra hűtésű kártyái, itt a legegyszerűbb modell a GTX 960, ami teljesen némán teszi a dolgát, ha nem terhelik túlzottan. Jó nagy és hőcsövekkel alaposan átjárt bordát kapott, amire két darab 90 milliméteres ventilátort tettek. Ezek csak akkor indulnak be, ha a GPU hőmérséklete eléri a 60 °C-ot vagy a kártya fogyasztása a 60 wattot. A referencia órajeles modell 4 GB GDDR5 memóriával jelenleg 62 000 forint környékén kapható, ára az akcióban több mint tízezer forinttal kevesebb.

Oda vagyok ezekért az "akciós" cikkekért. :N

https://howbad.info/

(#28) Constantin77 válasza Timer (#9) üzenetére


Constantin77
csendes tag

Az én céges gépem zbook 17 g2 . Semmi bajom nincs vele csak a firepro kártyával. Solidworks jelzi, hogy frissíteni kell a drivert, dobja a linket az újhoz, letöltöm install, és semmi változás ugyan úgy ki írja később.
De ez nem a hp hibája dell is szereli firepro m6100-al a gépeit.

[ Szerkesztve ]

(#29) #20655360


#20655360
törölt tag

A 970-esektől már szabadulni kell, nem venni. Most még elpasszolhatja, akinek van. :K
Ha kijön a 480, onnantól kezdve vége van. (kivéve ha megfelel a min. 50%-os bukó, max közeli garival is.)

(#30) #41133696


#41133696
törölt tag

"Dell Inspiron 15 7000"

Elsőnek azt olvastam, hogy ez 157K, mondom ez jó lesz anyumnak, ilyen hardverrel :D

(#31) BiP válasza Fitzgerald (#20) üzenetére


BiP
nagyúr

Ma már én sem vennék 100-ért 970-et, aprón 80-85-ért dobálják, mindenki szabadul tőle.
Fél éve viszont jó volt annyiért. A 390 még drága volt, a 290(x) olcsóbb, de mindent egybevetve inkább 970-et vettem. Kevesebbet fogyaszt, csendesebb, és ez is dx12.
Viszont bukó lesz belőle, én is érzem, csak _most_ nincs mire váltani, zavar van a piacon. Max. egy olcsóbb, gagyi kártyával kihúzni még 3-6 hónapot, mire lecseng a piac...
De addig meg szar kártyája van az embernek :)

(#32) Fitzgerald válasza BiP (#31) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Hosszú távon a 390 azért is jobb befektetés, mert bár lehet hogy a 970 is támogatja a DX12-t, mégsem "igazi" DX12-es kártya, nézz meg néhány tesztvideót. Az AMD már most számottevően gyorsabb DX12 alatt, és ez a szakadék csak egyre szélesebb lesz, ahogy sorra jelennek majd meg a DX12-es címek. Persze van akinek a fogyasztás a fontos, és hogy halk legyen a kártya. Ezek is szempontok nyilván.
De ne aggódj, lesz mire váltani hamarosan. Ahogy már más is írta picit feljebb: a 480 a 390 teljesítményét fogja ajánlani annál kevesebb pénzért, számottevően kisebb fogyasztással és hőtermeléssel. És olyan árazással, amivel pont az egyik legfontosabb szegmenst fogják teljesen lefedni (200 dollár, reméljük nálunk sem fog 80-85 ezernél többe kerülni), mert az nvidiának egyenlőre nincs bejelentve olyan cucca, amit a 480 ellen tudna csatasorba állítani. De ki tudja mit hoz a jövő, majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#33) Praston


Praston
tag

Szeretem ezeket a PCX akciós cikkeket. Megnézek egy másik boltot és akció nélkül olcsóbb ugyan az a tipus. :DDD

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#34) Teaway válasza BiP (#31) üzenetére


Teaway
veterán

„aprón 80-85-ért dobálják, mindenki szabadul tőle”

Kicsit elveszettem a fonalat...mi a baj vele?

Nincs itthon csokid??

(#35) #20655360 válasza Teaway (#34) üzenetére


#20655360
törölt tag

Jön érte nemsoká a kaszás. (RX 480) :K

(#36) ViZion válasza Teaway (#34) üzenetére


ViZion
félisten

"enyhén" túlárazott volt a 970 elég sokáig. Jön a 480, árban a 380X-390 között remélhetőleg, teljesítményben inkább 390. Fogyasztásban hozza a 970-et, ami eddig a legfőbb az egyetlen érv volt mellette.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) MrPetya19 válasza ViZion (#36) üzenetére


MrPetya19
addikt

Árban 380x-390 között? :Y

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#38) #20655360 válasza MrPetya19 (#37) üzenetére


#20655360
törölt tag

230$ lesz a 8GB-s változat. 80k+ HUF.

(#39) MrPetya19 válasza #20655360 (#38) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hinnye
Bár ugyanazon kártyák itteni és amcsi árát nézve tűnik nekem soknak.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#40) Teaway válasza MrPetya19 (#37) üzenetére


Teaway
veterán

:Y :Y
Ha ez igaz lesz, akkor az összes aprós 970 megy a szemétre. A kutya se fogja megvenni.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#41) ViZion válasza #20655360 (#38) üzenetére


ViZion
félisten

Mondjuk nyitó árnak sztem több lesz, ősi *** szokás szerint. Meg ugye ha kiváló politikusaink baszakodnak, akkor hopp, megint esik a forint és 100k lesz az inkább, attól tartok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42) #20655360 válasza ViZion (#41) üzenetére


#20655360
törölt tag

Jaja. 1-2-3 hetet majd várni kell h normalizálódjon az ára.

(#43) Bootyhunter


Bootyhunter
tag

Most várni kell a vásárlással! Kíváncsi leszek mennyiért fogják hozzánk vágni aprón a 970-et ha majd beáll a 480 ára? Addigra viszont már tényleg nem fogja venni senki, de várjuk ki a végét.

(#44) BiP válasza Teaway (#34) üzenetére


BiP
nagyúr

Semmi, csak a 1080/1070 bejelentésére eladási hullám indult meg.
Ha igaz, amit a 480-nal terveznek, akkor tovább tolhatja le az árát akár 60ezerig.

(#45) Teaway válasza BiP (#44) üzenetére


Teaway
veterán

Akkor egyelőre nincs mit tenni, várni kell.

Nincs itthon csokid??

(#46) davidsone


davidsone
addikt

Elszálltak ezek a vga árak és még csak a ref-ről beszélünk, a következő széria fél millió lesz :F Ez már fszság...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#47) BiP válasza davidsone (#46) üzenetére


BiP
nagyúr

Annyi különbséggel, hogy míg korábban a ref volt olcsóbb, és a custom drágább, most a ref a drágább, szóval más a viszonyítási pont.

(#48) davidsone válasza BiP (#47) üzenetére


davidsone
addikt

de akkor is 300 egy szros vga-ért? :C

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#49) #41133696 válasza davidsone (#46) üzenetére


#41133696
törölt tag

Régen is voltak 300K-s VGA kártya árak. Tény, hogy sok év múlva, olyan dolgokban le lesz maradva mint a legújabb DirectX támogatása, de erőben, 5-6 év múlva is simán veri a középmezőnyt is.

(#50) Fr3eWar válasza prolad (#7) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nekem is ezen akadt meg a szemem, épp most rendelünk m3000m-es gépeket P70-et.
A HP is képbe került, de gyorsan átléptük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.