Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Szerencsére a gyártók többsége folyamatosan javul a Greenpeace "szemében".
Azt nem értem, a Nokia hogy tud ilyen nagy szórást prudukálni.
Példának okáért, itt a 2008 júniusi tábla.
Jól látszik, hogy az ezt megelőző táblában olyan 5,8 ponton volt, amiről visszzuhant 4,8-ra, majd a legutóbbi táblában 6,9-re jött fel.

Tényleg kíváncsi vagyok, hogy lehet ilyen eredményt összehozni. X hónapon keresztül nem foglalkozott mondjuk a készülékek csomagolásával, vagy az elavult készülékek visszagyűjtésével?

Megelégedve látom, hogy a Sony / Sony Ericsson nagyjából konstans eredményeket produkál...

mrlujoak

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#2) hemaka válasza mrlujoak (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Pénz beszél....

(#3) mrlujoak válasza hemaka (#2) üzenetére


mrlujoak
veterán

Tényleg próbálom nem szkeptikus módon megközelíteni a dolgot, remélem, hogy nem az éppen aktuális csúszópénz összege határozza meg az adott pontérték legjavát.

Remélem van valaki itt a fórumon, aki jobban jártas nálam a greenpeace dolgaiban, és rávilágít a "megoldásra"

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4) nemma válasza mrlujoak (#3) üzenetére


nemma
addikt

Borzasztó lenne, ha az egyfolytában a környezetünkért tüntető Greenpeace-t le lehetne fizetni a saját területén :(

(#5) hemaka válasza mrlujoak (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

Persze én is próbálok ettől a szituációtól elzárkózni, de mégsem hagyhatjuk számításon kívül, ezt ugye te is belátod.
Egyébként a GP aktivisták is emberek, nekik is élniük kell valamiből.

(#6) Lirion


Lirion
addikt

Az LG hatalmasat fejlődött a legutóbbi eredmény óta, és alapvetően az összes cég sokat lépett előre, kivéve a nintendo, apple és lenovo. Nem értem, ők tényleg ennyire leszarják a dolgot, hogy meg se próbálnak javulni?

(#7) hemaka válasza Lirion (#6) üzenetére


hemaka
nagyúr

Azért az Apple és a Lenovo főként pc-ket, notikat gyárt, ugye az eleve többféle hulladékot termel, mint aki mobilokat gyárt csak.

(#8) iknight


iknight
senior tag

Pfújj, anyon kéne ütni az összes greenpiszes idiótát, korlátolt látókörü semmirekellőőők!!!

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#9) Lirion válasza hemaka (#7) üzenetére


Lirion
addikt

Hm, igen, a Sony pedig miket is gyárt? Játékkonzolok, laptopok, tv, mindenféle zenés cuccok, fényképezők... Azok mennyivel termelnek kevesebb hulladékot, mint az apple és lenovo féle laptopok? Vagy ott van az LG, ami megint csak elég sok mindent gyárt és mégis kb. 3 pontot javított a helyzetén és a Toshibáról sem elsősorban a telefonok ugranak nekem be. Szóval ez nem mentség, a környezet tudatosság nagyon fontos manapság, annak ellenére, hogy a legnagyobb veszélyt a hülye indiaiak szent állata jelenti, azzal mégse foglalkozik senki...

(#10) Scalpel


Scalpel
senior tag

Emberek, a GP hasonlóan mocskos banda, mint a 4 mancs vagy mi a retek... lásd libatömés... több száz munkahely viszlát...

Ki fizet többet, ez az egész ennyit jelent. A Lenovoról meg annyit, hogyha a laptopom lehúzom akkukímélő üzemmódba, akkor kivirágzik, és elmondja, hogy most mennyire sokat teszek a környezetért...(de ez persze csak a power manageren belül, különben már halott lenne...).

(#11) hemaka válasza Lirion (#9) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az egy dolog, csak vannak cégek akiket ez a GP-es diagram nem érdekel pl.: Nintendo minden felméréskor nagyívben lekakilja a GP aktivistáit.
Nem tudom Indiában mi zajlik ilyen téren, de mint fejlődő ország gondolom jó nagy fertő volt azelőtt is, mostmeg aztán, hogy bevonultak ezek a gyártók csak romlott a helyzet.

(#12) Lirion válasza hemaka (#11) üzenetére


Lirion
addikt

Nem az indiai fejlettségre meg gyárakra gondoltam, hanem a tehenekre. Ezek a haszonállatok annyira hasznosak, mint a motorolaj, inkább a sok tehénfarmot kéne bezáratni és levágni azokat az állatokat, mindjárt nem fenyegetné olyan veszély az ózonréteget pl.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.