Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) retesz147 válasza grafnet (#12200) üzenetére


retesz147
addikt

"A MOL Limo, a Waze, különböző GPS-t használó teszterek hozzáférnek a GPS-hez, csak ez a nyamvadt DriveNow nem..."

Igen, a Here is hozzáfér, működik.

Én is csak azt használom, de át akartam tenni és nem engedi, ahigy a videóban látható. Linkeltem videót.

Nektek engedi a váltást?

Támogatott GPS használat? Érdemes bekapcsolni, vagy felesleges többlet fogyasztást okoz?

Xiaomi 13 eu dev...

(#12202) grafnet válasza retesz147 (#12201) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Nekem ilyen, amikor talál pozíciót:

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#12203) retesz147 válasza grafnet (#12202) üzenetére


retesz147
addikt

Igen, nekem is ilyen, tudom, hogy így kell kinéznie. Minden más program kiírja, ha beállította a helyet, kivéve a DriveNow.
Sőt, a térerő kis ikonok közelében jelenik meg a jobbra felfele mutató nyilacska, ha használja valamilyen program a GPS modult, először halványan jelenik meg, majd ha beállította a helyet kivilágosodik a nyilacska.

Itt az a gond, hogy a DriveNow egyáltalán nem használja a GPS modult, meg se kísérel helyet találni. De mint látjuk Zsoleszhun-nál meg igen, szóval valami nálam lehet.....De mi? :W

Inkább mostantól engem az érdekel, hogy a videóba látott GPS beállításokban a módok között miért nem tudok váltogatni és amikor energiatakarékosra teszem, miért csak az értesítési sávból tudom visszakapcsolni a GPS-t?

Továbbá a Támogatott GPS használata bekapcsolva vagy kikapcsolva ajánlott használni a telót.

Xiaomi 13 eu dev...

(#12204) Karavik válasza retesz147 (#12197) üzenetére


Karavik
veterán

Tökéletesen működik és nagyon pontosan mutatja a pozíciót. MIX2S GPS pontosabb, mint dupla GPS modulos Mi8

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#12205) Zsoleszhun válasza retesz147 (#12203) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nekem így néz ki a beállításokban:

Ha letörlöd a drivenow alkalmazást indítsd újra a telefont és úgy telepítsd fel, esetleg egy tisztítást is csinálhatsz közben.

¯\_(ツ)_/¯

(#12206) Karavik


Karavik
veterán

Ezt nem ismertem ezt a DriveNow appot, de nagyon hasznosnak tűnik. A szolgáltatás itthon is működik?

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#12207) retesz147 válasza Karavik (#12206) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi srácok! Hát nálam rohadtul nem működik... De a beállításokban sem tudom sehogy Nagy pontosságúra tenni.
Láttátok a videót, amit csináltam? Mi lehet a gond?

@Zsoleszhun: Miuis tisztítóra gondolsz, vagy?

@Kavarik:
Igen, kb 2 hete működik itthon.
MINI-k és kis BMW-k bérelhetők, de sajnos elég drágán cca 100Ft/perc (Mol Limo 77Ft/perc). Ha első pár regisztráló között voltál, akkor ingyenes volt a reg és kaptál 25perc ingyenes utat (promo). Ez sajnos lejárt már.

Xiaomi 13 eu dev...

(#12208) Zsoleszhun válasza retesz147 (#12207) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Igen a miui biztonság/tisztítóra gondoltam.
A drivenow apphoz írják ezt a kupont, egy próbát megér:

¯\_(ツ)_/¯

(#12209) retesz147 válasza Zsoleszhun (#12208) üzenetére


retesz147
addikt

Semmi változás sajnos....

Xiaomi 13 eu dev...

(#12210) retesz147


retesz147
addikt

Ez nálatok be van kapcsolva? Ha bekapcsolom, akkor tudok váltogatni a módok között.
De DriveNow-on nem segít...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#12211) w333 válasza retesz147 (#12210) üzenetére


w333
félisten

Igen be van ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#12212) Mok28


Mok28
csendes tag

Egy Factory Reset és egy TWRP frissítés megoldott néhány korábban jelentkező problémát, azonban egy új jelentkezett. Az ujjlenyomatos és arcalapú feloldás ugyan működik, azonban enélkül is simán be lehet lépni a telefonba. Az Arcalapú azonosítás menüpont a Beállításokban inaktív. A legújabb EU Rom van rajta. Mi lehet a gond?
A Custom rom telepítése óta sok menüpont angolul jelenik meg. Akárhányszor upgradelem ez nem változik.

(#12213) Karavik


Karavik
veterán

Új feature érkezik, utólag le lehet cserélni az égboltot tetszés szerint: [link]

Ezek már saját képernyőmentéseim:

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#12214) INGJOKE válasza Karavik (#12213) üzenetére


INGJOKE
veterán

Menő nagyon... :)

Fényerő "bugot" nem tudja javítani?

[ Szerkesztve ]

(#12215) Clay válasza Karavik (#12213) üzenetére


Clay
senior tag

Marad a héten a gyári fosch fényerő szabályozás, vagy visszatér a jó verzió? :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#12216) retesz147


retesz147
addikt

Srácok...
Bejött ez az új 2 év gari, ha hivatalos helyről vásárolom a telót, de az írogatják, hogy már nyoma marad a BL nyitásnak és ugrik a 2 év gari. (pl kelzsoca)
Ergó, ha valaki az új készülékekre EU ROM-ot szeretne , akkor búcsúzhat a garijától, vagy ha garit akar, akkor búcsúzhat az EU ROM-tól?
Ha így van, ez nem feltétlen jó irány...Ennek nem örülök.

Gondolom nálunk még nem szívóznak ezzel? (még van pár hónap garim)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#12217) grafnet válasza retesz147 (#12216) üzenetére


grafnet
Topikgazda

A 24 hónap jótállás a májustól értékesített készülékekre vonatkozik!
Tehát a Tiédre nem.

A Hivatalos álláspont valóban az, hogy BL nyitás és/vagy root garancia vesztéssel jár.
Egyelőre a pesti fiúk nem vizsgálják a BL állapotát!
Tehát egyelőre lehet használni EU ROM-ot.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#12218) Karavik válasza retesz147 (#12216) üzenetére


Karavik
veterán

Hol van erről az új Xiaomi policy-ről hivatalos forrás, közlemény? Ingbrzy és Acid azt mondta, hogy nem is hallottak hasonlót sem, pedig Acid (xiaomi.eu dev) a hívtalalos Xiaomi Poland MiCenter alapítója.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#12219) grafnet válasza Karavik (#12218) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Kérdés, mi neked a hivatalos.
A Wayteq ezt nyilatkozta. (xiaomi.hu és eustock.eu felületek is ezt hangsúlyozzák.)
Minden írásban kiemelik, hogy a Magyarországon hivatalos forrásból származó készülékekről van szó.
Aztán lehet ez is egy marketing fogás.
Előbb-utóbb ki fog derülni.
Ma, ha veszel egy készüléket a nagyvilágban, akkor azt nem tudod hivatalosan Magyarországon szervizeltetni, mert a hivatalos szerviz a Wayteq és ő csak a saját jótállással ellátott készüléket szervizeli.
Tehát a bárhonnan máshonnan származó készülék az az Ő olvastukban: nem hivatalos forrás.
Még a boltok szervizes háttere is kérdés. Alza is 2 év jótállással kínálja a Xiaomikat...

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#12220) INGJOKE válasza Karavik (#12218) üzenetére


INGJOKE
veterán

Egy másik topic-ból Kelzsoca válasza a Te feltett kérdésedre.

[link]

:D

[ Szerkesztve ]

(#12221) Karavik válasza INGJOKE (#12220) üzenetére


Karavik
veterán

és Grafnet,

Mindjárt gondoltam... És magyarul hol van leírva amit tovább tudok linkelni ?

Még a hivatalos globál béta team-ben is előírás a nyitott bootloader állapot

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#12222) grafnet válasza Karavik (#12221) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Személy szerint ezért is vártam a "megjelenésedet". (Értsd jól!)
Most, hogy beszélgetünk róla: egyre jobban úgy tűnik, hogy maguk felé húz a kezük. Terelik magukfelé a vásárlókat.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#12223) SztiviVander válasza grafnet (#12219) üzenetére


SztiviVander
őstag

mondjuk ez a felsorolt 3 "cég" ugyanaz:) szóval ha csak itt van ez leírva akkor ez egy saját policy és a xiaomi-nak semmi köze hozzá. ahogy az alza is 2 év garit adott rá és nem érdekli őket hogy volt-e nyitva a bootloader. én nem véletlen vettem náluk.

(#12224) INGJOKE válasza SztiviVander (#12223) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem ezen nem kell izgulni, mert a GB-n biztosan csak a félév paypal gari van. 😂

(#12225) JoHn123 válasza grafnet (#12219) üzenetére


JoHn123
tag

A WayteQ garancia egy kalap szart sem ért eddig sem. Nyilatkozhatnak, de szerencsére eztán nem sok közük nem lesz a telefonjainkhoz.

(#12226) cH1


cH1
aktív tag

Maximum lesz majd valami nem hivatalos módja a BL nyitás/zárásnak, ami eddig ugye felesleges volt. Más gyártók készülékein is meg van oldva több kevesebb sikerrel.

(#12227) grafnet válasza Karavik (#12221) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Itt az írás: [link]
A lényegen nem változtat semmit az elmúlt 10 nap. Jól fel lett paprikázva a hangulat! :O :(
Itt azért megint lett egy gondolat fonal elejtve: amelyik visszazárható...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#12228) PeRobesz


PeRobesz
csendes tag

Sziasztok!
Megerősítést és tanácsot kérek szépen. Most MIUI 10.3.2.0 Stable van a telefonon. A frissítés előtt "szinte biztos" vagyok benne, hogy a kóddal/új-lenyomattal lezárt készülék nem küldte az NFC jelet és nem nyitotta pl. az IKEA Rothult zárat. Szerintem így volt jó!
Ezzel a verzióval viszont képernyő-felnyitás nélkül is kinyitja, ami nem az igazi. Nektek hogy működik? Van erre beállítás az NFC ki/be kapcsolgatásán kívül?
Köszi!

(#12229) grafnet válasza PeRobesz (#12228) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Az app adatait töröld elsőnek.
Vedd le a jelszavakat (kód, ujjlenyomat, PIN, stb.), s rögzítsd újra. Hátha.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#12230) PeRobesz válasza grafnet (#12229) üzenetére


PeRobesz
csendes tag

Melyik app? Van egy nfc/security/valami app? Készülékem nincs root-olva. Normál hozzáférésem van. Köszi!

(#12231) grafnet válasza PeRobesz (#12230) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Mivel nyitod az IKEAs zárat?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#12232) PeRobesz válasza grafnet (#12231) üzenetére


PeRobesz
csendes tag

App nélkül. A zár gyári kártyájával meg lehetett tanítani a zárral, hogy a telefon NFC-jét is fogadja el. A telefonra nem kellett semmi, csak a bekapcsolt NFC.
Most az újlenyomat és pinkód törlést + újra bekapcsolást kipróbáltam, de nem változott.

(#12233) grafnet válasza PeRobesz (#12232) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Akkor a zárat tanítsd újra a telefont.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#12234) PeRobesz válasza grafnet (#12233) üzenetére


PeRobesz
csendes tag

Nem nyertünk :-(
Zárat újra tanítottam (elem ki-be, mesterkártya nyit-zár, telefon újra tanít). Ugyanúgy nyitható telefonnal, de akkor is, ha a képernyőzár lock-olt. Pontosabban, ha a képernyő ki van kapcsolva (off), akkor nem nyitja a zárat sem. Ha felébresztem a képernyőt, de még nem lépek be, akkor már kinyitja.
Ez fizetésre használt NFC esetén is gond lehet nem?

(#12235) grafnet válasza PeRobesz (#12234) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Nem gond, így működik a K&H app-ja is: csak feloldott képernyő kell!
Ahhoz úgyis kell valami jelszó...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#12236) SztiviVander válasza grafnet (#12235) üzenetére


SztiviVander
őstag

De a feloldott képernyőzár meg a bekapcsolt (powergomb, duplakopp) kijelző az nem ugyanaz. Utóbbi esetben nem megy a kh fizetés.

(#12237) grafnet válasza SztiviVander (#12236) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Igaz.
Már megint figyelmetlen voltam... Az OFF maradt meg a fejemben.
Én még nem próbáltam, mert a tokot ki sem nyitom, csak oda tartom az ujjamat az olvasóhoz, majd azzal a mozdulattal a terminálhoz.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#12238) adamhun94


adamhun94
tag

Sziasztok, új mobil vásárlás előtt állok, és eddig a nagy kiszemelt a Mi A2 volt, az Android One miatt és a kategóriájában talán ez a legjobb ár-érték arányú készülék (kb 70-80k a 128/6gb ram-os változat).
Na de véletlenül ráleltem erre: [link] Semmit sem tudok a cégről, de ezt mennyire tartjátok reális árnak? A napokban láttam a 2s-t élőben, és nagyon szép készülék + erősebb is az A2-nél. Ezt az összeget még talán hajlandó is lennék kiadni érte.. :D (a nem gyári droid ellenére is)
Köszi!

(#12239) Zsoleszhun válasza adamhun94 (#12238) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nem egy ligában játszik a két telefon, az ár reális. A garancia kérdéses, ha adnak rá egy évet (saját bolti) akkor is megéri.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#12240) norbert1998 válasza adamhun94 (#12238) üzenetére


norbert1998
veterán

Én decemberben vettem ugyanezt 110-ért, szóval az ár valóban reális érte.

Nem kell félni a droidjától szerintem. Nekem jobban bejön ez, mondom ezt úgy, hogy az első XPERIA Z megjelenése(2-3 hónap) óta AOSP rendszereket használtam. Mert nekem SP volt és az hulladék volt gyárival :DDDEgészen az LG G6-ig tartott ez, tavaly augusztusban. Aztán arra még instabil volt a pite, vagy mi, maradtam gyárin, és nagyon tetszett. Fájt utána az 1+3, szabályosan. Azért lett ez. Azóta happiness :)

Egy controversial téma bukkan fel itt néha. Fekete vagy fehér? Fehér ;]

(#12241) fekomat válasza grafnet (#12217) üzenetére


fekomat
tag

Azért azt ne felejtsük már el, hogy 2 disztribútor van ma nálunk, a Wayteq csak az egyik. A másik az Ingram, akik a kezdetek óta 2 év gyártói garanciával adják a mobilokat. Ezeket találjuk meg a nagyobb, ismertebb hálózatok polcain. Oké, hogy drágábbak, de ott a 2 év és a biztosan gyártói garancia.

(#12242) grafnet válasza fekomat (#12241) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Én nem tudtam az Ingramról.
Nekik/náluk ki a szerviz?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#12243) Karavik válasza Clay (#12215) üzenetére


Karavik
veterán

Lesz egy a régitől is jobb auto brightness patch/fix. A gyári stock auto fényerőszabályzás kényelmetlenül és idegesítően alul vezérli a fényerőt gyengébb külső fényviszonyok mellett...eddig bírtam vele...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#12244) INGJOKE válasza Karavik (#12243) üzenetére


INGJOKE
veterán

Yes... A "hetibe" benne lesz?

(#12245) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Valakinek van esetleg tapasztalata közelség szenzor WayteQ gariztatással kapcsolatban? Úgy jó 3 hónapja teljesen halott a közelség szenzorom (szoftveres állítgatással sem bírtam 1x sem életre kelteni), viszont lassan lejár az 1 év garim, úgyhogy szeretném javíttatni, ha megoldható... Járt-e már valaki hasonló cipőben és mik a tapasztalatok?
+1: BL-em nyitva van és xiaomi.eu rom-ot használok. Mit kell szoftveresen "visszaállítani" a telefonon, hogy "bevegye" a szervíz gyomra? :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

• Honor Magic5 Pro •

(#12246) grafnet válasza fpatrik17 (#12245) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Jelenleg, a Mix 2S-en nem kell neked csinálni semmit. Mert ezek az új "szankciók" a májustól értékesített készülékekre vonatkoznak.
Ők első lepesben felteszik a legutolsó Global ROM-ot, s azzal fogják tesztelni. Ez BL zárással fog járni, de ha vissza kaptad nyithatod egyből.
Javaslom egyébként valamely Global ROM otthoni felrakását, s úgy kipróbálni a proximity-t.
Ments le mindent a készülékről! Készíts a készülékről minden irányból fotót! (Jobb a békesség!)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#12247) Clay válasza Karavik (#12243) üzenetére


Clay
senior tag

:R :R :R Ha a héten meg lesz: :C :C :C

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#12248) JoHn123 válasza Karavik (#12243) üzenetére


JoHn123
tag

Csak MIX2s-re lesz patch, vagy remélhető MI8 széria is?

(#12249) INGJOKE válasza JoHn123 (#12248) üzenetére


INGJOKE
veterán

Természetesen csak mixre... :D :DD :DDD

(#12250) adamhun94 válasza Zsoleszhun (#12239) üzenetére


adamhun94
tag

@Zsoleszhun, @norbert1998: köszi srácok, így akkor a 2s lett az új kiszemelt. :)
Gyanítom komolyabb problémátok nincs is vele, ha ilyen pozitívan vélekedtek róla.
Azt meg már meg se kérdezem, hogy ebben az árkategóriában lenne-e jobb választás :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.