Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) h3lios


h3lios
addikt

Ezt pont nem rég láttam, valahol máshol. :)
Egyébként nagyon durva, hogy mit össze lehet hozni tulajdonképpen 1-2 óra alatt.
Különben ilyenkor az ember felbátorodik és tipikus CLOSE ENOUGH próbálkozások lesznek ezekből. :DDD

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#2) Dluinet válasza h3lios (#1) üzenetére


Dluinet
nagyúr

4 hours 17 min, és 244 képből (rétegből) áll.
Egy normál PS embernek 28 óra minimum kell, hogy ilyen minőségben megtudja csinálni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3) h3lios válasza Dluinet (#2) üzenetére


h3lios
addikt

Persze, én sem átlagember szempontjából írtam az 1-2 órát.
De egy átlagember ilyen minőségben akkor sem tudná megcsinálni, ha napokat kapna rá. :)

B-tag: H3lios#2825

(#4) Dluinet válasza h3lios (#3) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"normál PS embernek" írtam
Nekem rétegenként kéne 6 perc, meg a megfelelő képek kiválogatásához több nap.
De ha meglennének az alap képek, akkor is kellene hozzá legalább 28 óra nekem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Ezért is maradok én az ms paint-nél:DDD. Abban nem lehet hiba ;] ...

(#6) andris1602


andris1602
aktív tag

:Y hát ez nagyon durva. tudtam, hogy sok mindenre lehet ezt használni, de ez kb hihetetlen.

(#7) föccer válasza Nordic (#5) üzenetére


föccer
nagyúr

Ott a pont :K :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8) h3lios


h3lios
addikt


:DDD

B-tag: H3lios#2825

(#9) Dluinet válasza h3lios (#8) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak fantázia kell hozzá és kész :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10) albert8


albert8
addikt

Szép, de, hogyan kerül a repülő felé a hajtómű? :))

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#11) nincsisbéla válasza h3lios (#8) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Zseniális! :R

nagyonnagyonsz@r! ;] ;]

Mentalita'

(#12) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Valami -valaki- hiányzik a képről.

Ő:

Rip and tear

(#13) Dany007


Dany007
veterán

Igazából itt a megfelelő képek megtalálása legalább olyan nagy munkát igényel, mint maga a Photoshop munka. Sőt, inkább több.
Nagyon nehéz megfelelő felbontású és pont odapasszoló képet találni. Árnyékok, fények axonometria stb... Mocskosul nehéz jó képeket találni.
Persze utána a PS munka se kevés, de az már inkább csak szórakozás. :) Nekem legalábbis az. Meg persze ehhez jó sok szabadidő kell :)

(#14) total90


total90
veterán

Nagyon durva... ha meglennének a képek, akkor is szerintem több nap kellene nekem míg összerakom :U Vagy egy hét :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) samfishR


samfishR
senior tag

jófasza, csak a méretarány lett elbszva de rendesen... :D egy utasszállító jóval nagyobb mint ahogy az itt van ábrázolva :K egyébként szép munka, közöm nem lenne egy ilyenhez kb :DDD

(#16) Dany007 válasza samfishR (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Jó észrevétel. Egyetértek. :)
Ez a gép ~ 70 méter hosszú 60 méteres szárnyfesztávval, és majd 20 méteres magassággal.
Valós méretben kb duplájának kellene lennie a rajzon, mint amekkorának ábrázolva van.

A másik dolog, ami nem tetszik, hogy a végére a rajz teljesen elvesztette a realisztikus kinézetét. A végére már olyan, mintha valami renderelt jobb grafikájú játék lenne.
Ha megnézitek az első pár perc képanyagát, akkor ott az autópályán még igencsak látszik, hogy az bizony egy fénykép, egy fotó. Viszont a végén 7 perc körül látható rajz már inkább közelít egy digitális rajzhoz, renderelt képhez, mint fotóhoz.
Persze lehet ez volt a cél, de én jobban szeretem ha a fotómanipulálás végén szintén fotónak látszik a kép, nem pedig rajznak.
Ettől függetlenül továbbra is komoly munkának tűnik! :)

Nekünk is volt egy hasonló melónk pár hete. Adtak egy képet egy állatpark reklámozására. Olyan 300x150 centibe lett kinyomva és volt rajta egy kis füves rét egy nagy szürkemarhával a közepén meg pár másikkal. Háttérben kerítés. Na ezen a képen mindent át kellett szabnunk. Új füvet kapott a kép, mivel az eredeti sárga volt és helyenként hiányos. De annyira, hogy szinte az egész képen le kellett cserélni a füvet. A marhákat tuningolni kellett. Az sem volt elég "szép". A háttérbe betettünk egy kis faházat a hangulat kedvéért. Az ütött-kopott fákat dús lombozatúra cseréltük. A háttérben futó fakerítást szintén át kellett festeni és helyenként kiegészíteni. Plusz az egész kép kapott egy szép felhős mélykék színű eget. Szóval gyakorlatilag abból a képből semmi nem maradt meg. :D
Csak a vendégre leszek kíváncsi, aki majd meglátja a reklámtáblát 3x1,5 méterben aztán meglátja a valóságban! Nem kicsit fog ledöbbenni. :D

(#17) Eastman


Eastman
őstag

Jó sokat dolgozott vele, kár, hogy a "kész" képre nem nézett rá még egyszer:

(katt rá!)

...vagy megállt és függőlegesen esett le az égből a gép.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18) Dluinet válasza Eastman (#17) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Engem leginkább a sebessége nyűgözött le (kicsit több mint 4 óra), a végeredmény nagyon művi lett, leginkább egy 80-as évekbeli magyar moziplakát stílusát hozza, csak szebben kidolgozva.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.