Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nekem is volt hasonló jótéteményem. Talán el is mesélem, ha alkalom adódik rá.

Ám hadd beszéljek egy rendőr emberségéről.
Népliget, nem túl frekventált kereszteződés a helyszín. Csoda tudja, talán próbának szánták felettesei, egy fiatal rendőr irányította a forgalmat. "T" formájú kereszteződés, én a T szárán vártam a Trabiban ülve, hogy balra kanyarodván mehessek a dolgomra. Velem szemben, a "túlsó parton" egy kutya ült, és úgy tett, mintha ő is csak a rendőr engedélyére várna.
A rendőr az égbe dugta a botját, ezzel jelezve, hogy megváltozik a forgalom iránya. Kuplung ki, váltó egyesbe, aztán vissza az egész.
A rendőr fordult ugyan 90 fokot, nekem mégis intett, hogy maradjak ott, ahol vagyok. A kutya felé fordult, és invitáló mozdulatokkal jelezte, hogy mehet, vagyis jöhet nyugodtan.
Fogalmam sincs, hogy a kutyát nevelték, vagy sem, de átbattyogott a kereszteződésen, miközben a rendőr először megemelte előtte a sapkáját, aztán helyére csapva a fejfedőt tisztelgett neki.
Én is mehettem dolgomra, és valahogy melegebb lett a szívem. Jó volt látni, hogy van még emberség.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.