Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) btudos


btudos
veterán

A Nokiának ezt is lehet... Érdekes, de végülis ilyen módon apránként az összes hiányosságát a WP7-nek orovosolni tudják. Hülye helyzet lehet úgy MS partnernek lenni, hogy tudja a cég hogy a Nokiának mindent lehet... :F

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#2) djzolko válasza btudos (#1) üzenetére


djzolko
tag

Tetszik, hogy a nokia ennyit gyúr a wp szoftveres megerősítésére. :)

(#3) ClioRS válasza djzolko (#2) üzenetére


ClioRS
őstag

Nem nagyon van más lehetőségük, ha a MS nem teszi meg. :U

(#4) Alwares válasza djzolko (#2) üzenetére


Alwares
aktív tag

Nekem az nem tetszik hogy nekik lehet a többi gyártónak nem. Szép lassan ezzel megeszik a többi gyártót. Rohadtul egy unfair platform lett a WP...

(#5) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

Kíváncsi lennék mennyivel jobb mint egy opera mini

(#6) crey válasza btudos (#1) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Szerintem amúgy senki nem fogta meg a HTC kezét sem, ha fejleszteni és invesztálni akart volna egyedi applikációkba. Meg is teheti. Eljutottak egy HTC HUB-ig, Locations meg lett, EQ, Flashlight és DLNA támogatás.

Namost ez már megvolt megjelenéskor, onnantól nagy ívben szartak a WP szériájukra.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#7) Probber válasza btudos (#1) üzenetére


Probber
őstag

Kemény megkötések vannak a Nokia felé is és persze hiába ők a "legközelebbi" partnerek, érdekes módon mégis a HTC gyártja a Microsoft számára a referencia készüléket. Ez talán valami jótékony revans, aminek a felhasználók is önfeledten örülhetnek... :D

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#8) djzolko válasza Alwares (#4) üzenetére


djzolko
tag

Gondolom a többiek is csinálhatnák, ha akarnák. :) Viszont én szimpatizálok a nokiával, így örülök, hogy ennyi pluszt adnak.

(#9) Oppenheimer válasza btudos (#1) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ezt minden gyártónak lehet. A gyártók írhatnak natív appokat WP7-re, mint ez is, csak szarnak rá.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

"A Nokia Xpress sajnos nem képes dinamikus oldalak megjelenítésére..."

Az a baj, hogy ma már statikus oldalak nem nagyon vannak, arról nem beszélve hogy egy hír oldalon is gyakran lehet kommentelni, vagy egyébb interakciót tenni, és akkor meg ugorhat át az ember a rendes böngészőbe, ami meg nem épp kényelmes módja a netezésnek. Persze valamit valamiért. Ha nem tömörítik agyon a képeket, akkor mennyi forgalmat lehet megspórolni ezzel?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) FRENK1988


FRENK1988
veterán

"138plisz 2 pontot"

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12) batai15


batai15
félisten

én azt sem bánom ha a nokia marad egyedüli gyártó a wp platformon. A többi gyártó szarik bele. Ők pedig mindent meg tesznek. És mért ne lehetne a rendesen lefedik az a külömböző készülék szegmenseket. Akkor lehetne milliónyi tartozék mint az iphone-hoz. Az ioshez se sír senki hogy lehetne több készüléke.

(#13) Lall válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Lall
veterán

Azt írja a cikk, hogy 90%-al alacsonyabb forgalommal bír.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#14) Misály válasza Probber (#7) üzenetére


Misály
addikt

Minek? A nyers wp8-nak?

(#15) Maateeo válasza Misály (#14) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Igen. Nagyobb a füstje ennek, mint a lángja..

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#16) Misály válasza Maateeo (#15) üzenetére


Misály
addikt

Marmint a nokia partnersegenek vagy a htc referenciamodelljenek?:P

(#17) Maateeo válasza Misály (#16) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Ennek az Xpress böngészö dolognak. A HTC referenciamodell dolog teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#18) moleculez


moleculez
veterán

persze hogy nem egy fullos bongeszot adnak ki, valamit hagyni kell a frissitesnek is, ami par honap mulva megint hirertekkel bir

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#19) Freddycom


Freddycom
őstag

Facebookra be tudtok vele jelentkezni? Nekem azt mondja, h ideiglenesen letiltja és csak jelszóváltoztatással tudok belépni, mert azt írja h most olyan helyről léptem be, mint még eddig soha (Arlington Heights, IL, US - gondolom itt vannak a tömörítést végző szerverek, vagy tudom is én).

(#20) .OM.


.OM.
aktív tag

FLASH???

ex .Oldman.

(#21) Probber válasza .OM. (#20) üzenetére


Probber
őstag

Az nem is volt és nem is lesz. :D

(#14) Misály
Az MS-nak. :)

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#22) Tyren válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Tyren
aktív tag

"A Nokia Xpress sajnos nem képes dinamikus oldalak megjelenítésére..."

Ez konkrét esetben mit jelent? Hol van ez a böngésző az Opera Mini-hez képest?
Tudtommal az Opera Mini sem tud JavaScript-et futtatni, hanem a szerverek csinálják, de legtöbb weboldal (mondjuk 10-ből 8) működik rajta, ha olyakor kompromisszumokkal is.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

Van még mi kalapálni rajta, a pontszám nem valami acélos... :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Csak nehogy az legyen, hogy a Nokia kapja ezt, a többiek meg majd nem kapnak Opera minit..

Everybody lies.

(#25) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

akkor ez egy primitív opera mini nokia módra?

(#26) Bici válasza moleculez (#18) üzenetére


Bici
félisten

WP7-re nem is lehet fullos böngészőt írni, mert a platform nem támogatja a natív kódfuttatást.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27) zoo8800


zoo8800
veterán

Szerintem közelében sincs a 90%-os tömörítésnek. Lassabb is, mint az IE9, tovább tart, amíg betölt egy oldal.

rip and tear, until it is done

(#28) #19158016


#19158016
törölt tag

Ezt az IE9 nevű f@st valakinek le kell váltani, nekem mindegy hogy ki, a Nokia a HTC vagy a Samsung, csak hama-hama, mert ez úgy sz@r ahogy van.

(#29) ollie válasza #19158016 (#28) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért rossz?

***

(#30) #19158016 válasza ollie (#29) üzenetére


#19158016
törölt tag

Dolphin után....mi más lenne...

(#31) batai15 válasza #19158016 (#30) üzenetére


batai15
félisten

dolphin androidra van. az nekem meg nem vált be erről ennyit :D kinek a pap kinek a papné..

(#32) #19158016 válasza batai15 (#31) üzenetére


#19158016
törölt tag

Tudom hogy android, onnan jöttem...nekem a dolphin jött be eddig a legjobban, de lehet hogy bennem rossz a böngésző modul.... ;]

(#33) batai15 válasza #19158016 (#32) üzenetére


batai15
félisten

ááá nem. de nállam pl elbukott..
Én leírom a saját böngésző tesztemet.
Első a google keresés- hát igen. sokan elbuktak ezen. arról van szó hogyha keresetem valami idegen nyelvű, oldalt, akkor csak az angol találatosokat dobta ki. Nha már most volt olyan böngésző ahol rendesen belehetett állítani hogy csak magyar oldalakat keressen. tudom van desktop mód stb de valahogy ezek nem működtek
-Sebesség éretelem szerűen
-következő a youtube- flash nélküli telefon ilyenkor autoba indította a youtube appot-nha már most volt ami erre nem volt képes
-következő -volt egy fórum oldal , közbe meg még pár. írtam a fórumra, most nem tudom flash hiány vagy mi miatt, de lehetetlen volt szerkeszteni a szöveget. gondolok itt a folyton elugró kurzorra stb.- itt csak az opera vizsgázott le mert ő saját szöveg ablakban kezelte a szöveget
-utoljára a kinézet és a kezelés milyensége volt még.
Ezek közül nem találtam böngészőt amiben mind megvan.
ez volt a tesztem :

[ Szerkesztve ]

(#34) hakosh válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


hakosh
tag

Ez nem egészen igaz. Az Opera Mini is képes sessionöket kezelni, tehát nem lehet gond a kommenteléssel. A "nem statikus" alatt gondolom azt is érted, hogy JS-el tuningolt. Az oldalak JS-t használnak != az oldalak nem működnek JS nélkül. Normális helyeken úgy implementálják az ilyen új, kényelmi funkciókat is, hogy JS nélkül is működjenek. Ez nem mindig megoldható, de a kritikus részek akkor is működnek "fallback" módban. Pl. a facebook tökéletesen használható JS nélkül.

(#35) sBc2 válasza zoo8800 (#27) üzenetére


sBc2
csendes tag

A működési elve olyan mint az Opera Mini-nek:

A hagyományos böngészőktől eltérően (beleértve a mobil böngészőket is), az Opera Mini a weblapok tartalmát egy proxy szerveren keresztül kapja meg, amely az Opera asztali böngésző motorját használva előre letölti és formázza a kért weblapot. A weblap formázása az Opera kisképernyős SSR technológiájával történik, amely jó megjelenést biztosít a hagyományos weblapoknak is a kisképernyős telefonokon vagy eszközökön. A proxy ezen kívül még lekicsinyíti a képeket, lefuttatja a szkripteket, majd a kapott weblapot tömöríti, és ezt küldi el a telefonra telepített Opera Mini vékony kliensnek OBML (Opera Binary Markup Language) leíró nyelvben. Ebben a formában a weblapok mérete átlagosan 90%-kal lesz kisebb.

Ezért tölt lassabban:
...proxy ezen kívül még lekicsinyíti a képeket, lefuttatja a szkripteket, majd a kapott weblapot tömöríti, és ezt küldi el a telefonra
Ki kell várni míg a szerver végez, de alacsony netsebességgel már gyorsabb mint egy hagyományos böngésző és kevesebb memóriát használ, mivel csak megjeleníti az adott oldalt mint ha képet néznél.

(#36) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Szimpatikus a hozzáállása a nokiának.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#37) #19158016 válasza domperke (#36) üzenetére


#19158016
törölt tag

....és ez a lényeg....

(#38) V.T.CS. válasza domperke (#36) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

ja, tuti nokiám lenne most is, ha másik irányba mennek oprendszerrel. biztos a csúcson maradtak volna.

(#39) SPY0817 válasza V.T.CS. (#38) üzenetére


SPY0817
aktív tag

Én úgy mondanám hamarabb léptek volna erre az útra.. mert nagyon sokáig álltak egy helyben..

Ez biztos, hogy WP8 ra lesz és ott viszont több böngésző írására is lesz majd lehetőség már nem úgy mint WP7en kötött IEvel.

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#40) Depression


Depression
veterán

Jó lett volna látni egy megnyitott oldalt ezzel a böngészővel. A WP7-tel az opera mini hiánya volt a legnagyobb gondom. Ezzel a progival szerintem nagyot lehet ugrani, viszont azért tegyük hozzá, hogy a szerverpark az elején igen csak kicsi és bugos lehet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#41) Misály válasza Depression (#40) üzenetére


Misály
addikt

Több min egy éve fut az a "szerverpark".

(#42) Namelesske


Namelesske
addikt

Mindenki itt nyávog hogy ez nem igazságos meg stb.

Eddig is lehetett volna szinte bármilyen alkalmazás, de az opera például nem akarta újra írni az egészet hogy fusson .netben vagy silverlightban, ezért nem jelent meg rá. Most hogy kijött rá egy nokia only software by nokia miért lett unfair? Simán megírhatta volna bármelyik gyártó vagy szolgáltató, de nem tették így jártak. Nokiát kell venni mert a többiek nyomorékok WP szinten.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#43) Bici válasza sBc2 (#35) üzenetére


Bici
félisten

Ez akkor lenne igaz, ha az Opera mini is lassabb lenne a többi böngészőnél, de nem lassabb, hanem inkább gyorsabb - szerintem.
Persze, az lehet, hogy a Nokia még nem tett mögé elég szervert, mivel még csak béta.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44) kazie


kazie
tag

Hát ideje lenne valami normális böngészőt kiadni wp7-re, mert az IE eszi a megákat, és alternatíva sincs. Nem tudom, hogy az Opera mini miért nincs WP7re.

[ Szerkesztve ]

(#45) Bici válasza kazie (#44) üzenetére


Bici
félisten

Pár hsz-szel korábban írtuk, hogy valószínűleg azért, mert nem érné meg teljesen újraírni .NET-re a meglévő C++ és Java verziók után. Majd a WP8-ra már könnyű lesz összakalapálni a jelenlegi C++-os verziót.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46) batai15 válasza Bici (#45) üzenetére


batai15
félisten

Várjatok már akkor az én telefonomon mér van opera? igaz unclokolt és a bazaarból szedtem le.. opera mobile.

(#47) Bici válasza batai15 (#46) üzenetére


Bici
félisten

WP7-en Opera Mobile?

Max azt tudom elképzelni, hogy a WinMobile-os verziót valahogy ráhekkelték, mivel azonos a kernel. Persze ez csak tipp. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) batai15 válasza Bici (#47) üzenetére


batai15
félisten

igen ja.
Lövésem sincs de ugyan az mint az androidos opera mobile.

[ Szerkesztve ]

(#49) Bici válasza batai15 (#48) üzenetére


Bici
félisten

Verzió?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50) batai15 válasza Bici (#49) üzenetére


batai15
félisten

Opera mobile 10.
De mikor indítom vissza számol 3-tól is nativ felira it látható.De full magyar stb. szerintem is valami portolás lehet,
környezetnek windows mobile van írva , tehát akkor portolás.-
Engem nem zavar végül is :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.