Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vPhis


vPhis
aktív tag

kevés a kép :'(

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

A-GPS nincs aktiválva benne?

[ Szerkesztve ]

(#3) vottokar


vottokar
senior tag

Akkor a véleményed igencsak hasonlít a mobilarénás tesztre. :B Csak még azt nem tudom, hogy ez jó-e a nokiának, vagy nem.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#4) Necc


Necc
addikt

1: "Sokan gondolom most a külső bemutatót várnátok ide, de engedjétek meg, hogy én ezt most teljesen kihagyom. Rengeteg oldalon találhattok ezekről már most is információkat"
[link][link] és [link] :))

2: Nincs mobilnet előfizetésem, és csak ezért nem fogok előfizetni rá. Ráadásul egy külföldi nyaralás folyamán meg az ember gatyája is rámehet, és nem sokaknak jut eszébe nyaralás előtt kikapcsolni az A-GPS -t.

3: Hasonlít, de a nemrég megjelent v11 -es firmware ezt jó pár ponton megváltoztatta. Pár nap múlva frissíteni fogom az írást.

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#5) Napfénysüti

Na egy jó írás az átlag felhasználó szemszögéből is. Mindenképpen hasznos főleg annak aki a készülék megvásárlásán gondolkodik. Végszó az lett mint a Mobilarénás tesztben.
Nekem bejön ez a készülék de ha lenne is ennyi pénzem még várnék vele. Na talán majd februárban :D

Més que un club!

(#6) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Videókonvertáláshoz én a Free Video to iPod convertert használom az 5800-hoz, ha gondolod próbáld ki, van hozzá egy file ami a teló adatait tartalmazza, így arra optimalizál. Mivel a kijelződ ugyanaz, gondoltam megemlítem. MPEG4/30fps, 640x360, a hang meg AAC, 128K-s minőségben, igencsak szépen szól.
Nokiaprogramokon megtalálható.

GPS terén a Google Maps-t próbáltad már? Nekem a folyton bénázó Navteq izénél jóval gyorsabban talált műholdat.

A billentyűzetről írnál, és a mechanikáról? Mennyire jól használható, mennyire áll kézre, mennyire lötyög, stb.. :)

Ui.: Quake 1-et próbáltad? Nekem 5800-n elindul, de ugye gombok hiányában nem tudok vele mit kezdeni. :(
Majd veszek egy blútyúk-billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

(#7) harylmu


harylmu
őstag

Én pl. a cikkből nem tudtam meg, hogy hogy néz ki a mobil? :F

Amúgy látom inkább a multimédiára gyúrtál. Szép cikk lett.

(#8) Champipi


Champipi
senior tag

Duplán drága még ez a készülék, mert egyrészt simán is drága az ára, ami sztem olyan 160-170 000 Ft körül lehet, msárészt meg azért is drága, mert bár most megveszed, faszentossan csak fél év múlva fogod hazsnálni, amikor már kijött 2-3 szoftver frissítés.

(#9) dadada


dadada
tag

Köszi a Leírást jó lett, tettszik, igényes.
De azért ez még nagyon kevés a jó készülék fogalmához. Gyakorlatilag a készülék annyi hibával és ezek közül van egy kettő ami komoly aggodalomra ad okot. Gyakorlatilag a használhatatlan szó illik ide. És egyszer biztos jó lesz, de az még a hibákat látva, meg azt, hogy a Nokia, hogy elhanyagolja a kelet-közép európai régiót, annak ellenére, hogy itt van egy halom fejlesztőközpont, meg a legnagyobb nokia fan club a környék országai közül. Még fél év minimum, és ezért annyit kérnek mint egy működő eszközért (Lásd HTC TP2, Nokia E9x). Szóval... de azért ez nagyon messze van a jótól, nem tudom kinek kell ennyi hibával egy telefon, reálisan belegondolva.

Belassul, szinte használhatatlanul, és nem fagy le, de újra kell rúgni, hogy menjen...
Van Widget, de nem annyi amennyit akarok, és ha x funkciót is használni akarsz akkor meg a widgetet felejtsd el, mert a vas gyenge...
Van Nokia PC Suite, ami talán a legjobb szoftver, amit mobiltelefonhoz kitaláltak, de igazából frissíteni nem lehet, ilyen, olyan okok miatt...
Van GPS de nem az igazi, műholdak számától függetlenül...

És ezek csak a legradikálisabbak, hol a többi...

Ez olyan fele más dolog, szóval majd ha lesz i modell akkor az, reméljük addigra belátja a Nokia, hogy spórolni lehet, de ésszel kellene...

Arról meg nem beszélve, hogy ebben az országban annyira tartja az árát a Nokia, hogy az már a hülyeség netovábbja, persze erről a kereskedők is tehetnek akik mesterségesen magasan tartják a Nokiák árát. Hiszen ezen a márkán lehet a legtöbbet kaszálni. Ha jönne egy újabb modell akkor az még drágább lenne. Akkor kellett volna kiadni ezt a telefont, ha legalább már nincsenek az oprendszernek komoly hibái.

A Tesztet köszi, majd várom az új frissítést és arra kíváncsi leszek...

[ Szerkesztve ]

(#10) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó a cikk, de legalább egy képet berakhattál volna a mobilról. Nem mindenki olvasta a mobilarénás cikket, vki először ide tévedhet - mint én is.

(#11) Necc válasza WonderCSabo (#10) üzenetére


Necc
addikt

Ilyen szempontból bele se gondoltam, villámgyorsan (melóhelyről :DDD ) megtámogattam egy nem épp a legjobb minőségű képpel az írást :B .

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#12) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Jól itthagytál mineket N82 tulajokat :DD De egy ilyenért én is itthagynálak titeket :P Amúgy pöpec kis teszt de kevés a kép :K

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#13) plus44


plus44
veterán

Szuper írás, bár pár képet még elbírna. ;)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#14) DroneZ


DroneZ
aktív tag

nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem egyáltalán nem tetszik a kinézete a telefonnak. a nokia régebbi modelljei sokkal jobban néznek ki (szerintem) mint a mai darabok, főleg ez. pocsék.

de attól a teszt még nagyon jó, köszönjük hogy megosztottad velünk. :R

(#15) FoxiestFox válasza DroneZ (#14) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A gombsorra gondolsz?
Az elején nem nagyon tudnak variálni, egy képernyő és három gomb, csoki.
Szerintem hasonlóképp néznek majd ki a telók a következő pár évben.

(#16) Necc válasza DroneZ (#14) üzenetére


Necc
addikt

Az én véleményem pont fordított a tiedével.
Nekem nagyon bejön az N97 kinézete (sőt ez a leges legelső Nokia, ami tényleg minden tekintetben tetszik), míg a korábbi, fiataloknak szánt modelljeiket tartottam visszataszítónak.

Pár nap múlva (jövő héten) jön update, ugyanis a 11-es szoftver eléggé sok apró, és számomra 2 roppantul fontos változást hoz magával.

#12: még megvan az N82-őm :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#17) DroneZ válasza Necc (#16) üzenetére


DroneZ
aktív tag

akkor lehet csak én ragadtam le a 8800 és az N73 szintjén. :) én örülök annak, ha sok embernek tetszik, legalább fogy belőle, annak ellenére, hogy nem egy olcsó darabról van szó.

(#18) DroneZ válasza FoxiestFox (#15) üzenetére


DroneZ
aktív tag

nem csak arra, hanem úgy az összképre. ezt nem tudom leírni, ránézek és nem tetszik. alapból szeretem az aszimmetrikus dolgokat, de ez ennél a telefonnál nem adja. lehet az én ízlésemmel van a gond, nem tudom.

(#19) KMT


KMT
addikt

"Veszteségmentes formátumot használva a korábbi és az új telefonom képessége egy szinten van, és a beépített 32GB-os flash háttértárnak köszönhetően lehet nyugodt szívvel pakolni .wav formátumú zenéket a telefonra. Ez talán egy jó érv lehet a veszteségmentes fanatikusoknak, bár a legtöbben úgyis csak .mp3 -al pakoljuk meg."

Most akkor veszteségmentes (flac, ape...) formátumokat, vagy tömörítetlent (wav) játszik le?
Mert a wav-ot nem szokás veszteségmentesnek nevezni, ezt a szót a tömörített formátumokra lehet max ráhúzni(, és pont a wav-hoz van viszonyítva).

"a kódolás folyamán túl lett a mély hangok terén vezérelve, sajnos a netről letölthető mp3 állományok 99.9%-a ilyen (nem véletlenül van olyan sok veszteségmentes-formátum őrült)"

Az mp3 túlvezérli a mélyeket? Ezt sosem hallottam még. Zenében sem.
Szvsz ez csak a masterelésen múlik.

"12KHz fölé nem hallok"
:Y

(#20) Necc válasza KMT (#19) üzenetére


Necc
addikt

Hangállományokat megkülönböztetünk veszteség (veszteséges vs. veszteségmentes) illetve tömörítés (tömörített vs. tömörítettlen) szinten. A WAV veszteségmentes és tömörítetlen, tehát illik rá a kifejezés.
A WAV, mint konténerformátumba meg bele se menjünk :))

Hidd el nekem, nem csak a masterelés során lehet eltorzítani a hangokat, utólag is a sok lúzer a konvertálásaival hazavágja azt.
A lejátszás folyamán is rengeteg múlik a hangchip(ek)en, példaképp a magas hangerőn történő torzítást hozom fel tipikus példaként, vagy ha a BT-s lejátszás is a képbe kerül ahol +1 veszteséges kör bekerül a számításba, és akkor a füles minőségéről még egy szót se ejtettem.

Igen, dinamikus hangok (zene) során nem tudok 12KHz feletti hangokból megkülönböztetni semmit sem, de ez alatt viszont bőven átlag feletti a hallásom :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#21) KMT válasza Necc (#20) üzenetére


KMT
addikt

Ez alapján lehetne tömörítetlen de veszteséges is. ;]

Tudom, hogy ront a hangon az mp3, de akkor sem növeli meg a mélyek mennyiségét. :U

[ Szerkesztve ]

(#22) Necc válasza KMT (#21) üzenetére


Necc
addikt

Nem a mennyiséggel, hanem a minőséggel van a bajom. Vagyis csak volt. Az az átkozott v11 -es firmware ki merte javítani ezt a hibát :((( :D

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#23) zsolidodd válasza Necc (#4) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Szerintem mobilnat alap, anélkül kevéssé használható ez a készülék (ol e-mail, widget, böngészés. A-GPS). Le lehet tiltani a roamingot, és kész is, nem kell parázni a számlától :) legalábbis nekem simán elég volt.

(#24) ALI_G


ALI_G
veterán

A-GPS-től nem kell ennyire megijedni :) Direkt ezért van benne.
Külföldön sem megy rá a gatyád, mert nincs 10 kbyte egy feljelentkezés és külföldön is kbyte alapon fizetünk.
Viszont cserébe 5 másodperc alatt talál beton biztos jelet.

[ Szerkesztve ]

(#25) Tirexi


Tirexi
addikt

Nekem N95-öm van de már az is sok amit tud, felét nem is használom.

Csak egy kérdés: Megérte? :(

Media Markt-ban 199K-ért láttam. Annyit nem adnék ki telefonért az biztos. Akkor inkább egy SLI vagy egy CF a gépbe.

(#26) Necc válasza Tirexi (#25) üzenetére


Necc
addikt

Még a magyarországi megjelenés előtt vettem bő 1 héttel 166K-ért, ennyiért inkább megérte :))

Lassan frissítve lesz az írás a v11-es firmware-ben történt változásokkal, csak sajna nem tudok rá időt szakítani :(

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.