Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Sok embernek hiányzik a qwerty úgy hogy ..:C

Iphone 6s

(#2) satz18


satz18
őstag

BB színvonalú gép harmad áron biztosan kelendő lesz.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#3) hardy555


hardy555
tag

várjuk, várjuk :)

★ Work Hard Play Hard ★

(#4) tjb007


tjb007
nagyúr

Még mielőtt nagyon "ráizgulna" mindenki, nem Lumia modell lesz, hanem Asha, bár ezt szerintem nem volt nehéz kitalálni.

(#5) Titan44


Titan44
tag

Akármilyen is lesz, a Nokia szerintem qwerty-ben nagyon jó, általánosságban elmondható hogy kényelmesen, jól lehet gépelni az általuk gyártott billentyűzetes készülékekkel.

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#6) Peterson_


Peterson_
addikt

A képrészlet alapján én attól tartok, kicsit túlzásba estek a sárga színnel :))

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#7) meroly


meroly
veterán

Várjuk, bár részemről sima gombos is lehet vakuval, S40-el ;)

Impossible is nothing

(#8) satz18 válasza tjb007 (#4) üzenetére


satz18
őstag

A hülyetelefon részleg veszteséges a nokiának, ha csak lumiái lennének bőven nyereségesek lennének, szóval nem tűnne logikus lépésnek.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) krisztianAMG válasza tjb007 (#4) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Egyébként valami WP-s korlát van, ami miatt nem jöhet teljes gombsorral szerelt Lumia?

(#10) kcsa válasza satz18 (#8) üzenetére


kcsa
veterán

márpedig ez Asha lesz.

(#11) gzbotii


gzbotii
veterán

Johetne mar egy WP8-as, fizikai billentyuzettel ellatott keszulek is.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12) satz18 válasza krisztianAMG (#9) üzenetére


satz18
őstag

Win RT-re lehet bluetoothos és usb-s billentyűzetet is kötni, szóval nem hiszem.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#13) margithid válasza satz18 (#8) üzenetére


margithid
veterán

Nem értem én se, hogy miért erőlteti az S40-es telefonokat Nokia...
Akkor már inkább Mozilla-t rakna, majd a legolcsóbb telefonjaira, az ingyen van és nem kellene az S40-et fenntartani. Telejsen felesleges ma már nem okostelefont gyártani, nem értem miért nem kapcsolnak időben, csak a pénzt viszi.
Ráadásul a hardverek olcsósága miatt, talán év végén 30k-s Lumia is jöhet majd, de ugye már msot is keerül van 610 T-Mobile-nál.
Akinek hanyományos mobil kell, azoknak meg ott van samsung még, meg egy két kínai gyártó. A nokiának ebben a helyzetben felesleges időt és pénzt pocsékolni erre.

(#14) meroly válasza satz18 (#8) üzenetére


meroly
veterán

Azért veszteséges, mert a 6700 óta nem adtak ki normális telefont. Ezek a 206 meg 301 talán már alakul, de még mindig nem az igazi.

Impossible is nothing

(#15) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Egy kérdés:
A nokia ennyire nem tud gondolkodni?
Volt egy jó gombos telefonokra szánt operációs rendszerük!(symbian) Az üzleti szférát teljes mértékben kielégítette! Mi van ha valakinek kellene egy mobil, nem akar tapicskolni, de mégis ki szeretné használni mindazt amit egy fejlett operációs rendszer kínál! Nekem ez hiányzik a nokia-tól, ezzel vették el az eszemet annó, elsődleges(hívás, sms, email) telefonom mindig symbian volt.
Megbízhatóak voltak, hosszú akku üzemidővel, sok "ficsőrrel" !

[ Szerkesztve ]

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#16) atike


atike
nagyúr

Nocsak. Meglépik...? :) Érdekes lesz. Várom!

(#17) satz18 válasza margithid (#13) üzenetére


satz18
őstag

Az asha-re szánt pénzből öszedobhatnának egy 7 colos 520-at és egy 10 colos 820-at. A win8 drága, a win rt drága és egy hulladék rakás szar. 50 meg 80k ért kidobnának 2 wp8-as tabletet és az RTnek az emlékét is kitörölnék, megszorongatnák az androidot és közbe még hülyére is keresnék magukat. Lehet szeretni és nem szeretni az Asha sorozatot de nem szabad abba pénzt fektetni, ami teljesen nyilvánvalóan csak vinni fogja a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#18) meroly válasza RepeatSector (#15) üzenetére


meroly
veterán

Erre sokaknak az S40 is megfelelt, de az a vonal is elqurvult. :(

Impossible is nothing

(#19) Pirosász válasza margithid (#13) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Neil Broadley, a Nokia hagyományos mobiltelefonos részlegének munkatársa és egy egyelőre meg nem nevezett vendég a Nokia Conversations kérdéseire is válaszolni fog.
Honnan tudod?Lehet Firefox-tól jön valaki. :D Hát vagy ki lehet az a meg nem nevezett vendég?Nokia sumákol?

(#20) Ricardo


Ricardo
félisten

Az Asha vonal eddig nem túl acélos. Talán ebben már rendes kijelző lesz.

(#21) kcsa válasza Pirosász (#19) üzenetére


kcsa
veterán

Lehet a meg nem nevezett vendég Joe Belfiore, aki bejelenti az új QWERTY Windows Phone vonalat :D

(#22) margithid válasza satz18 (#17) üzenetére


margithid
veterán

Lesz tabletük nem?
Én attól félek, hogy csak RT-s tabletet adnak majd ki, pedig sima win8-asat is ki kéne. Ráadásul már most is késő lenne, kint kellett volna lenni év elején.
A butafon S40es teleofnokat meg azután hogy megtörtént a megálapodás microsofttal 1 évre meg kellett volna szüntetni. Vicc, hogy még mindig ilyenbe ölik a pénzt. WP8 lassan, de biztosan kúszik felfelé, ráadásul jó kis telefonokat is adnak ki a finnek.

Pirosász

Csak úgy írtam, hogy kiadhatnának Mozilla mobilt. Szerintem nem fognak, mondjuk ha tényleg csak 20k-s készülékeket adnának ki, akkor microsoftot se zavarná. De mint írtam, olcsósodnak a hardverek, év végén szeritnem már 30k-ért is lesz wp8.
Symbiant meg jól tették, hogy leépítették, az is csak egy rakás pénzt vinne, fejlesztések stb. Nem hozzná be azt a pénzt amiben lenne, hiába néhány üzletember erre vágyik, az nem elég.

(#23) tjb007 válasza satz18 (#8) üzenetére


tjb007
nagyúr

Veszteséges vagy sem, butatelefonból még mindig többet adnak el, mint okostelefonból.
Az előző év Q1 időszakához képest árbevétel és eladott mennyiség szempontjából valóban romlott a helyzet, de amíg tízszer annyi butatelefont adnak el mint okostelefont, és közel háromszor nagyobb árbevétel származik belőle mint az okostelefonokból, addig biztosan nem fognak semmin sem változtatni. Majd ha megfordul az ez arány akkor talán, de még akkor sem fognak leállni a gyártásukkal, mert igény mindig lesz rá.

(#9) krisztianAMG

Nem tudok róla lenne, hogy lenne.
Itt inkább a piaci igényekről van szó. Ha Kína azt mondaná, hogy nekik QWERTY-s WP8 mobilok kellenének, de izibe, akkor nyakamat rá, hogy másnap mindenki azonnal jelentené a be a még papíron sem létező modelleket.

[ Szerkesztve ]

(#24) dreamdancer válasza RepeatSector (#15) üzenetére


dreamdancer
őstag

Csakhogy a piac világosan megmondta az elmúlt években, hogy a Symbianra nincs igény. Elavult, gyenge, a felhasználói élmény zéró és még sorolhatnám. A kutyának se kell, ideje túllépni rajta, amit a Nokia meg is tett.

De ugyanilyen értelmetlennek tartom a butatelefonok "feltunningolását" pl. qwerty-billentyűzettel, aki a telefonját többre szánja a hívás-sms-ébresztőóra hármasnál, az úgyis okostelefont vesz. Erre az S40-es csodára se lesz nagyobb kereslet, mint az elmúlt évek hasonló próbálkozásaira.

Nem a lényeg a fontos.

(#25) daniel909


daniel909
addikt

na ez egy nagyon jó döntés. az asha célközönségének hatalmas + a fizikai bill.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#26) meroly válasza margithid (#22) üzenetére


meroly
veterán

A butafon S40es teleofnokat meg azután hogy megtörtént a megálapodás microsofttal 1 évre meg kellett volna szüntetni. Vicc, hogy még mindig ilyenbe ölik a pénzt.

Ezzel írná alá a halálos ítéletét a Nokia.

Impossible is nothing

(#27) BiP


BiP
nagyúr

Szerintem is valami Asha, és már a Lumia dizájnnal.

Én is a Symbiant hiányolom. Az S40 addig volt jó és gyors, amíg sima S40 volt. Amint bejött az Asha, meg ez az érintős Touch&Type, egy nagy f*shalmaz lett. Nem ezt kéne erőltetniük, hanem egy Symbiant rátolni, és sokkal használhatóbb lenne. (főleg, ha az elmúlt évek fejlesztéseit nem az S40-be, hanem a Symbianba tolták volna)

(#26) meroly: Így van. Nem kell mindenkinek érintős okostelefon. Van a butatelefonnak piaca.
Meg ugye idő kell, mire a WP leszivárog az alsóbb szegmensekbe, de elég jól halad. (lásd 610, 520, stb)
A Nokia meg okosítja az S40-et, hogy eltűnjön a rés a kettő között.

(#29) meroly: Ez igaz. Lehet úgy konfigurálni (butítani, egyszerűsíteni) azt a Symbiant, hogy ne legyen zavaró.
De majd jön a Nokia 105, ami igaz, nem a 6700 kategória, de talán hoz vissza valamit a candybar telefonok dicsőségéből, eléggé néptelefonnak ígérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#28) PearCyp


PearCyp
tag

Most itt nem csak a nokia-ra gondolok, de igazan johetne egy qwerty billentyuzetes telefon. :( ha nem lesz, akkor kenytelen leszek maradni xperia m pro-n, pedig mar egy ketmagos cpu elferne :/

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#29) meroly válasza BiP (#27) üzenetére


meroly
veterán

Érdekes módon sokakat már a symbian "tudása" is zavar, főleg azokat akik az S40-hez vannak szokva. Lenne igény egy továbbfejlesztett 6700-ra, én még mindig azt mondom.

Impossible is nothing

(#30) eclipse006


eclipse006
őstag

Kíváncsi vagyok rá. Én nem tudnék meglenni fizikai billentyűzet nélkül. :B

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#31) PearCyp válasza meroly (#29) üzenetére


PearCyp
tag

Nem a tudassal van a baj, hanem hogy kisse tulbonyolitott.

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#32) McSpy


McSpy
őstag

Kicsit túl színezték a cuccot,de egy jó árral beindulhat a szekér :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#33) RepeatSector válasza eclipse006 (#30) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Én is ugyanígy vagyok vele, elsődleges mobilom mindig fizikai billes!(most éppen újra kaiser)
Villantson valamit a nokia, mert ezek az eddigi asha cuccok nem valami meggyőzőek, én mindet gyerekesnek látom, olyanok mintha a C3 klónjai lennének.

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Érdekes, hogy bár többen is hangoztatják, mennyire kell a fizikai gombsor, az elmúlt években piacra dobott készülékek valahogy mégsem voltak sikeresek. Talán még a SE Mini pro volt a legnépszerűbb, de az se látszott nagyon a SE eredményein...

Szóval szerintem nem véletlen, hogy a legtöbb gyártó nem erőlteti ezt a vonalat. (Én se vagyok nagy híve.)

Nem a lényeg a fontos.

(#35) meroly válasza dreamdancer (#34) üzenetére


meroly
veterán

Én személy szerint totál az érintő ellen vagyok, tehát ha gombsor, akkor én a hagyományos gombsorra gondolok tapi nélkül.

(#31) PearCyp: valószínű igen

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#36) musculus


musculus
tag

Új n900-at a népnek! Qwerty ide!

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#37) McSpy


McSpy
őstag

Egy sort még rá tehettek volna :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#38) catroot válasza krisztianAMG (#9) üzenetére


catroot
veterán

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#39) atike


atike
nagyúr

Concept-ből van egy pár:

Ez utóbbi egész komoly... :D

(#40) Lirion válasza dreamdancer (#24) üzenetére


Lirion
addikt

Csakhogy a piac világosan megmondta az elmúlt években, hogy a Symbianra nincs igény. Elavult, gyenge, a felhasználói élmény zéró és még sorolhatnám. A kutyának se kell, ideje túllépni rajta, amit a Nokia meg is tett.

Ennek a szövegnek a valóságtartalma kb. 0, ugyanis nem a piac mondta meg, hogy a symbianra nincs igény, hanem elop dobta ki és köpte pofán azt a sok tízmillió felhasználót, akik még vásároltak volna. Emlékeztetőül, a s^3 megjelenését követően negyedévente 50-100%-os ütemben nőttek a symbianos eladások egészen addig, míg elop be nem jelentette, hogy kidobja az egészet.

Egyébként joga van mindenkinek tájékozatlannak lenni, neked is, de a tények makacs dolgok, és azok épp az ellenkezőjét mutatják annak, amit te szeretnél igaznak tudni..

(#8) satz18
Nagyon bizalmas információid lehetnek, hogy te így kijelented, hogy az asha sorozat veszteséges. Nyilvánvaló, hogy jóval kevesebb a nyereség rajta, mint a lumiákon, viszont a nokiának arra a sok kicsire is szüksége van. Másrészt még ha vesztesége is van rajta, még mindig kevesebbet bukik a sorozat folytatásával, mintha teljesen kidobja.

[ Szerkesztve ]

(#41) margithid válasza catroot (#38) üzenetére


margithid
veterán

Kiváncsi lennék, hogy mennyire lenne kelendő egy ilyen.

Lirion

Ne felejtsük el, hogy a nokia azért tart itt, mert a sykmbian ide süllyesztette a céget. Most indul éppen emelekdésnek a cég. Hiába adtak el belöle többet, a szoftver fejelsztése sok pénzt elvitt, most csak hardvert kell gyártani, ezért nem is értem mit szenvednek az S40-nel. Ráadásul egy készüléken sokkal nagyobb nyereségük van mint annó volt.
Symbianban nem volt annyi, hogy megszorongassa az androidot és az iphone-t.

[ Szerkesztve ]

(#42) Blyan válasza krisztianAMG (#9) üzenetére


Blyan
félisten

WP7 alatt is volt fizikai qwertys készülék (nem is egy), szóval nem hiszem, hogy lenne ilyen akadálya.

[link]

Ahogy mondták, széleskörű igény nincs rá egyelőre - és lehet nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#43) tjb007 válasza margithid (#41) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azon a képen egy Dell Venue Pro van, tehát egy létező készülék, nem csak koncepció. A sikerességének meg utána lehet olvasni.

(#44) Blyan


Blyan
félisten

Mondjuk alapvetően a Dell VP kialakítású készülék lenne az igazi a rendszer alapvető tulajdonságai miatt.
És jó is volt az a cucc, és még szép is.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#45) satz18 válasza Lirion (#40) üzenetére


satz18
őstag

Most pont nem találtam meg azt a cikket, ahol ezt részletesen taglalta. Nincsenek belső infóim, ezek a számok mindenki előtt elérhetőek, szóval az, hogy te nem vagy elég tájékozott, az ne legyen már az én hibám. Az, hogy leírtam valamit, ami tény, és neked nem tetszik, az a te dolgod, de nem az a jó módja a visszavágásnak, hogy meghazudtolsz.

Na találtam egyet, ami csak felületesen beszél róla de a lényeg benne vann
http://index.hu/tech/cellanaplo/2013/04/18/jol_fogynak_a_nokia_lumia_okostelefonok/
"A negatív hangulat oka, hogy a Lumia okostelefonok erősödése nem tudta ellensúlyozni az egyszerűbb modellek eladásaiban elszenvedett veszteségeket"

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#46) dreamdancer válasza Lirion (#40) üzenetére


dreamdancer
őstag

Kissé szelektív az emlékezeted...

Elop pont azért került a Nokiához, hogy tegyen valamit a Nokia gyors piacvesztése ellen az okostelefon-piacon, ugyanis 2010-ben már az Apple és az Android uralta a piacot (i4, SGS és még sokan mások), a Nokia pedig még mindig lelkesen kínlódott a Symbiannal.

Azon persze lehet vitatkozni, hogy Elop döntése jó volt-e avagy sem (szvsz rosszul időzíette és vezényelte le a WP bevezetését, kár volt kidobnia a WebOS-t stb.), de a Symbian már javában zuhanórepülésben volt, a Nokia minden erőfeszítése ellenére.

És mondanám, hogy kár érte, de nem. Zsákutca volt.

Nem a lényeg a fontos.

(#47) krisztianAMG válasza Blyan (#42) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Pedig egy E7/N950 házas WP kommunikátornak szerintem pozitív lenne a fogadtatása. Nagy eladásokat nem generálna, de komoly presztízs értéke lenne. Az E7 szvsz a mai napig az egyik legelegánsabb mobil a piacon.

(#48) Blyan válasza krisztianAMG (#47) üzenetére


Blyan
félisten

Ez nem elegancia kérdése, a WP alapvetően függőleges, álló használatra van tervezve, a fekvő qwerty már a gyakorlatban elhasalt anno a WP7 kapcsán. Magunk közt szólva, a DVP sem kapta meg a neki járó sikert.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#49) Pirosász válasza dreamdancer (#46) üzenetére


Pirosász
aktív tag

A Meego is csak arra bizonyíték,hogy más utakat kerestek.Az hogy illeszkedik az Elop összeesküvés elméletbe?Érezték hogy a Symbi nem a jó út.Ha az MS nem kopog be,akkor most szerintem Sailfish futna a 920-on,de a Symbi akkor is kukázva lett volna.Aztán azon lehet vitatkozni,hogy jobb választás lett volna e.De egyedül vinni egy rendszert gondolom költséges.Androidra meg akkor is válthattak volna,de nem tették.Nagyon durva váltás kéne,hogy droidos Nokiát lássunk.Nagyobb az esély hogy a Meego visszatér,minthogy Symbi-s,vagy Droidos Nokiát fogjunk kézbe.Ez az én véleményem.

(#50) Blyan válasza Pirosász (#49) üzenetére


Blyan
félisten

Hát... a MeeGo visszatérte is kb annyire reális, mint hogy én pápa leszek.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.