Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Nah ez így már valami :D

Mennyivel jobb már :)) Jó írás grat.
Bár azért képek még mindig nincsenek :P

"Education is important but big biceps are importanter"

(#2) dadanc


dadanc
csendes tag

beleszúrtam a képeket de valamiért nem látszanak... míg szerkesztettem minden rendben volt de élesben eltűntek... van ötletetek? a google képtáramba töltöttem fel a képeket és onnan linkeltem...

[ Szerkesztve ]

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#3) dadanc válasza dadanc (#2) üzenetére


dadanc
csendes tag

közben a képeket belinkeltem egy más helyről is és végre látszanak...
ez az első cikkem évek óta ráadásul ez a felülettel is vért izzadtam míg valahogy kinéz végre ez a cikk de így is eltűnt a vesszők többsége... majd legközelebb remélem jobban sikerül.

[ Szerkesztve ]

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#4) HavocS


HavocS
senior tag

Végre egy igényes, összeszedett cikk! Öröm volt olvasni. :R

(#5) Wise


Wise
tag

Tetszik az írás, grat hozzá igényes lett :)

(#6) ttower


ttower
aktív tag

ez már írás. gratulálok. igazi felüdülés volt olvasni.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#7) gerii


gerii
addikt

nagyszerű írás, grat hozzá, most az következik hogy kipróbálom őket az MM-ben :C

(#8) amanoba


amanoba
őstag

részletes,hasznos,olvasmányos..tettszik! :K
grat hozzá! :C

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#9) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Igényes cikk. Ez már nagyon is emészthető. :P

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#10) tuareg85

Nekem meg a súlyát kivéve fizikailag egyértelműen az e71 tetszik, jobbak a gombjai, nagyobb kijelző, vékonyabb. A gombokról még annyit, hogy nemtom az e66-nek miért rakták egy síkba minden funkciógombját, így vakon sokkal nehezebb kezelni, meg a műanyag is csunyán kattog, viszont az e71nek meg annyi gombja van, hogy azzal meg esélytelen menet közben szöveget írni sztem, mert úgyis mellényomsz. Ja, mindkettő csakis a világos színben király :))

(#11) #64791808


#64791808
törölt tag

Jó írás, gratulálok hozzá, az pedig, hogy a szerző újonc, méginkább elismerést vált ki!

(#12) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Helló!

Gratulálok, jó kis írás lett! Nekem még nem volt symbianos telefonom, de tervezem, hogy az lesz a következő. Ami nekem megfizethető lenne, az E51, vagy a 6120classic.
Szóval én az E51-ről kérdeznék, bár ez kicsit off topic. Van-e hozzá nagyobb kapacitású akku, illetve a zenelejátszója kezeli-e a könyvtárak szerinti lejátszást?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#13) dadanc válasza Victoryus (#12) üzenetére


dadanc
csendes tag

Nincs nagyobb aksi az E51-hez, de megitélésem szerint nincs is szüksége, nálam három napig bírta ami azt jelenti, hogy átlagos normális felhasználással 5-6 napot is akár, ami nagyon jó idő egy olyan teljesitmenyű telefontól amivel wifin tv adásokat nézhetsz, full cd-s divx filmeket stb. (a 369 Mh-es proci elegendő teljesítmenyű, főleg mivel ezt nem winmobile hanem a symbian hajtja ki :-) A következő cikkemben kitérek majd minderre, hogy mihez is elég manapság 369 Mh + symbain.
A zenelejátszóját le tudod cserélni (amúgy kezeli a könyvtárakat), rengeteg féle mp3 lejátszó progi van ami telepíthető rá, kb. olyan tudással rendelkeznek mint az asztali géped mp3 playerei :-)
Amúgy örülök hogy tetszik Nektek, tervezem még pár cikk írását a symbian témakörben és igérem ott alaposabban kidolgozok minden részletet majd, az úgy is inkább a szakmai közönsegnek szól majd kicsit.

[ Szerkesztve ]

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#14) Victoryus válasza dadanc (#13) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

ok! köszönöm a gyors választ! 5-6 nap az tökéletes lenne vele!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15) cizoe


cizoe
őstag

Javaslom a kiemelést - főleg ezekben az ínséges időkben. Ösztönzésül a manapság elszaporodott nulla-cikk gyártóknak.

Grat mégegyszer! :R

(#16) facsi2945 válasza dadanc (#13) üzenetére


facsi2945
csendes tag

Szia!
Írtad, hogy az E66-ot eladnád. Mennyiért? Nekem kellene számla is róla.

(#17) verser233 válasza dadanc (#13) üzenetére


verser233
senior tag

Szia!

Köszönöm az írást! :R Én is vettem egy ilyen készüléket még múlt hét pénteken és nagyon jónak tartom! Ez az első olyan telóm ami gps-es, és hát vannak vele problémáim. te írtad, hogy neked villamoson is zökkenőmentesen ment. Nekem meg egyáltalán nem talál műholdat :U Leírnád részletesen, hogyan is kell ezt a gps-es mókát rendesen működtetni, mert tuti én szúrok el valamit :B köszönöm előre is!

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#21) yash


yash
senior tag

E66! :P :K

(#22) Napfénysüti

Remek írás,Jó volt olvasni főleg hogy 2 hete vettem E51-et és úgy látom meg voltál elégedve azzal is :)
Jó dolog ez a symbian :C

Més que un club!

(#23) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Jó cikk lett, grat! :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#24) NoX


NoX
senior tag

Hmm, az E66-hoz egyébként nem lehet nagyobb akksit venni? Lehet elég lett volna azt lecserélni az egész telefon helyett :DDD

Ja igen, szavazzatok: [E51 vs. E66 vs. E71] :K
Kíváncsi vagyok.

(#25) dadanc válasza NoX (#24) üzenetére


dadanc
csendes tag

Tudtommal nem lehet nagyobb aksit venni egyik készülékhez sem, a fém hátlap behatárolja a helyet, gondolom, ha nagyobb kapacitásút csinálnának az nagyobb helyre férne csak el, ahhoz meg új hátlap kellene, ezzel meg megtörne a telefon designja. Ennek tükrében én nem tartom valószínűnek, hogy lesz nagyobb aksi hozza...

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#26) NoX válasza dadanc (#25) üzenetére


NoX
senior tag

Mondjuk kapacitásban értettem a nagyobbat, nem méretben.
Szerintem nem feltétlenül nagyobb méretű is a nagyobb kapacitású akkumulátor.

Jah, még nem is gratuláltam a cikkedhez! Ez így már tényleg emészthető és helyén van :R

(#27) yash válasza NoX (#24) üzenetére


yash
senior tag

Vmiért engedte a dupla szavazást, eézrt csaltam, és kettő van az én gépemről az E66-ra :U

(#28) joey04 válasza NoX (#24) üzenetére


joey04
titán

Besegítettem az E71nek egy szavazattal! :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) --Nozbert--


--Nozbert--
aktív tag

Hajrá E66! :K

/\/0zb3/27

(#30) NoX válasza yash (#27) üzenetére


NoX
senior tag

Semmi gond, levontam ;)

(#31) yash válasza NoX (#30) üzenetére


yash
senior tag

kár, mert direkt volt :) te melyiknek drukkolsz?

[ Szerkesztve ]

(#32) NoX válasza yash (#31) üzenetére


NoX
senior tag

Az a gond, hogy egyenlőre még nincs favorit:U Nem tudok dönteni melyiket szeressem.
E66 vagy E71, E71 vagy E66? :D

Kb. mostanság érett meg a mobilom a lecserélésre (Nokia 6670).
Először az E66-ra gondoltam, de az E71 cikk megjelenésével megkételkedtem.
Szebb az E66 egyértelműen, de félek a slide-tól, hogy egy idő után megadja magát, illetve majd ilyen lötyögős lesz és az akksi is elég kevés bele szerintem, ha tényleg ki akarod használni a tudását. De mégis ennek van inkább telefon formája :DDD
Az E71-ből meg nagyon hiányzik a giroszkóp, a fektetett képernyő miatt meg tartok, hogy sok eddigi alkalmazás bugosan fog működni, és majd csak olyanok közül választhatok, ami kifejezetten fektetett képernyőre lett írva. Viszont az akksi meg nagyon jó.

:F

Te?

[ Szerkesztve ]

(#33) Victoryus válasza NoX (#32) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok! Az aktív készenlétről illetve a push to talk-ról írna valaki bővebben? Köszönöm előre is!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#34) dadanc válasza NoX (#32) üzenetére


dadanc
csendes tag

E66: A csusztatos mechanika nagyon stabilnak tünik. Az eddigi legstabilabbnak ami a 7650 óta a kezemben járt. Persze ezt majd csak a hosszu tavú használat igazolhatja bizonyossággal de az előjelek nagyon jók az tuti.
Ha nem telefonalsz napi 30 nal tobbet akkor szerintem ne felj tole, elobb fogod lecserelni mint szetmenne, persze ez csak az en szubjektiv tippem ugye a 4 napos hasznalt utan de nekem ez a benyomasom.
A aksi tuti keves meg atlagos hasznalt esten is egy full napot bir ki, ha nyozosabb vagy, vagy navira, wifizesre stb is hasznalod akkor keves lesz ez biztos. Persze ha nap kozben a meloban meg a kocsiban allandoan a tolton van akkor mindez nem igaz.
Formaban az en szemelyes vemelenyem szerint is nincs szebb ennel a telefonnal a tudasa is tökeltes...
A giroszkop egyenlore jatekszer habar ugye kit udja mi minden okossagaot fejlesztenek majd hozza , de ez is bizonytalan ugye.
E71: A fektetett kepernyo miatt nincs miert paraznod, en asszem mindosszesen 2 progival talakoztam meg anno az e61i-m kapcsan ami torz keppel mukodott a fektetett kepernyo miatt , szoval ezen felemed megitelesem szerint alaptalan.
Az aksi az tuti. ekkora tudasu keszulek tudotommal nincs meg egy a piacon ami ennyit bir aksival ... mert ugye mit er a tudas ha nincs power hozza... ez a legnagyobb hibaja a legtobb windowsos pda telefonnak is... a nagy kepernyohoz iszonyu sok aram kell es ehhez bika aksi. ez a bika aksi pedig ott kacag az e71-ben :)
Lehet ezzel nem konnyitettem meg a dontesed de kozelebb kerultel az igazsaghoz :))

[ Szerkesztve ]

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#35) viztelen


viztelen
tag

Tök jó írás :)

Viszont lenne egy olyan kérdésem ,hogy a rezgő hívásjelzéssel hogy áll a 2 telefon, mennyire erős? Csak mert régebbi nokiákkal volt olyan gondom, hogy egyáltalán nem éreztem,ha hívnak :(((

Illetve E71-nél nem fordul elő, hogy a zsebed "felveszi" vagy "lerakja" a hívást, akár mozgás közben, akár miközben előveszed a zsebedből (ill. e66-nál előfordulhat? vagy azon le lehet tiltani,hogy ne reagáljon összecsukott állapotban ezekre a gombokra [még nem volt slide-os vagy symbian-os telóm]) ?

és egy kis off: E51 jobban vagy rosszabbul bírja szerintetek akksival , mint az E66? ;]

[ Szerkesztve ]

(#36) dadanc válasza viztelen (#35) üzenetére


dadanc
csendes tag

Szia. A rezgö atlagos szerintem mindkettoben. Ha a zsebedben van tuti megerzed, viszont a tokjaban a zsebemeben mar volt hogy nem vettem eszre mikor hivtak.
Olyan apro kicsi gyorsakat rezeg nem olyan nagy rangatozosakat mint nehany regebbi nokia. Szerintem az ujabb modellekbe ez a gyorsan de aprot rezgo mechanika van mindben...
hangerore viszon olyan brutal hangos mindketto a fem haz miatt hogy gyakorlatilag elkepzalhatalen hogy nem hallod meg ha akozeledben van es max hangerore van allitva. lekorozi a regebbi radiokat ugy tud uvolteni.
Eddig nem tapasztalatam olyat hogy felvette volna a zsebemben vagy ilyesmi. be lehet allitani ugye hogy barmely gomb fogad vagy csak a normal felvevo gomb. Ha barmelyen van akkor ugye nagyobb eselyel elofordulhat hogy a zsebedben akarmelyik gomb benyomodik es felveszi mig egy gombnal ez statisztikailag kicsi.
Az E66-nál minent le lehet tiltani, lehet ugy hogy csak akkor veszi fel ha szetnyitod, csak akkor ha a felvetel gombot megnyomod (vagy barmely gombot megnyomsz ugye belallitas szerint) vagy azt hogy a nyitas is vagy felvetel gomb is egyarant felvegye a hivast. Minden parameterezheto, ettol jo a symbain :-)

[ Szerkesztve ]

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#37) viztelen válasza dadanc (#36) üzenetére


viztelen
tag

Nagyon szépen köszönöm a választ :)

(#38) dadanc válasza viztelen (#37) üzenetére


dadanc
csendes tag

Nincs mit. Az e51 sokkal jobban birja aksival. majd 4 honapig elotte ilyen keszuleket nyuztam es bar a proci ugyanaz mindegyik telefonban (369 mh) a kisebb kijezo meg a giroszkop, gps hianya jotekony hatasu volt, 3 napig atlagban elment nalam, egy kulfoldi utazas alkamaval minimalis hasznalatnal majd egy hetig, szoval sokkal de sokkal jobban birja az aksija. Ha nem kell a gps es a hagyomanyos telfon format favorizalaod (meg perzse a joval kedvezobb arat) akkor ne gondolkozz masban, az e51 tokeltes keszulek. arban is nagyon jok mar, en most adtam el az enyemeg meg 20 honap garival 35 ezerer, csunyan lemet az ara...

[ Szerkesztve ]

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#39) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

"Ez szomorú, de hátha csinálnak ehhez is majd egy kis progit amilyet a régi UIQ-es w950-hez amivel már lehettet tölteni usb-ről is."
Nem kellett ahhoz program,mert gyárilag tudja az összes UIQ3-as telefon. ;)
Azért még néhány képet szívesen fogadtam volna,de így sem rossz a cikk.

(#40) Pompi válasza eldiablo (#39) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nehéz lesz olyan progamot írni, ami az usb portot összeköti a töltőcsatlakozóval :DDD

Aki USB-ről akar tölteni, annak sajnos marad a Nokia CA-100-as adapter.

Feel Good Inc.

(#41) eldiablo válasza Pompi (#40) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm,én ezzel tisztában vagyok.A cikk írójának szólt. ;)

(#42) dadanc válasza eldiablo (#41) üzenetére


dadanc
csendes tag

Nekem ugy rémlik kellet de ha mégsem akkor elnézést, rosszul emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#43) Pompi válasza eldiablo (#41) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Tudom, de mivel te idézted erre válaszoltam, gondolom nem olyan nagy probléma... :U

Feel Good Inc.

(#44) yash válasza NoX (#32) üzenetére


yash
senior tag

Nekem sem lenne egyértelmű a helyedben, de mivel nekem volt már egy E65-öm, ezért egyértelmű volt a választás: E66. Már úton van felém, valamikor meg is jön... annyira szerettem az E65-öt, hogy nem is volt kérdéses... természetesen E66-ra szavaztam... amúgy informatikus féleség lennék, de E71-et akkor sem... volt már anno qwerty-s telefonom, első 2-3 hónapig valóban poénos, de utána csak nyűg a méret...

egybiztos: a slide kialaktástól nem félek kicsit sem (először csúnyábbat akartam írni), E65-ben is 1 éves használat után, napi átlag 20 csúszással is olyan stabil maradt, mint atom (nem a maghasadós féle ;) ) és lesz benne giroszkóp, ennek is nagyon örülök, még nem volt ilyen telefonom... dizájn is szebb, "telefonabb" alakú... használható útitárs lesz az biztos! E71 meg minek, van már notebook-om...

[ Szerkesztve ]

(#45) Zsolto


Zsolto
őstag

Nah, csak most jutottam gépközelbe, örülök, hogy ismét felkerült az írásod. Az első formájában is egy szuszra végigolvastam, és éppen kommentezni akartam, amikor szőrén-szálán eltűnt...
Az E66 topicban meg is tárgyaltuk a kérdést (hsz #276), de itt is megerősítem, hogy nagyon tetszik, sok hasznos felhasználói infó van benne, csak így tovább!

Zsolto

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#46) dadanc válasza Zsolto (#45) üzenetére


dadanc
csendes tag

Örülök hogy tetszik. Bevallom nem volt vidam mikor az elejen a sok negativ hozzallast olvastam, volt nehany durva is amit kitoroltek a moderatorok. Sokat dolgozam a cikken es viszonylag informativra is sikerult szerintem, nem is volt celom hogy egy hivatalos mobilarena cikkel versegjek, ez teljesen egyedi minden sora az en szubjektiv megitelesembol fakadt mivel en magam is hasznosnak tartom az ilyen cikkeket es nem csak a a tetelesen vett aprolekos profik altal kriteriumok szerint megszerkesztettet. A logut sok szempontbol az ilyen cikkekrol szol. A kepek hianyat vetettek szemere ami megitelsem szerint csak reszben jogos, en is jobban szeretek kepekkel tarkitott cikkeket olvasni de ez itt most nem az a kategoria volt, inakabb informalis cikk ez ugy gondolom nem kepeskonyv kategoria, a kepek itt keves szerephez jutottak a tartalombol fakadoan.
a tordeles az mas, teljesen jogos volt, ezert is toroltem le par perc mulva mert amit szepen megszerkesztettem wordbe az ugye nem ugy nezett ki bemasolva... eltunt minden formazas ezert toroltem es masnap javitva toltottem fel ujra.
Amugy 2 kepem volt még de miutan masfel orat szivtam ezzel a lehetlen kezelofelulettel rogziteskor feladtam es csak a ket elengedhetelent szurtam be.
A javitott , frissitett, tobbi keppel kiegeszitett verzio fel fog kerulni hamarosan a honlapomra.
Amugy a legtobb hozzaszolas poztiv ami arra biztat hogy irjak meg a symbainrol kapcsolodan is meg egy cikket olyan programokrol amiket sok sok eves symbianos multam soran volt modom megismerni, kitesztelni.
A masik hardveres cikktervem egy dlink file serverrel kapcsoltos amivel lehet olocson , halkan , egyszeruen torrentezni.

[ Szerkesztve ]

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#47) Zsolto válasza dadanc (#46) üzenetére


Zsolto
őstag

Hát, én ott is leírtam, és csak megerősítem, hogy az államat a tenyeremre támasztottam és egy szuszra végigolvasam a pár percet megért első verziót is, nem zavart a formázás.
Amúgy azon akadtam ki, hogy ilyen durván neked estek, mert utólag visszanézve az írásra tényleg egy összefüggő betűtenger volt, de érdekes volt olvasni, ezért nem zavart. A stílussal volt a gond, ahogy a torkodnak ugrottak, eddig ez nem volt jellemző a pH!-ra, Mobilarénára stb. Azért is keseredtem el, mikor eltűnt az írásod, és sajnos a nicked nem jutott eszembe, így esélyem se volt, hogy megírjam neked ezeket priviben.
Fotó van a telóról annyi, mint a tenger, és én az őszinte, első kézből származó infókat legalább annyira tartom, mint az egy kaptafára készült "profi" teszteket. Akinél egy teló csak pár napig, sőt néha bevallottan csak pár óráig vendégeskedik, az sose fog olyan finomságokra ráébredni, mint az a felhasználó, aki hetekig, hónapokig az adott modellel kel és fekszik.
Szóval ne csüggedj, és még 1x köszi a fáradozásaidat.
Ja, a fájlszerveres cikket is szívesen olvasnám!

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#48) dadanc válasza Zsolto (#47) üzenetére


dadanc
csendes tag

Kinn van az új cikkem a torrent letöltő fájlszerverről, nezzétek ha érdekes számotokra e téma:
http://logout.hu/iras/torrent_pc_nelkul_olcson_egyszeruen.html

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#49) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ennek az aksija nem jó E51-hez? Vagy minden Nokiába csak a saját akkuja jó?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#50) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Konkrétan erre az akkura gondolok:
BL-6F az eredeti BP-6MT helyett. Ez 1200 mAh-ás, 150-nel több, mint az eredeti.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.