Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17101) Kobak77 válasza GEPESZ66 (#17100) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Menet közben vagy utólag?

Menet közben nem tudom, utólag pedig Menü -> Napló -> egyet jobbra és a listában írja, hogy WLAN, vagy Csom.

(#17102) GEPESZ66 válasza Kobak77 (#17101) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én eddig a WIFI-t használtam, de csak a Csom.... van a naplóban, a WLAN nincs.
Másik kérdés.
Hol tudom letiltani, hogy internet előfizetés estén ne menjen ki az internetre a hálózaton, csak ha én akarom?Tehát csak akkor generáljon forgalmat, ha én engedélyezem.Pl. a GPS se töltsön le adatokat.

(#17103) ro_bert17 válasza GEPESZ66 (#17102) üzenetére


ro_bert17
őstag

A naplóban? A WLAN mellett WLAN van, a mobilnet mellet meg Csom. :)
A második nem teljesen tiszta. Internet használatnál a beállítások, általános, hozzá férési pontnál be tudod állítani, hogy rákér(d)ezkedjen a kívánt kapcsolatra. A hozzáférési pontok alatt menedzselheted a kapcsolatok priorítását is akár. A GPS esetén viszont külön be kell állítani, hogy milyen helymeghatározó módszereket használjon. Online, beépített GPS, stb. Ezt a beállítások, általános, helymeghatározási módszereknél éred el.

(#17104) GEPESZ66 válasza ro_bert17 (#17103) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A naplóbvan nekem csak az van:
Utolsó hívások
Hívásidőtartam
Csom.kapcs.adat

A WLAN-t nem találom, pedig azt használom.

(#17105) ro_bert17 válasza GEPESZ66 (#17104) üzenetére


ro_bert17
őstag

Amikor ezt a nézetet látod,
Utolsó hívások
Hívásidőtartam
Csom.kapcs.adat
akkor nyomd meg a navi gombot jobbra. A többit látni fogod. ;)

(#17106) Baluka71


Baluka71
tag

Sziasztok.
Kb. félnapi szarakodás után rájöttem az E52-esen, hogy azért nem tölti le a gmail-es leveleimet a melóhelyi wifin, mert az otthoni wifi van megadva hozzáférési pontnak.
Nem lehet az emailnél beállítani, hogy használja az aktív kapcsolatot, vagy mitudomén, hogy ne kelljen a hozzáférési pontokat cserélgetni?

[ Szerkesztve ]

Q8400@3330, Giga EP35-DS3R, 2*2+2*1 GB Black Dragon 800 dual kit Cl4, Gigabyte HD7970, Hyper TX2

(#17107) Apollyon válasza Baluka71 (#17106) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Meg lehet adni több hozzáférési pontot is, 2.-nak berakod a melóhelyi wifit azt hello tourist :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17108) Baluka71 válasza Apollyon (#17107) üzenetére


Baluka71
tag

Kérlek mond hogyan!
A fiók adatokban 1 hozzáférési pont van, amik között rádió gombbal, lehet választani.

Q8400@3330, Giga EP35-DS3R, 2*2+2*1 GB Black Dragon 800 dual kit Cl4, Gigabyte HD7970, Hyper TX2

(#17109) Baluka71


Baluka71
tag

Az internet hozzáférési pontokban hozzá van adva mindkettő, sőt más nincs is. A mobilnetet töröltem onnan, mert mindig azt próbálta.

Q8400@3330, Giga EP35-DS3R, 2*2+2*1 GB Black Dragon 800 dual kit Cl4, Gigabyte HD7970, Hyper TX2

(#17110) Gaabor80 válasza Baluka71 (#17109) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Be kell állítani az email fióknál, hogy az internet kapcsolatra mindig kérdezzen rá.
Magától nem tudja mindkettőt használni, csak egyet, vagy mindig megkérdezi melyiket.
Ez elég nagy hiányosság,mert így nem lehet jól automatizálni..

(#17111) potkem


potkem
aktív tag

Üdv nektek.
Hogyan lehet letörölni az origo alkalmazást?
És azt az időjárás programot?
Engem nagyon ingerel.

(#17112) Gaabor80 válasza potkem (#17111) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Kijelölöd, opciók, eltávolítás...

(#17113) potkem válasza Gaabor80 (#17112) üzenetére


potkem
aktív tag

Nekem sajna nem engedi.
Sikertelen.....

(#17114) Gaabor80 válasza potkem (#17113) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

nem futnak?

(#17115) GEPESZ66 válasza ro_bert17 (#17103) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi a segítséget!
Viszonz olvasgattam a kézikönyvet,s a helymeghatározási módszereknél írja, hogy ha az A-GPS-t (kiegészítő GPS) kikapcsolom, akkor nem tölt le adatokat.
Van még ott a egy "hálózatalapú" módszer is. Erről nem ír semmit a kézikönyv.
Célszerű-e ezt is kikapcsolni?

(#17116) potkem válasza Gaabor80 (#17114) üzenetére


potkem
aktív tag

?
Csak áthelyezni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#17117) potkem válasza GEPESZ66 (#17115) üzenetére


potkem
aktív tag

Azt ha jól tudom mindenképp, mert akkor lesz offline navigálás

(#17118) ro_bert17 válasza GEPESZ66 (#17115) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ahogy írják is. Ha abszolút nem szeretnéd, hogy bármilyen adatforgalmat generáljon, akkor csak a beépített, és esetleg a bluetooth gps-t válaszd.
Hálózat alapú esetén, az én tapasztalásom szerint online módban lehet vele keresni, valamint gondolom ha nem lenne telefonra telepítve térkép, akkor menet közben töltené le.

(#17119) Baluka71 válasza Gaabor80 (#17110) üzenetére


Baluka71
tag

Köszi
És az email fióknál, hol kell beállítani, hogy mindig kérdezzen rá, hogy melyik kapcsolatot használja, én ilyet nem találok. :O

Q8400@3330, Giga EP35-DS3R, 2*2+2*1 GB Black Dragon 800 dual kit Cl4, Gigabyte HD7970, Hyper TX2

(#17120) old rocker válasza potkem (#17113) üzenetére


old rocker
veterán

Ezeket nem lehet eltávolítani, sajnos.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17121) felsoviktor


felsoviktor
csendes tag

Sziasztok!

A problémám az e52-el. Ha nevekhez akarok társítani csengőhangot akkor először bemásolja
a SIM-ről a telóba és kész. Viszont ha ezek a személyek hívnak akkor sem a nevét, sem
pedig a beállított csengőhangon szól. Ugyanez van ha külön csoportot csinálok a személyeknek.

Valaki tudna ebben segíteni v. megoldást erre?

THX

(#17122) old rocker válasza felsoviktor (#17121) üzenetére


old rocker
veterán

ne használd névjegyzékhez a sim kártyát

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17123) Apollyon válasza felsoviktor (#17121) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ahogy a fórumtárs is mondja, a SIM felejtős. Én oda nem is tudok csak 20 nevet másolni, mert hibás a SIM kártya. Telefonmemória rúlz, és a backup számítógépen, memóriakártyán!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17124) Nagya21 válasza felsoviktor (#17121) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Bocs, hogy vauzok, de nekem az x-6-on akkor csinált ilyet, ha használatra a sim kari, vagy a vegyes gyümi volt kijelölve.
Mióta csak a telefon memót használom azóta nincs problem.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17125) felsoviktor


felsoviktor
csendes tag

Big THX.:)

Még egy kérdés, hogyan lehet legegyszerűbben a SIM-ről bemásolni a telefonba a számokat?
Egyesével megy nekem, de másképp nem lehet?

(#17126) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Érdekes dolog történt.
Feldugtam a telót a gépre, mert leakartam szedni róla egy képet, ez most mindegy. Még három csík volt az akksitöltöttségből, úgyhogy rajta hagytam a telót a gépen hogy mire felkelek simán feltölti, általában ezt így szoktam.
Aztán amikor nyúltam a telefonért kelés után, halott, dead volt az egész. Leszedem USB-ről, próbálom bekapcsolni, semmi. Akksi ki-be, bekapcs, semmi.
Viszanyomom USB-re, meg se nyikkan, halott, dead. Na mostmár para van.
Előkotortam a töltőjét, és lám megjelenik a Nokia felirat, töltés.. Bekapcsolom, kéri pin kód, abszolút működik. Frász kerülgetett.

Lényeg: 10-ből 8 alkalommal szokott csak első usb-re dugás után tölteni, amúgy meg kihúz, behúz és csak akkor tölt. De oké hogy nem töltött, se bluetooth, se WLAN se semmi rádiós adatkapcsolat nem volt. A teló még 3 csíkott mutatott, így még legalább 2-3 napot kibír az akksi. Szóval akkor a töltés nélküli usb úgy leszívta az akksit, hogy még egy pillanatra sem lehetett bekapcsolni! Úgyhogy vigyázat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17127) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Tegnap volt egy Szeged-Kecskemét-Siófok-Bp-Szeged köröm és hááááááát az Ovi Maps egy kalap szamócát sem ér. Mutatja a kijelzőn, h. balra kanyarodjak és jobbra mondja! :W Állandóan vacak kis mellékútra akart rávinni attól függetlenül, h. MINDEN jól volt beállítva!!!! Még jó, h. van némi érzékem a tájékozódáshoz, mert a bü... életben nem találtam volna oda ahova akartam.

Egy szó, mint száz az Ovi Maps nem használható semmire!!!!! Ezért kuka a Nokia!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#17128) ro_bert17 válasza Apollyon (#17126) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ezt én is kiszúrtam a múltkor.
Az esetek 99%-ban hagyományos töltőt használok, mert ugye egy héten-kétszer kibírom. De én is észrevettem ezt a múltkor. Gondolom az új firmware fícsör-je. :)

(#17129) old rocker válasza Joe bácsi (#17127) üzenetére


old rocker
veterán

Én is jártam így, a Szeged-Baja (Kiskunhalas) relációban. Állandóan a szántóföldre akart vinni. De lehetséges, hogy ennek az oka az új M43-ban keresendő, azaz a Nokia nem frissíti a térképeit; Szeged Pest, Hódmezővásárhely, Mórahalom, Röszke felőli végén komoly változások történtek;mivel ugyanakkor Pécsre és Pécsett kiválóan navigált.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17130) old rocker válasza Apollyon (#17126) üzenetére


old rocker
veterán

Amik eddig megfordultak a kezemben: E52, C6, C7, N97 mini: mindegyiknél ezt csinálta. Első csatlakozáskor nem biztos, hogy elindul a töltés!
Mellesleg az E52-nél pl. az akksival kapcsolatos dolgokat be lehet állítani beszédre is. (Témák/audió témák) Ilyenkor a pittyenés helyett vartyog a telefon: Merül az akkumulátor!! az akkumulátor tölt! (Az akkumulátor feltöltve nem használom, nehogy esetleg éjszaka felriadjak a yorkshire-i magyar tájszólásra.)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17133) Jadro válasza ro_bert17 (#17132) üzenetére


Jadro
veterán

Egy módon azért legális. Beviszi a szolgáltatóhoz és ott függetlenítik neki. Mondjuk ez nem felel meg az olcsó kritériumnak. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#17134) ro_bert17 válasza Jadro (#17133) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ezt nem is tudtam, hogy a szolgáltató megoldja. Azt meg még csak nem is sejtettem, hogy erre gondolt. :DDD

(#17135) Mályki


Mályki
aktív tag

akkor dobjon rám, egy privit aki tud ilyet sumákban intézni... D Fontos lenne!lenne nekem is pár cimem...Csak valóban ilyen árban menne ez?!?

K.M.

(#17136) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A Nokia Maps-al nem vagyok elégedett, mert hihetetlenül szar a Románia térképe. Milyen programot tudtok ajánlani, amiben rendesen meg van csinálva Románia?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#17137) old rocker válasza Sztbeni (#17136) üzenetére


old rocker
veterán

A román Csetyátye Drakului térképszoftvert. Egy barnamedve bőrébe bele vennek rajzolva a Gyergyói havasok, néhány Pojána Talharui és adnak hozzá egy barnamedce agyarra fűzött E52-es tartót :DDD bocs

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17138) Sztbeni válasza old rocker (#17137) üzenetére


Sztbeni
őstag

xD

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#17139) sc200


sc200
csendes tag

Sziasztok.

Sajnos én meg úgy jártam, hogy csináltam egy fényképet a saját fényképezőjével. Viszont utána nem találtam meg a képet, mert arra a névre egy már régebben a PC-ről feltett képet hozott be folyamatosan. Ez akkor is fennáll ha új képeket akarok feltölteni a telóra. :(

Van valami 5 -let?

XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

(#17140) kkrisi


kkrisi
senior tag

sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van most egy szürke készülékem, de már elég sokat kapott a kicsike kívülről.... és hol tudnám lecseréltetni az egész borítást? esetleg egy fekete jobban tetszene :P

(#17141) lbence válasza sc200 (#17139) üzenetére


lbence
aktív tag

Nálam az ilyen anomáliát egy memóriakártya formázás oldotta meg.

(#17142) Joe bácsi válasza kkrisi (#17140) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Nokia szerviz, gsm bolt.........

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#17143) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Érdemes-e feltelepíteni és használni az Opera Mini böngészőt?
Feltelepítettem a Skype-t.Én WLAN-on keresztül használom.Mivel a telefonon van másodlagos kamera, használható-e ez a programon belül, hogy lássanak?

(#17144) Jofi81 válasza GEPESZ66 (#17143) üzenetére


Jofi81
őstag

Inkább az Opera Mobile-t telepítsd. Skype-ot nem használok, abban nem tudok segíteni.

(#17145) ro_bert17 válasza GEPESZ66 (#17143) üzenetére


ro_bert17
őstag

Én pl. a minit használom. Kisebb adatforgalmat generál, gondolom butább, viszont szerintem gyorsabb is.
Skype-on belül nincs opció kamera beállításra (legalább is nálam). Logikusan gondolkodván, valószínűleg nem lehet használni.

(#17146) GEPESZ66 válasza Jofi81 (#17144) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az Opera Mobile tud-e magyarul, ill. jobb-e mint a beépített böngésző?

(#17147) GEPESZ66 válasza ro_bert17 (#17145) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az Opera Mini tud-e magyarul?

(#17148) Jadro válasza GEPESZ66 (#17147) üzenetére


Jadro
veterán

Igen, tud magyarul. Más mint a beépített böngésző, ugyanis az opera szerverei által tömörített oldalakat használod vele. Az adattömörítés miatt gyors és jóval kevesebb adatmennyiséget tölt le. Van hátránya is azért. Flasht nem tud és némelyik oldal nem úgy jelenik meg ahogy kellene. 8Ilyenkor a rendes böngészőt kell indítani és meg is van oldva. :) ) Én nagyrészt a minit használom, főleg ha mobilneten lógok éppen. Wifin nincs spórolás. :D

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#17149) ro_bert17 válasza GEPESZ66 (#17147) üzenetére


ro_bert17
őstag

Tud-e! :K
Egyszerre több embernek is nyugodtan írhatsz ám, főleg ha a hsz-ben esetleg megjelölöd kinek is szól. ;)

(#17148) Jadro: +1 szinte ugyan ez a metódus nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#17150) old rocker válasza GEPESZ66 (#17146) üzenetére


old rocker
veterán

jobb. sokkal.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.