Hirdetés

2024. július 7., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) rothadt


rothadt
aktív tag

na, én is elhatároztam a nokia árzuhanására magam, lecseréltem az 50esemet.
nekem egyelőre az első összedugásnál jelentkezett egy szgép azonnali restart, ezután minden rendben volt és van. a programok ugyan azok amik az e50en is voltak:
mdic, activefile, officesuite, photorite, mgmaps, játékok pedig: chuzzle, minigolfe 9, neenja ninja rescue (vagy mi a neve), century of priates, city bloxx.
még mindent nem próbáltam ki sztem, de azt hiszem nagyon elégedett vagyok vele, megérte a cserét. a korábban említett problémák közül nálam semmi nem jelentkezett, nincs rés, nem "penge" a mobil, stb. majd jelentkezem mostmár sűrűbben, na nem mintha eddig ne lettetek volna meg nélküle ;)

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#3102) rothadt


rothadt
aktív tag

a kézikönyv nem olyan sokadik sora írja, hogy e51-1 kamerás, e51-2 kamera nélkül szerelt változat.....

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#3103) pinkypinky válasza Defunes (#3100) üzenetére


pinkypinky
tag

Eszközök / Beáll. / Általános / Testreszabás / Készenléti állapot / Hivatkozások.

Most nézem, milyen egyszerűen el lehet érni... :W

:DD :DD :DD

(#3104) Defunes válasza pinkypinky (#3103) üzenetére


Defunes
csendes tag

Hm, tényleg! Köszi!

AMD + ATI

(#3105) rothadt


rothadt
aktív tag

na felraktam az említett játékok javát még, de nem megy a fifa 97 és a krally, feltelepülnek, ugyan mondja, hogy nem kompatibilis, de ezt a 9.1, 9.2 difinek tudtam be... de csak nem megy. pedig a 9.1et vinnie kellene, nem?

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#3106) danaudio válasza rothadt (#3105) üzenetére


danaudio
aktív tag

olvass vissza...nem sokat, kb 50 hsz...leírtam

(#3107) rothadt válasza danaudio (#3106) üzenetére


rothadt
aktív tag

oké, a krally már sikeres, megy, qrva jó, de a fifa07ben, hogy mit kell felülírni, azt nem láttam, hogy leírtad volna.

de már most is köszi!

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#3108) danaudio válasza rothadt (#3107) üzenetére


danaudio
aktív tag

küldtem mailt

(#3109) asadasad22 válasza danaudio (#3093) üzenetére


asadasad22
őstag

csak nem értem, hogy miért korlátozná a telefon a sebességet... ramja van, procija pörög, mint az atom, semmi okát nem látom a korlátozásnak. ez így messze nem usb 2.0 szint. a psp-m kb 3 éves és ott aztán csak a kártya sebessége számít, olvas/ír 10MB/s-el, ha olyan a kártya. ennek a telónak gyorsabb a procija, kereken 3szor annyi ramja van, mint a psp-nek...
nem lehet, hogy a Sandisk féle eleve nem olyan gyors?

Megnéztem most a Sandisk oldalán és azt írják, hogy a 5 gigás microsdhc-jük csak class2-es, de a 8 gigás már class 4-es (vagyis elméletben ugyanolyan, mint a kingston). szóval tudna valaki olyan nyilatkozni a sebességet illetően akinek class 4-es kártyája van? (8gb-os sandisk hc vagy 4 gigás class4-es kingston)
egyszerűen nem hiszem el, hogy 1 MB/s-el kell majd beérnem. ezzel a sebességgel teletömni mondjuk egy 8 gigás kártyát.. több, mint 2 óra? :F

(#3110) asadasad22 válasza Bile Demon (#3095) üzenetére


asadasad22
őstag

attól, hogy a leírás szerint nem tud 8 gigásat, miért lenen felejtős? :)
azt azért írták oda, mert ők (a Nokia) nem gyárt(ott) 8 gigás kártyát amikor a teló megjelent és nem akarták hogy ezért más gyártok kártyáit vegyék. egy külföldi fórumról azt is tudom, hogy 16 gigás kártyát is megeszik a telefon, szóval ennyit arról a 4 gigáról :)

(#3111) asadasad22 válasza Bile Demon (#3096) üzenetére


asadasad22
őstag

Ezt a tekarékmódot hol állítod?

(#3112) pinkypinky válasza asadasad22 (#3109) üzenetére


pinkypinky
tag

Speed Rating** - 8.8 MB/sec. read, 6.5 MB/sec write

Ezt írják az én kártyámról.

Valóságban az e51-emmel használva ezt az értéket el kell osztanom 10-zel, és ki is jön a tényleges olvasási sebesség... :)

(#3113) danaudio válasza asadasad22 (#3109) üzenetére


danaudio
aktív tag

márpedig korlátozza hidd el...az már telefonfüggő hogy mennyire...
ismerősök között körülnézve, az E51 még gyorsnak mondható...tehát szerintem ha nem kártyaolvasóval akarod használni, akkor tökmindegy a sebesség....

[ Szerkesztve ]

(#3114) Bile Demon válasza asadasad22 (#3110) üzenetére


Bile Demon
őstag

Azért írtam, hogy felejtős, mert akkor még úgy tudtam, hogy max 4GB. Úgyhogy visszavonom.

Bruhe

(#3115) Bile Demon válasza asadasad22 (#3111) üzenetére


Bile Demon
őstag

Leírásban bennevan, 128. oldal

Menü > Eszközök > Beállítások > Csatlakozás > WLAN

aztán:
Speciális WLAN-beállítások
Válasszuk a Opciók > További beállítások pontot. A
speciális WLAN-beállítások általában automatikusan
kerülnek megadásra, és azok módosítása nem javasolt.
A beállítások kézi szerkesztéséhez válasszuk az Automat.
konfiguráció > Kikapcsolva pontot, és adjuk meg a
következőket:
.....
• Energiatakarékosság — Válasszuk ki, hogy
használjuk-e a WLAN energiatakarékos üzemmódját a
készülék akkumulátorának kímélésére. Az
energiatakarékos üzemmód használata növeli az
akkumulátor teljesítményét, de gyengítheti a WLAN
használhatóságát.

Bruhe

(#3116) asadasad22


asadasad22
őstag

újabb kérdés/probléma: bt-n átküldtek nekem egy mp3-at, az inboxba bejött, megnyitnám erre elindul a core player ami ráadásul le sem játsza. nem tudom mozgatni sem a cuccot, csak az üzeneteken belül. fileendszerben sem találom, rákerestem a pontos nevére, rejtett fileok között, úgy sem találja. core playerben a file associationsnál semminél nincsen pipa. nehogymár ne tudjak rendesen elmenteni/lejátszani egy szaros mp3at amit bt-n kaptam egy S60-as telón (nem is akármilyenen)... tipp? :F

(#3117) Bile Demon válasza asadasad22 (#3116) üzenetére


Bile Demon
őstag

ne nyisd meg, hanem használd a bal oldali választógombot, ott lesz valahol a másolás. igaz nekem nincs fent a coreplayer, de megnyitásra lejátszotta az inboxból és át is tudtam helyezni a kártyára.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#3118) danaudio válasza asadasad22 (#3116) üzenetére


danaudio
aktív tag

X-plore 4-es gomb, és oda másolod ahova akarod....

(#3119) asadasad22 válasza danaudio (#3118) üzenetére


asadasad22
őstag

:R Hol tárolódik ez amúgy valójában? Azt írja, h Messaging, de nem írja a konkrét helyét a filerendszerben.

(#3120) asadasad22


asadasad22
őstag

ha a teló lefagy, az aksikivételen kívül van még megoldás?

(#3121) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

A galériában miért nem látom külön a micro sd kártyát? Azt csak a fájlkezelőből tudom elérni? Elég macerás lenne...6230i után ez a része a telefonnak elég szarul van (már ha így van)...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3122) rothadt


rothadt
aktív tag

emaillel kapcsolatban szeretnék egy kicsit infrmálódni, mert nem tudom, hogy az hogyan műxik. az alap üzenetekben is beállíthatok ilyen t-online, freemail, stb levelezőket, hogy letöltsön, vagy csak a vodafone (mivel ilyen az előfizu, ráadásul céges, amihez hozzá sem férek, nincs ügyfélbiztonsági kódom) levelezést lehet? vagy csak neten ha belépek normálisan böngészővel... előre is köszi.

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#3123) rothadt válasza raskolnikoff (#3121) üzenetére


rothadt
aktív tag

elméletileg ömlesztve van az adat, csak egy kis kártya ikon jelzi a fájl mellett, hogy a kártyán van, vagy ha nincs mellette semmi, akkor a telefonon van. van vmi a kártyádon már? (persze amit a galériában meg kéne jelenítenie)

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#3124) Bile Demon válasza rothadt (#3122) üzenetére


Bile Demon
őstag

be tudsz állítani akármilyen szolgáltatót, ami támogat POP3-at, a telefon kezeli a titkosított és a sima kapcsolatot is. a freemail (és egyéb ismert szolgáltatók) beállítása pofon egyszerű, csak email cím login meg pass kell.

ha küldeni is akarsz, akkor a szolgáltató SMTP szerverét be kell állítani ami változik attól függően, hogy 3G-vel vagy WIFI-vel kapcsolódsz...

gmail-hez meg van saját kliens progi, az is nagyon jó.
de azt is el lehet érni akár POP3-al a beépített levelezővel.

mod:
IMAP protokolt ismerő szervereket is be tudsz állítani

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#3125) raskolnikoff válasza rothadt (#3123) üzenetére


raskolnikoff
őstag

persze. pl oda mennek a fényképek is. el tudom érni amint mondtam csak ez az ömlesztett dolog elég nehézkessé teszi a keresést. Milyen lenne ha gépen is csak a fájl mellé lenne írva hogy hol van....nem lenne intéző meg tc...csak egy olyan mint a registry editor. (=fájlkezelő)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3126) asadasad22 válasza Bile Demon (#3124) üzenetére


asadasad22
őstag

Nálam gmail is be van állítva kliensbe, IMAP-el, így kell beállítani: [link]

(#3127) Bile Demon válasza asadasad22 (#3126) üzenetére


Bile Demon
őstag

ok. kösz a linket. lehet hogy eljátszadozok vele...

én tudtam, hogy be lehet állítani, POP3-al és IMAP-al is, mert a gmail támogatja, csak lusta voltam utánanézni, ezeknek a spéci portszámoknak.

van a gmail.com/app java mini levelező kliens, nekem az is tetszik így a gmailt azzal néztem eddig. a freemailt meg simán. egyetlen gondom az a progival, hogy légypiszok méretű kis ikont tesz be a telepített progik közé. nagyon elüt a többitől. ki lehet cserélni valahogy nagyobb felbontásúra/méretűre az ikont?

Bruhe

(#3128) asadasad22


asadasad22
őstag

rákerestem neten az usb sebesség problémára, azt írta valaki a Nokia fórumon, hogy az usb 1.1-es csak ezen a telón.. ez megmagyarázna mindent. a specifikációiban pedig usb 2.0-t írnak...persze van az a kártyaolvasós megoldás, de többen írták, hogy nem éppen könnyű a memkari eltávolítása, így az sem egy jó megoldás. nem értem, hogy hogy nem gondoltak erre 2008-ban.. nincs usb 2.0 egy Symbian-os telóban? ráadásul üzleti telóról van szó, a többi adatátvitelben nem éppen kell szégyenkeznie. ez az eddigi legnagyobb hibája a telefonnak... :( így gyakorlatilag 8 gigás kártyát venni sztem nem is lenne jó ötlet, mert úgy sem fogok rá 2-3 órán át másolni dolgokat..
viszont eszembe jutott valami: a WiFi 54megabites, amit tud. ez az 54 megabit persze elméleti sebesség, a gyakorlatban ez valamivel kevesebb, de bőven 20-30 felett van minden esetben, ez 3-4MB/s-et jelent. lehetséges, hogy wifi-vel összekapcsolva gyorsabb lenne az átvitel? van valami wifi-s file-átvitel progi?

(#3129) pinkypinky válasza asadasad22 (#3126) üzenetére


pinkypinky
tag

Köszi a linket, eddig lusta voltam matyizni vele. :)

A kis gmail kliens nekem is megvan, az inkább wifin kívüleső területekre jó, nagyon kis adatforgalmat generál.

Ikonokat nem tudom hogy kell cserélni, de sztem symbianra is van Nokia Theme Studio...

Van hát: Theme Studio

(#3130) danaudio válasza asadasad22 (#3128) üzenetére


danaudio
aktív tag

symSMB, ftp progi, próbáld működésre bírni , üdv a klubban : P

(#3131) asadasad22 válasza danaudio (#3130) üzenetére


asadasad22
őstag

thx a progi nevét, teszek vele egy próbát.
milyen klubban üdv? itt vagyok már egy ideje :) (majdnem 1 hete)

(#3132) asadasad22 válasza danaudio (#3130) üzenetére


asadasad22
őstag

ebből a progiből csak olyat látok, amit szignózni kell, amit tudtommal most lehetetlen. vmi tipp?

(#3133) danaudio válasza asadasad22 (#3132) üzenetére


danaudio
aktív tag

oks, küldöm neked is a szignózott verziót.
abban a klubban, akik megpróbálják működésre bírni ezt az ftp programot.:D
adamsysnek már elvileg működött anno, de útmutatása alapján nem sikerült belőni...

huh sorry már elküldtem, mind1, most esett le hogy ezt még én szignóztam régebben tehát nektek mégsem jó :( ezer bocs , megfeledkeztem erről, azt hittem ez alapból signolt volt

[ Szerkesztve ]

(#3134) asadasad22 válasza danaudio (#3133) üzenetére


asadasad22
őstag

ok, észrevettem közben. próbálkozok a 7 napos triallal addig is.

(#3135) asadasad22 válasza asadasad22 (#3134) üzenetére


asadasad22
őstag

próbálkozom, de sehogy nem jön össze. próbáltam mindenféle accountot beállítani, de nem tudok belépni rá gépről, mindig újra kéri a felh.nevet/jelszót...

(#3136) danaudio válasza asadasad22 (#3135) üzenetére


danaudio
aktív tag

a telóról próbálj a gépbe lépni, talán azt könnyebben tudja,ill talán kevesebb a hibalehetőség.
na igen, olvastad a guide-ot? mit írtál domainhez az accountba? én végül a számítógépnevet, mert azt írja, de akkor az IP-t még sehova nem írtam! szal donno mi lehet a baj.

lehetséges hogy létre kéne hozni vmi domaint az IP-mel? annyira nem értek még ehhez, most próbálják belémverni bme-n,de még ellenállok :D:D

[ Szerkesztve ]

(#3137) asadasad22 válasza danaudio (#3136) üzenetére


asadasad22
őstag

psp-re pedig olyan programom volt (pedig oda aztán tényleg csak amatőrök fejlesztenek, mivel hivatalosan nem is futtat programokat), aminél egyszerűen kiválasztottam a kapcsolatot (ahol bennevolt a kapcsolat SSID-je, jelszava), ami már eleve be volt állítva, kiírta az ip címet és bármelyik gépről a hálózatban beütöttem és bejött minden. itt pedig túl van "biztonságozva" a dolog..

(#3138) danaudio válasza asadasad22 (#3137) üzenetére


danaudio
aktív tag

jaja, mongyuk sztem ez lenne a korrekt, csak ...így nem értem mi lehet a gond

(#3139) pinkypinky válasza asadasad22 (#3137) üzenetére


pinkypinky
tag

Na, sikerült már valami?

De danaudionak igaza van, kártyaolvasóval a legjobb, pláne, hogy microSD-hez sokan adnak SD adaptert, SD olvasó meg már a vasalókban is van. :D

(#3140) asadasad22 válasza pinkypinky (#3139) üzenetére


asadasad22
őstag

az a progi eddig nem jött össze, nokiaprogramokon javasoltak helyette egy másikat, konkrétan ezt. a progit pc-n elindítod, a tel. böngészőjébe beírod a címet és megjeleníti a pc-n megosztott mappáidat. csak mint tudjuk, a böngésző nem minden filet fogad el alapból és kicsit egyszerűbb lenne egyszerűen kijelölni és áthúzni a fileokat egy helyről akárhova, mint egyenként letöltögetni böngészőből. a sebességét még nagyobb fileokkkal nem teszteltem, kisebb fileokkal az eddigi tapasztalatom szerint az usb-s kapcsolat sebességet hozza legalább. de hosszabbtávon valami profibb megoldás kéne, mint ez a böngészős bohóckodás, ennél még az usb-s kapcsolat is jobb pc suite-al.

(#3141) asadasad22


asadasad22
őstag

megpróbáltam pár 10-15 megás mp3-al a sebességet tesztelni oda-vissza. előrelépésnek nem mondanám, jellemzően valamivel 1MB/s alatt volt a sebesség.

(#3142) rothadt


rothadt
aktív tag

na, próbáltam belőni az emailt, de csak nem megy, a gmailes link alapján, ezt írja ki, mint bármelyik más próbálkozásomra: "A bejövő levelek szervere nem található. Ellenőrizze a postafiók beállításait." már próbáltam freemaillel és t-onlinenal is, mindenhogy ezt dobja ki. elképzelhetetlennek tartom, hogy azért lenne, mert a benne lévő kártya céges lenne, hiszen a net meg megy a vf live beállításokkal. egyelőre a wlant nem tudtam sehol kipróbálni, de nem hiszem, hogy ez is esetleg gond lehetne....
valami ötlet?

asadasad22: nálam is annyival megy.

[ Szerkesztve ]

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#3143) pinkypinky


pinkypinky
tag

Kártyaolvasóvan 5-10x ekkora sebességet mérhetsz, mindennemű bosszankodás nélkül. :)

(#3144) asadasad22 válasza rothadt (#3142) üzenetére


asadasad22
őstag

nézd át mégegyszer minden beállítást, ennyi jut most hirtelen az eszembe. nekem a gmail wlan-ra van beállítva alapértelmezetten, csak azon keresztül próbáltam eddig. be van még állítva egy pannonos emailstudio, (mivel 400-as wapom van, így ezt teljesen ingyen tudom használni EGPRS-en, vagy HSDPA-n akár) ezzel sincs probléma.

[ Szerkesztve ]

(#3145) asadasad22 válasza pinkypinky (#3143) üzenetére


asadasad22
őstag

na ja, csak nem éppen praktikus dolog a kártyát ki-be pakolni, ahogy hallottam, ennél a telónál meg különösen nem :)
tudnál írni konkrét sebességet (fel és le) és konkrét kártyát? (ill. aki tud, írhatna segítve ezzel a döntésemet h milyet vegyek:) )

(#3146) pinkypinky válasza asadasad22 (#3145) üzenetére


pinkypinky
tag

Gyárilag megadott adatsebességet szokták hozni nagyjából, párszor gyorsabb, mint PC Suite-tal.

Amúgy most szedtem ki a karit, kb. 10mp max... :)

(#3147) C@rbon


C@rbon
senior tag

Kicsit off de az előbb volt szó a memóriakártyákról: Mi a különbség a microSD és a microSDHC között?
Támogatja az E51 a microSDHC-t is?

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#3148) asadasad22 válasza C@rbon (#3147) üzenetére


asadasad22
őstag

a hc túdtommal high capacity-t jelöl, 2 giga felett (4 gigától és felette) hívják tudtommal így a kártyákat. az e51 támogatja mindet.

(#3149) asadasad22 válasza pinkypinky (#3146) üzenetére


asadasad22
őstag

no de mennyi a megadott? konkrétan azt akarnám hallani, hogy xxxxKB/s vagy x,xMB/s :)

(#3150) enddav válasza asadasad22 (#3145) üzenetére


enddav
aktív tag

Én sem veszem ki túl gyakran a kártyát, de nekem nem okoz különösebb nehézséget! A lényeg, hogy be kell nyomni, aztán meg körömmel kihúzni. Persze akinek nincs körme annak nehéz lesz, az tény. :D

[ Szerkesztve ]

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.