Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Akkor most már nem hallgatják le egymást sem az országok fejesei?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) szupermacs válasza jacis (#1) üzenetére


szupermacs
veterán

De igen, csak mi nem tudunk majd róla.

(#3) dajkopali válasza jacis (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

ez a keretrendszer nem a kémtevékenységről szól, hanem arról, hogy az Európában is tevékenykedő amerikai vállalatoknak hogyan kell(ene) kezelniük ügyfeleik adatait

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

PS4

(#5) VIC20


VIC20
őstag

Akkor jó eséllyel ezt is elkaszálja az Európai Bíróság?

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

haha, amerikai meg eu-s adatvédelmi törvények egységesítése rotfl.
egy paranoiás részeg cowboyként kilobbizott adatvédelmi törvényt egységesíteni egy relatíve normális európaival, lol. örülök, hogy Pali ennyire vicces kedvében van :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) DithenS


DithenS
senior tag

NSA eddig is leszarta a törvènyeket,a saját országáét is.Ugyan úgy kémkednek most is csak titokban majd.

(#8) vinibali válasza DithenS (#7) üzenetére


vinibali
őstag

eddig nyilvánosan kémkedtek?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#9) pomorski válasza vinibali (#8) üzenetére


pomorski
őstag

Szerintem eddig is titokban kémkedtek, és ezután pedig mégnagyobb titokban fognak.

(#10) bambano válasza DithenS (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

még egyszer, remélem utoljára:
amit az nsa a nem amerikai állampolgárokkal csinál, az az amerikai törvények szerint törvényes.
ez a probléma.
meg az, hogy ezt évek óta mondani kell, de egy csomó writeonly fórumozó nem képes befogadni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

na szeeep ! ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#12) Zola007


Zola007
veterán

Itt tényleg nem szokás egy helyesírás ellenőrzés végigküldeni a cikkeket, mielőtt kiteszik? :U

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13) VIC20 válasza Zola007 (#12) üzenetére


VIC20
őstag

Itt tényleg nem szokás egy helyesírás ellenőrzés végigküldeni a hozzászólásokat, mielőtt kiteszik? ;]

(#14) Zola007 válasza VIC20 (#13) üzenetére


Zola007
veterán

Nekem lehet - sőt kötelező rosszul írni - mert én fórumozó vagyok, nem cikkíró. :D
Attól, hogy én rosszul gépelek, ez még ugyanúgy igaz rájuk is. :K

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15) VIC20 válasza Zola007 (#14) üzenetére


VIC20
őstag

Persze, igazad van, de ezt nem lehetett kihagyni... :B

(#16) Zola007 válasza VIC20 (#15) üzenetére


Zola007
veterán

jogos :)
egyébként jelen szerző cikkeiben gyakori a hiba.
Egyszer láttam Miskolc - Pest között az IC-n a PH egyik munkatársát cikket írni laptopon, de ő legalább lecsekkolta szépen Wordben, mielőtt fel lett töltve.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17) dajkopali válasza Zola007 (#16) üzenetére


dajkopali
addikt

valaki felvilágosítana esetleg hogy hol vannak a hibák?

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) Zola007 válasza dajkopali (#17) üzenetére


Zola007
veterán

vállalattoktól
választottbírósági
vagy 10x használod a "mechanizmus" szót, nem hiba, csak engem pl. zavart

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19) dajkopali válasza Zola007 (#18) üzenetére


dajkopali
addikt

a szöveg kilencven százaléka a hivatalos közlemény, amiben vagy húsz hibát javítottam, úgy tűnik, nem mindet vettem észre
annyi, hogy a választott bíróság/választottbíróság írásmódja ingadozik, ahogy általában az összetett szavak írásmódja a magyarban - de valóban, a jelenlegi szabály szerint külön kell írni

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#20) UnA válasza Zola007 (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Csak halkan jegyzem meg, hogy Wordben ellenőrizni kb. 70%-os eredményt ad.

(#21) dajkopali válasza UnA (#20) üzenetére


dajkopali
addikt

ez pontosan így van - és ennek két oka van
- egyrészt vannak olyan esetek, amiket a merev és ellentmondásos szabályzat miatt csakis a szöveg írója ítélhet meg
- másrészt azért, mivel tudomásom szerint a Microsoft Word magyar helyesírás-írásellenőrzőjének fejlesztése pár éve üzleti okok miatt megszakadt

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#22) bambano válasza dajkopali (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miután a választott bíróság és a választottbíróság mást jelent, ezért nehezen hihető, hogy külön kelljen írni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) dajkopali válasza bambano (#22) üzenetére


dajkopali
addikt

a kérdés az, hogy valóban mást jelent-e? ez nehezen szabályozható, mivel szubjektív
a helyesírást liberalizálók azt mondják, hogy hagyjuk meg a két formát, mivel a kontextus tisztázza

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#24) bambano válasza dajkopali (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a választott bíróság azt jelenti, hogy általános, speciális tulajdonságokkal nem rendelkező, sok bíróság közül kiválasztottál egyet.
a választottbíróság az egy jogi terminus technikus, vagyis egy olyan bíróság, ami másfajta jogi tulajdonságokkal rendelkezik, mint az átlag.
tehát egybe írjuk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) dajkopali válasza bambano (#24) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, erre szoktak hivatkozni

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#26) apatyas válasza Zola007 (#16) üzenetére


apatyas
Korrektor

Áh, ő tök jól szokott írni.
Van rosszabb, olyankor szoktam privátban küldeni a javításokat.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#27) VIC20 válasza dajkopali (#19) üzenetére


VIC20
őstag

annyi, hogy a választott bíróság/választottbíróság írásmódja ingadozik, ahogy általában az összetett szavak írásmódja a magyarban - de valóban, a jelenlegi szabály szerint külön kell írni

Szerintem ez alapján inkább egybe: [link]

Külön írva a felek által a szerződésben illetékességi kikötéssel kijelölt - de rendes - bíróságot jelent.

[ Szerkesztve ]

(#28) UnA válasza dajkopali (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

... és van a harmadik eset, amikor értelmezés nélkül nem lehet a hibát megtalálni.

A LibreOffice-ban vagy a Firefoxban is működő helyesírás-ellenőrzőt viszont folyamatosan fejlesztik.

(#29) dajkopali válasza UnA (#28) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, bocs, ez kimaradt, közben eszembe jutott, hogy a nyílt forrásúaknál megy a fejlesztés - de az alapprobléma náluk is ugyanaz

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#30) Zola007 válasza UnA (#20) üzenetére


Zola007
veterán

Nem számít
Ha nekem első átfutásra feltűnt, akkor tűnjön fel másnak is.
Gyakori a hiba a cikkekben, ez növeli a bóvli faktort, ami nem tesz jót az oldalnak.
Építő szándékú volt a kritika, ha valaki puszta b.szogatásnak veszi, az nem az én gondom.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#31) UnA válasza Zola007 (#30) üzenetére


UnA
Korrektor

Hogy mennyire építő volt a kritika, nem tudom, de én inkább el szoktam küldeni privátban a szerzőnek a hibát. 😉

(#32) dajkopali válasza VIC20 (#27) üzenetére


dajkopali
addikt

én is egybeírnám, azért is hagytam úgy - de most, hogy szóba került megnéztem a szabályzatot, és ott külön van

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#33) VIC20 válasza dajkopali (#32) üzenetére


VIC20
őstag

Minden tiszteletem a nyelvészeknek, de jelen esetben nem hinném, hogy a helyesírási szabályzat lenne mérvadó.

(#34) bambano válasza dajkopali (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor legyél proaktív, és írd helyesen :)
én is megnéztem, itt az összes nem tipikus bíróság egybe van írva, csak a választott nem, következésképp a helyesírási szótár rossz. majd kijavítják ezt is, mint a nyitvatartást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

pert nyert az ms
no, mégsem csak teljesen idióták élnek odaát?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) Zola007 válasza UnA (#31) üzenetére


Zola007
veterán

én meg nem
ha ki lett javítva, felőlem ki lehet törölni a hsz-em

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#37) mrhitoshi válasza bambano (#35) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Biztató. :)

PS4

(#38) Teplic válasza mrhitoshi (#37) üzenetére


Teplic
tag

akkor is egy nagy színjáték..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.