Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) assemble válasza Gadgetfan_ (#50) üzenetére


assemble
addikt

Ezen csak annyi sántít, hogy nem csaltam a vámon. :U

[ Szerkesztve ]

(#52) Gadgetfan_ válasza assemble (#51) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Akkor nem értettél meg, vagy én nem voltam pontos. Nem mondtam, hogy csaltál, nem a konkrét estedről írtam, hanem csak ezt a mondatodat emeltem ki ("Nem csaltam semmit. Ha ki kellett volna rá róniuk bármit és azt ők elmulasztották, az egyedül az ő hibájuk."), hogy ezzel a "logikával" akár a bolti lopást is kimagyarázhatnád.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#53) KTTech válasza assemble (#43) üzenetére


KTTech
veterán

Bekérik a számlát és az átutalási bizonylatot. Velem ezt tették, fizettem is szépen a kalibrálóm után (igaz a számla benne volt a csomagban, de ellenőrzésképpen bekérték azt is, amit fizettem).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#54) kcsa válasza Gadgetfan_ (#52) üzenetére


kcsa
veterán

Amíg ez a mentalitás van, hogy az államot meglophatod, addig magyarázhatod :)

(#55) hallerlaller válasza assemble (#28) üzenetére


hallerlaller
addikt

Már ki lett beszélve, ott dőlnek meg ezek, hogy darab áron számolják az alkatrészeket.
De itt egy másik cikk, itt már csak 150dodó: [link]
Igazából csak puffogtatnak, senki sem tudja, hogy nagy tételben, egyedi szerződések alapján melyik cégnek mennyiért adnak el alkatrészt. Ki tudják szerintem hozni ezt 100 dollárból is és erre akkor rájöhetnek az egyéb költségek+minimális haszon.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#56) pipepapa válasza assemble (#51) üzenetére


pipepapa
csendes tag

Pedig de, csaltal. Mivel a termeket vasaroltad (hisz fizettel erte), ezert vilagos, hogy csak a vam es afa fizetesi kotelezettseged alol akartal kibujni akkor, amikor rairattad a csomagra, hogy gift. Ilyen egyszeru.

(#57) assemble válasza hallerlaller (#55) üzenetére


assemble
addikt

Ez egy cikk, szemben rengeteg másikkal a neten, amikből többet is linkeltem. Plusz ebbe kizárólag az anyagköltségeket számolják bele, azokat is erősen megkérdpjelezhető módon, semmi fejlesztés, reklám, stb. Harmadrészt: nem halálmindegy? A legszélsőségesebb cikk szerint amit linkeltél, 50 dollár hasznuk van, sok más cikk szerint 50 dollár veszteségük van rajta. Az igazság nyilván a kettő között van, és a lényegen nem változtat: teljesen minimális profitjuk van rajta, vagy kicsit még veszteséges is.
Egy iPhone gyártási költsége 200 dollár alatt van és 600 dollárért árulják. Na ott már van egy "apró" profitsáv :U A Fire-ön meg vagy nincs, vagy alig van bármi. Ennyi a lényeg.

(#58) assemble válasza pipepapa (#56) üzenetére


assemble
addikt

Akkor sokadszorra is: nem csaltam. A termékért nem én fizettem, hanem az ismerősöm kint Amerikában. Utána neki jogában áll giftként feladni nekem, ebben a világon semmiféle csalás nincs. Az pedig hogy ezzel ki lehet játszani a vámot vagy bármi mást, jól jellemzi az egész elcseszett jogi rendszert, amit úgy ahogy van le lehetne húzni a klotyón.

[ Szerkesztve ]

(#59) crey válasza assemble (#58) üzenetére


crey
MODERÁTOR

És utána te ezt nem fizetted ki az ismerősödnek? Nekem is kellene pár ilyen amerikai haver... ^^
Próbáld már meg érteni, amit 5-en magyaráznak neked egyszerre:

Ha számolgatsz, hogy neked mennyivel lenne olcsóbb ha megint az USA-ból hozatnád, azt magadban tedd, ne a fórumon, ugyanis NEKED ez így egy megoldás (továbbra is szabálytalan), de egy ide tévedő egybitesnek ne adj muníciót a hülyeségéhez, mert vannak buktatói a dolognak.
Valamint továbbra sem áll meg a lábán az a kijelentésed, hogy az USA területéről beszerezni márpedig olcsóbb.

Gondolkozz mielőtt írsz, és nem fog neked menni 5 user egyszerre. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#60) assemble válasza crey (#59) üzenetére


assemble
addikt

Utána nem. Előtte, amiből ő meg tudta venni.
Továbbra sincs benne semmilyen szabálytalan. Amit te szabálytalannak hívsz, az semmi más, mint az elcseszett jogi rendszer hibája ami alapjaiban szar. Hogy ennyi kiskapu van benne, és ennyire ellentmond magának, az csak az egész rendszer átgondolatlanságát mutatja, amiért nem éppen én vagyok a felelős. Én csak nem vagyok egy hülye felhasználó, aki önkéntesen beáll a sorba iszonyatos plusz terheket kifizetni teljesen feleslegesen, amikor van más - továbbra is teljesen szabályos - út.
És továbbra is jóval olcsóbb USA-ból rendelni, nem értem hogy jött ki neked más.
És sokadszorra mondom, hogy én is csak a legjobb lehetőséget keresem, eszem ágában sincs bárkit rábeszélni bármire. Ha Angliából jobban megérné rendelni, én is onnan rendelném, de jelenleg nem így néz ki a helyzet.
És mivel a Fire-t is ugyanígy vettem, biztosan tudom, hogy ez egy nagyon is járható út, szemben azzal amit magyarázol.

[ Szerkesztve ]

(#61) hallerlaller válasza assemble (#57) üzenetére


hallerlaller
addikt

Biztos, hogy nem veszteséges, minimális haszon szerintem megvan. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem magán az eszközön akarnak meggazdagodni.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#62) ronaldo


ronaldo
őstag

Az igaz amúgy, hogy a kamera csak a hangouthoz használható, fényképezni (vagy pl. google goggles) nem lehet vele?

(#63) pipepapa válasza assemble (#58) üzenetére


pipepapa
csendes tag

Magyarazhatod, ahogy akarod. Venni akartal egy termeket, vettel is (az, hogy ezt egy kozvetiton keresztul tetted es elore fizetted ki az arut tokmindegy), az ezzel jaro kotelezettsegeid alol viszont kibujtal azzal, hogy ajandeknak tuntetted fel azt, amit pedig penzert vettel. Ennyi..
Ertem en, hogy ezzel a modszerrel ki tudsz bujni a fizetesi kotelezettseged alol, de ne legyel mar ennyire buszken meggyozodve arrol, hogy ez egy legalis ut, mert nem az!

(#64) assemble válasza pipepapa (#63) üzenetére


assemble
addikt

Magyarázhatod ahogy akarod, semmi szabályellenes nincs benne, és nem bújtam ki semmiféle kötelezettségem alól, mert nem volt semmiféle kötelezettségem. Ha lehetőségem van törvényesen és szabályosan (ahogy bárkinek van) így csinálni, és én ezzel jobban járok, hülye lennék nem így csinálni. Ha az a gondod, hogy erre van lehetőség, a törvényt és annak a kiskapuit szídd.

(#65) eami válasza assemble (#60) üzenetére


eami
addikt

csak egy kérdésem lenne... postán vagy futárral küldte el a kedves rokon? ha előbbi akkor legközelebb próbáljátok be futárral... nézheted mennyire fogja érdekelni a vámosokat a gift felirat a dobozon :)

Postán feladott cuccoknál meg random check és vámolás van tudtommal. Az hogy eddig nem kellett fizetned semmit, csak a szerencsének köszönheted.

(#66) pipepapa válasza assemble (#64) üzenetére


pipepapa
csendes tag

Jajj istenem! Esetleg gondolkodj el azon, hogy vajon miert irtad ra egy olyan csomagra, hogy ajandek, ami egyebkent nyilvanvaloan nem az, hiszen fizettel erte?!

(#67) madgie válasza assemble (#64) üzenetére


madgie
titán

Te meg magyarázkodhatsz a vámosnak, aki telibe sz*rja, hogy gift van ráírva, ha rossz napja van. Megteheti.

(#68) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Ez nem túl biztató: [link] remélem a sorozatgyártott darabokat nem érinti.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#69) Justy13


Justy13
csendes tag

Csak hogy a korrekt infok egy helyen szerepeljenek osszeszedve a nem EU tagallambol torteno vasarlas eseten, ami szamos esetben igencsak megeri:

USA:
-USA-ban netto arakat adnak meg mindenhol, hiszen a Sales Tax allamonkent valtozik
-Masik allambol (kezbesitesi allamon kivulrol) vagy kulfoldrol valo rendeles eseten csak a netto arat kell mindenkinek fizetni (ezert is olyan nepszeru USA-ban az online kereskedelem, mondjuk egy-egy allam mar kuzd/tesz ellene, pl. Texas)

Mo-i behozatal:

Masok a vam/afa mentessegi osszegek a behozatal modjanak fuggvenyeben:
-Repulo: 430 EUR
-Kozuton: 150 EUR
-Posta: lsd lent

A vam merteke fugg az eszkoz besorolasatol, mely maganimportnal:
-szamitogepes eszkozokre/digi fenykepezokre 0%!
-GPS-navigacio 3,7%
-iPodra/zenelejatszo: 5%
-videolejatszos iPod Touch: 13,9%
-akksi: 2,7%

Reszleteket lsd vamtarifaszam, TARIC rendszer.

Postan csomagonkent:

-Maganszemelyektol ajandek 45 EUR-ig (Vam es AFA mentes)! Ha hasznalt a termek, akkor meg kell becsulni a (piaci) erteket (erteknyilatkozat), de ne legyen irrealisan alacsony! :)

-Vasarlasnal:
-22 EUR-ig vám és ÁFA mentes
-150 EUR-ig elhanyagolhato erteku kuldemynek szamit: vammentes, de AFA koteles!

Info: Vám- és Pénzügyőrség éjjel-nappal hívható információs vonala
06-40-346-262-es kék vonal (BP: +36 1 301-6951). 

Itt egy osszefoglalo cikk:
http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20100512-kutyut-kulfoldrol-mit-kell-tudni-a-behozatalrol.html

Számos dolgot erdemes megrendlni EU-bol vagy EU-n kivilrol is, en rendszeresen elek a lehetoseggel nem keveset sporolva. Persze a garanciára (illetve hogy mikeppen ervenyesitheto itthon az adott termekre) illetve az elado megbizhatosagara erdemes kulon figyelni.

Gyakorlat: 1 Kindle atjon extra ktg nelkul, ha 2 van benne akkor mar fizetendo az extra ktg.
VIGYAZAT: mindig a szamla vegosszeget nezik, igy beleszamit a szallitasi ktg is!

2 TIPP:
-tavolkeletrol sokszor ingyenes a szallitas
-Olvastam, hogy az USA posta hamarosan nem szallit tengeren tulra akksis keszuleket

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.