Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Horsee


Horsee
csendes tag

Még mindig nem értem, hogy miért nem fért el benne a microsd foglalat. Továbbá azt sem, hogy mi kerül 50 dollárba +8 gigáért, amikor max (pár) ezer forint a különbség?

(#2) callmeakos válasza Horsee (#1) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

nem birunk kompromisszumokat kötni? :U

All→M8

(#3) assemble


assemble
addikt

"az oldal csak 10-ből 8 pontot adott a javíthatósági indexre."

7-et adott valójában. A "csak" szót pedig nem értem, 10-ből 8 nagyon jónak számítana, és 7 is elég jó még. Az új iPad pl 2 pontot kapott a 10-ből.

(#4) micimacko válasza Horsee (#1) üzenetére


micimacko
aktív tag

Sőt...ahogy szokás, lesz az 200 EUR is...én most rendeltettem ismerőssel Angliából, és 160 GBP-be kerül a 8 GB-os, ami közel 200 EUR. Ez alapján az az 50 USD, 50 EUR :)

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#5) Orton96 válasza assemble (#3) üzenetére


Orton96
aktív tag

Ebből is látszik h az Apple egy nagyon magának való gyártó. :))

[ Szerkesztve ]

(#6) gzbotii


gzbotii
veterán

Miert jeleniki meg minden hir 1,5 napos kesessel itt, mas oldalakhoz kepest?
Meg MO oldalak is hamrabb lehozznak cikkeket.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7) kcsa válasza gzbotii (#6) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt már én is észrevettem...

(#8) r3dsnake válasza Orton96 (#5) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vagy nagyon egyben van a kütyüje összeszerelési minőségben?

(#9) hunter84 válasza assemble (#3) üzenetére


hunter84
aktív tag

Ezt én sem értem.

Az most egy dolog, hogy ez a hír is legalább másfél napos, na de a külföldi portálok pont hogy a nagyon jó javíthatóságot emelik ki, erre itt meg "csak 8 pontot kapott".

Részrehajlást vagy fogalmazásbeli pontatlanságot érzek.

(#10) kaller1 válasza Horsee (#1) üzenetére


kaller1
veterán

hogy mi kerül 50 dollárba +8 gigáért

Az extraprofit.

.::> <::.

(#11) siva válasza Horsee (#1) üzenetére


siva
aktív tag

Nagyából meg is válaszoltad a kérdést, azért nincs microSD foglalat, hogy már vásárláskor el kelljen döntened, hogy a nagyot vegyed. Minden és mindenki ebbe az irányba fog terelni, a bolti eladótól kezdve szakírásokig, Legfőbb érvként a #2 hozzászóló :) indokot felhozva. Annak az 50 dollárnak a legnagyobb része extraprofit...vagy jelen esetben csak ezen a modellen van profit. Lévén elég barátságos az árazása a kicsinek.

(#12) andris1602


andris1602
aktív tag

meglepően kevés alkatrészből áll.. valahogy többre gondol az ember (legalábbis én) amikor kézbe vesz egy ilyen gépet

(#13) smkb válasza Horsee (#1) üzenetére


smkb
őstag

"mi kerül 50 dollárba +8 gigáért, amikor max (pár) ezer forint a különbség?"

Mert egy Nike/Adidas stb póló mennyi egy sima kommersz jóminőségűhöz képest ? 5 szörös a szorzó... mennyivel kerülhet többe anyagáron? 1,5 ször...

Szolgáltatás, azért 50+ mert VAN. Lehetne 100+ is... miért kellene a termék gyártóknak minden termékükkel az alkatrészárakhoz igazodni? ... Ez sosem az alkatrészek bekerülési költségéről szól. Ezeket a kérdéseket bármilyen termék esetén fel lehetne nonstop vetni. A piac eldönti, hogy 50+, vagy 20+ engedhető meg.

(#14) fateless válasza micimacko (#4) üzenetére


fateless
veterán

A 160 fontos ár az 5 font híján megfelel az amerikai árnak. :U

Ahogy szokás, az átlag felhasználó nem látja a különbséget a nettó és a bruttó ár között. :P

159 GBP bruttó ár esetén 132,5GBP a nettó ár. A 1 GBP 1,5638 USD a mai napon, ami azt jelenti, hogy a britt nettó ár 4,6 fonttal magasabb az amerikai árnál. Ez simán az árfolyamkülönbözeti sáv.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#15) siva válasza smkb (#13) üzenetére


siva
aktív tag

Azért van ebből néha botrány. Tavaly angliában, a 25 centes bekerülési Gillette borotvákat 7 dollárért értékesíteni. Tudni kell brandet építeni, és jól titkolózni, mert visszaüthet.

(#16) vicze


vicze
félisten

Na már megint...

Az oldal természetesen megerősítette a 7 hüvelykes, 1280x800 képpontos IPS panel

Tényleg nem létezik a fejekben IPS-en kívül más?
A Nexus 7-ben egy Hydis (Hyundai Display) HV070WX2 panel van, ami HFFS (High performance Field Fringe Switching) panel...

[ Szerkesztve ]

(#17) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ár/értékben eléggé bestbuy.... ráadásul mivel google a support is a ~legjobb lesz androidosok között.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) assemble válasza fateless (#14) üzenetére


assemble
addikt

Hát én nem tudom....
160 font az kereken 250 dollár. A 200 dollárra az ottani (8%) áfát rászámolva összesen 216 dollár. A különbség 34 dollár, kb 22 font. Ez pedig egyáltalán nem elhanyagolható, USA-ból a posta költséggel együtt is többezer forinttal olcsóbban be lehet szerezni.

(#19) a.sebi


a.sebi
őstag

Jahj de nagyon utálom ezeket a nézzük meg mennyi pénzt rántottak le rólunk a gyártók.!
Ez nem arról szól hogy a google meg az asus kitalálja egy kv mellett hogy ilyen legyen.és az asus összeforrasztgatja az alkatrészeket....tervezési folyamatok, szoftver fejlesztés,optimalizálás, licencek fizetése,adók....pereskedési költségek,fizetések. ...millió költséget jelent egy ilyen terméknek a piacra dobása, mivel ezeknek a tételeknek a nagy része fix összeg ezért minnél több terméket adnak el, annál kevesebb lesz az egy termékre leosztott költség mértéke....pl ha a szoftver fejlesztés 100 ft és 100 darabot adnak el akkor 1 ft x százalék ha 200 db ot adnak el akkor x fele a szoftver fejlesztési költség. Ez igaz még pár száz tételre. ..ahoz hogy tudjuk mibe kerül a googlenek a nexus 7 tudnunk kéne menyit adnak el belöle...igy x-y=12. ...ami azt jelenti hogy nem tudjuk mibe kerül.....és akkor még az alkalmazás vásárlás bevételeiről nem is beszéltünk....ugyhogy ez egy baromság hagyjuk a dolgot....
sorry a sok hülyeségért....

(#20) fateless válasza assemble (#18) üzenetére


fateless
veterán

Igen, valóban nem tudod. ;]
Angliában a nettó ár 132,50 GBP
USA-ban a nettó ár 199USD kb 127-128GBP

Szinte azonos nettó áron árulják a két országban a terméket.
USA-ban állama válogatja, hogy mennyi az ÁFA, emiatt adnak meg mindig nettó árat, amit a magyar átlagember többnyire úgy konstatál, hogy ennyibe kerül.
Angliában 20% az ÁFA, nálunk 27%, ebből fakad a különbség.
A cég (legyen az Google, Apple vagy bármi más) nem a bruttó árat fogja alapul venni, mikor meghatározza a termék árát, hanem a nettó árat. Az már az adott ország döntése, hogy mennyi forgalmi adót tesz rá.

Még én is várom az infókat, hogy a garanciális szervizelés miként fog működni, hogy USA-ból vagy Angliából érdemesebb-e vennem egyet. De biztosan nem postán fogom megvenni, ha az amcsiktól veszem, mert a 34 dollár nem feltétlenül az egyedüli költség, ami rájön postai vásárlás esetén. Az emberek nagy részének kisebb kockázatot fog jelenteni az Angliai vásárlás.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#21) kcsa


kcsa
veterán

Én inkább csak azt tenném szóvá, hogy engem is lehurrogtak a fórumban, amikor azt reklamáltam, hogy nem hiszem hogy tényleg 199dollárba kerül az előállítás, hiszen "látod, a cikkben is le volt írva hogy a gugli jófej, és beker áron adja az eszközt". (továbbra sem hiszem)

De tényleg, akkor miért 50el drágább a +8gb? Tényleg ilyen jófej? :)

[ Szerkesztve ]

(#22) assemble válasza fateless (#20) üzenetére


assemble
addikt

Ez szép is jó, ettől függetlenül a végfelhasználót ez nem hatja meg és a bruttó árat kell kifizetnie, így USA-ból jóval olcsóbban be tudja szerezni.

A garancia egyébként nem tudom hogy működik ennél a modellnél, az is fontos szempont lenne, jó lenne tudni.
Hivatalos infót nem találtam, de valahol azt olvastam, hogy az Asus által szupportált, limitált international gari van rá, ez azt jelentené hogy mindegy hol veszed, így az ár miatt érdemesebb USA-ból venni.

[ Szerkesztve ]

(#23) crey válasza assemble (#22) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Persze, csak a végfelhasználó megint nem lát az orránál tovább. Mert pl. nem számol a vámköltséggel, ami videólejátszós multimédia eszközök esetén 13,9% (a nettó ár felett), ha az USA-ból rendeli.

Majd csak utána csattan, amikor a vámudvarból jön neki a levélke, hogy fizessen X forintot.
Persze lehet trükközni "gift" matricával, de a vámosok sem teljesen idióták mostanság.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#24) assemble válasza kcsa (#21) üzenetére


assemble
addikt

A Kindle Fire ugyanennyibe került fele ilyen hardverrel, és annak veszteséges volt eleinte az eladása, azaz drágább volt gyártani, mint amennyit a boltban kértek tőle. A hírek szerint a Nexus 7-en kb nulla profitja van a gyártónak, azaz kb annyiért adják amennyibe nekik kerül. Ez nyilván a 8 gigás modellre vonatkozik, a 16-oson több profitjuk van, az biztos. Az pedig hogy te mit hiszel, tök mindegy, nem érted az üzleti modelljüket, nem az eszköz árából akarnak profitálni, hanem a mögötte lévő szolgáltatlásból, ez egy bevett modell, a legtöbb konzol is és pl a Kindle Fire is így csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#25) kcsa válasza assemble (#24) üzenetére


kcsa
veterán

Konkrétan TE belelátsz a könyvelésbe és az árakba hogy ilyen jólértesült vagy? Vagy jól idomított vásárlóként elhiszed amit mond a jótékony nonprofit cég? Mert hogy őszinte legyek, amit te hiszel, kb. az is mindegy...

(#26) assemble válasza crey (#23) üzenetére


assemble
addikt

Aki csinált már ilyet életében, annak nyilván nem lesz ilyesmivel gondja. Közvetlenül ide úgy sem lehet rendelni, az amerikai ismerősök pedig nyilván gift-ként küldenék.
A vámosok pedig idióták vagy sem, semmi joguk belenézni a dobozba, semmi közük hozzá.

(#27) kcsa válasza assemble (#26) üzenetére


kcsa
veterán

Látom ehhez is értesz:

"Valamennyi küldemény a magyarországi megérkezését követően a posta kezelésébe kerül, ahol esetleges vámhatósági döntés alapján azok kibontásra kerülhetnek. A küldemények bontása minden esetben bizottság előtt történik. A bontást a posta 2 alkalmazottja végzi, melyet 1 fő pénzügyőr felügyel és a visszazárást követően a bontást hitelesítve, ellátják azt bélyegzőjükkel."

(#28) assemble válasza kcsa (#25) üzenetére


assemble
addikt

Konkrétan mások szétszedték a Kindle Fire-t, és a benne lévő alkatrészek alapján pontos kimutatást készítettek arról, hogy a valós előállítása költség 200 dollár felett van, miközben 199 dollárért árulták a cuccot. [link] [link] [link]
A Nexus 7-ben pedig dupla olyan erős van van és ugyanennyiért árulják.
Plusz a rajta dolgozó szakemberek nyilatkozták asszem hogy kb nulla profitjuk van rajta.

Ha ezek után te nem hiszed el, ahhoz jogod van, de ezzel lényegében csak szegénységi bizonyítványt állítasz ki saját magadtól.

(#29) assemble válasza kcsa (#27) üzenetére


assemble
addikt

Teljesen mindegy. USA-ban lett véve, és ott ki lett fizetve érte az áfa. Ez után pedig ha ajándékként küldik neked, arra aztán abszolút semmit nem számolhatnak fel.

Én pedig sajnos látom, hogy te egyikhez se értesz :U

[ Szerkesztve ]

(#30) kcsa válasza assemble (#29) üzenetére


kcsa
veterán

Súlyos tévedés. Nem EU-tagállamból érkező küldemények esetén is kaphatsz fizetendő vámot, (link)

De ez is az én szegénységi bizonyítványom :)

(#31) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Még jó h olcsó alig van benne valami. En inkább microsd re írogatnám a cuccaimat, mert ha elhasználódik legfeljebb kicserélem így viszont dobhatod el a táblagéped ha megmegy a belső memória. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) assemble válasza kcsa (#30) üzenetére


assemble
addikt

nvm

[ Szerkesztve ]

(#33) crey válasza assemble (#29) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Megint tévedsz, az USA-ban fizetett termékek esetén idézem:

"22 EUR -ig vám és ÁFA mentes (ezt a nemzeti ÁFA-törvény nem tudom melyik pontja írja elő, mivel a 22 EUR 2009-ben a vámmentességi rendelet 150 EUR-ra módosította, csak az ÁFA törvényben ez a változás nem lett módosítva)
150 EUR i-g vámmentes de ÁFA/ 25 %/ köteles (a vámmentességekről szóló 1186/2009 tanácsi rendelet 23. cikk (2) bekezdése)
150- és 700 EUR -ig 2,5% átalány vámtétel és ÁFA köteles
700 - 1000 EUR-ig tarifa vámtétel vám és ÁFA köteles
1000 EUR felett vámokmánnyal /vámregisztrációs EORI számmal/ tarifa vámtétel és ÁFA köteles"

szerk.: basszus kcsa megelőzött :D

Magyarul 22 EUR érték felett már ÁFA köteles vagy itthon is, tehát ha nem csalsz (azaz gift jelölést alkalmazol) az árud vám és ráadásul utólag ÁFA köteles lesz, amit vagy postai úton, vagy személyesen kell a vámhivatalban kiegyenlíteni.

Ha van rokon vagy ismerős, feladhatja poggyászként is, de elenyésző azoknak a száma, akik ezt így meg tudják tenni - ne akarj senkit arra felé terelni, hogy megéri nekik kint vásárolni (még indirekt módon, azzal a kijelentéseddel, hogy jóval olcsóbb) / már csak a jótállási problémák miatt se.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#34) kcsa válasza assemble (#32) üzenetére


kcsa
veterán

Felesleges ezekkel a bombasztikus kifejezésekkel dobálózni mint a "szegénységi bizonyítvány" egy olyan tanulmányra alapozva, amit te is csak úgy olvastál az interneten... De itt fejeztem be. Peace :)

(#35) assemble válasza crey (#33) üzenetére


assemble
addikt

Akkor nyugodtan add hozzá a 2,5% vámot, akkor is még jóval olcsóbb mint ha Angliából vennéd. Garancia pedig azok alapján amit olvastam international, de ezt már elmondtam.
Én nem terelgetek senkit semmi felé, csak számolgatom hogy hol éri meg megvenni, mert nekem is tervben van a vétele, és az eddigiek alapján még mindig jobban megéri USA-ból hozatni. De ha szerinted nem, hallgatom hogy miért nem.

[ Szerkesztve ]

(#36) kcsa válasza assemble (#35) üzenetére


kcsa
veterán

és sokadszor is: 45-700€ között 2,5% vám + ÁFA. Azaz 30%.

(#37) crey válasza assemble (#35) üzenetére


crey
MODERÁTOR

"150 EUR‐tól Tarifális vámtétel + ÁFA"

Magyarul a $200-os vételárú eszközön nem 2,5%, hanem az EU egységes vámtarifa-rendszere alapján kiszabott plusz vám keletkezik, ami multimédiás lejátszók tabletek esetén 13,9% ahogy korábban is írtam, magyarul a $200 dolláros szutyok a végén $289,306 lesz a végén, ami felszorozva a jelenlegi 235-ös dollár árfolyammal már simán inkább drágább, mint a 160 fontos UK vásárlás.

u.i.: miért pisálsz szembe szélben? :)

kcsa: csak abban az esetben, ha ajándék státusszal kapod!

u.i2.: ugyan csak segíteni próbálok, hogy mások ne szívják be azt a szöveget, hogy az USA-ból megéri hozatni, de nem akarok már ennyire offtopikba átmászni. Szóval részemről ennyi :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#38) assemble válasza crey (#37) üzenetére


assemble
addikt

Kezdjük ott, hogy ha simán gift-ként van feladva, és nincs ár megjelölve, akkor alapból be sem tudják semelyik árkategóriába sorolni, így nem is róhatnak ki rá semmit.

Másrészt ez az elmélete a dolognak, a gyakorlatban én a Fire-t is Amerikából hozattam (máshonnan nem is lehet), dollárra ugyanennyi volt az ára mint a Nexus 7-nek, gift-ként lett feladva, és meg se állt a vámnál.
Ez alapján pedig éppen te vagy aki szembe szélben pisál, hogy inkább drágábban veszed. :)

ui: én is mint írtam, csak a legjobb megoldást keresem, amivel mint vevő a legjobban járok.

[ Szerkesztve ]

(#39) crey válasza assemble (#38) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Magyarul ÁFA-t és vámot csaltál :)
"...gift-ként lett feladva, és meg se állt a vámnál." - Szerinted. Bekerült az udvarba, csak nem vizsgálták.
Az meg hogy az ebay / amazon giftként feladhatja, egy félresikerült kiskapu a jogszabályban, amikor mindenki tudja, hogy minden csak nem gift egy vadi új KindleFire.

Na tényleg befejeztem. Nagyon elbeszélünk egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#40) kcsa válasza assemble (#38) üzenetére


kcsa
veterán

Ha gift-ként van feladva, és úgy ítélik meg, felbonthatják, mert megtehetik, és ki is róhatnak rá 2,5+27%-ot. Tudod, ők hatóság. (még fegyverviselési engedélyük is van, bizonyám) Vámon pedig mindenképpen megáll, mert nem EU tagállamból jön.

(#41) fordfairlane válasza Horsee (#1) üzenetére


fordfairlane
veterán

[link]

x gon' give it to ya

(#42) lmisi


lmisi
senior tag

Romkérdésre csak annyit a telefonokba és tabletbe nem szokás azt szemetet rakni ami vásárolsz (micro,normal) sd kártya néven bagóért a boltokba.
Annak a 8/16 gigának garantáltan működnie kell 5 évig pl ami a termék várható élettartama igen erős használat mellett. Az ipari hulladék amit veszel a boltokba jó ha pár hónapot kibírna. No ezért drága a telefon romja.

(#43) assemble válasza crey (#39) üzenetére


assemble
addikt

Nem csaltam semmit. Ha ki kellett volna rá róniuk bármit és azt ők elmulasztották, az egyedül az ő hibájuk. De nem hiszem hogy hiba lett volna, szerintem ha giftként van feladva és nincs rajta ár cédula, nem nagyon tudnak vele semmit csinálni.

(#44) Dare2Live válasza crey (#37) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

anno Kindlenel is ilyesmi volt, oszt mégis USből rendelve volt a legolcsobb. oda volt írva amazonnal, hogy 139$ és annyi volt. Nem volt se vám se semmi.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45) Gadgetfan_ válasza assemble (#43) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

"Nem csaltam semmit. Ha ki kellett volna rá róniuk bármit és azt ők elmulasztották, az egyedül az ő hibájuk."

Ezek szerint ha a boltban zsebre vágsz egy csokit és kisétálsz, akkor nem loptál, hanem a biztonsági őrnek kellett volna észrevennie, az ő hibája, hogy nem fizettél. Értem... :U :F :W

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#46) assemble válasza Gadgetfan_ (#45) üzenetére


assemble
addikt

Majdnem találó példa. Csak éppen én semmi szabályelleneset nem csináltam, ha pedig lopsz, az szabályellenes, sőt, bűncselekmény.
Sebaj, majd legközelebb :U

[ Szerkesztve ]

(#47) micimacko válasza assemble (#18) üzenetére


micimacko
aktív tag

De ha behozatod, akkor itthon még szépen legombolják rólad az ÁFÁ-t...vagy te már ezt is beleszámoltad?

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#48) micimacko válasza fateless (#14) üzenetére


micimacko
aktív tag

Mivel nem vagyok tisztában az amerikai árakkal, így nem tudtam, hogy a 199 USD az nettó ár. Amikor eddig sikerült valamit amcsiból vennem a neten keresztül, mindig a bruttó ár volt feltüntetve, így miért ne gondolhattam volna, hogy a 199 USD az bruttó ár...és mivel a 159 GBP az bruttó ár, így igenis nagy különbség volt a két ár (199 USD vs. 159 GBP) között.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#49) micimacko


micimacko
aktív tag

Assemble: Annyit azért hozzátennék ehhez a vám dologhoz, hogy igen...hiába adja fel gift-ként a rokonod, ők akkor is kiszabhatnak rá ÁFÁ-t. Egyszerűen addig nem adja ki neked a csomagot, amíg nem küldesz egy papírt arról, hogy mennyibe került. Azt mondod, hogy nincs, mert a rokonok adták fel...azt fogja mondani, hogy kérd el a rokonoktól a számlát. Azt és a szállítási ktg-et fogja vámalapnak tekinteni. Ha pedig 0%-os vámcsoportba kerülne, az ÁFÁ-t akkor is kifizettetik veled.

Egyébként az, hogy egy ilyen eszközt milyen csoportba tarifálják, rajtad is múlik, ugyanis annyit azért a legtöbb vámtiszt nem ért a dologhoz, hogy magától meghatározza. Én lazán PC termékként hozatnám be (mintha notebook lenne), és csak az ÁFA lenne rá.

Sőt...egy postás ismerősöm megsúgta, hogy mostantól az is megtörténhet, hogy az EU-n kívülről érkező csomag kikézbesítésénél az APEH ellenőre elkísérheti a kézbesítőt, és a csomag átadása előtt joga van felbontani (előtted) a csomagot, hogy mit tartalmaz, van-e benne számla..stb. Az egész lényege, hogy csaltál-e vagy sem.

4 hete történt egy ismerősömmel, hogy távol keletről hozatott be egy csomagot. Sokat szokott vásárolni a cégtől, így annál a szállítmánynál megállapodtak, hogy a feladó x összeggel állít ki egy számlát, ami tartalmazza a szállítási ktg-et is. Mi történt? Addig a vámhivatal nem adta ki a csomagot, amíg nem küldött egy olyan számlát, ami megfelelt az "ő" ízlésüknek. Az az volt, hogy a számlán x helyett 3x összeg szerepelt. Egyszerűen nem hitték el, hogy a csomag tartalma annyit ér, és nem érdekelte őket a feladó számlája. Az már más kérdés, hogy az ismerősömnek így is megérte, mert a csomag valódi értéke (és amennyit fizetett a feladónak) kb. 9-10x volt, tehát így is jól járt.

A Kindle dologra visszatérve. Nálunk a cégnél 3 vagy 4 kollégám vett Kindle könyvolvasót, és egyiküknek sem kellett semmit sem fizetni érte. Szerintem ez úgy lehetséges, hogy a feladó DDP paritással adta fel a csomagot, vagyis minden költséget ő állt.

[ Szerkesztve ]

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#50) Gadgetfan_ válasza assemble (#46) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Csak a furcsa erkölcsi felfogásodra, "logikádra" mutattam volna rá. Ha a vámon csalsz, az is lopás csak nem a boltost lopod meg hanem az államot. Ilyen egyszerű. Sebaj, majd legközelebb ;]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.