Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Drága mulatság a névváltás, főleg, hogy az elődnek van már igen tekintélyes történelme.

Szerintem nem lett jó a változtatással kapott új név. De ők tudják.

Legalább van hozzá egy igen jó logó ami megragad az emberben?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Öt perce azon gondolkozom mi értelme volt a névváltoztatásnak. :U :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Thrawn


Thrawn
félisten

Ki az a korporésön? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) mpierre válasza Televan74 (#2) üzenetére


mpierre
veterán

Spórolnak. A névhasználati jogokat - gondolom - a Toshiba csak eddig adta igyé...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#5) csibe1


csibe1
addikt

Valami másik név nem volt, amibe beletörne az ember nyelve is?
Ejj, ezek a japánok sem a régiek már. :( :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#6) #64027136 válasza Thrawn (#3) üzenetére


#64027136
törölt tag

Bunkó vagy, Bugsy! :DDD :DDD

(#7) Male


Male
nagyúr

Olyan, mintha egy hamisított Kyocera lenne... a magyarázat jó, amiből kijött, de ettől még nem tűnik szerencsés választásnak.

(#8) Puma K


Puma K
veterán

Ez a Kioksziaizé hasonlóan fasza név mint a Qashqai a Nissan-nál...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#9) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Hívjuk csak Kox-nak azt jól van. :D

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#10) Viktor81 válasza csibe1 (#5) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

"Ejj, ezek a japánok sem a régiek már" - ???
Mi köze ennek a japánokhoz ? Az új tulajdonos (és így azt gondolom a névadó) áámerikai. Az érdekes az, hogy ilyan gyökér neveket mostanában a kínaiak adnak, erre tessék, a hangzatos nevek hazájában is születnek ilyen rémségek.

[ Szerkesztve ]

(#11) csibe1 válasza Viktor81 (#10) üzenetére


csibe1
addikt

Felőlem a kis szürkék is megvehették akár, nem zavar. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Már a név is erőt, és gazdagságot sugall! :))

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#13) niof


niof
addikt

Kioxia, Hellószia

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#14) Polarstar válasza niof (#13) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:DDD :DDD :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Majd megszokjuk, mint az AIWÁ-t, a Sonyt, a Toyotát és a Toshibát... annak idején egyik név sem jelentett semmit Európában, most meg mindenki tudja, miről van szó.

(#16) tibaimp válasza Thrawn (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Konkrétan hangosan felröhögtem! :C Jól esett, köszi.

Furcsa lesz megszokni az új nevet. SSD teszteknél vajon hány éven kesresztül kell/érzi majd a cikk írója, hogy magyarázatként beírja zárójelbe: tudjátok, ez a volt Toshiba memória üzletága

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) Polllen válasza Televan74 (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Semmi komolyabb projectjük nincs. A management megnézett egy klassz prezit arról, hogy ez mennyire jó és már zakatol is a pénzköltés a semmire.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) Predatorr


Predatorr
őstag

Ott lehet az anorexia és a demencia körül, mint valami veszélyes betegség. Ilyen hülye nevet... a világ ezen nevet.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#19) Cassi válasza Tetsuo (#15) üzenetére


Cassi
senior tag

Az Aiwát, a Toshibát és a Sharpot már korábban átnevezték Vestelre, azt is megszoktuk :DDD

Nem sok jót jelent az átnevezgetés, mert fontos az igazi brand, az igényesebb vevőket nem lehet légből kapott nevekkel megvezetni. A Kioxia meg úgy hangzik, mint egy olcsó görög üdülőhely hátizsákos turistáknak.

(#20) opr


opr
veterán

Szerintem a nev igazabol egy magyar villamrandin szuletett, az alabbi parbeszed utan:
- Szia, Bela vagyok.
- Ki?
- Bela.
- Ok, szia.
;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) tibaimp válasza opr (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez jó volt :D

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) L3zl13


L3zl13
nagyúr

"A céget irányító Stacy J. Smith szerint ezzel nem fogják feladni a Toshiba örökségét, inkább építeni akarnak rá."

Ezt a szánalmas bullshitet. Az ilyeneket vajon kinek szánják? Ezzel az egy mondatával elásta nálam magát a fickó és többé egy szavát sem hiszem el.

#4: Talán a Toshiba név használata időkorlátos, de nem maradhattak volna egyszerűen TMC?

#10. Pont a japánok nem fogják tudni kiejteni ezt a nevet, mert a mássalhangzótorlódást nem viselik jól.
Tippre kb "kijokuszia" lesz belőle náluk.

Aki hülye, haljon meg!

(#23) jeni


jeni
félisten

Ha így folytatódik lesz-e még Japán cég még eredetiben?
Sony ,Pioneer,TDK - Maxell (ja ők platformot váltottak) Pentax se lesz soká.

(#24) Polarstar válasza jeni (#23) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mi a baj a Pentax-szal?????

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#25) Feketelaszlo válasza Televan74 (#2) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Hogy miért jó megválni egy olyan névtől, amiről a legtöbb embernek az utóbbi évek legnagyobb könyvelési botránya, versenyellenes tevékenységek és büntetések tömkelege vagy jobb esetben a fukushimai atomkatasztrófa jut eszébe? Hát nem is tudom. :DDD

(#26) kilua válasza jeni (#23) üzenetére


kilua
senior tag

A Sony nem tudom mennyire japán, a Playstation pl már teljesen Amerikából van irányítva.

Tehát az egyetlen japán konzol az a Nintendo maradt (PCn meg a dlsite jön fel mert a marketinggel ellentétben a steam sem enged meg mindent, de ez PCn megkerülhető ; )

[ Szerkesztve ]

(#27) jeni válasza Polarstar (#24) üzenetére


jeni
félisten

Túl sok gazdája volt az utóbbi időkben.becsületére mondva azok Japánok is voltak.
Pentax fotógépem van itthon még a K7 SLR.
Ég világon semmi,csak valahogy már a japánok sem tudnak a saját lábukon megmaradni,semmi innováció semmi újakat nem tudnak felmutatni.
A fejlesztő,kutató műhelyük sem a régi már.
Sony nagyon nagy volt a szórakoztató iparban (hardver gyártás) ,most szinte a szőnyeg alatt vannak.
Már nincs olyan,hogy igen ez az a Sony.
Van két dolog amiben világelsők amelyekhez 90% Sony adja a cuccokat,de másban már csak vergődik.
A Sony a TV gyártásban világelső volt.
Ugyan úgy letűntek a Panasonic és a JVC márkák is.Most talán kezd ismét felébredni hajdani sikereikből a Technics hifi vonalon igaz nem Európában.

(#28) opr válasza kilua (#26) üzenetére


opr
veterán

Ez a PlayStationos info honnan jott?

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29) L3zl13 válasza opr (#28) üzenetére


L3zl13
nagyúr

[link]
HQ az USA-ban, CEO és helyettes szintén nem japán
A "nagy Sony" a csúcson elvileg még japán, de olyanok, hogy Sony Music meg Sony Pictures az mind az Amerikai részleg alá tartozik a PS-t gyártó SIE-vel együtt.

Aki hülye, haljon meg!

(#30) opr válasza L3zl13 (#29) üzenetére


opr
veterán

Hmmmm, lehet nem kene olvasas nelkul torolnom a ceges manager bullshit e-maileket? :DDD

Az R&D-t, legalabbis a Londonit meg biztos, hogy Japanbol iranyitjak, de akkor ezek szerint a tobbit nem, vagy csak kozvetve.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#31) haxiboy


haxiboy
veterán

Feltételezem a név váltás valamilyen állami támogatás igénybevételéhez kell, formailag tulajdonos/vezető váltás is történt?

Székesfehérváron néhány év alatt sikerült végignéznem egy gyár többszöri névváltását, mert így tudtak csak különböző támogatásokat igénybe venni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32) Cassi válasza haxiboy (#31) üzenetére


Cassi
senior tag

Nem, jogi és üzleti okai vannak, ami természetes, amikor megváltozik a tulajdonos.

A cikkben nem említik, de rögtön a névváltozás után részvénykibocsátást terveznek, az egyik legnagyobbat ebben az évben Japánban. Ilyenkor először "rendbe kell tenni" a vállalatot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.