Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) Dany007


Dany007
veterán

Már azt hittem gond volt...
Nekem egyszer valaki mesélte, hogy a pizzafutik nem szeretik az aprót... mert ugye nem fér el stb... És, hogy volt akihez hozzávágták az aprót b.meg! A pizzafutár. Mert nem tetszett neki! Na mindegy, azóta én félve adok aprót nekik... :D De én is mindig szoktam adni. Azt szeretem leginkább, mikor lehet egészre kerekíteni.
De van olyan mikor csak 50 forint mondjuk. Mostanában már nem, de régen ilyenkor is mindig raktam hozzá, hogy nehogymár 50 forintot adja borravalót.

A 200 szerintem is korrekt összeg. Most gondoljunk csak bele, ha óránként kivisz mondjuk csak 4 pizzát - ami nem is sok szerintem - mindegyikhez kap 200 ft borravalót, akkor az már 800 Ft / óra pluszban! 8 órában az már 8x800 6400 forint! Ami durván jó napi díj.

Na de itt jön a fekete leves. Hogy ezt a cégek is tudják. Ezért rendszerint úgy szokták felvenni a futárokat, hogy saját autó saját benyó költség és minimális havi fizetés vagy épp fizetés nélkül! Mert úgyis annyi jattot kap, hogy az elég mindenre.

Szóval megint csak az a szopás a szituval, hogy munkáltatók jól kihasználják ezt a helyzetet. Ugyanez van étteremben / pub-ban ahol kiszolgálás van szinte mindenhol. Volt olyan hely, ahol mondta a pincér, hogy ne adj borravalót mert a főnök teszi zsebre ők nem tehetik. Meg ugye van olyan étterem is ahol +10% szervízdíjat is felszámolnak... Szóval itthon ez a borravaló dolog mocskosul el lett cseszve, köszönhetően a kapzsi vállalkozóknak.
Mert ez a felszolgálásért járna az illető felszolgálónak amennyiben én úgy ítélem meg, hogy ő tett nekem valami extrát amit több, mint a normál alap elvárható kiszolgálás.

Ellenben a helyzet az, hogy a legtöbb felszolgálónak ez marad megélhetésnek a bejelentett minimálbér mellett. Más helyzetben meg lenyúlja a tulaj. Vagy épp eleve beleszámolják. És még én érezhetem magam szarul és bunkónak ha nem adok borravalót vagy nem adok eleget.

@bullseye:

Ilyen téren én nem panaszkodom! :D
Mert nálunk csal felcsönget, kinyitom az ajtót. Feljön szépen a harmadikra lifttel és elsétál ide hozzánk a folyosó legvégére. Persze mást nagyon nem is tehetne, mivel csak kinyitom a bejárati ajtót és felkapcsolom a villanyt, hogy tudja merre kell jönni! :D
De kap is érte borravalót.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.