Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Érdekes dolog ez. Nekem elégedettségtől függ. Ami akár a stílust is jelentheti.

(#2) fesii


fesii
aktív tag

Nálam a limit a 45perc ha az alatt kihozza 2-300ft-ot adok. Ha nem hiába mászott fel a negyedikre ;]

(#3) Viszlát


Viszlát
addikt

Ez olyan érdekes dolog, mert mire fel vár el egy pizzafutár borravalót? Hiszen csak elvégezte a munkáját, nem is tud hozzátenni semmit az egészhez, csak rontani tud a dolgon, ha nem végzi rendesen a dolgát. Hülye egy világban élünk, mert tulajdonképpen azért fizetsz neki, hogy ne csesszen ki veled.

Magyarország, ahol az egész hal bűzlik... :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4) Kolondrum válasza Viszlát (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekünk jobb híján itt kell élnünk. :))

Az meg a másik, hogy 26 év alatt mindössze 1x rendeltem pizzát házhoz. Azt helyben kell fogyasztani, főleg ha minőségi a hely. :R

[ Szerkesztve ]

(#5) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Az a baj a borravalóval, hogy ha általában adsz, akkor ha egyszer nem tudnál adni, akkor szar érzésed van, hogy nem adsz :D
Én mindig szoktam adni, szinte mindig a 10%-ot célzom meg. Leginkább arra fogom, hogy adok, hogy felmászik a futár a negyedikre vele.

Egyébként azokkal is egyetértek, akik szerint csak akkor kéne adni, ha tényleg valami pluszt is hozzátesznek a szolgáltatáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#6) Viszlát válasza Jim-Y (#5) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha nem mászna fel a negyedikre, akkor hogyan kézbesítené neked a pizzát, ami a dolga, amiért a fizetését kapja? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) csasaKKP válasza Kolondrum (#4) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Vagy otthon elkészíteni. :K

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#8) Psychonaut válasza Viszlát (#3) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem Magyarország ez, USA-ban is szokás a pizzafutárnak borravalót adni, sőt...

(#9) Viszlát válasza Psychonaut (#8) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem az a kérdés, hogy szokás-e, hanem az, hogy ha nem adsz, mert nincs miért, akkor tartanod kell-e tőle, hogy beleköp, beleveri, megvárja míg kihűl, stb.

(#10) Psychonaut: bocsi, de ha nem tapasztalat (x évnyi ott élés után), akkor inkább hagyjuk. Egyébként a megjegyzésem nem annak szólt, hogy ez máshol nincs így, csak hát kedvelt mondás ez, hogy fejétől bűzlik a hal, felmentve a kisembert a felelősség alól, szerintem meg baromira nem így van.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#10) Psychonaut válasza Viszlát (#9) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerintem (sajnos) ez is általános, bunkó emberek mindenhol vannak, nem csak itthon.

(#11) nyogo83


nyogo83
senior tag

Mindig adok nekik borravalót, ha viszonylag idôben kiérnek. De van az a fajta paraszt, aki megcsörget telefonon, mintha nem találná a kapucsengôt és lent várna az ajtóban. Mire leérek a ház elé, még akkor fordul csak be autóval a parkolóba. Na azok egy büdös fillért nem kapnak.
De a legutóbbi szemtelen mocsok is kicsapta a biztosítékot. Nézi a számlát(1350ft) mondja " hmm, akkor legyen mondjuk 1600ft". Odaadtam a bekészített 1500-at és mondtam neki, hogy akkor szerintem meg legyen ennyi és a legközelebbi ilyen önkényes árképzésnél egy fillért nem kap.

(#12) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

"volt pár hónapja az az akciójuk, hogy márpedig adjunk még többet..."

Elhajtanám a picsába a pizzájával együtt. Jó hogy meg nem mondja, hogy mennyi jár neki. Agyam eldobom.

(#13) Eastman válasza nyogo83 (#11) üzenetére


Eastman
őstag

Erre 150 megy nálam is.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ezeknek az embereknek amúgy alapból kevesebb a fizuja, mert bele van számolva, hogy borravalót kapnak? Vagy hogy működik ez?

(#15) Mr X válasza Jhonny06 (#14) üzenetére


Mr X
veterán

Sok esetben igen. Van pár futár ismerősöm. Sőt, nagyon sok benzinkutas is így dolgozik, valami nevetséges alapbér, a többi a jatt.

[ Szerkesztve ]

(#16) Jhonny06 válasza Mr X (#15) üzenetére


Jhonny06
veterán

Na, akkor meg is van a válasz Viszlát kérdésére.

(#17) Viszlát válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem rémlik olyan kérdés amire ez válasz lenne. :) Az, hogy a borravalóval egészül ki a fizetése a szerinte elfogadhatóra (bár akkor mit szóljon a biorobot gyári melós, neki senkitől nincs elvárni a borravalót), az még nem mentség erre a majdnem zsarolással felérő hozzáállásra.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) Mr X válasza Viszlát (#17) üzenetére


Mr X
veterán

Az alapbér sok esetben ilyen 40-50 ezer, így ha nem is értek egyet a módszerükkel, de valahol megértem. Persze védeni nem akarom őket.

[ Szerkesztve ]

(#19) Viszlát válasza Mr X (#18) üzenetére


Viszlát
addikt

Odáig teljesen érthető, hogy szüksége van rá. De akkor ha valakitől nem kap, nem kap, kész, történet vége és akkor együtt is érez vele az ember, mert csak ilyen munkát talált, ráadásul feketén. De ha eljut odáig, hogy akitől nem kapott, azzal bármilyen módon kiszúr, na onnantól heló van.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20) kali válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


kali
legenda

pont ezt akartam írni, hogy alig kapnak valamit, a borravaló teszi ki a jövedelmük jelentős hányadát... :(
én mindig adok borravalót, jellemzően többet is mint az átlag, bár az a néhány futár korrekt is, akik hozni szokták a rendelést, néha van egy - két beugrós, azoknak is adok bőven, de ha problémásak, akkor lepontozom őket az e-mail útján küldött felmérésben - külön van olyan szekció, hogy milyen volt a futár viselkedése...stb -, az nagyobb büntetés számukra, mert az alapján is szelektálják őket.

(#21) Eastman válasza Viszlát (#19) üzenetére


Eastman
őstag

De akkor ha valakitől nem kap, nem kap, kész, történet vége...

Hát igen, a borravaló alapvetően dícséret, elismerés, jutalom és nem fizettség, netán adomány. Annak járna aki „kiérdemli”; Pontos, kedves, előzékeny. Más kérdés, hogy keményen meg vannak szakítva a futárok, éhbérért, általában a saját járművüket használva. Cumi az egész.

Engem az akaszt ki néha - persze éhesen érzékenyebb lehet az ember -, hogy mégiscsak az ebédem, a táplálékom, sok esetben a munkanapom „fényét”, legjobb fél óráját adják át a kezembe és nem is olcsón, de sajnos van amikor bunkó módon. A vendéglátás, kereskedelem régen komoly szakma volt, most meg csinálja szinte bárki. ...pl. akinek nincs más, vagy nem ért semmi máshoz. A futár ott a küszöbön az étterem arca, ő képviseli az egész vállalkozást, vele találkozik a fogyasztó. Pl. egy pincérnél jobban meg kellene fizetni őket.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) varga.tamas


varga.tamas
tag

Én egyáltalán nem szoktam borravalót adni. Többségében azért, mert bank- vagy szépkártyával rendelek és előre fizetek.

A futár is megkapja a maga fizetését, nekem se nyomnak a kezembe 300 Ft-t ha megoldom egy user problémáját.

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#23) k!nG


k!nG
aktív tag

En altalaban mindig 2-300 forint jattot adok nekik, persze azoknak akik kedvesek es viszonylag pontosak, de ez cegtol fugg, legalabbis szerintem.
Pl. a 50minutes-re anno nagyon beragtunk, mert majdnem 2 orat vartunk a pizzara (ez megvolt ejfel korul a Pizza Forte-nel is) es utana kivolt hulve a pizza es meg a futar is tajparaszt volt. Na neki nem adtam borravalot. A poen az egeszben, hogy a 50minutes-nel par evig pont az volt, hogy ha 50 percen belul nem hozzak ki a pizzat akkor nem kell fizetned, ezert marha sokszor ingyen pizzaztunk. Amikor legutoljara megkerdeztuk akkor ezt kaptuk valasznak: "Ja, az a kedvezmeny mar nincs" Pff.. Kb. ez volt a ceg alapja.

De mondjuk az Il Treno-nal mindig kedvesek, jofejek a futarok, viszonylag gyorsan kihozzak nem csak a pizzat, hanem kb. az osszes foetelt, es nekik mindig szoktam adni, azontul meg is koszonik mindig. Oket birom.

(#22): Mondjuk en ezzel nem vagnek fel, mert ez eleg szomoru. Sokan kb. a jattbol elnek meg, olyan alacsony a fizujuk. Latom nem sok vendeglatos ismerosod van.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#24) Viszlát válasza Eastman (#21) üzenetére


Viszlát
addikt

Hja, cumi az egész, ahogy mondod. Hány és hány olyan munkakör van ahol hasonlóan szégyenletesen alulfizetettek az emberek, csak nincs kitől elvárni a borravalót meg nem olyan a helyzet.

Engem azzal tudtak kiborítani, hogy amikor probléma volt a rendeléssel, akkor zéró segítőkészség és normális hozzáállás, hanem tulajdonképpen az én jó édes anyámat amiért észrevettem, hogy nem azt hozták, hogy hideg, hogy ocsmányul össze van borítva, stb. Sőt, volt, hogy éhen maradtam, mert a rossz tapasztalatokból kiindulva kértem szépen a futárt, hogy hadd ellenőrizzem a rendelést mielőtt fizetnék érte (előtte pár nappal kifizettem, kézbe kaptam, nem az volt, a futár kiröhögött és elhúzott), ő meg nem adta, hanem ragaszkodott hozzá, hogy először fizessem ki. Hiába mondtam neki, hogy nem akarom megenni, csak megnézni, hogy azt hozta-e és friss-e. De nem és nem, úgyhogy megköszöntem a fáradozását és otthagytam, ami miatt a cég tiltólistára tett és utána kollégák segítségével tudtam csak onnan rendelni. Vicc.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25) Jhonny06 válasza Viszlát (#24) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Hány és hány olyan munkakör van ahol hasonlóan szégyenletesen alulfizetettek az emberek, csak nincs kitől elvárni a borravalót meg nem olyan a helyzet."

A 40-50k-s alapbérnél azért már csak jobban lehet keresni. És most ne ilyen ázsiai országokra gondoljunk, hanem a témához kapcsolódó rendes, 'városi' melóra. Azért a minimálbért legalább odaadják a többségnek, innentől kezdve nincs miről beszélni.

A kérdésed pedig az volt, hogy mire fel vár el borravalót. Nekem ez elég kielégítő válasz, hogy 'arra fel, hogy meg tudjon élni'. Mert a 40-50k-s alapbérből aztán nem lehet. Ha a dolog másik oldalán állnál, akkor kicsit te is másképp látnád a dolgot.

Egyébként ez a borravaló dolog olyan, hogy valaki kitalálta, hogy éttermekben, pizzafutárnak, stb., 'szokás' adni. Lehet harcolni ellene, de fölösleges, az egész világon bevett szokás. Persze jogos a kérdés, hogy még millió + 1 szolgáltatás létezik, ahol ugyanígy kiszolgálnak, mégse adsz borravalót. Hogy miért? Nem lehet tudni. Ez van.

(#26) Viszlát válasza Jhonny06 (#25) üzenetére


Viszlát
addikt

Még mindig nem az a problémám, hogy szüksége van a borravalóra a megélhetéséhez. Kérlek olvass kicsit figyelmesebben.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27) Mr X válasza Viszlát (#26) üzenetére


Mr X
veterán

A vendéglátásban borravaló ugyanolyan bevett szokás, mint az orvosoknál a hálapénz. Nem szép, de ez van.

(#28) Viszlát válasza Mr X (#27) üzenetére


Viszlát
addikt

Akkor neked is:

Odáig teljesen érthető, hogy szüksége van rá. De akkor ha valakitől nem kap, nem kap, kész, történet vége és akkor együtt is érez vele az ember, mert csak ilyen munkát talált, ráadásul feketén. De ha eljut odáig, hogy akitől nem kapott, azzal bármilyen módon kiszúr, na onnantól heló van.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29) Jhonny06 válasza Viszlát (#26) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ettől még azt kérdezted az első hozzászólásodban, hogy mire fel vár el borravalót. Arra, hogy elvégzi a munkáját? Válaszoltam, hogy igen, meg hogy meg tudjon élni, azért. Kérlek olvass kicsit figyelmesebben.

Én erre válaszoltam, arról nem tehetek, hogy te közbe elkanyarodtál egy másik irányba, hogy aki nem kap borravalót, az beleköp a levesbe. Ez már egy másik téma.

[ Szerkesztve ]

(#30) Viszlát válasza Jhonny06 (#29) üzenetére


Viszlát
addikt

Annak a hozzászólásnak a kettővel későbbi mondatában is megfogalmaztam a problémámat, ezért is kértem a figyelmesebb olvasást, a mostani, ragadjunk ki egy részletet a mondandójából átfutással szemben.

Tessék, az egyszerűség kedvéért:

Hülye egy világban élünk, mert tulajdonképpen azért fizetsz neki, hogy ne csesszen ki veled.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#31) Jhonny06 válasza Viszlát (#30) üzenetére


Jhonny06
veterán

aha, oké..

(#32) Mr X válasza Viszlát (#28) üzenetére


Mr X
veterán

Én nem a hsz-ed konkrét tartalmára reagáltam, csak azért lett válasz, mert neked szántam a mondandóm. :)

(#33) Agostino


Agostino
addikt

nekem már régóta tele a hócipőm a jatt kérdésével. tudom, hogy rosszul keresnek és meg is értem, de jobb szeretem azt a változatot, amikor a pincér - már ha étteremben vagyok és nem otthonra rendelek - megkérdezi, elégedett voltam-e mindennel és engedem-e hogy 10%-ot felszolgálási díjat vagy minek hívja magát hozzáírjon a számlához? önmagában ez a normálisan, korrekten feltett kérdés elég nekem ahhoz, hogy rábólintsak: írjad. kártyával fizetek ahol tehetem, nekem is jobb, hogy nem kell feltúrnom a tárcám, van-e nálam készpénz, plusz nem is érzem szarul magam, ha nincsen.

jártam úgy a múlt héten, hogy elvittem pár ismerősömet étterembe. a kaja jó volt, de a pincér eléggé flegma. lehet, hogy rossz napja volt, nem tudom. önmagában tisztes összeget hagytam ott, mert a belvárosban ettünk. kártyával fizettem, naivan arra gondoltam, itt is az működik, hogy ha már egyszer kártya, akkor opcióként lehet választani a rá terhelendő jattot. hát, nem. itt jött a tárcatúrás, asztalra rakott kis noteszbe amiben a számla volt, beleraktam egy mátyást, ez volt minden készpénzem. hát, látnotok kellett volna a pincér arcát. kétszer is kinyitotta tüntetőleg a noteszt, hogy amíg elment a kártyaolvasóért, nem tettem-e bele több pénzt. végül fizettem, távoztunk, köszöntünk illendően és egy másik pincér vitte el a noteszt a pénzzel, a miénk számára biztosan megalázó lett volna. ő ugyanis a terminál elvitele után felénk se nézett többet oda sem viszek senkit, az is biztos mondjuk

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34) Viszlát válasza Mr X (#32) üzenetére


Viszlát
addikt

Á, értem. Általánosságban megfogalmazva valóban el lehet intézni ennyivel, bár a hálapénz az sok klasszissal undorítóbb "intézmény" a jattolási szokásnál.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#35) Mr X válasza Viszlát (#34) üzenetére


Mr X
veterán

Egyetértek.

(#36) k!nG válasza Agostino (#33) üzenetére


k!nG
aktív tag

Jo, de ezt a futarok jattjaval nem hasonlithatod ossze.
A hazhozszallitasoknal nincs felszolgalasi dij, csak szallitasi maximum (persze van olyan hely ahol az sem) es az ezres/tobbezres pincer jattok sem 2-300 forintok.

Adsz jattot, mert az illem ugy kivanja. Szar melo, mert 200 fokban, meg -20-ban is kiviszi a Hawaiit ehberert, lehet azt mondani, hogy o valasztotta, de akik ezt mondjak azokban meg lehet keresni lehet az empatiat.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#37) N€T0X|N válasza fesii (#2) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ilyen limit nálam is van, (kiírt "menetidő" maximuma +10 perc), de ritkán lépik túl. Legtöbb esetben olyankor is hívott az étterem, hogy elnézést kérnek, de lehet, hogy kis késés lesz. 20-30 meg még több perces késést én se nyelek le borravalóval.

Sent from my keyBoard

(#38) D1Rect válasza Viszlát (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha megfelelően végzi az ember(futár, pincér,, stb.) a munkáját akkor szerintem "jár neki" a 10%, mert ebből él és számít rá. Ha kiválóan akkor a 15-20%-ot se sajnálom.
De ha késik, flegma, bunkó, stb. akkor 0% és gondolkozzon el, vagy keressen más munkát.
Ha megkérdezi, hogy "minden rendben volt-e?" és bajom volt a kiszolgálással akkor nem bólogatok csendben, hanem megmondom pontosan mivel volt bajom, hogy tudja miért nem kap jattot.

A pénz meg pénz, mindegy, hogy papír vagy csörög.

(#39) bullseye


bullseye
addikt

Szerintem, ha már egy ezrest, vagy még többet rádobok egy pizzára, vagy akármire, belefér még 150-200 a futárnak. Gáz, hogy nekem kell ezt is fizetni külön, de ha valahol jól fizetnék őket, de drágább lenne a kaja, lehet tönkremennének. Egyfajta udvariasság ez is, csak kicsit drágább, mint egy köszönöm :)

Most igyekszem megkeményíteni magam, és nem mindig adni. A lakásom a lifttől kb. 2 méter, és néhány futár nem jön oda az ajtóhoz, inkább csak tartja a lábával a liftet és nyújtja a kaját... megértem, ha siet, meg kényelmesebb liften, mint legyalogolni 4 emeletet, de ez kezd nagyon bosszantani.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#40) Eastman válasza bullseye (#39) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem ne bosszankodj, nem bonyolult. Vársz csendben a küszöbön belül, nézel közben rájuk és majd rájönnek maguktól a megoldásra. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41) D1Rect válasza Eastman (#40) üzenetére


D1Rect
félisten

Annyira megerőltető az a 4-5 lépés az irányába, hogy ne kelljen legyalogolnia 4 emeletet, vagy várni egy következő liftet.
Gyk. azért siet, mert a következő címre is oda kell érnie időben.

(#42) bullseye válasza D1Rect (#41) üzenetére


bullseye
addikt

Nem, nem olyan megerőltető. Csak jó látni, hol állok a fontossági sorrendben.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#43) D1Rect válasza bullseye (#42) üzenetére


D1Rect
félisten

Pont ugyanott mint a következő ember akinek viszi a kaját.

(#44) Dany007


Dany007
veterán

Már azt hittem gond volt...
Nekem egyszer valaki mesélte, hogy a pizzafutik nem szeretik az aprót... mert ugye nem fér el stb... És, hogy volt akihez hozzávágták az aprót b.meg! A pizzafutár. Mert nem tetszett neki! Na mindegy, azóta én félve adok aprót nekik... :D De én is mindig szoktam adni. Azt szeretem leginkább, mikor lehet egészre kerekíteni.
De van olyan mikor csak 50 forint mondjuk. Mostanában már nem, de régen ilyenkor is mindig raktam hozzá, hogy nehogymár 50 forintot adja borravalót.

A 200 szerintem is korrekt összeg. Most gondoljunk csak bele, ha óránként kivisz mondjuk csak 4 pizzát - ami nem is sok szerintem - mindegyikhez kap 200 ft borravalót, akkor az már 800 Ft / óra pluszban! 8 órában az már 8x800 6400 forint! Ami durván jó napi díj.

Na de itt jön a fekete leves. Hogy ezt a cégek is tudják. Ezért rendszerint úgy szokták felvenni a futárokat, hogy saját autó saját benyó költség és minimális havi fizetés vagy épp fizetés nélkül! Mert úgyis annyi jattot kap, hogy az elég mindenre.

Szóval megint csak az a szopás a szituval, hogy munkáltatók jól kihasználják ezt a helyzetet. Ugyanez van étteremben / pub-ban ahol kiszolgálás van szinte mindenhol. Volt olyan hely, ahol mondta a pincér, hogy ne adj borravalót mert a főnök teszi zsebre ők nem tehetik. Meg ugye van olyan étterem is ahol +10% szervízdíjat is felszámolnak... Szóval itthon ez a borravaló dolog mocskosul el lett cseszve, köszönhetően a kapzsi vállalkozóknak.
Mert ez a felszolgálásért járna az illető felszolgálónak amennyiben én úgy ítélem meg, hogy ő tett nekem valami extrát amit több, mint a normál alap elvárható kiszolgálás.

Ellenben a helyzet az, hogy a legtöbb felszolgálónak ez marad megélhetésnek a bejelentett minimálbér mellett. Más helyzetben meg lenyúlja a tulaj. Vagy épp eleve beleszámolják. És még én érezhetem magam szarul és bunkónak ha nem adok borravalót vagy nem adok eleget.

@bullseye:

Ilyen téren én nem panaszkodom! :D
Mert nálunk csal felcsönget, kinyitom az ajtót. Feljön szépen a harmadikra lifttel és elsétál ide hozzánk a folyosó legvégére. Persze mást nagyon nem is tehetne, mivel csak kinyitom a bejárati ajtót és felkapcsolom a villanyt, hogy tudja merre kell jönni! :D
De kap is érte borravalót.

[ Szerkesztve ]

(#45) bullseye válasza D1Rect (#43) üzenetére


bullseye
addikt

Nem, ha az ő "érdekében" rám nem tud +5 másodpercet szánni.
De ezek szerint a napi utolsó vendég a lényeg, mindenki más kevésbé fontos. Gondolom akkor ő ad majd borravalót a többiek helyett is. ;]

@Dany007
Azért az óránként 4-et kétlem, és nem is biztos, hogy állandó a dolog... Ami meg az aprót illeti, sokszor pont nem tudnak visszaadni. Mondjuk nem mindegy, hogy 1200-ra ad valaki 2000 forintot, vagy 1800-at akar kipengetni egy ezressel, és fél kiló érmével :)

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#46) D1Rect válasza bullseye (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

Ugye azt érted, ha elmegy a lift akkor nem 5mp?
Ugye azt is érted, hogy azért siet mert mások is várnak rá pont ugyanazért amiért te?

Bocs, de én képtelen vagyok megérteni azt, hogy nem hajlandó valaki 4-et lépni azért, hogy a másik dolgát jelentősen megkönnyítse. Maradjunk annyiban, hogy ez nekem meredek.

(#47) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Én személy szerint már olyannal is találkoztam, aki elkezdett gúnyos megjegyzéseket szórni miután nem kapott egy fillért sem. Persze felvilágosítottam, hogy mint láthatja egyetemisták vagyunk és hol van hol nincs pénz, napról-napra élünk. Különben sem jár extra money azért mert elvégzi a munkáját...

(#48) bullseye válasza D1Rect (#46) üzenetére


bullseye
addikt

De megteszem, és beengedem a kapun, ha csak annyit mond, hogy "pizza", "hömm", vagy "itt vagyok", és még borravalót is kap. De ez szolgáltatás, és engem zavar, hogy ez a módszer sok futár szerint (és pl. szerinted is) teljesen rendben van, mert nehéz a munkája, és úgy tűnik az empátiának csak az én irányomból kellene működnie. Amúgy az eddigi sajnálatosan sok rendelésből, az extra 2 métert megtevő futárok elől eddig egyetlen alkalommal vitték el a liftet.

Amúgy a munkavégzési profizmusukat kissé megkérdőjelezi ahányszor nem tudnak 10000-ből visszaadni, miután előre jeleztem, hogy azzal fizetek. Ráadásul azzal több időt is veszítenek, mint a gyalog lesétálással...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#49) D1Rect válasza bullseye (#48) üzenetére


D1Rect
félisten

"teljesen rendben van, mert nehéz a munkája"
Nem azért mert "nehéz a munkája", hanem mert neked semmibe nem telik, ő mégis előrébb van vele, meg az is akihez épp tart.

Könyörgöm négy lépésen vagy fennakadva!!!négy!!

(#50) bullseye válasza D1Rect (#49) üzenetére


bullseye
addikt

Könyörgöm, azon vagy fennakadva, hogy engem zavar, hogy ő nem jön arrébb 4 lépéssel, és ezzel kimutatja, mennyire nem becsül... (és nem mondjuk azon, hogy van aki nem ad borravalót, sőt elvből nem ad.)

Tényleg, ha semmi más nincs a táskájában, azaz én vagyok az egyetlen/utolsó, és úgy is ezt teszi, akkor szabad rossz néven vennem?

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.