Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tbs válasza peterszky (#50) üzenetére


tbs
addikt

Gondolom nem Újpest felé jársz... ;]

(#52) lúzer válasza feel good (#48) üzenetére


lúzer
veterán

sajna ez kell

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#53) lúzer válasza jerry311 (#46) üzenetére


lúzer
veterán

én csak leszólok a buszlépcsőről: ugrok!
mire földet érek 1 m sugarú kör üres :))

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#54) lúzer válasza peterszky (#50) üzenetére


lúzer
veterán

ez jó, csak ne újpesten szambázz ;) :P :))

ui: látom #51 is ;]

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#55) 7


7
addikt

Érdekes, pesti vagyok, de sosem volt ilyen gondom, mindig teljesen korrektül tudtam leszállni/felszállni mindenhova, pedig nem a tömegmentes időszakokban/helyeken szoktam volt közlekedni. 7-es buszhoz hasonló jellegű tömegekkel birkóztam meg pl. középiskola alatt nap mint nap a 96-os buszon, s egyszer sem volt semmi attrocitásom. A bocsánat/elnézést/kérem eztéseztszeretném formula majdnem mindig bevált. Ha meg nem, akkor szépen kényelmesen arrébb taszigáltam a tömeget (pedig nem vagyok egy nagydarab ember), illetve valaki mögé szegődni, ha valahol elindult egy emberkígyó a tömegen keresztül. Sosem volt olyan, hogy egyáltalán stresszelnem kellett volna, hogy nem tudok leszállni, sőt, sokszor én törtem az utat a velem levőknek is.

A másik oldalon meg igyekszem én is figyelni a tömegre. Ha látom, hogy valaki felém furakodik, rajtam keresztül akar kijutni, és nem tudok félrehúzódni, akkor én is leszállok, és megvárom az ajtónál, hogy kiáramoljon a tömeg. Ha látom, hogy jelezni kéne valakinek, jelzek. Nem nehéz...

Meg kell tanulni, s ehhez idő, jó helyzetfelismerés, tolerancia, improvizációs készség kell. De tény, egyszerűbb anyázni utólag, mint akkor és ott a megfelelő hangnemben és szóhasználattal megszólalni (értsd: nem kurvaanyázni egyből). Nem tudom, miért olyan némák a pestiek az idegenekkel szemben - sokkal könnyebb lenne a dolgunk pl. tömegközlekedésnél is. És érdemes megfigyelni, ha mi nyitunk a másik felé, akkor többnyire a másik is reagál valahogy.

(#56) peterszky válasza tbs (#51) üzenetére


peterszky
őstag

Ön nyert :) Ha arrafelé van dolgom (ritka), akkor inkább leveszem.

What else you gonna do on a Saturday?

(#57) Zsofiaanna


Zsofiaanna
csendes tag

Nekem azt sikerült megfigyelnem, hogy azoknak az emberek akiknek kifelé szól a zenéjük, még egyikük sem hallgatott normális zenét....az ilyen emberek mellett csak tuc-tuc zenét lehet hallgatni... :F ...és belegondolva, hogy valószínűleg max hangerőn hallgatják, úgy hogy még az én MP3-on keresztül is lehet tisztán hallani :( ...borzalmas...és kifejezés telen arccal tűrik , hogy a fülükbe robbantgatnak....csak nekem ne kéne hallanom :((

(#58) venember83 válasza 7 (#55) üzenetére


venember83
nagyúr

Te most jó sok embernek szóltál be. Nem olvastad a címet? ;]

[ Szerkesztve ]

(#59) 7 válasza venember83 (#58) üzenetére


7
addikt

te nekem NESZÓJÁBÉ köcccssöööööööööööööööööög! ;] :D

(#60) peterszky válasza Zsofiaanna (#57) üzenetére


peterszky
őstag

A másik véglet meg a sátán metál :) Úgy kihallatszik, hogy olyan hangosan még itthon sem hallgatok zenét :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#61) Zsofiaanna


Zsofiaanna
csendes tag

Bocsi...nem állt szándékomban beszólni :P ...én is szoktam néha tuc-tuc-ot hallgatni...de azért lehetne használni a volume gombot :)

(#62) 7 válasza Zsofiaanna (#61) üzenetére


7
addikt

Hogyisne... hogy feljebb nyomják? ;]

(#63) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Na, úgy látom Bp. ki fog maradni az "itt-is-laktam"-városaim közül. :D

(#64) Thulcandra válasza peterszky (#50) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Aztán akkor mi van, ha ott veretsz a fradi sálba aztán jön egy csoport enyhén ittas lila-fehér, he? :DDD

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#65) peterszky válasza Thulcandra (#64) üzenetére


peterszky
őstag

2 éve használom ezt a módszert, eddig nem volt problémám. :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#66) Mcray


Mcray
senior tag

Látom betalált az írás. Azt hiszem a következő a zebrán való átkelésről fog szólni. Az kb ugyanez a lelkiállapot csak ott még "added bonus"-ként az életed is a tét.

Kedvencem: Kismama a zöld gyalogosjelnél VS Cementszállító teher 1ik sáv, Bömbölő BMW a másik sávban egymás mellett fordulva...

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#67) DJ.Gróf válasza Mcray (#66) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Igen a zebra is jó,de akár irhatnál a Tesco pénztárakról is :) :))

(#68) peterszky válasza Mcray (#66) üzenetére


peterszky
őstag

Első, amit megtanultam, amikor elkezdtem egyedül közlekedni a városban, hogy akkor kell átmenni az úton, amikor lehet :) Nem érdemes a jelzőlámpában megbízni :(

What else you gonna do on a Saturday?

(#69) Kickass


Kickass
őstag

Én Debrecenben lakok, lényegesen kisebb város valahogy a tömeg mégis ugyanakkora. Azt gondoltam ezt az 'ajtó elé tülekedünk egymást letaposva majd nem engedjük senkinek hogy leszálljon de mi már felszálltunk' dolgot mi találtuk fel :D Legpocsékabb az mikor tudod mi következik és csak úgy beletörődsz. Ráadásul szinte mindennap ingázok Nyíregyházára, na igen odákat vagy inkább balladákat lehetne zengeni a magyar (tömeg)közlekedésről.

(#70) Mcray válasza Kickass (#69) üzenetére


Mcray
senior tag

Kellett a zebrát emlegetnem! Tegnap óta nem tudok hazamenni rendesen mert sárgán villognak a jelzőlámpák. Immár December 25.e óta tart ez a "hol van hol nincs lámpa" állapot és KIBA**OTT idegesítő 20 méteren 3 zebrán átverekedni magad amit nem tudsz elkerülni, ha nem kerülsz 5 kilómétert.ÁÁÁÁÁÁ

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#71) Unique girl


Unique girl
csendes tag

A zenére visszatérve: azt imádom a legjobban, mikor állnak előttem a buszon, és szólok a menő diszkósnak, hogy ne haragudj, menj már beljebb, ha voltál olyan bunkó, és felszálltál előttem, akkor topogjál arrébb. Szólok neki egyszer, kétszer, háromszor, semmi. A végén már ülöltök, az egész busz engem néz, a srác nem hallja, mert szól a tuc-tuc a fülében. Megbököm a vállát, hogy rám figyeljen, még mindig semmi. Arrébb lököm, mert már rámcsukják a buszajtót, erre beszól, hogy mit taszigálom... Metálossal, rockerrel még sosem volt gondom.

(#72) Mike


Mike
veterán

aki nem bírja, jobb ha elköltözik
falun ilyen nincs, nem kötelező Bp-n lakni

(#73) Mike válasza 7 (#55) üzenetére


Mike
veterán

így van
egyetértek

ja és rühellem a tegező stilust már bocs
mc, önmagadat felheccelted, ha nem birsz ezen túllépni, te leszel az az autós aki tolakszik és közben rázza az öklét
megérte? ki volt ideges? te
még meg is irtad ezt az akármit? megérte? jobb lett neked ettől? nem

(#74) Mike


Mike
veterán

a zebrán pedig átengednek, most már Bp-n is egyre többször, azt mondanám többször igen mint nem

(#75) Mike válasza HunBeowulf (#43) üzenetére


Mike
veterán

2 percenként jár a metró, szal nem kell csukodó ajtón beugrálni

(#76) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

"NESZÓJÁBE" nézés mindenkire :C
+
Meg kell válogatni a hangnemet, mert egy ügyintéző sem köteles segíteni (:Y) Nemrég jöttem rá ezzel mennyire vigyázni kell, mert egyesek baromi sértődősek :(((
És megintcsak örülök, hogy nem vagyok pesti. :W

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#77) legiaap válasza Mike (#72) üzenetére


legiaap
nagyúr

De lehetne jobb is a helyzet itt BUDAPESTEN!!!

Ez az írás, amúgy miért a szakmai részlegbe került???

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#78) Mike válasza legiaap (#77) üzenetére


Mike
veterán

szenvedni, szarul érezni magadat, idegeskedn bárhol lehet

(#79) Mcray válasza Mike (#73) üzenetére


Mcray
senior tag

Nem szoktam autóval tolakodni, gyalog is csak kulturáltan mint ma. Mindenki jobb oldalt egy nő baloldalt állt és nem tudtam tőle tovább gyalogolni a mozgólépcsőn. Halkan mondtam hogy: "elnézést", mire rámnézett amolyan "Ki a F*** vagy?" nézéssel. Láttem nem lessz könnyű ezért kedvesen megkérdeztem hogy: "átengedne -e". Válasza: "Kerülj ki jobbról", értsd lökjed fel azokat, akik normálisan állnak, mert én nem megyek arrébb az Istennek sem. Nem akartam fellökni senkit sem, pláne a többi normális embert akik már várták hogy mikor tépem meg a nőt. Döntöttem: 2 szer kértem szépen, én reggel mindig gyalogolok a mozgólépcsőn ha van rá lehetőség. Ha a nő 20 centit arrébb megy, már ott sem vagyok. Fogtam jobbra indultam el de szándékosan nem az ott álló lányt hanem a bunkó nőt taszítottam arrébb és már mehettem is tovább.

Ha valamit szeretnék akkor szépen kérek, nem lóbálom az öklöm. Kérlek ne terjesszél rólam ilyet mert személyesen nem ismersz. Ha dugó van, bárkit szívesen beengedek, még egy buszt is.

Az meg hogy írok ide igenis segít. Jobban érzem magam tőle. Jobb lett ettől? Igen :)

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.