Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tom321


Tom321
csendes tag

hát nem a 9 jött..

- nekem tetszenek amúgy, a tényleges ár a nagy kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#2) Draken


Draken
őstag

Még jó, hogy a 6.1 plust vártam itthoni megjelenésre..ezek szerint MM és társainál sem lesz kapható, egyúttal hivatalos itthoni garival?

(#3) nicu71


nicu71
addikt

ejnye..pedig a 6.1 plus kellene ,nagyon tetszenek az uj Nokiák,de az 5.1 elég harmatos nekem viszonylag jo ára ellenére is ..

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#4) #16820480


#16820480
törölt tag

Pont az értelmesebbik nem jön... Mondjuk Amazonról biztos meg lehet rendelni így is majd.

(#5) MacEdm válasza Tom321 (#1) üzenetére


MacEdm
tag

Hát nem... én is a 9-et várom már mióta :( :(

(#6) YiHunter válasza Draken (#2) üzenetére


YiHunter
csendes tag

Valószínűleg lehet majd garanciával szerezni más nem szomszédos eus államokból

[ Szerkesztve ]

(#7) Zvezda


Zvezda
junior tag

Sajnos ezek nem lettek meggyőzőek, és rondák is :(. Az ár pedig ezért a hardverért rettenetesen magas

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A2

(#8) joey04


joey04
titán

pont az életképes verzió nem jön.

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#9) Draken válasza YiHunter (#6) üzenetére


Draken
őstag

Csak kérdés, hogy ezeket idehaza is elfogadják-e..és nem fognak hárítani szokás szerint

(#10) Ganzer válasza joey04 (#8) üzenetére


Ganzer
aktív tag

+1, na ja.

(#11) #16820480 válasza Draken (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha mondjuk Amazonról rendeled, akkor nem itthon kell érvényesíteni a garanciát, hanem nekik visszaküldeni.

(#12) F34R


F34R
nagyúr

A Nokia ugy latszik ujra felnol a regi nagy nevehez.. Johetne mar megint egy "flagship".

(#13) rbenjami


rbenjami
kezdő

oh siralom, a 6.1 plusra varok 3 honapja - az 5.1 plus eleg harmatosnak tunik hozza kepest. remeljuk, hogy mas EU-s orszagbol beszerezheto lesz.

amugy azt honnan lehet tudni, hogy valoszinuleg nem lesz MO-n? azt kovettem, hogy most volt indiaban a nagy bejelentes, de az europai piacrol tovabbra is kb. hirzarlat van. mondjuk valami huszadrangu magyar gsm bolt webshopjaban kaphato, bar gondolom valami kinai import, b20 nelkul :D

ja es javitsatok ki ha tevedek, de mindenhol azt olvasom, hogy pont az 5.1 plus es a 6.1 plus nfc nelkul jon. miert? nokia 3, 5, 6, 5.1, 6.1 - mindegyikben van.

(#14) batai15


batai15
félisten

6.1re vártam mondom le cserélem erre a note 5 prom. Hát nem jön. 5 meg vissza lépés lenne erősen.

(#15) Hallosz


Hallosz
senior tag

- - " Nem ezt a két droidot keressük - . - . - tovább..." - -

Mert lakni, muszáj.

(#16) Draken válasza #16820480 (#11) üzenetére


Draken
őstag

Jobb lenne ezzel nem szenvedni, kitudjamennyiért visszaküldeni, elér-e hozzájuk utána vissza hozzám, stb..nem mertem még ilyenbe belevágni, no de jelen esetben nem is én vagyok a célpont, hanem egy rokonom!

(#17) #16820480 válasza Draken (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem hinném, hogy akkora szenvedés, rendszeresen rendelek külföldről, és eddig inkább azzal van pozitív tapasztalatom. Az Amazonhoz nem kellett még visszaküldjek semmit, de például ebay-en még a postai díjat is megtéríti a PayPal.
Semmivel nem bonyolultabb amúgy, mint egy csomagot postára adni, ami azért valljuk be, a legtöbb embernek menni szokott.
Itthoni garanciával most éppen már 2 és fél hete bevizsgálás alatt áll egy CPU-m, fene tudja mikor lesz kész, pedig amúgy 2 perc lenne demonstrálni a hibát. Sokra megyek vele, hogy itthoni garanciás.

(#18) Francia91


Francia91
veterán

Díjaznám, ha nem a tepsiméretet erőltetnék, hanem megmaradnának az 5,2" közvetlen közelében.... Jelenleg a normálisabb Nokiák mind tepsik.... :(

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#19) Draken válasza #16820480 (#17) üzenetére


Draken
őstag

Pont azért írtam úgy és azt, amit, mivel így még nem rendeltem nagyobb összegben külföldről, pláne nem kellett visszaküldeni. Csak elképzelni tudom, hogy nem lehet olcsó mulatság egy ajánlott, értékbiztosított csomagot külföldre küldeni. Persze igazad van, ami a másik oldalt illeti, jelenleg én is 1hónapja adtam le a régi telefonom a hüvelynél és arra sem tudnak válaszolni megfelelően, hogy az általuk felajánlott készülék mely folyamatánál tart, mivel átvenni még nem tudtam azt

[ Szerkesztve ]

(#20) #81733120 válasza Francia91 (#18) üzenetére


#81733120
törölt tag

A Nokia 8 kivétel. :)

(#21) Bass


Bass
addikt

Noh akkor nincs meg a Honor 8 utódja,nem értem miért csak a kistesó lesz itzhon kapható.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#22) kutyek válasza Draken (#19) üzenetére


kutyek
senior tag

Komoly gyártók ilyenkor küldenek egy előre kitöltött DHL feladó matricát, és akkorra hívod a csomagfelvételt, amikor a legalkalmasabb. Oda-vissza ingyenes, biztosított stb. Ennél nincs egyszerűbb. Megjegyzem, ez ipari-céges környezetben is sokszor így megy, nem kell tőle tartani - persze el kell olvasni a konkrét esetben a jótállási feltételeket...

(#23) Francia91 válasza #81733120 (#20) üzenetére


Francia91
veterán

Az kimaradt a látóteremből :B

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#24) ates


ates
aktív tag

Mi A2 jobb ajanlatnak tunik elsőre (nekem) talán.

(#25) lolal


lolal
senior tag

Az 5X eléggé életképtelen ajánlatnak tűnik. A 6 os verzió lenne a jobb deal de azt itthon nemigen akarják forgalmazni ... :W . A Sirocco flagship helyett jöhetne valami. Ne értsetek félre, nincs vele gond, csak az árához képest nincs mögötte akkora tudás.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#26) tomboy0013 válasza ates (#24) üzenetére


tomboy0013
veterán

Tűnik? :D Talán azért mert egyértelműen jobb is, főleg ár/érték arányban. És még noccsal se borzolják a kedélyeket.

(#27) #16820480 válasza Draken (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ezért próbálok célozgatni arra, hogy amúgy nem annyira nagy kaland, és egy rakás vásárlói védelem van, amit az itthoni boltoktól nehezen kapsz meg, vagy foghúzás jelleggel lehet csak érvényesíteni (sajnos).

Roaming: Ha nem a Sirocco változatra gondoltál, akkor azért jelezném, hogy a Nokia 8 érezhetően nagyobb a 6.1 Plusnál, miközben kisebb kijelzője van.

(#28) rbenjami válasza tomboy0013 (#26) üzenetére


rbenjami
kezdő

az a baj, hogy ket nagyon kulonbozo keszulekrol beszelunk. az MI A2 tobb mint 1cm-rel hosszabb az X6-nal, teljesen indokolatlan meretu kavakkal. az X6 pont az ilyen monstrumokkal szemben lett volna alternativa (lasd meg a sarba gyalazott P20 lite-ot). es amikor a kezembe fogom a ket telefont kiprobalasra, a hatszazadik szempont lesz a notch, mert elsore kiuti nalam a biztositekot, hogy az MI A2 hasznalhatatlanul nagy, mikozben a notch kozel sem vesz el annyit a felhasznaloi elmenybol, mint az, ha egy teglaval a zsebemben maszkalnek. oh es btw nincs 3,5mm jack.

(az osszes xiaomival ez a bajom: nem csak objektiven nezve vallalhatatlanul nagyok, de mindezt rettenet meretu kavakkal.)

egyebkent nem ertem, minden letezo portalon az MI A2-vel hasonlitjak ossze az X6-ot, mintha a ket keszulek tetszoleges valasztasi lehetoseg lenne ugyanannak a celkozonsegnek, mikozben a processzoron es az android one-on kivul semmi kozuk egymashoz, kinezetre es ergonomiara pedig teljes mertekben elutnek egymastol.

[ Szerkesztve ]

(#29) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Ez a Nokia 9 vajon olyan lesz, mint a McLaren MP4-18 ?

( a McLaren Formula-1-es csapat 2003-as versenyautója, mely végül sosem versenyzett. )

[ Szerkesztve ]

(#31) tkiceg válasza Francia91 (#18) üzenetére


tkiceg
csendes tag

Csatlakozom, jelenleg ez az ami miatt pl nem veszek egy 7 plust..

(#32) nicu71 válasza tkiceg (#31) üzenetére


nicu71
addikt

én meg pont azért tervezem . ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#33) NPeete válasza rbenjami (#28) üzenetére


NPeete
tag

+1 arra hogy hülyeség az Mi A2-t összehasonlítani a 6.1 Plus-szal. Sajnos nekem is az X6 lenne az ideális jelölt, még a végén nekem lehet tényleg külföldi rendelés lesz.
Ugyanakkor lehet itthon már állítólag kapni pár random gsm boltban, árgép kidobja, de nekem azok mind nagyon gyanúsak (pl írnak B20-at, tárhely össze-vissza van írva, még a színek is)...

(#34) rbenjami válasza NPeete (#33) üzenetére


rbenjami
kezdő

igen, azokat en is lattam arosszehasonlito oldalakon, ezek szerintem konkretan aliexpressrol beszerzett X6-osok vagy olyanok, mint az amazonon levo "unlocked" verziok. az a legsajnalatosabb, hogy a B20-at leszamitva nagyjabol ezek is teljes erteku telefonok, csak hat anelkul kb. nincs mobilnet a fel orszagban.

amugy ha mar mindenkepp ebben az MI A2 meretben kene gondolkodnom, akkor Nokia 7 plus (:

(#35) NPeete válasza rbenjami (#34) üzenetére


NPeete
tag

hát ha ilyen szar a helyzet, akkor én lehet kifizetek (már csak) 2x annyit egy Galaxy S9-ért - legalább az értelmes méretű telefon...

(#36) rbenjami válasza NPeete (#35) üzenetére


rbenjami
kezdő

ugyanez jutott eszembe nekem is, mondvan ha mar nem android one, akkor legyen egy brutalis gep egy relative "kompakt" hazban - de az S9-ig bevarnek legalabb egy black fridayt vagy egy karacsonyt :D

(#37) #81733120 válasza #16820480 (#27) üzenetére


#81733120
törölt tag

Igazad van, tévedtem, bocsánat. :) Sajnos a 8-asnak jó nagyok a kávái, mint egy 5,5" feletti mobilnak. :(

[ Szerkesztve ]

(#38) -szp- válasza rbenjami (#34) üzenetére


-szp-
aktív tag

Azért sem szabad a kínai X6-ost venni, mert nem fog frissülni a szoftver. Lehet hogy dobnak rá gapps csomagot, de se a biztonsági, se az os frissítés nem fog soha jönni ezekre.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#39) rbenjami válasza -szp- (#38) üzenetére


rbenjami
kezdő

ja igen, rosszul irtam, az egyeb tavolkeleti, de "global" verziokra gondoltam (indiai, stb.), amelyek a B20-at es a garancia kerdest leszamitva elvileg takkra ugyanazt tudjak.

de igazabol mindegy is, hacsak nem kezdik forgalmazni Europaban, akkor nem erdemes vele foglalkozni. marpedig az international Nokia honlapon nincs fent, ellentetben az 5.1 plus-szal...

(#40) The0m0


The0m0
csendes tag

Akkor ez most még nem játékos? : http://gsmotthon.hu/mobiltelefon/nokia-6.1-plus-dual-sim-4gb-ram-64gb/kek

"Life's a journey not a destination" by Aerosmith

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.