Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

kezdésnek jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Létre kell hozni egy alternatívát

Örülök hogy segíthettem :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) Patice


Patice
nagyúr

Közösségi oldalt használni állampolgári kötelesség? Kell ez nekünk? ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4) clon válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


clon
aktív tag

Igen, személyesen össze kell jönni és beszélgetni oszt' meg van oldva - régen ez bevált és a ma oly' féltett "személyes adatok" sem lesznek kiárulva annak aki fizet érte.
A facebook előtt is volt élet csak akkor nem volt mindenki olyan bátor mint most mert könnyen nagy pofont lehetett begyűjteni a sértegetés(ek) után :D

(#6) gabor7th


gabor7th
addikt

Jaj ne, most mi lesz?!

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#7) arnyekxxx válasza #90384640 (#5) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Melyik országban tilos egy szolgáltatónak meggyőződni a felhasználója személyazonosságáról?

(#9) arnyekxxx válasza #90384640 (#8) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Te se vásároltál még semmi amihez szerződést kell kötni.

(#10) tomazin válasza arnyekxxx (#9) üzenetére


tomazin
veterán

Nem masolhatja le a szemelyid. Regen szerettek lemasolni, de ma mar nem igazan illik.

[ Szerkesztve ]

(#11) clon válasza arnyekxxx (#9) üzenetére


clon
aktív tag

A szerződéses vásárlást ne keverjük össze egy facebook személyes adatbázis építéssel amit pénzért árul reklámcéloktól kezdve bármihez csak fizessenek.

Vicces is lenne ha egy szerződéhez bemondásra "bizalmi elven" kerülnének be adatok :D

(#13) arnyekxxx válasza tomazin (#10) üzenetére


arnyekxxx
veterán

másolásról egy szót se szóltam, ezt irta a kollega:

A Világ Összes országában tilos hatósági okikarot felmutatni

Egyébként pl egy online számlanyitásnál hogy ellenőriznék le a számlanyitó személyes adatait ha nem kérik be a személyijét? Gránitbanknál nyitottam számlát, webkamerába kérte a csaj felmutatni a személyit/lakcímkártyát és lekattintotta.

(#14) leviske válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


leviske
veterán

A bíróság pont azt konstatálta, hogy ez nem megvalósítható. A facebook abban a pozícióban van, ahol már nem tud csak úgy versenytárs fellépni ellene. Ráadásul a cég aktívan tett azért, hogy a felszálló ágban lévő konkurenseit lenyelje. Ezért vették meg az instát és a whatsapp-ot.

Szerintem azzal semmi baj nincs, hogy szeretnék, ha a cég a törvényeknek megfelelően kezelné az európai felhasználók adatait. Ha meg erre nem hajlandó, akkor vonuljon ki (van másik régió).

(#15) arnyekxxx válasza #90384640 (#12) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Idéznéd ezt a törvényt?

(#16) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Egyébként a FB nem a személyit kéri hanem valamit amin rajta van a neved, és nyugodtan kitakarhatod rajta az érzékeny adatokat.

https://www.facebook.com/help/582999911881572?helpref=hc_global_nav

Ha igazolnod kell a nevedet a Facebookon, vagy megszűnt a hozzáférésed a fiókodhoz, akkor arra kérhetünk, hogy küldd el nekünk valaminek a másolatát, amin szerepel a neved. Ez számos különböző dolog lehet, például hatóság által kiadott fényképes igazolvány, nem kormányzati szervezettől származó igazolvány, hatósági bizonyítvány vagy engedély, amelyen szerepel a neved, vagy más irat, például folyóirat-előfizetés vagy postai levél.

A személyazonosító okmányodon szereplő, a személyazonosságod megerősítéséhez nem szükséges, kényes adatokat (például a személyazonosító számodat vagy a TB-számodat) figyelmen kívül hagyjuk. A dokumentum lefényképezése előtt fizikailag kitakarhatod a személyazonosító okmányod nem szükséges adatait.

(#18) arnyekxxx válasza #90384640 (#17) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ugye azt te is tudod, hogy amit idemásoltál az teljesen másról szól?

Nytv. 1. § (1)3 E törvény célja, hogy meghatározza a polgárok személyi, lakcím és értesítési cím adatait tartalmazó nyilvántartás (a továbbiakban: nyilvántartás) működésének törvényes feltételeit.

arra kérek jogszabályt, hogy:

"a törvény neked nem ad lehetőséget arra, hogy a személyi igazolványodat bármikor bárkinek mutogasd, sőt explicit módon tiltja"

(#20) arnyekxxx válasza #90384640 (#19) üzenetére


arnyekxxx
veterán

224/2006

ez mi?

224/2006. (XI. 20.) Korm. rendelet a nyugellátások és a baleseti járadék emeléséről

ja, hogy találtál valami szlovák? weblapon valami szlovák valamit és ezt elfelejtetted idemásolni ugyanonnan:

"Az adatvédelmi törvény 10. paragrafusának 6. bekezdése szerint: „A személyes adatok szkennelése, fénymásolása vagy másfajta rögzítése csak akkor lehetséges, ha az érintett személy írásos beleegyezését adja hozzá, vagy ha a vonatkozó törvény kimondottan lehetővé teszi az ő engedélye nélkül is. (rendőrség, bankok). "

már ha át akarunk térni a szlovák? jogra

De szerintem maradjunk egyelőre a magyarnál, léccilécci hozd azt a jogszabályt ami megtiltja nekem pl, hogy felmutassam a személyimet az ügyvédnek amikor eladom a házam vagy a postásnak amikor átadja az SK ajánlott levelet

[ Szerkesztve ]

(#22) bambano válasza #90384640 (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a gdpr konkrétan sehol nem tiltja a személyi bekérését.
a hivatalos okiratra konkrétan milyen törvények vonatkoznak, kiemelten a személyi igazolványra?

szerk: az például megvan, hogy a banknak kötelessége lemásolni a személyidet? törvény van rá.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) bambano válasza #90384640 (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az az átruházást tiltja, nem a használatát.
annak a személyinek, amit nem mutathatsz meg, nulla értelme van, hiszen nem igazol semmit, amíg a táskádban van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) bambano válasza #90384640 (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez a paragrafus azt mondja, hogy rendőrnek, hatóságnak köteles vagy bemutatni a személyidet. azt nem mondja, hogy másnak nem mutathatod be.

"Mutass nekem egy olyan jogszabályt": az eu és a tanács 2016/679-es rendelete, 6. cikk, 1. bekezdés a. paragrafus.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) llax válasza bambano (#26) üzenetére


llax
senior tag

"azt nem mondja, hogy másnak nem mutathatod be."

Annak a másnak (cégnek) viszont jogában áll megtagadnia/megszüntetnie a szolgáltatást, ha kérésére nem mutatod be.

(#29) bambano válasza #90384640 (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

magyarul ha megnézed a címet és az első sort, (úgy kezdődik, 1992. évi... és az az első sor, hogy: Időállapot: közlönyállapot (1992.XI.17.))
akkor esetleg rádöbbensz, hogy ennek a törvénynek már az utóda sem hatályos.

parancsolj: [link] így néz ki a törvény ma, ha nem a történelmi adatbázisban keresed meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) bambano válasza llax (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ne nekem mond...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) Vesa válasza #90384640 (#8) üzenetére


Vesa
veterán

+1
Ezt a cukorberg takonypócot meg ideje lenne lecsukni.

A tudomány a valóság költészete!

(#32) llax válasza bambano (#30) üzenetére


llax
senior tag

Nem is neked szólt az, csak tőled lehetett idézni :)

(#33) Reggie0 válasza #90384640 (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Az igazolvany bemutatasa miota atruhazas, letetbe helyezes, biztositekul adas vagy biztositekul atvetel?

[ Szerkesztve ]

(#35) Reggie0 válasza #90384640 (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen van ilyen. Magyar Kozlonynek hivjak, ott teszik kozze az osszes valtoztatast. Amugy meg a net.jogtar.hu-n elerhetoek a hatalyos torvenyek, csak celszeru a guglival keresned inkabb.

(#36) arnyekxxx válasza #90384640 (#21) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ki beszélt itt arról, hogy átruházod valakire a személyidet? Te tényleg ennyire idióta vagy vagy csak trollkodsz?

Szerk. A folytatás alapján se tudom eldönteni.

Na látom hiába vitatkozom úgyis neked lesz igazad.

Lehetne neked is igazad ha nem baromságokat másolnál ide. Eddig ott tartunk, hogy vannak röhejes állításaid amit mindenki aki elmúlt 10 éves cáfolni tud jogszabályok nélkül is simán az élet alapján, és idehurcoltál mindenféle irreleváns jogszabályokat mindenmásról csak arról nem amiről beszélsz.

Asszem troll leszel, mert ha ennyire idióta lennél akkor már megfulladtál volna egy elfelejtett levegővétel miatt.

[ Szerkesztve ]

(#37) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Lehet rosszul emlékszek de nem te vagy az egyik a 3 nick közül akinek letiltja a szolgáltatója a netet ha beirja adblockba a facebook doménjeit?

(#38) vandor01


vandor01
őstag

nyajjatok csak az FB segget.... lesz majd siras rivas a vegen.... :DD

torveny ide torveny oda nem erzem hogy egy digitalis "semminek" joga lenne nekem meg kotelessegem hogy a szemelyi igazolvanyomat mutogassam neki sooot meg le is masoljam es elkuldjem kinek is????
azt se tudom kinek?? maganak a cuki gyereknek vagy valamelyik szines libsis buzi rabszolgajanak a vilag masik vegere de minimum 20e km tavolra???

kit is kepvisel az FB majma? kik is ezek?
A... rendor? postas? bank? onkormanyzat? ugyved? jaa egyik se.....
csak egy irorszagba bejegyzett adotoptimalizalo piizmoso amerikai szervezet....
ha szerzodest akarok veluk kotni akkor..... milyen szerzodest? igen igyen hasznalhassak az adataimat.... ertem.... ha szuksege van nekik a 'businest' ero adatimra vagy a fizeto megbizoinak a szokasaimra akkor azt kondiciok pl ID nelkul hagy adhassam mar oda...
ja de miota 95% -osak?? ki a faszt erdekel minden kis szarjanko ID nelkul! mikor csak pletykara hivazkozva embereket es magan vagy allami szervezeteket vagy elnokoket magyarazat nelkul egy pillanat alatt kibasazarintanak az FB rol (vagy tube-rol es tarsairol) ... vagy szurik meg mondanivalojat.... ha nem az altaluk kepviselt politikai fosodort mantrazzak.... mernek esetleg mas velemeny it is kepviselni..... es talan tan még ellenkezni is mernek.... vagy atvenni az altaluk kepviselt mejelenitett mocskos agressziv hangnemet....
uff...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#39) arnyekxxx válasza vandor01 (#38) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én itt senkit nem találtam aki a fb seggét nyalná. Mindemellett ha nem akarsz fb felhasználó lenni szíved joga nem elfogadni a feltételeiket.

(#40) bambano válasza #90384640 (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

""A" "törvény" "jelenlegi" "állapotát" nem látom": oda tettem neked a linket, annyi dolgod lett volna, hogy okoskodás helyett ráklikkelsz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) ceia


ceia
őstag

Én ezt egyszerűen megoldom, nem foglalkozom a FB és egyéb értelmetlen "közösségi médiákkal". :N De tudom, hogy a FB balos, és szűri a jobbot, ami csúnya dolog, szóval monnyon le. Hajrá mindenki, aki támadja.

        it's more fun to compute

(#43) bambano válasza #90384640 (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szuper.
akkor most vidd rá az egérkurzort a törvény címe utáni kis csillagra.
mit látsz?
"be tudnád ide rakni": akár be is rakhatnám, de mivel egyszer már beraktam, ne várd el, hogy mégegyszer előkeressem és linkeljem, csak azért, mert te link vagy.
"Mi hatalmazza fel őket arra, hogy hivatalos szervnek képzeljék magukat, ami feljogosítja őket erre?": nem mi, ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) vandor01 válasza arnyekxxx (#39) üzenetére


vandor01
őstag

na ez a problema! a jelentkezonek nincs mas választasa vagy adja az ID-it vagy a piacon levo 5% bol valaszt masik kamu piizmosot :)
ha nem iteled el az inkorrekt magatartasat akkor hallgatolagosan egyetertesz azzal hogy az ID be-scannelese es elkuldes barmilyen online a vitualis létben CSAK igy mukodo businesnek.... CSAK igy veheted igenybe azt hogy az a tagjaik adatait eladjak.... akkor ez nem mas mint partolod e jo ballos-libsis szokast.. egyetertesz es veluk vagy..... azaz...... :DDD :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#46) Juhaszatti válasza #90384640 (#42) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"be tudnád ide rakni, hogy hol találom azt, hogy milyen jogcímen kéri el a fakebook a személyi igazolványomat, vagy azzal egy kaliberű hivatalos okmányomat ?"

Írták korábban, hogy a Facebook nem ezt kéri: [link]

(#48) Juhaszatti válasza #90384640 (#47) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Megnyitottad a linket arnyekxxx hozzászólásában? A Facebook konkrétan ezt írja, hogy: "valami amin szerepel a neved". Írja is hogy lehet egy szimpla folyóirat előfizetés, vagy postai levél is, amin a többi adatot kitakarod.

[ Szerkesztve ]

(#50) bambano válasza #90384640 (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mégegyszer: te egy 2012. január 1-étől hatályon kívül helyezett szöveget idéztél. tehát ez a mondatod: " a fentiekkel ellentétben , amiket viszont én idéztem be-" nem igaz.

azt, hogy mi alapján kér a facebook személyi igazolványt, legalább egy napja beírtam már neked. azt a hülyeséget, hogy lusta vagy elolvasni és értelmezni a választ, helyette a vitapartneredet csuklóztatod, azonnal felejtsd el. olvass vissza, engem a továbbiakban nem érdekel, hogy az elmebajodat kezeljem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.