Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shade45


Shade45
senior tag

Apa kezdődik... ;]

(#2) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Mennyi Samsung memóriás fogja majd a BIOS-t frissíteni, amivel lehet csak a bajt okozza magának...

(#3) buherton


buherton
őstag

Arról nincs adat, hogy ez a VBIOS min fog változtatni, az eddigi információk szerint a memória késleltetése módosul, de azt nem tudni, hogy mire. Viszont a képi hibákat el fognak tűnni, ha azokat a Micron memóriák instabilitása okozta.

Min fog változtatni? Mondjuk normálisan fogják a memóriát inicializálni? Ide a rozsdásbökőt, hogy nem a memória instabil, hanem a boot code rosszul inicializál, de még az is lehet, hogy a drivernek van rosszul megírva a memória elérése. Tipikusan egy flag-t nem set/resetelnek. Vagy a maskot nem bitenkénti vagyolják, hanem összeadják (láttam erre példát ;] ).

MOD: Mivel az új VBIOS csak a Micron memóriákat használó kártyákra vonatkozik a Samsung memóriával dolgozó opciókra nem szabad frissíteni.

Ez most komoly? Mert viccnek nagyon-nagyon durva lenne. Milyen már az a system-es, aki nem készül fel az emberi hülyeségre? Most komolyan olyan nehéz lenne betenni egy if-t? Mondjuk, ha nincs hely rá a NOR flashben vagy EEPROM-ban, akkor érthetőbb, de akkor miért nem tesznek nagyobbat?

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#4) Gyuri27 válasza Shade45 (#1) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem kezdődik itt semmi. Ilyen vagy hasonló még ennél a cégnél soha nem fordult elő.
Ezt meg elnézzük. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#5) #85552128 válasza buherton (#3) üzenetére


#85552128
törölt tag

A drivernek édes mindegy milyen a memória, a BIOS időzítésekkel/feszültséggel lehet valami elrontva még azt is kinézem, hogy fogták és áthozták 1:1-be a Samsungét :))
Ugyanez volt az R7/9 200-as sorozatnál amikor néhány gyártó elkezdte keverni az elpida, hynix ramokat - meg az időzítéseket is és főleg alacsony órajelen hibáztak...

[ Szerkesztve ]

(#6) rodrigez válasza Dr. Gonzο (#2) üzenetére


rodrigez
senior tag

A memória típusa kiolvasható, ezért kötve hiszem, hogy olyan bios-t adnának ki ami lefut más kártyán is.

(#7) Dr. Gonzο válasza rodrigez (#6) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Csak emiatt vetettem fel:
"Mivel az új VBIOS csak a Micron memóriákat használó kártyákra vonatkozik a Samsung memóriával dolgozó opciókra nem szabad frissíteni."

(#8) buherton válasza #85552128 (#5) üzenetére


buherton
őstag

Nem édes mindegy a drivernek, ha jól tudom. A local bus az időzítését jellemzően a boot code állítja be, de driverből is állítható.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#9) Tyrel válasza Gyuri27 (#4) üzenetére


Tyrel
őstag

Ja, sose volt még nVidiánál balhé az egyes kártyák memóriái körül... :C

köhh-köhh 970 köhh

Turenkarn

(#10) #85552128 válasza Tyrel (#9) üzenetére


#85552128
törölt tag

A referencia kártyákkal vagy ugyanolyan alkatrészeket használóval most sincs... Az meg a gyártók (micron és a többiek) sara ha más alkatrészeket használ és nem sikerült rendesen belőni.

[ Szerkesztve ]

(#11) buherton válasza #85552128 (#10) üzenetére


buherton
őstag

A memória gyártónak miért is van ebben felelőssége?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#12) kikikirly


kikikirly
senior tag

Gigabyte G1 Gamig 1070 van 3 hónapja és nincs semmilyen anomália(nem tudom hogy melyik gyártó mem chipje van rajta).

[ Szerkesztve ]

(#13) sTERNI


sTERNI
senior tag

"Viszont a képi hibákat el fognak tűnni"

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#14) #85552128 válasza buherton (#11) üzenetére


#85552128
törölt tag

Anélkül, hogy tudnánk mi a gond nem zárható ki, mondjuk ha eltérő feszültségre/időzítésre hitelesített chipeket árult mint amit valójában bírnak.

[ Szerkesztve ]

(#15) buherton válasza #85552128 (#14) üzenetére


buherton
őstag

Ilyennel még nem találkoztam, de még csak nem is hallottam ilyenről. Persze előfordulhat, de ettől függetlenül ez egy tipikus boot code hibának tűnik.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#16) rodrigez válasza Dr. Gonzο (#7) üzenetére


rodrigez
senior tag

Vágom, de az milyen vicces lenne, ha a júzernek biztisra kéne mennie, és szét kéne kapnia a 150 ezres kártyája hűtését, hogy megnézze a memót. :D

(#17) vigyori78 válasza Gyuri27 (#4) üzenetére


vigyori78
őstag

Én 150K-ért nem nézném el :(
Javítható probléma, de nem voltak tesztek :F

(#18) Dr. Gonzο válasza rodrigez (#16) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

GPU-Z mutatja, de nem is ezzel van a gond!
A tulajok óriási részének fingja nincs ezekről a memóriatípusokról és a most felmerülő problémáról. Látja az új BIOS-t és felteszi! Pedig lehet, hogy Samu memója van.

(#19) Peak válasza kikikirly (#12) üzenetére


Peak
addikt

letöltöd a GPU-Z nevű programot és megnézed :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#20) Gamer21 válasza Tyrel (#9) üzenetére


Gamer21
tag

Persze hogy Neeem ! ;] Az NVIDIA egy tisztességes cég , időben közöl minden e jellegű hibát :DD ! (Igaz az óta ebből is aladtak már jó néhány darabot ,mire kiderült mi van de szarni bele ) :C :DD

Aaahhhh de hiányzott már egy ilyen hír , mint egy falat kenyér ! :DD

Semmi rasszizmus csak .. tudjátok hogy megy az ilyen ! :DD Radeon szurkálódások után jó egy kicsit vissza vágni :DD

Szeri van amúgy ! Semmi harag ! Kezelje mindenki poénként ! :R

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#21) ->Raizen<- válasza Dr. Gonzο (#18) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Páran be fogják szopni ezt a bios cserét úgy érzem.

(#22) kolopele


kolopele
nagyúr

Végre megint lehet köpködni az nvidiát a csalódott amd tulajoknak :D

(#23) Gamer21 válasza kolopele (#22) üzenetére


Gamer21
tag

Még szép !!! :DD

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#24) Dr. Gonzο válasza kolopele (#22) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

A két márka teljesítményét figyelembe véve, más nem jut nekik. :DDD
Nem is olyan rég még én is piros teméket használtam, de győzött a nyers erő. :R

(#25) kolopele válasza Gamer21 (#23) üzenetére


kolopele
nagyúr

A jelenlegi konfigom előtt volt 1070 - em is, meg megfordult néhány még nálam, ahogyan 1060 is, de mindben Samsung memória dolgozott, még Micron nem. Mindenesetre minden 1070 tulaj nézzen rá azzal a kicsike ingyenes programmal, hogy milyen memória van a kártyáján, mielőtt rányomna a frissítésre, már ha egyáltalán engedni fogják a Samsung memóriák a frissítést.

(#26) trufa12


trufa12
addikt

Undorító amit az nvidia művel (jah várj , mégse) elvagyok a 980ti-al büszkén vállalom :D :B

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#27) kolopele válasza Dr. Gonzο (#24) üzenetére


kolopele
nagyúr

A minimum az 1070 - hez fogható amd kártyáról szeretnék már olvasni egy tesztet..........Még az 1060 is levert minden amd - t eddig, az rx480 is gyengébb lett vagy 10 % - al, a gyerekcipőben járó dx12 - t most ne vegyük bele.

(#28) kolopele válasza trufa12 (#26) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lecserélhetnéd már egy 480 - ra igazán :))

(#29) trufa12 válasza kolopele (#28) üzenetére


trufa12
addikt

de gondolkodtam és nem akarok cf-et .
Mert csak a gond lenne vele. A monitor meg várhat majd lesz gsync. Vagy az új amd kártya amit javasoltatok ott a topicban . ;]
Én szeretem az amd-t is . Csak szarokat ad ki bánatomra . Örülnék pedig az árversenynek is .

Pedig ha nem lenne mindig gond a 2 kártyás rendszerekkel (driverre várni, játék profilra,meg amihez nem tudják megoldani játszhatatlan ) meg a melegedés víz nélkül, akkor jó lett volna a freesyncel a 2x 480-is .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#30) Interceptor


Interceptor
addikt

Mitől függ, hogy micron vagy samsung memória kerül egy 1070-esre? Az első változatok kaptak micront?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#31) -FLY-> válasza Interceptor (#30) üzenetére


-FLY->
őstag

Szerintem csak annyi, hogy ki, kitől tudta beszerezni, amennyiért gondolta.

(#32) FrozenThrone válasza Interceptor (#30) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Hogy éppen mi van nekik raktáron inkább.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#33) Gamer21 válasza kolopele (#25) üzenetére


Gamer21
tag

Akkor mondhatjuk hogy eddig mázlid volt !
Ja hát igen , de majd kiderül hogy engedi e vagy sem !
Havernak Micron memória van a 1070 , de még nem.panaszkodott , jó bár neki alap órajelen megy a kártya semmi OC !
Majd lehet gyengéden oda sugom neki hogy nem akarod meg nézni mit bír a kártya ;] :DD

Nem amúgy isten ments hogy valami baj legyen vele , nem rossz kártya az 1070 :R Akinek Micronos mem van az óvatosan figyeljen a dolgokra , ellen tábor ide vagy oda , jelenleg ez a legfontosabb ! :R

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#34) Departed válasza Gamer21 (#33) üzenetére


Departed
őstag

Minek van egyáltalán ellentábor? Amikor váltani akar valaki azt kell venni ami megfelelő teljesítményt ad megfelelő áron.
Jelenleg újonnan legújabb gyártástechnológiával érdemes vga-t venni.
Tehát 1060-1070-1080 kell a 1080p - 1440p - kvázi 4K felbontáson maxra tolt játékhoz, ezeknél párosul a megfelelő teljesítményhez megfelelő fogyasztás és hőtermelés.

Amint lesz ezekre válasza a másik gyártónak akkor meg azok is megfelelők lehetnek. Ilyen egyszerű. Mint annak idején amikor a HD4850 volt messze a legjobb vétel 35k-ért. Egyszer fent egyszer lent. Egyszer egyik cégtől érdemes venni, egyszer másiktól. :K

A szükséges BIOS frissítés viszont örülök hogy elkerül (nyilván mivel nem 1070-em van), aminek örülök mert nem vágyom ilyen izgalmakra. :N

[ Szerkesztve ]

(#35) Fr@nkieWilde válasza Departed (#34) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Abban az árban, ahogy a 4850 1gb-os verziókat dobálják, még mindig messze a legjobb vétel. :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#36) Televan74


Televan74
nagyúr

No para,jön a javítás! :K

Esetleg antituningos Micronos GTX1070 100.000 Ft alatt megveszem! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#37) ->Raizen<- válasza Televan74 (#36) üzenetére


->Raizen<-
veterán

60k-ért én is vevő lennék egyre többet nem ér egy "hibás" gtx 1070 nekem.

;]

(#38) scdlsc válasza Departed (#34) üzenetére


scdlsc
aktív tag

"Minek van egyáltalán ellentábor?"
Mert sokan nagyon ráérnek. Vagy otthon kuss a nevük és itt hőböröghetnek kicsit. :D
Olyan ez, mint a szar francia, szar olasz, szar vw autós körökben. Közben minden gyártónak van hulladék motorja/szériája.
Húsz motor: ezeket kerülje
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39) Habugi


Habugi
addikt

Benéztem hátha torokra mentetek már de semmi extra.., már a jelen sem a régi de lehet csak ~38 post volt hozzá kevés, btw a poénok jók voltak..! :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#40) Retekegér válasza Departed (#34) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Tehát a 470 és 480 olcsóbban nem alternatíva FHD-ra? Érdekes...

<< Heimdal >>

(#41) fanti


fanti
addikt

Ez mind a rohanás miatt van. De minek siet az nVidia ennyire? Hiszen úgy is ők a gyorsabbak és a támogatottabbak. Mondom mindezt 380X tulajként.

Pedig az nVidia tényleg nagyot alkotott a legújabb generációval, kár ezért a hibáért, ami beárnyékolja az amúgy méltán elismert gyártó termékeit.
Mindegy. Lényeg, hogy javítható!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#42) Sanyi19 válasza ->Raizen<- (#21) üzenetére


Sanyi19
őstag

Legalább lesznek olcsó elflashelt 1070-esek hardveraprón! :DD

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#43) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Fú, micsoda troll topik lesz ez gyerekik. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#44) Departed válasza Retekegér (#40) üzenetére


Departed
őstag

Csak a 8GB-os verziók játszanak, mert már több játék kér 4-nél többet FullHD max-on.
Egy ideje megvan már a 1060-asom és akkor 84k volt (nemtom mostanában mi a helyzet), míg ellenfelei a kicsit lassabb 480 8GB-osok 95-100 vagy még többe kerültek sokkal magasabb fogyasztás és hőtermelés mellett.

De ez már ebben a topicban nagyon off ugyhogy befejeztem. :R

(#45) trufa12 válasza Retekegér (#40) üzenetére


trufa12
addikt

Az olyan kártyák amik nem futtatják a mafia 3-at fhd-ban 60 fps-el minden max beállításon.. azok nem jók semmire (hiszem a mafia 3 remekül van optimalizálva, és év játéka esélyes ) ;]

Egyébként meg hülyeség hogy a 4gb nem elég fhd-ra max ha úgy van a játék beállítva (paraszt vakításképpen )
Magyarán ami xar nem kell maxra húzogatni meg nem is kell vele játszani .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#46) Tyrel válasza kolopele (#22) üzenetére


Tyrel
őstag

Tkp. miért is kéne csalódottnak lennem "AMD tulaj"-ként?

Közel 1 éve vettem Black Friday-en egy R9 390-et 90 gurigáért, durván azt a sebességet tudja ami most az új kártyák ugyan ebben az árkategóriában, csak én már előtte egy évet "élvezkedtem" vele, nem vártam a csodát low grafon játszva.

Pl. Battlefield 1 is tök szépen megy 1440p-ben, driver gondom se volt vele soha... Sosem értettem ezt a "zöld táborból" érkező dobálózást, hogy szar a Radeon meg rossz a drivere meg a csalódott tulajok itt sírnak meg köpködnek meg így meg úgy... mi van? miért?? Nem. :N

Turenkarn

(#47) trufa12 válasza Tyrel (#46) üzenetére


trufa12
addikt

Ezt én sem értem, mindig volt driver gondom az amd-oldalon . :( biztos user error.
nah jó a hd4xxx széria alatt minden csuda volt .Meg még az 5xxxre is úgy emlékszem, sőt a 6ra is . De utána ....
Kényszerültem már át a zöld oldalra, mikor lett elég zsé. De előtte azok a csuda 8xxx zöld kártyák :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#48) Departed válasza trufa12 (#45) üzenetére


Departed
őstag

Ez mondjuk igaz lehet :R De hátha a jövőben olyan is jön ahol nem parasztvakítás a max beállítás és a hozzá tartozó 4GB-nál nagyobb vram használat (Rise of Tomb Raider közel áll ehhez).

Egyébként nincs egy honlap ahol a különböző játékok beállításait lehetne megnézni hogy melyiknél értelmes a max beállítás, és melyiknél csak sok fps-t veszít az ember, plusz látványt nem igazán nyer? :F

(#49) Acélfarkas válasza kikikirly (#12) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Gigának Samsung csak, nem dolgoztak Micron memmel.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#50) trufa12 válasza Departed (#48) üzenetére


trufa12
addikt

Én nem igen tudok ilyenről, olyan van hogy melyik játék megy cf- sli-ben meg hogy hogyan, de ilyet még nem is kerestem mert mindig meg nézegettem magam meg beállítgattam a játékokat .

Egyébként meg programozás lényege, ha akarják betudják még szorítani pár évig a 4gb ramba (csak nem akarják ) :( az nem hozna pénzt. De akkor is lejebb vesz az ember pár eget megváltó feature-t aztán máris csak 1 gb-ot fogyaszt a játék ( aztán semmivel sem rondább ) :K

Nem is olyan régen még 1-2 gb vgakkal szaladgáltunk aztán ha vissza nézem azokat a játékokat alig csúnyábbak ... Mind mind a marketing bullshit (pénz csinálásról szól )

de pl 3-4 év múlva már úgyse lesz elég mert már most a 16gb vga-k jönnek jövőre... így tornázzák fel, adják el az új dolgokat . Ez van ezt el kell fogadnunk . :(

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.